Šta je novo?

Bitcoin prevara ili ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bukum

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2004
Poruke
126
Poena
319
Skorije sam cuo nesto o Bitcoinu, virtuelnom novcu koji mozes da zamenis za pravi. Navodno ustupas resurse svog racunara, CPU ili GPU, i novac kaplje svakog dana :)
Nemam puno vremena da se bavim istrazivanjem pa me zanima da li je neko cuo za ovu utopiju i da li se neko bavi ovim servisom ? Cudno mi je bilo da vec nije bilo threadova na ovu temu.

Pozdrav
 
A jos cudnije sto u isto vreme na gomili foruma neko pita za BitCoin :)
Koliko vas placaju za promociju? :D
 
Uuuuu, busteeeed :p
 
Upravo sam rekao sefu da se nosi u tri lepe pm :) Dao sam otkaz jer kome treba posao kad sad mogu da minujem BTCe :d

Salu na stranu moj prijatelj se isprimao, pustio tri kompa sa grafikama od 30k din i navodno neki ''njegov poznanik'' ce mu davati eure za sve btc koje bude izminovao :)

Ko zna sta se iz ovoga ispasti... decko je prilicno siguran u ovo :)
 
Alo ljudi sta vam je. Pod 1 nije prevara, pod 2 nije to sve tako lako kao sto se kaze. Sansa da generisete novi blok( 50 bitcoina ) je uvek ista sa svakom iteracijom i to veoma mala tipa 0.1%, i na svakih 2016 generisanih blokova( na celom svetu ) ta sansa se smanji. Neko moze da radi godinu dana i da ne generise novi blok, a neko moze u prvo iteraciji. I totalni broj bitcoinova na svetu je ogranicen i ocekije se da ce peak biti oko 2040.

Sta je bitcoin? To je decentralizovana anonimna virtuelna valuta. Sve je zasnovano na p2p sistemu tako da ne postoji centralno autorativno telo, vec zakon ponude i potraznje odredjuje vrednost jednog coina. Isto tako sve transakcije su anonimne.

Inace:
https://en.bitcoin.it/wiki/Trade

I spisak stalno raste.

I underground "silk road" web black market, gde mozete da pristupite samo preko TOR-a i placanje se vrsi samo sa bitcoins, tu se moze kupiti/prodati bukvalno sve, droga organi, sta god vam padne na pamet.. :)
 
Upravo sam rekao sefu da se nosi u tri lepe pm :) Dao sam otkaz jer kome treba posao kad sad mogu da minujem BTCe :d

Salu na stranu moj prijatelj se isprimao, pustio tri kompa sa grafikama od 30k din i navodno neki ''njegov poznanik'' ce mu davati eure za sve btc koje bude izminovao :)

Ko zna sta se iz ovoga ispasti... decko je prilicno siguran u ovo :)

problem da ih zameni za evre dolare, postoji par exchange sajtova na kome moze to da odradi.
 
Nema nista od ovoga, ova "roba" nema unutrasnju vrednost.

Ako nema unutrasnju vrednost, drzava je mora proglasiti za novac. To jos uvek niko nije ucinio. Otud bitcoin NIJE novac.
 
Bubreg kazes a ? :)

Poslednja vest da je ortak generisao 5 btc-a za 24h na 3 masine :)

Za par dana cu znati i da li je uspeo nesto da unovci...
 
ovo je i mene oduvek zanimalo
ako stvarno postoje sanse za ovom,da ja pazarim jos jednu 5850 i nahajcam ih ko covek i cf i neka se pare samo kote
btw po onom liku vidim da je 5850 jedna od isplativijih kartica
 
Ja nista ne razumem, ali ako donosi novac potrudicu se da ukapiram :D

Elem, na linku koji je ostavio no name (http://bitminer.info/), ako sam bar to ukapirao, pise da se ovo moze raditi samo na AMD masinama. (Pise da je bilo sta sto nije AMD, trosenje para i gubljenje vremena). Jel to tako?
 
lulzsec... to je to

Neka igre pocnu

lulzsec-vs-anonymous.jpg
 
Juce na poslu par sati od kada sam procitao ovu temu, kolega rece da zna coveka koji je zbog gpu mininga pokupovao 5850 i 5830 (one su najisplativije) ubacio u desetak masina sto single sto crossfire i za par meseci vratio investiciju.
 
Poslednja izmena:
Nesto nisam ubedjen, svi znaju nekog da je to uradio prica kruzi a niko da dodje da kaze, e tako i tako sa tim mozes to i to . Neka proverena informacija...
 
Juce na poslu par sati od kada sam procitao ovu temu, kolega rece da zna coveka koji je zbog gpu mininga pokupovao 5850 i 5830 (one su najisplativije) ubacio u desetak masina sto single sto crossfire i za par meseci vratio investiciju.
ako je i radio nesto-onda je to bilo racunanje kodova za nokiju:D
 
Nista to nije bitno koliko da nam se konacno javi neko ko je barem 10e uspeo da "izvadi" iz cele ove price. Mene ne interesuje nista od gore navedene price osim toga da li to zaista radi? Evo meni je vec 2 dana ukljucen taj klient i apsolutno NISTA se ne desava.. kao da ga nisam ni ukljucio..
 
upravo to
dok se neko ne javi i kaze da je digao barem neku sitnu lovu preko toga i da je sve legalno
do tad ova prica pada u vodu
 
Nije bolje na CUDA. Ati je brzi u bruteforce-u i iskljucivo Radeon preporucuju za takve operacije. Kao sracunavanje kodova za telefone, npr.

Kao što rekoh zavisi da li aplikacija pordžava CUDA-u ili ne. Ako aplikacija ne podržava CUDA-u, ona se u njoj ni ne koristi.

Na primer izguglaj bionic i gpugrid koji su u potpunosti optimizovani da koriste cuda-u.

http://forum.benchmark.rs/showthrea...esearch-Folding-Home/page43&highlight=folding
 
Poslednja izmena:
Pa stvar je u tome sto su ATI kartice bolje za bruteforce. CUDA nema nikakve veze sa time. To je moja poenta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno