Šta je novo?

Bitcoin prevara ili ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam znao da se teme tako lako brisu, pogotovo one sa 20+ strana. Obicno ide lock... Nista, da znam da i ja zatrazim brisanje nekih tema.
 
Dvojici kolega pokradose silne coine.
A jedan od njih se zali da mu je sistem pun virusa zbog .bat fajlova i dr. stvari koji idu sa programima za kopanje...
 
Meni je za neke starije cgminer verzije prijavila danas avira da je zarazen tr/bitcoin virusom??? U pitanju je cini mi se 3.0 verzija a skidano sa zvanicnog sajta
 
Meni je za neke starije cgminer verzije prijavila danas avira da je zarazen tr/bitcoin virusom??? U pitanju je cini mi se 3.0 verzija a skidano sa zvanicnog sajta

I meni, i to prilicno nervira. Valjda su ga oznacili kao trojanca zato sto teoretski moze da se remote koristi na zarazenim racunarima i da generise coine za napadaca. Pretrazio sam malo net i samo nekolicina antivirusa oznacava cgminer kao trojanca. Stavi u ignore. Ako hoces da budes siguran, idi na github skini source i kompajliraj sam sebi svoju licnu verziju cgminera.
 
Zar je daju na zvanicnom sajtu neki hash (tipa md5 ili sta vec) pa da mozes da proveris postojeci exe bez kompajliranja svog?
 
Pa nisu im zato pokrali vec zato sto nisu koristili zastite. I nijedan .bat ne ide uz sam program vec ga korisnici sami prave.
Avira npr. prijavljuje kao virus malo starije verzije cgminer-a, nikada poslednju verziju. Dovoljno je da skinete poslednju verziju i prekopirate u taj folder config iz stare verzije i to je to, resili ste problem.
 
Chabex, ne znam koje su koristili, ali na moju konstataciju da to ne bi smelo da se desava sistemu koji tezi da bude globalno necentralizovano sredstvo transfera novca, rekao mi je da se to nije desilo na bitcoinu nego na nekom drugom.
Sto se tice .bat fajlova i skripti, koji idu uz programe, a koji mogu lako da bucu maliciozni, video sam da se cesto to sve skida u paketu, spremno za zaradu. Ostaje da korisnik bude dobro informisan sta radi i kako to radi, kao uostalom i pri svemu sto ima veze sa kompjuterima i internetom, inace mu ne ginu virusi.
 
Sve je to izgleda jedna prevara.Kao skupis neke BTC,i sad treba da ih prebacis u btc novcanik i uradis to,i stoje na cekanju :),a ovamo sajt zaista "rudari" nove coine,novu vrijednost??
 
Normalno da je prevara.
 
Reč Bitcoin ima 7 slova. Sedam je prost broj. Pre broja 7, postoji još 3 prosta broja. Tri je stranice u trouglu. Illuminati confirmed.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno