Šta je novo?

Bitcoin prevara ili ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao što rekoh zavisi da li aplikacija pordžava CUDA-u ili ne. Ako aplikacija ne podržava CUDA-u, ona se u njoj ni ne koristi.

Na primer izguglaj bionic i gpugrid koji su u potpunosti optimizovani da koriste cuda-u.

http://forum.benchmark.rs/showthrea...esearch-Folding-Home/page43&highlight=folding
Prvo, CUDA nije jedini programski interfejs za GPGPU primenu. I kako onda misliš da porediš arhitekture ako koristiš programe koji se drže samo jednog programskog interfejsa (kao što je npr. CUDA)? I kako onda znaš da je GeForce bolji od Radeona istog cenovnog ranga ako koristiš CUDA-only aplikacije?

CUDA, OpenCL i Stream su samo programski interfejsi, a s obzirom da ovde ne pričamo o CPU vs GPU nego o GPU vs GPU mogućnostima i rezultatima, nebitno je koji je interfejs već kakva je arhitektura tog hardvera do kog treba da se dopre softverski. Radeoni serije 5000 imaju dosta Stream procesora ali su oni u igrama grupisani u jedinice po pet komada, zato je npr 800 Stream procesora kod ATI-ja 5xxx u igrama uporedivo sa 160 CUDA jezgara kod Nvidije. Ali u slučajevima čiste GPGPU primene, kao što je bilo kakvo žvakanje brojeva koje bi se inače radilo na ALU jedinici u procesoru, Stream jezgra mogu da se koriste paralelno i tu do izražaja dolazi njihova brojnost.

Baci pogled na rezultate izmerene koristeći OpenCL miner, kolona sa količinom izračunatih megaheševa u sekundi, praktično idealan primer paralelizovanog ALU računanja:

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Primeri:

Radeon HD 5670 (400 jezgara) vs GeForce GT 240 (96 jezgara): 71,49 vs 19,37 Mhash/s
Radeon HD 5770 (800 jezgara) vs GeForce GTS 450 (192 jezgra): 156,83 vs 45,28 Mhash/s
Radeon HD 5970 (3200 jezgara) vs GeForce GTX 590 (1024 jezgra): 530 vs 193,1 Mhash/s

I ne, prebacivanjem minera sa OpenCL na CUDA se ne bi magično povećale performanse na GeForce-u, jer CUDA softver ne može da rodi nova jezgra, a jezgra su ta koja rade svo računanje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ovaj forum se raspada, primećujete, nadam se:D
Kad kliknem na bitcoin temu, stignem na razbijanje passworda sa grafičkim kartama, kao da su postovi iz jedne teme završili u drugoj:p
 
Poslednja izmena:
Pao uninstall... posle 3 dana apsolutno nikakvog rezultata - meni deluje kao neka zajebancija.. zao mi je ako gresim..
 
Primeri:

Radeon HD 5670 (400 jezgara) vs GeForce GT 240 (96 jezgara): 71,49 vs 19,37 Mhash/s
Radeon HD 5770 (800 jezgara) vs GeForce GTS 450 (192 jezgra): 156,83 vs 45,28 Mhash/s
Radeon HD 5970 (3200 jezgara) vs GeForce GTX 590 (1024 jezgra): 530 vs 193,1 Mhash/s

I ne, prebacivanjem minera sa OpenCL na CUDA se ne bi magično povećale performanse na GeForce-u, jer CUDA softver ne može da rodi nova jezgra, a jezgra su ta koja rade svo računanje.

Tacno tako, ATI Stream jedinice mnogo su efikasnije kada treba da se racuna neka jednostavnija operacija (i plus vise njih), a kada treba vise komplikovanije obrade tu su Nvdia CUDA jezgra bolja.

Ja kontam da ovo na zapadu mozda prolazi, ali koja je vajda kod nas kad neko tamo skonta da ti si odavde i on da se cima da ti uplacuje/salje pare kad odradis exchange.
Mozda kad bude Paypal , onda bi vredelo. I plus masina je neupotrebljiva dok ovo radi, jer mora da fura Linux, i garant nista nemoze da se radi.
 
I plus masina je neupotrebljiva dok ovo radi, jer mora da fura Linux, i garant nista nemoze da se radi.

Prajsles.


Btw, nazad na temu danas mi je drugar iz holandije javio da je podigao nesto preko 700$ od bitcoin mining-a.
Naravno ima paypal i ima kod kuce 5 racunara od toga 3 imaju 4x CF 5850.
 
Dok se bitcoin trziste ne oporavi, nema nista od zarade (sto u krajnjoj liniji i nije direktna svhra bitcoina).

Trenutno ceo bitcoin projekat prolazi kroz najtezu fazu od kako je kreiran, bas zbog pomenutog hack-a koji je urusio poverenje i vrednost bitcoin-a se u neverovatno kratkom intervalu totalno urusila i sad vredi jedno veliko nista.
Medjutim, ne mora da znaci da ce tako i ostati. Ako se oporave bice jaci nego ikada.

Sa druge strane, ovih dana dozivljavaju jos jedan udarac pored ovog 500k$ hacka: naime, bas zbog pomenutog crnog trzista koje je maltene nemoguce iskontrolisati, senatori u USA trenutno predaju inicijativu za ukidanje istog.
 
kontam da ukidaju bitcoin.
 
pa senat u USA moze da ukine nesto u USA.. kako ce da ukine ovde nesto? Evo, ja kupujem bitcoine, ko je napravio nesto, nek se javi, rado cu kupiti :p
 
Evo vam dva jako korisna linka ;).

http://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator.php

Dalje pre nekih ~ 14 dana bitcoin je vredeo 19 $, jedan dan je prakticno doslo do ogromne oscilacije, ujutru je bio 14 $, a uvece se vratio na 19 $. Ali stvar je u tome sto difficulty faktor stalno raste sto znaci da mnogo sporije sakupljate shares u odnosu na neki period od pre nekoliko meseci, tipa danas je duplo teze uzeti share nego pre 14 dana, sto znaci vasa grafa ce raditi isto a zaradjivati duplo manje para :). Pre nekih godinu dana, covek je otplatio svoju 5970 za mesec dana, a neki je po izlasku 6xxx serije kupio par kartica pa je ja mislim sa 5870 (2 komada), 5850, 6870 i jos nekim krsem uzimao 30 $ dnevno, x 30 dana = 900 $ mesecno :).

Ali sada nastaju nova vremena, pa je share koji vredi ~ 0.00005129803015564 BTC duplo teze uzeti pre nego 14 dana, a sto je najbitnije difficulty faktor ce rasti iz dana u dan :). I da ja sa mojom 4850 koja generise 70 Mhash/s uzimam max 2 share-a po minutu, sto znaci ako mi grafa radi 24/7 na 99 % usage, ja sam za 2 sata zaradio 0.001 BTC, cim sam to video automatski sam prestao. Inace koliko je grejanje grafe ozbiljno govori i ova cinjenica, da je coveku posle 96 h crkao kuler na 5850, grafa je radila 24/7 na 99 % usage-a, treba to ohladiti :). Inace mislim da je pre 14 dana share bio 0.00007931496901107 BTC.

Ako nekoga zanima da udje u pricu, za par dana :).

A to sto je lik prevaren za 500k $, fail klasican, postoje cloud skladisteri bitcoin-a :).

Pre 14 dana sam mogao za mesec dana sa 4850 da napravim 104,19 $, danas mogu 29,49 $ :).
 
Poslednja izmena:
Tipična piramidalna šema...
 
Kako bre piramidalna? :sceptic: Kapiram da nije lako izgrindovati jedan coin, ali ceo koncept nema veze sa piramidom.... Ili nindža greši, pa mu pojasni :D
 
Pa lepo, prvi koji su ušli su izgrindali ogromne količine i sada peru/obrću taj novac. Dok ove silne naložene mase koje sada grindaju, za sebe praktično ne mogu ništa da izgrindaju, već im je jedina svrha da bi dali osnova, tj. održali vrednost ovoj valuti. Zato je i krenula ova silna kampanja po netu. Da nije piramidalna šema, ne bi se smanjivao dobijen novac sa povaćenjem broja ljudi, već bi bila konstanta. Tipična piramida, od koje su izvukli korist samo oni koji su bili u prvim redovima.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo, prvi koji su ušli su izgrindali ogromne količine i sada peru/obrću taj novac. Dok ove silne naložene mase koje sada grindaju, za sebe praktično ne mogu ništa da izgrindaju, već im je jedina svrha da bi dali osnova, tj. održali vrednost ovoj valuti. Zato je i krenula ova silna kampanja po netu. Da nije piramidalna šema, ne bi se smanjivao dobijen novac sa povaćenjem broja ljudi, već bi bila konstanta. Tipična piramida, od koje su izvukli korist samo oni koji su bili u prvim redovima.

Tacno, samo jednu stvar si zaboravio ;), u pocetku je hw bio mnogo slabiji ipak nisu tada imali kartice koje mogu da izvuku 500 mhash/s, ali su svoje kartice koristili 100%, a danas cekas na share ko nenormalan, ja sam recimo jednom izvukao 4 share-a za 30 sekundi :). Ali vremenom ce se ova sema obnoviti, sada je ogromna navala, otici ce dosta ljudi u nekom narednom periodu, trziste ce se verovatno stabilizovati kroz par meseci pa ce malo pasti difficulty faktor, ali trenutno je jako interesantno trgovanje sa tim bitcoin-om na "berzi" jer ima dobre oscilacije, uz ekstreman rizik i dosta ulozenog novca moze jako jako puno da se zaradi :).
 
Nije mi jasno kako ljudi veruju u ove ludosti. Da citiram Gilla Grissoma: "there's a sucker born every day, and they all come to Vegas"
 
U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lepo obučen, odseo u
jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog
lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše da love majmune i
čovek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.

Kad je ostalo malo majmuna i kad je postalo teško da ih ulove, seljaci su
prestali da mu ih donose.

Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali da ih
love.

Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cenu na 25$, a lovci su
ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.

Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo....

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove
kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju.

Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za
50$, što je bila poslednja cena.

Seljaci skupiše ono što su uštedeli celog života i kupiše hiljade majmuna
koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više videli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni,
oni u kavezima i oni izvan njih.

Imate li sad jasniju viziju kako funkcionišu finansijske berze?


Mada, bitcoin mining je pre samo reklama...

Ako sam dobro shvatio, to je servis za plaćanje (nova, internet, valuta?)koji je u fazi popularizovanja. Umesto da plaćaju reklamne kampanje na TVu, televiziji, radiju, internetu oni su dali priliku korisnicima da "izgrindaju" neku novčanu vrednost, rastrube svoj uspeh prijateljima i izreklamiraju uslugu najboljom reklamom - usmenom.
Što više ljudi grinda/zna za bitcoin to je manji deo (share) potreban za reklamu. Savršena efikasnost reklamne kampanje u odnosu prepoznatljivost/cena.

A može biti i ova "berzanska" fora. Misterij!
 
Poslednja izmena:
Da je prevara i nije, niko vas ne tuce po usima da uzmete 10 grafika odjednom, uzmes jednu pustis mesec dana da radi pa vidis da li ti se isplati ili ne. Ako pukne ostaje ti grafika i opet lepo, a grafika sama sebe isplati i ostane ti gratis za gaming.
 
Da nije piramidalna šema, ne bi se smanjivao dobijen novac sa povaćenjem broja ljudi, već bi bila konstanta.

Onda je prodavanje sladoleda "piramidalna sema" jer sto vise prodavaca imas u jednoj ulici to je njihova zarada manja :)
Imace MLM je karakteristican po tome sto ljudi koji su usli na pocetku bez ikakvog rada ubiraju plodove ljudi "ispod njih"
Dok ovde to nije slucaj. Nego svaki coin moras sam "zaraditi".
 
A jel se zna da li je vrednost struje koja se potroši na generisanje jednog bitcoina veća ili manja od njegove vrednosti.
 
pa izracunaj, nije tesko..
 
Manja je i mislim da oko 1500din potrosi racunar sa 5850 grafom ako radi 24/7, a zaradis vise sigurno. Jedini problem je sto ta tezina stalno skace tako da onaj ko je pre mesec dana pravio 4 BC na dan sad pravi 2, inace dok ima isplativosti bice i zainteresovanih.
 
Molim dokaz o isplacenim sredstvima [ pare bre]. Dakle sa zamucenim detaljima, transakciju bitcoin-a u prave pare na pravi racun [ banka, paypal].
Hvala.
 
Drugar moj je podigao oko 300e dosad :) ali jos ceka prvi racun za struju..:d
 
Sve je to drugar moj ili moj drugar zna drugara, tako da... Verujem ja da tu ima necega, ali opet, svi pricate o tome, a nikome se nije licno desilo?
 
Pa Oki i ja se poznajemo, takodje Oki poznaje tog istog drugara, tj.upoznao ga je na rostilju proslo leto;).. Takodje je i clan ovog foruma ali necu sigurno navoditi njegov nick.. Uostalom, ko radi mining, njemu je i u interesu da sto manje ljudi radi isti posao..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno