Šta je novo?

Graficka, monitor ili nesto trece?

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Dakle u zadnjih par meseci mi se desavalo da kada se podigne XP, ekran se gasi i pali. To mi se i ranije desavalo na Win7 ali redje. E jutros kada sam ukljucio komp, nikakav signal na ekranu nisam imao, a lampica je treptala kao da kada je iskljucen.

Probao sam par puta da iskljucim ukljucim i isti problem.

Onda sam ubacio matoru graficku (izvadio moj Radeon 4830) i kada sam upalio sve normalno. Onda sam vratio Radeon 4830 i ponovo ukljucio komp i sve je opet normalno :trust:

Ekran je LCD Philips 244E (kupljen pocetkom 2010) a graficka je Asus Radeon 4830 (kupljena krajem 2008).

Sad me interesuje da li bih mogao da utvrdim sta tacno zeza i da li ce taj kvar da se nastavi posto mi je bitno jer graficka je u garanciji od kraja 2011 pa ako je ona da smislim sta mi je ciniti jer nije uopste jednostavna situacija posto problem nije stalan a samim tim je dokazivanje kvara problematicno (ako je do graficke).
 
Verovatno ti grafa nije bila postavljena dobro u slot, sto kazu "nije legla kako treba" ili je ispala iz slota (npr. ubadanjem kabla za monitor i sl.), pa samim tim kada si isprobavao drugu i vratio opet staru, u oba slucaja je sve leglo na svoje mesto.
 
Poslednja izmena:
Sledeći put kad ne bude hteo da se upali nemoj menjati grafičku kartu nego promeni monitor. Pozajmi od nekog samo na probu. Tvoj monitor jako pažljivo - lagano izvadi iz grafičke i isto tako lagano ubodi nov. Lagano radi da bi isključio pometanje grafičke karte u slotu. Ako drugi monitor upali biće da je do monitora. Međutim, pošto kod nas često dolazi do iznenadnih nestanaka struje, može se desiti da su ti kondezatori na monitoru pri kraju (naduvani su) pa polako otkazuju.

EDIT: Pogledaj na ovom linku paće ti sve biti jasno: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?224879-Kvar-i-popravka-LCD-Samsung-televizora
Potpuno je isto i kod monitora.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da je do monitora. Probacu drugi monitor kada ponovo mi se desi palenje i gasenje to bi trebalo da resi sumlju.
 
Uzmi neki 3dmark test pa pusti u krug da se vrti,ako graficka ne pojavi problem onda je do monitora verovatno.
 
Nazad
Vrh Dno