Šta je novo?

Bitcoin prevara ili ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svasta je moguce, ali dok se ne javi neko ko ce reci, evo ja sam zaradio toliko, radeci toliko vremena, plativsi struju toliko, sve je sistemu moj poznanik i moga poznanika poznanik. Naravno nije njima u interesu da se iko time vise bavi, ali dobro. Ja sam malo bacio racunicu tek onako iz znatizelje da vidim koliko je to isplativ posao i dobio sledece podatke: Na primer za graficku 6770 koja kosta oko 100 EURA u prodavnici za mesec dana vrednog rada moze se dobiti 70-ak $, sto bi reklo da bi se mogla isplatiti za 2 meseca, ako se ne racuna utrosena elektricna energija i da pri tome samo za to sluzi racunar 24h non stop.
Znaci isplativo jeste, ali ako u posao ulozite nekoliko hiljada eura za sada mesecno mozete dobijati 300-500 eura, cini mi se mala zarada u odnosu na ulozeni kapital, mada se mora priznati da je i izuzetno malo ulaganje licnog rada, masine rade za vas.
 
A ploca/cpu/memorija/ostalo na kojoj ta graficka radi ? :)

Ne znam kako bi se izvukle pare, posebno ne u Srbiju, ali i ta osnovna matematika je sve manje unosna. Koliko vidim, vrednost tog BTC pada svaki dan, a difficulty raste.
Tempo je takav da svake dve nedelje "zarada" spadne za skoro 50%. To znaci da za par meseci nece biti nikako isplativo.
 
Poslednja izmena:
Ostale komponente su skroz nebitne, bitno je jelte da ima pci-e slot da utaknete grafiku a ostatak moze biti matori Celeron sa 512mb ram memorije i w7 ili Ubuntu ili Hyper-V terminal, sta ti je vec lakse da podesis.
Ne skace tezina svaki dan ali skace jednom mesecno i to nekad 5-10% a nekad i 50%, to ne moze niko da garantuje. Kod nas ce dugo biti isplativo zbog (u odnosu na ostatak normalnog sveta) niske cene struje, tako da tipa ulozis 160e u neku 6870 i kad se odbiju sve transakcije i ostalo ostane ti oko 50e mesecno sto je trenutno malo ali kad pogledas da ti to ne oduzima vreme i nije tako losa para. Kurs je trenutno nestabilan i varira pre mesec dana je bio 30$ za jedan BC danas je 13$ a napravljen BC moze da stoji i ceka najbolji kurs i onda da se proda. A uostalom u koji je to posao danas siguran i nema rizika? Ovde sa ulozenih 500e moze da se pravi na mesecnom nivou oko 150-200e zavisno od kursa, a hardware ostaje, niko ga ne moze otudjiti ili slicno.

Evo kalkulatora po sadasnjoj tezini, a cenu za koju bi dali novcic unesete sami i dobijete cifru koliko mozete zaraditi na dan nedelju dana ili mesec dana (tu jos odbijte nekih 25-30% na troskove berze, posrednike itd...).

BC kalkulator
 
Poslednja izmena:
Sta go da im pcie slot, nesto kosta jer ne raste na grani.
Tezina se menja na dve nedelje, a cena je dugorocno u opadanju. Ocigleno se hype smanjio.
A racunica ti ne valja, sa 6870 ne mozes dobiti 70 usd, trenutno je to 50tak usd, a diff skaze za koji dan jos 10% sto znaci 45 usd. Pretvori to u evro pa odbij 30% da ta lova stigne (to bi mogao da razjasnis bolje), odbij struju i koliko ostaje. 2000din da komp radi 24/7 mesec dana, aperspektiva je da ce brojka biti samo manja? Pfff
 
Upravo je fazon da je u Srbiji granica isplativosti nekih 12$ za BC(zbog struje itd...) a niko te ne tuce po usima da prodas za 12$ jer kurs varira, pa sacekas da predje 20$ i onda prodas. A koliko vidim zbog rastuce tezine uskoro ce najbolja varijanta biti cista kupovina po nizem i prodaja po visem kursu preko te njihove berze.
 
Ma nemas ti pojma ;).
Tempo "zarade" BTC opada kako raste diff tako da je neophodno da vrednost BTC raste makar toliko koliko je teze doci do njega.
Stoga grancu ispaltivosti treba traziti u funkciji vrednsoti i tezine.
Dok je vrednost BTC krajnje neizvesna, diff. sigurno raste, taj trend se nije promenio vec dve godine.
Ideje tipa "stekaj pa prodaj kad bude vredeo vise" necu ni komentaristati :)
 
Evo citiracu samog sebe :) :
Znaci isplativo jeste, ali ako u posao ulozite nekoliko hiljada eura za sada mesecno mozete dobijati 300-500 eura, cini mi se mala zarada u odnosu na ulozeni kapital, mada se mora priznati da je i izuzetno malo ulaganje licnog rada, masine rade za vas.

Lagan posao, ne radis nista, ulaganje poveliko - nekoliko hiljada eura za racunare s jakim grafickim karticama i za troskove struje, recimo da prostoriju imate u startu. Mesecna zarada od nekih 300-500 EURA, veoma mala zarada na mesecnom nivou sa obzirom da je mnogo poslova u koje bi isti novac mogli uloziti a imati znatno vecu zaradu na mesecnom nivou, mada bi u tim poslovima morali malo i da radite. Plus trend koji ce nastaviti sa povecanjem tezine, a nelinearna promena cene BTC, sto znaci i solidan rizik.
 
necromancer level 99 :D
 
Da sam mod ja bi ga banovao ali ne zbog necropostinga vec zbog ostavljanja referala bez napomene o cemu se radi.
 
Moj savet svima koji se bave ovim poslom je da se manu corava posla. Svi bi da zarade a da nista ne rade, a to nikada nece proci kod nas a kamoli na zapadu.
Secam se pre 15tak godina kada je bila manija sa referalima i pay per klik, pa smo svi ko majmuni klikcali na reklame i ispunjavali formulare da bi dobili par centi po kliku ili dolar po formularu.
Ja licno nikada nisam video uzivo da je nama stigao neki cek za ovaj posao iako je bilo gomilu likova sa ovog podrucja koji su se hvalili istim, i mamili nas da se prikljucimo preko njihovog referala.
Tako da potrosi te pare na fax iz IT-a ili na kucno ucenje IT tehnologija pa unovci to posteno i sto je najvaznije mnogo pre ces povratiti ulozeni novac nego preko tih shema.
 
Poslednja izmena:
pare stizu, i to prave, jedino je frka, kao i uvek SADA uci u posao :p
 
a i nije bas da se ne radi :).
Dosta se vremena posvecuje ovome... Nije dovoljno ukljuciti u struju i na kraju meseca prebaciti lovu na racun...

A to za faks... necu ni da komentarisem :)
 
Pa onda umesto fax-a, platite nekom da dobijete posao u nekoj firmi.
 
Nazvao ja FTN i pitam koliko upis 3 god da zavrsim studije,kad mi rekla mal nisam pao u nesvest... kakav fax od grafickih...
 
Pa imas privatni IT fax za manje od 1000e godisnje, puta tri godine ti je 3000e.
A imas i megatrendov Fakultet za kompjuterske nauke cija je prva godina besplatna, dok druge dve su po 1500e, sto znaci 3000e ukupno.

Koliko sam ja shvatio, malo jaci kompjuter sa odgovarajucom grafickom donosi 30e-50e mesecno.
Sto znaci da dosta vas sanja-planira da nabavi 5-10 ovakvih kompjutera i zivi zivot sa 200e-400e mesecno.

Sa IT znanjem mozete mnogo vise da zaradite i da sutra sa tim izdrzavate svoju buducu porodicu.
Umesto da trosite vreme na optimizovanju masina za navodno zaradjivanje novca, bolje ulazite u sebe.
Ovo znanje o optimizovanju "mining"-a vam nece vise nikada u zivotu koristiti. Bolje da uzmete da igrate igrice, jer cete se bar razonoditi, ovako cete gubiti zivce na optimizovanju necega da bi na kraju shvatili da nema nista od toga.
Vecina starijih clanova je proslo ovakve sisteme.Nova sema zarade dolazi na svakih 3-5 godina. A u stvari vi najmanje zaradite u svemu tome(ili nista).

Ovaj nacin zarade kao i svi drugi ce jednom prestati i sta ce biti onda, sa ovim ASIC cipovima se ljudi nadaju da ce brze zaradjivati ali dok im stignu cipovi, oni koji su bili prvi koji su imali te cipove oni ce uzeti nesto para i kada svi ostali to dobiju (u tom krugu ce biti i clanovi ovog foruma) tih para ce biti sve manje i manje.
Dosta njih su mi iskomentarisali da postoji automatska zastita od inflacije tj devalviranja tih para, ali da li se neko zapitao sta ce biti kada se iskopaju sve pare, a pre ili kasnije ce se doci do toga.Sta onda biva? Prestaje zainteresovanost za iste jer niko vise nemoze da "besplatno" zaradjuje i pocece da prodaju jer je mrtvo trziste tj neaktivno, i odjednom ce devalvirati isti na nula dolara.

Nijedan sistem zarade nije stvoren da zaradi korisnik nego sama kuca.
Ne bih voleo da vam sutra govorim recenice tipa, rekao sam vam.
 
Poslednja izmena:
Moj savet svima koji se bave ovim poslom je da se manu corava posla. Svi bi da zarade a da nista ne rade, a to nikada nece proci kod nas a kamoli na zapadu.
Secam se pre 15tak godina kada je bila manija sa referalima i pay per klik, pa smo svi ko majmuni klikcali na reklame i ispunjavali formulare da bi dobili par centi po kliku ili dolar po formularu.
Ja licno nikada nisam video uzivo da je nama stigao neki cek za ovaj posao iako je bilo gomilu likova sa ovog podrucja koji su se hvalili istim, i mamili nas da se prikljucimo preko njihovog referala.
Tako da potrosi te pare na fax iz IT-a ili na kucno ucenje IT tehnologija pa unovci to posteno i sto je najvaznije mnogo pre ces povratiti ulozeni novac nego preko tih shema.

Možeš ti da pričaš šta hoćeš. Ja sam za 15 dana otplatio 1/3 novokupljene katice. ;)
 
Nemojte bezveze da se svadjate oko rudarenja. Neko je poceo na vreme, zaradio nesto. Neko bi sada, a logicno je pretpostaviti da ce zarada biti manja nego ranije. Ko zeli nek se time bavi. Samo mislim da nije dobro da se daju poslednje pare na ovo, jer ako pukne cela stvar nacicete se u ozbiljnoj situaciji.

Mozda je bolje da probas kao ja, da se igras berze. Jeste rizicnije (ako puknes kes nema prodavanja hardvera pa da se pokrijes) ali manje cimanja. Naravno ne igranje berze sa 3000 evra, to je sumanuto osim ako ti taj kesh nije nesto sto trosis mesecno na gluposti.
 
Znaci pojavi se lik nakon zilion postova, iskustava clanova iz prve ruke, objasnjenja, pri tom iz posta mu vidim da je temu zagrebao tek toliko da mu ostane malo crnog ispod nokta, nista mu nije jasno i nalazi se u konfuziji. Kazes ne radis nista? Pa ne radis osim sto podesis masinu da radi za tebe, isto tako bager radi za vlasnika i ne treba mu fakultet da ga iznajmi nekom za posao. Samo je stvar pojedinca kako ce svoj novac uloziti u neku pricu, umesto da mu stoji u jogy duseku.
 
Samo mislim da nije dobro da se daju poslednje pare na ovo, jer ako pukne cela stvar nacicete se u ozbiljnoj situaciji.

Pre 2 godine sam jednako bio zagrejan i nisam počeo jer je "postojao rizik". Danas takođe postoji rizik, ali ne može se pretpostaviti šta će biti za 2 godine.
U svakom slučaju ako uložim 3K eura u skalameriju, za 5-6 meseci kad pretpostavljam da će se otplatiti moći ću bar za duplo manje para da je prodam gejmerima pošto to nisam. A za tih 5-6 meseci se možda i zaradi ta razlika. 5-6 meseci po mom misljenju za bilo koji posao u koji se ulaze, povrat tog kapitala je idealno vreme!
A citajuci po ovim temama gde ljudi stvarno kopaju nekim grubim racunicama verovatno bi se otplatilo i ranije...

Sa druge strane, moje lično mišljenje je da je velika budućnost u ovakvom vidu "novca". Bio danas to BTC, sutra LTC, preksutra *TC...

Jedino sto me malo strah tih ASIC-a, ali ne verujem da ce BTC i ostali dozvoliti da GPU mineri propadnu zbog toga. Valjda je smisao cele ove price zbog anonimnosti, bezbednosti i kojecega da mnogo ljudi kopa, a ne par njih sa ASICima
 
Pa imas privatni IT fax za manje od 1000e godisnje, puta tri godine ti je 3000e.
A imas i megatrendov Fakultet za kompjuterske nauke cija je prva godina besplatna, dok druge dve su po 1500e, sto znaci 3000e ukupno.

Koliko sam ja shvatio, malo jaci kompjuter sa odgovarajucom grafickom donosi 30e-50e mesecno.
Sto znaci da dosta vas sanja-planira da nabavi 5-10 ovakvih kompjutera i zivi zivot sa 200e-400e mesecno.

Sa IT znanjem mozete mnogo vise da zaradite i da sutra sa tim izdrzavate svoju buducu porodicu.
Umesto da trosite vreme na optimizovanju masina za navodno zaradjivanje novca, bolje ulazite u sebe.
Ovo znanje o optimizovanju "mining"-a vam nece vise nikada u zivotu koristiti. Bolje da uzmete da igrate igrice, jer cete se bar razonoditi, ovako cete gubiti zivce na optimizovanju necega da bi na kraju shvatili da nema nista od toga.
Vecina starijih clanova je proslo ovakve sisteme.Nova sema zarade dolazi na svakih 3-5 godina. A u stvari vi najmanje zaradite u svemu tome(ili nista).

Ovaj nacin zarade kao i svi drugi ce jednom prestati i sta ce biti onda, sa ovim ASIC cipovima se ljudi nadaju da ce brze zaradjivati ali dok im stignu cipovi, oni koji su bili prvi koji su imali te cipove oni ce uzeti nesto para i kada svi ostali to dobiju (u tom krugu ce biti i clanovi ovog foruma) tih para ce biti sve manje i manje.
Dosta njih su mi iskomentarisali da postoji automatska zastita od inflacije tj devalviranja tih para, ali da li se neko zapitao sta ce biti kada se iskopaju sve pare, a pre ili kasnije ce se doci do toga.Sta onda biva? Prestaje zainteresovanost za iste jer niko vise nemoze da "besplatno" zaradjuje i pocece da prodaju jer je mrtvo trziste tj neaktivno, i odjednom ce devalvirati isti na nula dolara.

Nijedan sistem zarade nije stvoren da zaradi korisnik nego sama kuca.
Ne bih voleo da vam sutra govorim recenice tipa, rekao sam vam.

Mislim da si malo preostar. I da previse energije ulazes u odvracanju ljudi od koncepta mining-a, a pri tome imas samo povrsno poznavanje materije.
Covek hoce da ulozi, pita za misljenje iskusnijih koji su u tom poslu. Ne trazi brosure nasih visokoobrazonih ustanova. ;)

@CoyoteKG

Da li je kasno da pocnes, verovatno jeste.. Sa tom kolicinom novca, mislim da je sad vrlo rizicno.. Ako se pretpostavke ispostave kao tacne, da ce asic sprave biti masovno distribuirane kroz naredni period, vrlo tesko da ces uspeti da povratis te novce. Ali to je samo moje misljenje... ;)
 
To je ono sto pokusavam da kazem.
Kada svaka susa zna za ovaj vid zarade, onda nema nista od toga.
Kada je ovo bilo tek u zacetku, i kada su to koristili malobrojni "hakeri" onda je mozda i moglo da se zaradi pod uslovom da sistem ne propadne sam od sebe ili zbog neceg drugog (citaj protivzakonitog).
Isti slucaj je i u "realnom" svetu, tipa kada mi obicni ljudi saznamo za neku rupu u zakonu preko novina ili od nekog lokalnog "dilera/hebivetra", onda znaci da su se politicari/kriminalci uveliko obogatili od toga i da su izasli iz biznisa, pa je sada na red dosla masa koju ce drzava da hapsi.
MaxXx, od tebe sam bar ocekivao malo ozbiljnije komentare.Ali slika rudara mi sve govori.
Evo ti kontraodgovor na tvoj komentar.
objasni im kako si se danas umorio u kancelariji.jpg
 
Nista me ne muci, samo prepricavam zajednicko internet-zarada iskustvo u zadnjih 15 godina,tj od kada se pojavio internet u Srbiji.
Valjda ce u Srbiji neko poceti da uci na tudjim,a ne svojim greskama.
Srecno svima u zaradi.
 
Muci te nesto cim te ovo ne zanima a ne mozes da izadjes iz teme.

CoyoteKG Strah od ASIC-a je realan i ja sada nebih smeo da ulazem svoje novce u to. Ja sam svoje ulozio pre mesec i duplirao sam snagu i kopam. Sada mi 2 masine otplacuju jednu tako da sam u daleko boljoj poziciji od tebe koji jos nisi ni krenuo i koju ces imati obe da otplacujes. Rizik je veliki ali verujem da ce biti nesto da se kopa i da se otplati ulozeno.
Ako budes hteo i dalje, ako se definitivno resis da zagrizes, poslacu ti sutra PM i napisacu ti sta ti sve treba.
 
Aj i meni proslijedi taj p.m da vidim jesam li sve kockice dobro poslozio...

(ako se tice set up-a)
 
Nazalost neko je naivan(glup) i sa 60 godina, jer nije imao sansu da zaradjuje kada je bio u "punoj snazi" :d
Kao sto napisah ranije, nemojte gubiti vreme na laku zaradu, ucite da zaradjujete zato sto vredite nesto poslodavcu,a ne zato sto mislite da ste uhvatili boga za muda.
 
Brate otvori temu gdje ces nas uciti kako pravilno da vodimo zivot, jer bez tebe mi smo nista.
 
@Devil 2000
@ppredrag

Ako ne verujete u ovaj koncept, nemojte zatrpavati temu subjektivnim mislima. Otvorite temu koja ce odgovarati vasim poimanjem iste.
Prestanite da omalovazavate i osudjujete zaradu stecenu na ovaj nacin. Ovo je investicija kao i svaka druga, od koje na kraju ocekujes da nesto i zaradis. Povlacenjem paralele sa pravim poslom je besmisleno. Svi koji rade ovo su pre svega ljubitelji hardvera i entuzijasti i niko od njih nije napustio "pravi" posao da bi se ovim bavio. Razgranicite malo stvari...
 
Poslednja izmena:
Drugovi moji,
...
ja imam svoje misljenje kao i svi ostali,
ko god ima svoje razmisljanje nek prosudi...
Ja ne ubedjujem nikoga da napusti ovaj posao,
nego im dajem svoje razmisljanje,
niko se nije obogatio ne radeci nista,
da je tako,
svi bi bili bogatasi.
Nemojte se uvrediti,
ali nemojte ni biti gluperde, i nasesti na ovaj nacin zarade.
Za koji dan cu vam govoriti, REKAO SAM VAM!!!!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno