Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Pozdrav,

imam jedno pitanje. Inače sam iz Hrvatske, pa nisam upućen.

Planiram sam si kupiti ovog Acera, pa mi nije jasno kako je kod vas cijena oko 280€, dok je kod nas oko 350€, također sam gledao i u Njemačkoj jer mi kolega može donijeti odande, tamo je 330€ najjeftinije što sam našao. U čemu je fora?

Razmišljam si nešta da dođem do Novog Sada(jer mi je relativno blizu) pa da si ga tu kupim.

Pogledaj koji je operativni sistem instaliran na tom aceru koji se prodaje u Hrvatskoj ili u Nemackoj.. Za Nemacku sam siguran da je u pitanju Windows 7 Home Premium, dok se kod nas netbook prodaje sa Windows 7 Starterom... E sad ne znam koju razliku u ceni i ta cinjenica predstavlja... Mozda cak do 90$ razlike... Verovatno je zato toliko jeftiniji.... Poz iz N. Sada :)
 
Poslednja izmena:
pitanje za ACER ASPIRE ONE 722 koliko traje baterija kod njega koriscenje samo web kada nisam u stanu znaci napolju hvala
 
Ako bih mogao da zamolim nekog od vlasnika ovog malog cuda da izbaci rezultat 3dmarka01 ,03 ili 06. Hvala
 
Mogu ja da probam~ 3dmard06 i 3dmark11
 
Skinuo sam 06, a 11 već imam. Ono što nemam je vreme:) Aj, sutra testiram i stavljam rezultate. Mogli bi taman da ga uporedimo sa pandanima iz Atom tabora.
 
3DMark06 (1280x768) - 1788 3DMarks
 
Da ne otvaram novu temu, da li neko zna gde u Beogradu mogu da nabavim 722 u crvenoj boji?
Kontaktirao sam većinu IT radnji ali nigde nema. Poklon je u pitanju, a kako se NG bliži postajem nestrpljiv. :)

Hvala!
 
Solidno radi Mint 12 u dual boot na ovom mališanu, još hibernaciju da rešim sa Ati drajverima...
 
Imam par pitanja:

1) Da li neću izgubiti garanciju ako sam menjam ram, pošto je u pitanju 1 šraf?
2) Koj RAM mi treba?
3) Koliko košta 4GB?
 
nestade mi bluetooth.. kakve su ovo gluposti... jel neko imao ove probleme? ne merem nigde da ga nadjem da ga aktiviram, kao da nikad nije ni postojao.... zna li neko sta, gde, kako?
 
Probaj restore point u windowsu odradi....mozda pomogne
 
@Hüsker Dü

stisneš Fn+F3, pa biraš wifi on i bluetooth on...
 
isprobano sve to vec ranije... Fn+F3 mi ni ranije nije davao te ponude da se pokaze na ekranu, osim na pocetku kad sam uzeo racunar cini mi se...
uglavnom, sad sam skinuo i instalirao te drivere za bluetooth, instalirao sam sve sto sam mogao... tako da u device manageru imam vise toga prikazano o bluetoothu nego sto sam imao na pocetku.. to malo drugacije izgleda.. juce nista nije bilo u device manageru..
i cudno mi je da restore point takodje nije resio problem, a sad mi je proradilo sa instalacijom drivera... ne znam uopste sta se desilo sa bluetoothom... ni ne koristim ga nego hteo nesto juce da probam...
uglavnom, Fn+F3 mi ni sada ne daje ponude, samo prebacujem sa tom precicom da li ce raditi wireless, da li bluetooth, da li oboje, da li nijedno... i sad mi je izbacilo neku gresku kad sam pokusao da instaliram iz foldera bluetooth broadcom, pri kraju instalacije, i kao nije odradilo do kraja tj. sve vratilo nazad..... ali eto generalno bluetooth radi...
 
Poslednja izmena:
kako da uradim da mi ne izbacuje ono obavestenje "your shit acer is alredy registered"?
 
Fn+F3 je Launch Manager. Uninstall---clean install. Meni je ovo pomoglo. Za ovo drugo - piratski win.:p
Da uzmem RAM na 1333?
 
Poslednja izmena:
Fn+F3 je Launch Manager. Uninstall---clean install. Meni je ovo pomoglo. Za ovo drugo - piratski win.:p
Da uzmem RAM na 1333?

Kako onda ponovo da instaliram launch manager?

ma bre, kakav piratski win, registrovao sam acera na netu al ovo mi stalno iskace...:)

koji sistem imas, home premium? zaboravio sam koji ide ram, ima tamo u usranom gigatronu na ponudi, skontaces kad uporedis... imas i na netu slike kako izgleda memorija...
 
Poslednja izmena:
Izbriši prvo postojeći sa sistema. Skini sa sajta novi i instaliraj. Ja koristim home premium x64.
 
nisam planirao da brisem originalni starter windows... u msconfig pod Services sam decekirao Live Updater Service.. ne znam zasto mi nije palo na pamet da guglam... i ranije sam tu trazio al nisam opazio da je samo par servisa pod Acer Incorporated.. valjda sad radi............... hvala
 
heh.. opet prikazuje poruku.. sad cu pokusati sa acer epower service.... :)

edit: ne radi ni to... jos dva servisa ostaju....
 
Poslednja izmena:
Instalacija novog windowsa(sa svim drajverima i osnovnim aplikacijama) traje jedno sat vremena.
 
Instalacija novog windowsa(sa svim drajverima i osnovnim aplikacijama) traje jedno sat vremena.

meni ne treba novi windows, mogu se osloboditi ovoga i ako deinstaliram program "Acer registration", ali eto probavam sada samo sa servisima
 
Poslednja izmena:
heh.. opet prikazuje poruku.. sad cu pokusati sa acer epower service.... :)

edit: ne radi ni to... jos dva servisa ostaju....

Prvo ugasi željeni servis kroz end task manager, da bi ustanovio koji je, tek kad se izgubi msgbox i ustanoviš koji je bio onda ga disable-uj kroz services.msc
 
Neko solidno minimum izdanje ti je home premium...
 
Nazad
Vrh Dno