Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Ne moraš u servisu, možeš sam da ubaciš još memorije, samo je pitanje šrafova i strpljenja, barem sam ja tako radio.
 
gizmor da li znas mozda kako da namestis da graficka kartica koristi vise od 256 mb sistemske memorije ili je to automatski na 2gb da on toliko sebi da?
 
kakvo pitanje!?...ccc...Salu na stranu, cinjenice su neumitne, 2core vs 1core, AMD GPU vs INTEL Shit, 2GB RAM vs 1GB, 500GB HDD vs 250GB...

Po meni se ovo vise vredi od te razlike...

Nisam znao da ima dva jezgra. Onda definitivno vredi te razlike
 
Nisam znao da ima dva jezgra. Onda definitivno vredi te razlike

Ne radi se samo o dva jezgra, vec i o mnooogo jacem gpu koji ti omogucava 1080p za razliku od tog intela koji tesko da mi overklokovan mogao da pogura 720p...tu su i igrice ko igra itd...
 
Citam temu i nije mi jasno kako neko moze da igra igrice na 10'' ili da radi u PS?! Ovakve uredjaje kapiram kao neko pomocno sredstvo kao da premostis nesto itd...

Na kraju ce i laptopovi i netbukovi biti zamenjeni "tabletama" :D, kad se razradi arhitektura sa 3-4 generacijom intel/amd APU-ova, kad jedan cip bude jak kao sad najjaci desktop procesor i diskretna grafika zajedno a da pritom trosi 30W :d
 
11.6" ne 10". Na rezoluciji od 1366 x 768 to zapravo izgleda dobro. Uzmi probaj, pa ćeš promeniti mišljenje, vidim da dosta ljudi priča napamet. U photoshopu možeš da radiš sve osnovne radnje, bitna je ova rezolucija ekrana od 1366 x 768. Na 10.1 i 1024x600 jeste neupotrebljivo i to služi za premošćavanje, a ovo su dosta moćni sub-notebookovi, dok su ti od 10.1 mali slabi intel atom netbookovi.
 
+1
 
@Gizmor
podrzavam ovo, ne znam zasto neki potcenjuju 11.6", to jest 1366x768 res. ://. Ovo je ultraportabilni netbook sa sasvim ok hardverom i ekranom....za ne veliki novac.
 
ZA vlasnike ovog laptopa :) Zanima me zagrejavanje i baterija :) i to je to ako ispunjava kupujem dok josh ima i zaboravljam tablet crap :)
 
Nešto mi nije jasno - kako to da ga nema sa SRB (YU :) ) tastaturom, zar smeju da ih uvoze i prodaju bez nje?
Da, ja sam jedan od onih koji su se navikli na ŠĐČĆŽ na tastaturi i koristim ih :)
 
Isto pitanje sam hteo da postavim. Ko to uvozi pa nema srb tastaturu? 99% modela na tržištu je sa srpskom tastaturom.
 
Ni meni nije jasno, jedino sto moze biti pozitivno u celoj prici da su pravljeni za neko drugo trziste, pa da budu mnogo, mnogo bolji nego sto se nama protura hehe :)...mozda sam ovo lupila, ali eto razmisljam? :D
 
Bojim se da tu nema šta da bude bolje/lošije za modele koji idu u Srbiju, jer pod srpskom tastaturom se podrazumeva da oni samo stave drugačije nalepnice na određenim tasterima, ništa hardverski nisu lošiji od onoga što ostatak evrope dobija.
 
hehe ok....ali kakav maler da bas na njega ne stave te nalepnice, ali sta je tu je! :d
 
Meni je bas drago sto nema srpske tastature.
 
baterija je odlicna drzi zaista dugo, sve zavisi od koriscenja ali meni izdrzi okvirno oko 4-5 sati. Grejanje je u skroz ok nije hladan ali daleko od toga da je pretopao
 
Bojim se da tu nema šta da bude bolje/lošije za modele koji idu u Srbiju, jer pod srpskom tastaturom se podrazumeva da oni samo stave drugačije nalepnice na određenim tasterima, ništa hardverski nisu lošiji od onoga što ostatak evrope dobija.

Si siguran u to? Da razlike u ugrađenom hardveru nema to ok, ali šta ćemo za kvalitet izrade, plastike, proverom kvaliteta?

Par ljudi se baš žalilo na Toshibe tj. da su napolju bolje izrade.
 
Ne radi se samo o dva jezgra, vec i o mnooogo jacem gpu koji ti omogucava 1080p za razliku od tog intela koji tesko da mi overklokovan mogao da pogura 720p...tu su i igrice ko igra itd...

Samo mala ispravka, taj atom moze da gura 720p bez problema. Sve ostalo stoji, razlika u hardveru izmedju ova dva racunara je velika, i svakako je razlika u ceni vise nego opravdana. Ostaje samo pitanje da li tebi nesto jace treba, tj. da li TEBI vredi te razlike u ceni.
 
11.6" ne 10". Na rezoluciji od 1366 x 768 to zapravo izgleda dobro. Uzmi probaj, pa ćeš promeniti mišljenje, vidim da dosta ljudi priča napamet. U photoshopu možeš da radiš sve osnovne radnje, bitna je ova rezolucija ekrana od 1366 x 768. Na 10.1 i 1024x600 jeste neupotrebljivo i to služi za premošćavanje, a ovo su dosta moćni sub-notebookovi, dok su ti od 10.1 mali slabi intel atom netbookovi.

Ima modela od 10" sa Brazosom, i to uopste nije slabo. Ali ekran od 10" je tu jedina mana, stvarno je mali za neki udoban rad. Sa druge strane, super je za kauc-surfing i neko opusteno zezanje, za to je svakako bolji od svakog mobilnog, a u klasi je sa vecinom tableta.
 
Laptop kupljen pa da podelim neke utiske sa vama :)

Baterija je zlo: moj rezim rada je sledeci:WiFi off,Blue off,Brightness 90%,VIP internet....baterija na 20% a vec prolazi 5 sat tako da :) ok za ovo vreme od 5 sati pogledao sam dva divx serija znaci 1:30 i ostalo je bilo podesavanje instalacija i browsing...

Izrada: po meni je odlicna...Tastatura imam zamerki jer mi se cini kao da se lepe tasteri znaci takav hod imaju :) neznam kako da objasnim taj osecaj,uzeo sam crni,onaj water drop efekat je cool...Tasteri su prilicno veliki i ne mozete promasiti jedino su malo manji kursor i pgup/down ali to se podrazumeva...
netbook je malo tezi tj sa baterijom prilicno ali izdrzljivo ima 1.5kg sigurno ali valjda je to normalno za 12inca

Ekran: nije mat(preferiram) ali ovaj led sa rezolucijom od 1366x768 je odlican.stvarno mislim da je ovo idealna rezolucija za 12 inca (neko je vec pomenuo ovo) Takodje 12 inca je sasvim dovoljno za neki normalan rad tako da ako neko zeli portabilnu kucacu masinu (ako mu odgovara tastatura) neka pazari nece pogresiti...Uglovi su odlicni tj ne zaostaje za standardnom ponudom u laptop svetu...cak mogu reci i da malo odskace

Performanse:Kao prvo: HD u bilo kojoj varijanti jede za dorucak :) kako na njemu tako i sa prikljucivanjem malise na veliki ekran (u mom slucaju Lg 32 fullhd) 1080P ripovi mkv rade bez problema i verujem da to odradjuje grafa posto mali C50 mislim da nije sposoban za ovako nesto :) mada grafa i C50 su jedno te isto tj u simbiozi tako da...E sad zaboravita na 7-8 tabova u exploreru i ogroman multitasking to vec ne moze ;) probao i pocinje da stuca narodski receno (tada i malo pocinje sa zagrevanjem) Sto se zagrevanja tice stvarno nije strasno cak ostaje prilicno mlak pri HD reprodukciji (sto je nesto najzahtevnije sto ce mali kod mene raditi)

Ako vas josh nesto interesuje pitajte...Slike bih okacio ali sam slikao sa 5800 i ne izgleda bash najbolje :)

Inace ja sam se dvoumio izmedju tableta i netbooka...cak stavise da nije bilo ovog modela sigurno bi pao tablet...Ali posto sam video da za tablet koji je u mogucnosti da uradi sto i ovaj mali treba izdvojiti duplo vise novaca jednostavno sam rekao sebi...Netbook...znam da nisu vise in ali za sad ja sam prezadovoljan Acer-om i vidim mu zaista dug vek zadrzavanja kod mene
 
Cestitam na kupovini i da te dugo sluzi :) Slobodno baci koju sliku, nema veze sto je malo losiji kvalitet.
 
Idem da ga kupim..gde ima crven opet ja isto pitanje ali laptop centar vise nema....:(..moze i plav!
 
Ekran: nije mat(preferiram)
Ne znam šta će im ta "glossy moda" :wall: ranije su svi laptopovi imali mat ekrane.
E sad zaboravita na 7-8 tabova u exploreru i ogroman multitasking to vec ne moze ;) probao i pocinje da stuca narodski receno
Definiši ogroman multitasking :) kod mene na netbooku starom 3 godine sa Celeronom na 600 MHz (900 kad se OC), radi sa 8 tabova u FF bez problema, padne nekad i neki multitasking :d
Inace ja sam se dvoumio izmedju tableta i netbooka...cak stavise da nije bilo ovog modela sigurno bi pao tablet...Ali posto sam video da za tablet koji je u mogucnosti da uradi sto i ovaj mali treba izdvojiti duplo vise novaca jednostavno sam rekao sebi...Netbook...znam da nisu vise in ali za sad ja sam prezadovoljan Acer-om i vidim mu zaista dug vek zadrzavanja kod mene
Na koje operacije konkretno misliš :) ?
Ja sam kod nas kupio tablet za ~200e koji ima capacitive ekran i dovoljno jak hardver za 720p i većinu novijih igara. Osim ako ti ne misliš na cenu Asus transformera koji je jedan od retkih tableta koji ima dovoljnu razoluciju i tastaturu da parira netbook kategoriji.

Mislim da je netbook vs. tablet lažna dilema koju stvara naša besparica :S: i trendovi koje neki proizvođači hoće da proguraju. I jedan i drugi imaju i svoje prednosti i mane.

Nemoj misliti da sam jedan od onih što podjebava, naglašavam ovo jer je puno "zle krvi" na forumu u poslednje vreme, najviše u pitanjima netbook, tablet, moj je veći... apple božanstva....

Jako me interesuje neki od dual core Brazos modela, kako za mene tako i za preporuku prijateljima.
Konačno smo stigli do tog "sweet spota" između težine, baterije, performansi i cene :)
 
Upravo to. Ovo je po meni takodje taj sweet spot.
 
Gago, utisci ?
 
Ma nije to jos stiglo, rekla je za par dana, to ti je 10-15 dana, srbija :d
 
Hehe da Srbija :) mada znali su da iznenade...

Multitasking...heh otvorim dosta tabova sa flash-krcatim sajtovima pa se onda malo ugusi...Ali ono sto je bitno jeste to da nema vise hoce nece 720/1080P :)

Za sad je solidno brz ali se ja prema njemu odnosim kao prema igracki...znaci net,filmovi a bogami i download jer je velik hard a dovoljno je hladan da izdrzi duzi rad...

Interesantna situacija u prodavnici gde sam ga uzeo...Izvinite pitam ja vidim u specifikacijama pise da nema bluetooth...ovi pa naravno da nema..ok...Upalim netbook ukljkucim bluetooth (kuci naravno) i ono EVE ga :)
Josh je na specifikaciji u prodavnici pisalo baterry life up to 2:30 ja ono WTF 3 cell baterija...hehe naravno ovo su sve pogresne informacije...
 
Nazad
Vrh Dno