Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Da otvorimo novu temu o ovoj makini...ukratko:
CPU: AMD fusion dual core 1.0 GHz, C-50,
RAM: 2GB DDR3,
HDD: 500GB,
6-cell baterija,
11,6 inch 1366 x 768 LED cinecrystal
stereo zvucnici,
US tastatura,
bluetooth 3.0
1,46kg
 
Best buy trenutno !
 
Ubedljivi. Skoro je isplativ kao moj S205 iz Nemačke sa E-350 procom i 4GB, ali ovaj Acer ima čak 500gb hard disk, naspram mog od 320gb. Jeste da ima malo lošiji procesor, nema čiklet tastaturu (ne bih je ni pominjao da nije toliko dobra), ali je čak 40evra jeftiniji, veoma dobra cena! Ja da nisam uzeo ovaj moj Lenovo, ne bih se dvoumio da uzmem ovaj Acer kod nas (iako ova marka nije baš omiljena na forumu što se tiče laptopova).

Dajte izvrtite neke testove, baš me zanima koliko je tačno C-50 slabiji od E-350. Kupujte ovaj model dok se ne razgrabi, a po ovoj ceni to će biti veoma lako.
 
Jedva cekam da ga pazarim, u klasi svojoj jak a povoljan ! ;)
 
Zna li neko koji zvucni cip je ugradjen u ovog malisu ?
 
Hehe, uopste nisam obratio paznju na nick :wall:...Izvinjavam se drugarici ;)
 
hehe, ma nema veze mogu da budem i drug :d ,ali ja zvala Gigatron i rekli mi da nisu imali crven ni plav, samo crn! Ne znam zasto na sajtu stoje sve boje a nema ih! Sutra cu da zovem opet! :):):) Hvala!
 
Cesto oni to tako okace i ono cega nema ;)

TT Pro by SGS
 
Da li ga ima u prodaji negde u Novom Sadu? Hteo bih da ga pogledam malo uzivo. Interesantno da ovaj model manje kosta od ASUSa 1215B koji se kod nas prodaje, a ima jaci procesor sa dva jezgra (ASUS ima sa jednim jezgrom), duplo vise RAM-a i duplo veci hard disk.

Uporedite sami:
http://www.gigatronshop.com/netbook_racunari/asus_eeepc_1215b_-_blk052s-10426
http://www.gigatronshop.com/netbook_racunari/acer_aspire_one_722-c58rr-10693

Zato se pitam, whats the catch? Cak su i baterije iste - 6-cell.
 
Jednostavno bolja stvar. Resili ljudi da pocepaju konkurenciju. Nema zackoljice. Kupuj ako imas pare.
 
@ gaga 3
pazarih crveni u ponedeljak ovde
 
Ja juce bio dokon i kao ajde da probam Call of duty zadnji i na najmanjim podesavanjima je kao igrivo :))) ali kao . eto mozda nekog zanima ova bezpotrebna informacija
 
Jel moze 720p sa yt ako iskljucis u playeru HW akceleraciju ? Cisto me zanima...
 
Jel' ima negde sa YU tastaturom da se nađe?
 
ne znam zasto ti to treba ali evo sad sam probao na youtube 720p neki spot sa i bez hardverske podrske i radilo je ok
 
Zahvaljujem.
 
Koju maksimalnu rezoluciju na spoljašnjem monitoru ovi mališani mogu da izvuku?
 
Već neko vreme merkam nekog maluišana, ali sam zagledao one bazirane na atom-u. Slučajno naleteh na ovu temu (posao-nema se mnogo vremena za net) i učinilo da ovaj ACER može takođe biti vrlo zanimljiv izbor. Imam par pitanja pošto vidim da ga neki već poseduju. Koliko mu traje baterija (net, film, muzika...) približno iz iskustva. I koji je odnos njega i DC Atoma (Ion ili ne)?
 
Ovo ti je bolja varijanta od Atoma. Uzimaj i ne misli mnogo, da ne nestane.
 
Da li neko zna kako mogu da postavim da graficka koristi vise sistemske memorije od 256mb ?!
 
Koju maksimalnu rezoluciju na spoljašnjem monitoru ovi mališani mogu da izvuku?

Moj single-core atom sa integrisanom intel grafikom pusta na eksternom monitoru/tv-u bez problema 720p, tako da ova brazos cudovista sa integrisanim odlicnim grafickim cipovima moraju da guraju najmanje toliko, a najverovatnije i full HD 1080p.
 
1080p moze bez problema 100 %
 
Nikako da pronadjem sa srpskom tastaturom, zna li neko ima li gde? :)
 
Ja se bas naprotiv grozim srpske tastature. Jednostavno, ne umem da se sluzim istom. Svaka cast onome ko se navikao.
 
Ja se navikla, kako sad da se odviknem ? Heeh...znaci nema a? Je l nasao neko neku manu ovom netbooku, da znam pre nego sto ga uzmem sledece sedmice hehe...
 
Jedino sto mogu da mu zamerim kao vlasnik je taj sto mu je procesor malo slabiji , sto meni najvise smeta pri obradi fotografija u lightroom-u i photoshopu ali da budem iskren nisam ni ocekivao tako da nemogu da bas zamerim to :) Druga mana je sto nije jednostavo dodati jos memorije mora u nekom servisu ali opet to se samo jednom radi i cao .Eto to su mane po meni sve ostalo super ali bas bas. Za tu cenu best buy netbook
 
Nazad
Vrh Dno