Šta je novo?

Xdrive 43j blokirao

culjko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.01.2011
Poruke
9
Poena
151
Imam xdrive 43j, napravio sam se pametan pa sam skinuo neki upgrade kao za nju (sto se ispostavilo totalno pogresno), ispadenem jos pametniji pa nemam nikakav backup.. obicno nemam ovakve ispade ali...
elem, da ne davim.. krene taj update i sve lepo fino i na kraju samo izadje GPS WIN CE 5.0, zablokira i kraj.. ma nema sta nisam pokusao.. moze li neko da mi pomogne, da mi posalje mozda neki originalni firmware ili tako nesto..?
 
Imam xdrive 43j, napravio sam se pametan pa sam skinuo neki upgrade kao za nju (sto se ispostavilo totalno pogresno), ispadenem jos pametniji pa nemam nikakav backup.. obicno nemam ovakve ispade ali...
elem, da ne davim.. krene taj update i sve lepo fino i na kraju samo izadje GPS WIN CE 5.0, zablokira i kraj.. ma nema sta nisam pokusao.. moze li neko da mi pomogne, da mi posalje mozda neki originalni firmware ili tako nesto..?
Jesi resio problem?
Meni se desila ista situacija, a nigde ne mogu da nadjem original firmware.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Ako je win CE u njemu OS onda bi to verovatno moglo da se sredi ubacivanjem drugog win CE s kojim ces moci ubacivati nove mapre kako god zelis...
Meni su za to pomogli ovde ljudi na forumu.
Nadji (nadjite obojica) nekoliko njih najupucenijih, ako se sami ne jave, pa zamolite da vam kroz pp pomognu.
Meni dali linkove (koje sam zaturio na nepoznato mesto) da skinem softver (novi i sredjeni), objasnili sta i kako, Prestigio navigacija sa win ce proradila s novim mapama.
 
Nije WinCE problem nego firmver.
easyyu se setio da pita u tridu koji je star 6 god :)
Zeha, ne barataj terminima koje ne poznaješ
Neki uređaji se otključavaju da bi mogao da im promeniš/modifikuješ launčer. Kod Prestigia se menja samo navigacioni softver i apsolutno nema nikakve veze sa sistemom.
 
Pa svejedno je koliko godina ima thetread..
Jednostavno ne mogu da nadjem nigde na netu FW za obaj 43j model, stoga molim bilo koga da mi pomogne, ili da me uputi ka linkovima za FW.
Thx
 
Ako ti na stručnom forumu ne mogu pomoći, ovde će još manje.
Inače, posle nekoliko godina obično su svi linkovi mrtvi. Dosta puta mi se desilo da nečega ima da se skine, a posle 4-5god kao da nije ni postojalo.
 
Xdrive kao brand nigde ne postoji jedino u srbiji..stoga nigde ne moze da se nadje bilo sta u vezi njega..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Bear, xDrive, ima ih dosta ... Sve su to brendovi kratkog trajanja. Neko se u to vreme setio da uveze od kineza neki jeftin model, smislio mu ime...i toliko.
S' obzirom da jako dugo pratim tu scenu...znam dobro o čemu pričam. Ali naveo si na drugom forumu da je ploča NN i ne mogu ti pomoći.
Da li bi mogao da ga preflešuješ nekim firmwerom od drugog modela...ipak mi je potreban neki dodatni info. Jedino vizuelno - dobro gledaš kako mu mobo izgleda pa upoređuješ sa ostalim....možda na kraju dobiješ bluberi :)
Ili ga spališ za sva vremena.
 
Poslednja izmena:
Hvala..na savetu..
Kazi mi sta da radim?
Da otvorim GPS i slikam?
Da skinem zastitni deo (metalnu plocicu sa maticne plocice da bih procitao model?
Hoce to pomoci?
Iskreno ne zanima me koji SW ili FW ce biti u njemu samo da se moze i dalje koristiti.
 
Evo maticna "
Pise GPS model 43C 2008-01-01







 
Poslednja izmena:
Nema potrebe
Čist kinez...javiću ako nešto iskopam
 
Poslednja izmena:
Hm, našao info samo ovde
Kod:
http://4pna.com/showpost.php?p=318396&postcount=3950
i kod kineza. Ni pomena firmveru. Dosta žalbi na otkaz samog uređaja, još 2011-e.
Potražiću još malo.
 
Da samo ovde isto traze pomoc..
Ajde molim te..pomoagaaaj! :)
 
Evo ovako..
Kopah i ja malo na 4pna forumu i naletih na post:
http://4pna.com/showpost.php?p=129728&postcount=913
i obradovah se, to je moj GPS, sve 100% isto samo na sivoj povrsini meni pise XDRIVE.
Skinuh i link sa SW, formatiram karticu na FAT (kasnije probah i FAT32) nabacam file-ove iz zip arhive (naravno raspakovane) i pokusah po uputstu iz redme.txt file:
Unzip to a USB flash drive and press the reset button with the button pressed.
I nista :(
Isto se ponasa GPS kao da nije ni SD kartica unutra.
Znaci probam da drzim power dugme min 30sec pri paljenju, zatim drzim power dugme i stisnem rst pustim rst, sve kombinacije sam isporbao.
U cemu je fora?
Da li ima neko neki savet kako dalje?

Usput nadjoh i ovo:
 
Poslednja izmena:
Da li ti je kartica klasična SD, nikako SDHC? Poželjno što manja, ne veća od 1/2GB.
Imao si sreću za arhivu, većina linkova su mrtvi.
Drugi link nije za tvoju seriju uređaja, oni imaju drugačiji bootloader, sistem, a i ploču.
Ako si lepo ispoštovao proceduru, (skoro svi navi uređaji se flešuju na isti - sličan način), držiš reset dugme a onda pritisneš dugme za paljenje, i kartica je obična SD, i i dalje se ništa ne događa, onda mu je crkao čip za firmver. Kanta, i ne opterećuj se time.
 
Poslednja izmena:
Da sve ispostovano..kartica je 2gb i nije cak nic class4. Na njoj sam voIo igo oko 8 godina.
Znaci mislis da mogu da se oprostim od njega?
Kako mislis da drugi link nije za moj uredjaj?
Koji je prvi? Tj mozda ja skjdam neki koji nije za moj uredjaj?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Mislio sam na drugi link u tvom postu, tj ovaj
Kod:
http://gps.0xdc.ru/static/sirf/device/

Skinuh arhivu. E, postoji mogućnost da ni ekstenzije ni imena nisu adekvatni. Jer kod drugih sa kojima sam radio ranije, čini i se da su bili .img i slično. To može da znači i da im nisu kompatibilni firmweri (da ga je GN prilagodio njihovom naviju), a i ne mora. U tom slučaju nastavi da tražiš još neki.
Proveriću kući kasnije popodne to sa ekstenzijom, sada ne mogu.
Probaj još samo ovaj način ako nisi
ubačena kartica, power dugme, pustiš, pa kratko reset....
Koje sve dugmiće imaš na njemu? Na mom ima i hardverski i softverski taster za uključenje.
 
Poslednja izmena:
Probao..i cekam za dalja uputstva.
Od dugmadi samo power i rst uvucen.
Kada sam otvorio na mat ploci pored power dugmica ima jos jedno dugme, koje nije moguce od spolja da se pritiska, mozda je za neki drugi model.
Probao sam sve kombinacije sa power i rst dugmetom.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Zdravo
Pošto imam takav Xdrive .. ja ga zovem srebreni.... postoji li mogućnost da mu nekako sačuvam ... izvadim ... FW da bih pomogao čoveku da reši svoj problem?
Meni treba FW za Bear GPS43 koji stoji zaglavljen na početnoj slici na kojoj piše PIONEER, da nema neko slučajno negde zaturen?
 
Uff to bi bila dobra stvar da nekako mozes da iscitas fw i da mi ga posaljes..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Dampovanje kod uređaja kojima su nepoznati metod flešovanja, format imidža itd, zahteva odgovarajući interfejs i malo znanja. JTAG/UART, ako uređaj ima odgovarajući priključak u sebi, ili direktno iščitavanje čipa što znači da prvo moraš da ga razlemiš. Ništa sa čim u dobrom servisu elektronike/mobilnih telefona nisu upoznati.
A potom bi naravno morao na drugom uređaju da reverzibilno obaviš navedeni proces :)
 
Zaista neverovatno, da ne moze da sw nadje jedan obican software na celom netu..cuuudnoooo

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Daleko od neverovatno. Neverovatna je količina podataka koja inače može da se nađe na njemu.
Problem je ovde što su to kungfu brendovi, kratkog trajanja, u startu bez ikakve podrške, i što su to distribuirali isto takvi neozbiljni reseleri.
A sada je već problem i da se nađu neki firmweri i kod mnogo ozbiljnijih imena. Bilo za navigacije, bilo za obilne npr. Znam recimo da ih je bilo pre 3-4 god, skidao sam ih, koristio...a sada ih nema ni za lek, svi linkovi mrtvi, niko nije ni sačuvao...
 
Nazad
Vrh Dno