Šta je novo?

MacBook Pro Admin Password problem

symbad

Slavan
Učlanjen(a)
23.08.2004
Poruke
299
Poena
319
Dakle,
Toliko sam pametan da sam zaboravio koji mi je password za Mac :wall: :wall: :wall:
Trebam da instaliram program za sync sa mobilnim telefonom i Mac me naravno pita za admin password da bih mogao da nastavim instalaciju. Da li neko zna jel to moze nekako da se restartuje ili sta god, jer nema teorije da se setim, cak ni pomocu Hinta :wall:
Pokusao sam i apple care u USA da zovem, ali trenutno ne rade, a meni je ovo hitno :)
Ako neko zna bilo sta, bicu jako zahvalan!!!!!
 
Postoji jednostavniji način od ovoga koji je prikazan u videu, uz uslov da imate instalacioni disk OS X-a. Sistem se boot-uje sa instalacionog diska. Iz menija koji se nalazi na vrhu ektana odabrati Utilities pa Reset Password (Tiger i Leopard) ili Password Reset (Snow Leopard).
 
Hvala obojici na pomoci. Ocigledno cu morati da cekam desetak dana kad odem kuci jer mi je tamo instalacioni disk.
Elem, probao sam sa uputstvom sa youtube-a i nije htelo iz nekog razloga. A onda sam sa strane nasao neki drugi video, medjutim pomocu tog drugog videa sam napravio novi account, a nisam resetovao stari password uopste. Tako da, tek sada sam napravio glupost, jer imam 2 account-a i sada mogu samo da pristupim novom, jer za stari/za onaj za koji sam trebao da resetujem password/ ne znam password i ne mogu da se ulogujem!!!!!
Simply unbelievable :)))))))

U svakom slucaju hvala na pomoci jos jednom!!!!!
 
jel taj novi nalog ima admin privilegije?

ako ima, resenje je jednostavno, kao na svakom unixu, samo treba uci u terminal, i kucati:

sudo su -l

i uneses pass tog naloga za koji znas password i na kom si ulogovan. Nakon toga dobices root prompt pa kucaj

passwd user-za-koga-si-zaboravio-pass

i unesi i potvrdi nov pasword.
 
Poslednja izmena:
E ovako...ja sam ovo na Tigru radio ali trebalo bi da radi i na novijima...kad se bootuje stisnes command+s, kad ti se pojavi kursor ukucas tacno ovako:
mount -uw / pa sledeci red:
rm /var/db/.AppleSetupDone pa u sledeci:
shutdown -h now

i to je to. Ovako udjes kao novi korisnik i mozes obrisati sve ostalo. Obrati paznju na mesta koja su izmedju komandi znaci posle mount pa posle uw pa rm pa shutdown pa posle-h jer ako upises bez toga nece funkcionisati!
 
Pozdrav forumašima

Izvinjavam se za bumpanje stare teme.

Imam ovakav problem:

Zaboravio sam password na Macbook pro ,pokušao sve živo i neživo...nisam se uspio ulogirat.


Onda sam napravio ovo u postu iznad (command +s ,mount -uw... Do kraja)

Laptop se ugasio ,ja ga upalim i valjda se resetirao jer sam ponovno morao napravit korisnicki profil.

Sve je izgledalo ok

Ali nisam mogao koristit klikanje na trackpadu, znaci kursor bi mogao micat normalno ali nemogu klikat. Koristio sam tipke na tastaturi za dovrsit registraciju.

I kad sam zavrsio sa profilom ,otvori mi glavni izbornik sve kako treba ,ali nemogu klikat ,nemogu nista otvorit.

Citao sam po netu ,probao PRAM i SMC reset ,ali nista ne pomaze...

Neznam zasto ali nece ni punit vise ,prikljucim na punjac i nista se ne desava...

Ima li neko kakvu ideju sta bi moglo bit ?
 
^ Jeli moguce da se i firmware resetovao?
Probaj update?!
Ili vidi sta cen jos neko nesto reci?!
 
Nemogu napravit nista ,kad ga upalim cujem samo zvuk onog zvona na pocetku startanja ,a ekran je crn skroz
 
Cmd+R i uđeu u recovery mode. Tu od Utilities odabereš Terminal i kucaj passwordchange
Moram samo da proverim da li ova poslednja ispravna jer pišem iz glave

Послато са Nexus 6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno