Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

pa na aliexpress... 3x 30m sam platio 10.5e.... i rebnuli mi otvaranje paketa i pdv oko 300-400din,ali nije strasno...
dok mom drugaru,koji je narucio u isto vreme,samo mu malo kasnije stiglo,nisu otvarali i nista nije platio...

inace odatle uzimaju nasi prodavci sa KP, samo uporedjuj oglase... Plus lupaju 3-4-5 puta vece cene... Neke gluposti sto kostaju po 1e,oni prodaju po 600din,da se krsti covek :)
 
pa na aliexpress... 3x 30m sam platio 10.5e.... i rebnuli mi otvaranje paketa i pdv oko 300-400din,ali nije strasno...
dok mom drugaru,koji je narucio u isto vreme,samo mu malo kasnije stiglo,nisu otvarali i nista nije platio...

inace odatle uzimaju nasi prodavci sa KP, samo uporedjuj oglase... Plus lupaju 3-4-5 puta vece cene... Neke gluposti sto kostaju po 1e,oni prodaju po 600din,da se krsti covek :)

Auh, evo sada nadjoh, majku mu... -.- Hvala, sg cu da narucim, nisu normalni... :D
 
Da li je sleev moguc na nemodularnim napajanjima? Npr da se poskidaju svi molexi i navuku paracordi na zice... tamo gde je moguce spaliti paracord i tako ga pricvrstiti (ovo sto je ivica objasnjaao gledao sam i par klipova kako se to radi) a tamo gde izlaze zice iz najanja staviti termo buzire i tako pricvrstiti paracord? I da li se tad gubi garancija na napajanje? I da li je moguce vratiti garanciju skudanjem sleeva? I kako se zove onaj alat za skidanje molexa?
 
Poslednja izmena:
Garanciju ne gubis sve dok ne otvoris napajanje... Ali ako se nesto desi,bolje da se poskidaju paracordi,otkud znas,mozda obore garanciju zbog toga....

Najbolje resenje kod nemodularnih je da se otvori,pa se paracord uvuce skroz do unutrasnjosti i tamo se stegne onim pvc vezicama (zip ties)...onda kad zatvoris,nista se ne vidi...
Ako ne otvaras napajanje,onda navuces koliko moze,stavis prvo malo super lepka po kablu (samo na kraju, 1cm),navuces paracord,zadrzis 10ak sekundi i ono drzi samo tako... Mozes termo buzir preko,ali se poveca debljina kablova dosta,pa ne znam kako ce izgledati to do napajanja, jer su vec ionako pribijeni kablovi dosta...

Moje napajanje je polu-modularno.... taj deo sto nije modularan sam sakrio ceo iza,i uradio nastavke... Mozes i ti tako,kupis nastavke,slivujes ih sve, onda kabl od napajanja provuces iza,rasiris ga po celoj povrsini kucista lepo,vezes ga... i samo rokas nastavke... To ti je mozda i najbolje resenje.
 
Mislio sam tu na pocetku sirok termo buzir pa da se od njega racvaju a na kraj svakog paracorda lepak posebno ako si me razumeo o_O A tamo gde su molexi nikakav lepak vec spaljivanje i skupljanje paracorda. A ne rece mi kako se zove alat za skidanje moleksa? A da li mozes da okacis slike kako si to uradio?
 
Poslednja izmena:
E tako mozes, super ideja. :)
Atx pinove sam skidao onim sto se hefta (***** sam, nzm kako se zove, spajalica valjda xD, sto drzi svesku) i tankom iglom... Na jedan kraj gurnem spajalicu, na drugi iglu i izvucem kabl. A za molex, vrh od hemijske olovke. Samo ga gurnes preko okruglog pina i on ispadne.
Nisam kuci jos 2 dana, pa ne mogu slike...
 
Ok hvala ma ne verujem da cu i ja u skorije vreme to raditi vrvtno tek za zimski kad nadjem vremena :)
 
trebace ti par dana... prvi dan samo da isplaniras i da probas,dok udjes u foru malo.... a kad krenes,onda ide samo od sebe :D
 
Moraces da izmeris sam, otkud ja znam koliki su ti kablovi :) ... I racunaj preko toga malo, greske, itd...
 
Vazi hvala ti puno i ne zaboravi ako ti nije tesko da postavis slike kad budes mogao ili ako si ih vec negde na forumu postavljao (napisano u ovoj temi) mogu i sam da ih potrazim smo nzm u kojoj temi.
 
Evo tebra, zezao sam se oko delida i lapovanja, pa nisam imao vremena... Ili veceras ili sutra kacim
 
Treba mi par metara crnog "braided sleeve".
Ako neko ima visak neka me kontaktira na PM.

Hvala
 
Evo @Damjan300 , izvini sto si cekao... Vidi se na slikama,na probnom kablu... Znaci cilj ti je da ona dva zareza pritisnes,da bi mogao konektor da se izvadi... Meni je najlakse tako... Bocnem prvo to tanje,pa onda iglu... bice tesko nju da ubodes,ali pritisni je necim,ja je pritisnem o ivicu stola... Dok ne udje do kraja i jedno i drugo,onda samo izvuces kabl... Ne napinji ga previse,ako vidis da nece a vec si pokusao jako da povuces,izvadi ta cuda i probaj opet,ili im obrni mesta... Kada izvadis, ti zarezi ce biti pritisnuti skroz,pa ih samo iglom razdvoj,da budu kao na slici kod mene,inace nece hteti da se zakace za konektor,ispadace... Razumes vec...
IMG_20141226_202328.jpg
IMG_20141226_202406.jpg
IMG_20141226_202533.jpg
IMG_20141226_202550.jpg
 
@ivicanikolic34

Covek, samo sam hteo da ti zahvalim na savetima. :)

Uspeo sam da sleevujem mobo i cpu naponske, krenuo i sa pci-e, cak sam i nalemio zice da napravim normalan 8-pin kablic, ali mi ponestalo crnog parakorda. Malo sam se precenio, nisam cak ni gresio, ali dzaba. Postavljam slike cim uzmem CPU pa malo sredim sve, ali mi inicijalno izgleda do j**a u crnom prodigy-ju! :D

Samo da jos smislim kako cu da spakujem kablice od fan kontroler-a (naponske, sondice, USB, molex za napajanje), vise imam kablica iz tog cuda nego od PSU-a. o_O
 
Hvala ivice na slicicama. Malo sam probao na nekom kineskom napajanju da vidim kako ide ali je dosta tesko. E sad me zanima da li imaju u srbiji da se kupe samo produzni kablovi za gpu, mobo. Lakse mi je da slivujem samo produzetke nego celo napajanje.
 
Imam jos par pitanja nasao sam 24-24 produzni, e sad na maticnoj mi je 8pin i jos 4pin nakacen jel samo uzimam 8pin i kacim na 8pin ili moram i ovaj 4pin negde da kacim, takodje nigde nisam nasao za grafu 6pin?
 
DSC_0082.JPG
DSC_0084.jpg
Kako vam se cini? :)
p.s. Izvinite na losem kvalitetu slike.
 
Opet se vracas na PC? Posto je u pitanju mITX idi na kompletnrnkablove, sa extenderima ce biti jos vece guzve!

ne cusmo se dugo ali redovno pratim tvoje radove ;)

hehe, pa nije da mu se nesto vracam nego resih da sklopim jednu manju masinicu koja ce biti sekundarni komp i sluziti iskljucivo za igre. necu imati ni jedan program na njemu. igram se na Mac-u nego on ipak nije napravljen za to, ima jedan vent i poprilicno se zagreje aluminijum. sa druge strane, na konzolama nikako ne mogu da pucam tako da je najbolji izbor jedan pc :)

jedno noob pitanje, smem li ja recimo da nakacim ekstendere direktno na psu ili se preporucuju deklarisani komplet kablovi za odredjeno napajanje kao sto su u drugom linku koji sam ostavio u prethodnom postu?



hvala za link, videcu koliko bi me izaslo sve sto hocu pa mi je svakako lakse da uzmem kod nas ako je lik proveren.
mislio sam zbog neke kao sigurnosti da uzmem neki CableMod ili IceModz komplet...
 
Naravno da smes :) Standardizovani su. Da ja znam jedino CM ima i one pljosnate konektore.
 
Proveren je lik, nekoliko poznanika mojih je uzimalo od njega.
 
kul onda. zbunilo me to sto su recimo na CableMod sajtu posebno kategorizovani kablovi za odredjene brendove i modele napajanja pa ne bih da imam nekih problema zbog toga i nisam znao da li smem direktno same ekstendere da prikacim na psu.
mozda samo njih uzmem i budu mi dovoljni...
 
Nazad
Vrh Dno