Šta je novo?

Dragon Age 3

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Verovali ili ne, ali Bioware vec razvija treci deo svog unesrecenog serijala, koji, kako su krenuli, ima potencijala da postane "NFS" RPG zanra. Naime, Alistair McNally, creative director Bioware-a je objavio na svom tweeter-u da trenutno traze environment dizajnera za treci deo sage, koji je vec u produkciji. Iskreno, da nije smesno bilo bi tuzno... :S:

http://www.g4tv.com/thefeed/blog/post/712818/dragon-age-3-is-in-development-bioware-is-hiring/

http://www.youtube.com/watch?v=BPNuYPFPHY4&feature=relmfu
 
Pa... Odavno se zna da će da bude iz tri dela, šta je čudno?
 
Daleko od toga da je bilo sta cudno, vise je smesno kojom brzinom EA pokusava da izmuze i poslednju paru iz ove fransize i verovatno je sroza do sada neslucenih granica. Eto, a ja sam pomislio da ne moze gore od DA2... :) Da je Bioware i dalje nezavistan studio, postoji mogucnost da bi izvukli pouke iz kreativnog i marketinskog kolapsa koji je DA2 i pokusali da se isprave sa trecim delom (ukoliko bi do njega uopste i doslo. Dovoljan im je bio jedan Jade Empire :p) Ovako, sa EA-om na kormilu, brod moze samo da nastavi da tone...

Btw, nigde nisam procitao da ce DA biti trilogija. To su svojevremeno tvrdili za ME serijal.
 
@Vuk: +1

DA3...
Wow, to je bilo stvarno brzo. EA je vec dugo bola sinonim za quantity over quality.
 
Meni se čini da je pomenuto negde odmah posle izlaska dvojke da kreće rad na trojci "odmah", ne mogu da se setim gde :) Uglavnom, ne vidim šta bi pauza uopšte mogla da donese, ako će da je prave, zašto ne sad? Horoskop im je loš? :p
 
Sto se mene tice, nek odrade DA triologiju na ovom ciklusu konzola i onda nek cekaju nextgen. DA2 odbijam da igram, DA3 cu igrati ako bude vishe licio na DA1.
 
Više će ličiti na Serious Sam :D
 
Ma mozda pokupe neke fore iz W2.
 
Ovo im je onako usputno (uostalom kao i drugi deo) da se uzme keš, glavni ljudi neće raditi na njemu. Svi u Bioware-u su skoncetrisani na swotor.
 
Nadajmo se da će World of StarWarsCraft da bude komercijalna bomba pa da dobar deo Bioware-ovaca nađe kuću van EA-a u novom studiju.
 
ja sam osecao izuzetna hajp pre izlaska keca, koji je pak, razocarao mene, pa nisam ni pokusavao da igram dvojku ... sto se mene tice, NWN1 sa svim ekspanzijama, POGOTOVO hordes of the underdark je poslednje dobro iz single player RPG zanra sto je izaslo. dvojka mi je bila uzasna, pogotovo Mask, sa onom dusom i sa onim glupim teranjem igracha da bude na granici neutral-a konstantno (ubiti il ne ubiti da nahranis dusu i slicno)

DA1 mi je bio *****an. prica sa Djavolom iz NWN1 HOTU je jedno x100 bolja od price u DA1, mastovitija, zanimljivija itd.
 
+1
 
trolu, sta ti je bas toliko smesno da treba slika ? izneo sam svoje mishljenje, nisam rekao da je to sveto slovo.

prica kroz NWN1 se od Aribeth, preko shadows pa do hordi odvijala postepeno, i tako da ide od manjeg shit-a ka vecem, pritom fenomenalno ukomponovala sve DnD fantazije onako kako treba a prica sa Djavolom je bila vrhunac. Ako ti je ona lame prica sa warden-ima bila bolja od toga, onda si ti taj koji zasluzuje da mu se drugi smeju.
 
Vanilla NWN, pa i Shadows of Undertide, imaju jednu od najgenericnijih i najpredvidljivijih fantasy bljuvotina koje je ovaj zanr ikada video. HoU je za nijansu bolja, ali ne puno... Na kraju krajeva, cak i da je prica bila maestralna, sto nije bio slucaj, RPG se ne sastoji iskljucivo od scenarija. Dijalozi su su povrsni, repetitivni i svi vode manje/vise istom cilju, borba je dosadna i jednolicna, pojedine klase su katastrofalno implementirane, odnos sa pratiocima prakticno i da ne postoji, main characteri su predvidljivi do bola, sve je suvise linearno, itd... Svi pravi ljubitelji RPG-ja su se slozili da je posle fantasticnih Baldura, Bioware zesce failovao sa Neverwinterom.

All in all, DA1 je neuporedivo kompleksnija i kompletnija igra od NWN-a, a za razliku od potonjeg, u DA kecu nisu imali kompletan rule set napisan za njih, vec su sve morali da prave od nule...
 
Ja mislim da sam jedini na svetu koji je DA2 preso 3 puta :p hahahaha :D
 
Iskreno ljudi, sto se tolko trolujete , kao što uvek kažem muzika, film , knjiga,i tako isto i igrice sve je to subjektivno.
NWN1 mi je bio prvi fantasy RPG u DnD settingsu, i za 2 meseca u srednjoj meni ocene opali drasticno :D.
Dok NWN2 (vanila) prici mi bila tako smorna i vukla se samo da je igra dugacka, da sam 2 puta pokusavao da igram igru i nisam je zavrsio, posle nisam imao volje za dodatke.

A sto se tice DA serijala, bio sam svestan da Origins ima dosta genericku pricu ,tj. tipicna borba protiv zla koje hoce da pokori svet bez cilja i razloga. Ali glavno sto me privlacilo su razlicite lokacije, jako dobro odradjeni karakteri, i naravno neki questovi koji su me prikucavali za stolicu po celu noc.
Dok dvojku kad sam poceo da igram i video sve ono kicenje sa nekom twisted pricom, plus sto sve izgledalo jako monotono tj. lokacije i questovi.
 
Ne znam, meni je DAO bio bas extra. Drugi me je razocarao, najvise jer su mape i kretanje po njima u odnosu na prvi deo bili smesni. Neke klase su bile bolje i efektnije uradjene u drugom, npr. mage.
Sta znam, nadam se da u trecem delu nece zeznuti stvar kao sa drugim. Ja cekam Mass Effect 3, odlozili su...valjda su skontali da treba vise da se potrude...
 
DA2 je bilo veliko razocarenje...jel moze neko da mi preporuci neku slicnu igru KOtOR-u ili DA1...cisto dok ne izadje ME3 :]
 
BioWare: Next Dragon Age Will Draw From Skyrim

The next entry in the fantasy role-playing Dragon Age series will draw inspiration from both of its predecessors as well as open-world games like The Elder Scrolls V: Skyrim, developer BioWare said.

Speaking to Wired.com in Manhattan on Tuesday afternoon, BioWare CEO and co-founder Dr. Ray Muzyka said the company has been listening to its fans and learning from the strengths and weaknesses of both Dragon Age II, the latest entry in the popular series, and other games that are on the market today.

“[The next Dragon Age] is gonna have the best of features from the prior Dragon Age games, but it’s also gonna have a lot of things I think players are gonna find compelling from some of the games that are out now that are doing really well with more of an open world feel,” Muzyka said.

“We’re checking [Skyrim] out aggressively. We like it. We’re big admirers of [Bethesda] and the product,” he said. “We think we can do some wonderful things.”


Dragon Age II, which BioWare released earlier this year for PC, Xbox 360 and PlayStation 3, drew polarized reactions from both critics and fans. While some lauded its character development and writing, others, including Wired.com, criticized the game for feeling rushed and disjointed.

Muzyka acknowledged that polarization, saying that although he is proud of the Dragon Age II team and the innovations it brought to the table, he is listening closely to fan reactions for the next game in the series.

“How do we combine the new innovations we brought in Dragon Age II with the experience people were looking for in Dragon Age: Origins?” Muzyka said.

The story of Dragon Age II took place across a decade-long span in the city of Kirkwall, allowing players to see how the city and characters evolved over the years. Muzyka hinted that the next Dragon Age game could take that narrative structure and apply it to a variety of areas, rather than a single city.

Muzyka also addressed the common criticism that players could not equip their party members in Dragon Age II, saying BioWare took that feedback to heart.

“We realize that’s important to the players,” he said.

Though BioWare has not yet officially announced the next Dragon Age game, rumors have been swirling about a possible multiplayer mode that could feature playable dragons. (WTF??!!)

“Our goal is to surprise and delight our fans,” Muzyka said. “I’ve seen something in the last couple of weeks that is really the future of that franchise that is so compelling, I am so looking forward to being able to announce it.”

Muzyka would not elaborate on this tease, though BioWare VP and co-founder Greg Zeschuk chimed in with a joking suggestion of his own.

“The most realistic beards ever in videogames,” Zeschuk said.
 
Не капирам, шта ће им арена, какве су то глупости. Боље да убаце кооперативни мултиплејер па да људи могу заједно да прелазе игру.
 
Dragon Age Getting Multiplayer!

That’s right, Dragon Age is going multiplayer. The role-playing franchise is, according to an insider, going beyond singleplayer for the first time, and warriors won’t simply face off against each other in combat.

Apparently, dragons will also be playable in Dragon Age multiplayer, giving players the chance to go head-to-head with foes in fire-breathing, swooping-through-the-air dragon form.

The insider wasn’t sure if Dragon Age multiplayer was going to be part of a full, stand-alone title (ala Dragon Age 3) or available separately as a downloadable game. It is apparently being developed on DICE’s Frostbite 2 game engine (used for Battlefield 3), and even early-on the game apparently looks stunning.

The multiplayer is supposedly an arena-based affair and features player versus environment (PvE) elements as well as player versus player (PvP), as well as humans fighting dragons. Details on what PvE battles entail are scant.

The first Dragon Age, Dragon Age: Origins, was a single-player role-playing game released in 2009. A sequel, Dragon Age II, was released earlier this year. It was also a single-player role-playing game.

Pitanje je koliko je ovo proverena informacija...
 
EA je potvrdio da izlazi treci deo pod nazivom Dragon Age 3: Inquisition

Imace novi engine i sto je najvaznije pravice ga tim koji je pravio prvi deo! Ocekuje se krajem 2013
 
"novi engine" nazvan Frostbite 2
 
Da koji je optimizovan za RPG. Valjda ce da lici na nesto.
 
Pa ličiće sigurno, ali ništa od RPG elementa :D
 
sto je najvaznije pravice ga tim koji je pravio prvi deo!

A koji je to tim pravio drugi deo ako ne Bioware?

Kakve ima veze ko ga pravi ako ce da ga smandrljaju za godinu, najvise dve i to sa ciljem dobre prodaje na konzolama.

Prvi deo je radjen godinama i konzole u pocetku nisu bile ni u planu.

Garant je da zbuzde neki akcioni RPG ala fantasy Mass Effect.
 
Prvi deo koliko znam je pravio pravi Bioware tim iz Edmontona.
Drugi su verovatno pravili ovi iz Battlefield...
 
Drugi deo je pravio "Bioware" tim iz kojeg su svi normalni pobegli. :d

Iskreno ako uopste razmisljaju da ubace destrukciju okoline i predmeta spellovima kao glavno u RPG, mogu odmah da bace projekat u kantu, i svi odu da prave DLCove za BF4 !.

Ili da lepo kazu pravimo APG , gde nece biti ni trunke Role od Role Playing ... samo Action Playing.

DA:O sam odigrao, cak mi je i klise prica tamo bila OK, ali DA2 nisam moga da svarim zbog svih oni akcijonih gluposti, i delom zbog nezanimljive okoline, jedno od vecih razocarenje sto se tice proslih RPG-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno