Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

Znaci sto se tice dela koji se placa u dinarima kada mi posta stigne na kucu placam samo 30%(pdv 20% + carina 10%)?

npr. narucio sam nesto u vrednosti od 50$, 30%=15$, znaci platicu im 15$=1249.188 RSD :)

Prosto nema definicije, mozda su neki slucajevi cesci od drugih za naplatu "haraca" medjutim pre to mozes da povezes sa astrologijom nego sa zakonom. Pricam generalno za carinu, ne znam za FrozenCPU :D
 
Poslednja izmena:
Otprilike tako nešto, ja okvirno računam +20% u startu pa ako ne lupe PDV budem happy.

@cristiano :d - naručiš nešto od oko 50$ i 80-90% su šanse da plaćaš samo PDV (20%, tj $10 iliti ~900 RSD sa uslugom otvaranja i pregleda paketa) i 10-20% šansi da ne platiš ništa tj. samo eventualni pregled od 66 RSD.
 
Evo da vratim temu iz mrtvih :)
Radi li ovo neko sada?
Ja niti znam ovo da radim, niti imam materijal, a ni mogućnost da nabavim iz inostranstva. :D

Voleo bih samo da uradim kablove od grafe, pa sam mislio ako je neki kolega raspoložen platio bi da mi uradi ta dva kablića :)
Pa eto ako neko zna i hoće neka mi se javi na PM da se dogovorimo :)
 
@GiBo2pac,

negde sam bio naleteo na forumu, samo ne znam tačno koji topic je bio u pitanju, i lik ovde sa foruma prodaje materijal :)


EDIT:

Evo ga lik, nick mu je JBL, kontiraj njega, ako još uvek prodaje: http://forum.benchmark.rs/member.php?8573-jbl
 
Poslednja izmena:
Ne prodaje vise...
 
Pa jel ima neko drugi time da se bavi, tj prodajom ovde u Srbiji?
 
ako hoce neko,mozemo zajedno da narucimo sa ebaya,neki veliki komplet,pa da podelimo...sto vise uzmemo,to je jeftinije,valjda :D
 
Narode, imam ja nešto (10-20m, moram da proverim koliko sam potrošio) crnog mdpc-x i po, mislim 5m toxic i ranger green sleeva + crne i zelene heatshrinkove, pa ako je neko zainteresovan, pm me (ima tu i konektora, 16 AWG crne žice, kockica za komplet custom kablove...), cena kao kod nilsa - neki procenat da zaokružimo. Nema poštarine, pdva i eventualno carine, dobijate odmah pošto trenutno sređujem gajbu, nemam vremena a ni volje da se bavim dalje kablovima, prešao sam na 760XP sa ribbon kablovima. :p Eventualno možete da svratite u krš da iskrimpujemo ako treba nešto, dalje ćete morati sami sa sleevom i heatshrinkom. :)
 
Jel mogu kod nas da se nabave ovakvi drzaci za kablove ili nesto slicno ?
10524656_532108436890388_1427029263575484546_o.jpg
 
komad pleksija i burgija je potrebno da se ovo napravi
 
lakse jeset ali udara po dzepu, dal ce neko da pali laser za toliko i jos mora da ima odradjeno u auto cad-u ?
 
Dovoljno je da se nacrta u Corel-u (vecina lasera radi sa istim), a mnogi ce da upale za toliko. Barem u Sapcu tako nesto moze da se zavrsi za par stotina dinara, ne vidim zasto onda ne bi moglo u NSu, BGu i drugim graodvima. Kod nas vecina pecatorazaca i gravera ima lasere i rade usluzno, uglavnom imaju i klirit/plexi na stanju.
 
Pozdrav ljudi,

I ja sam se zalepio za sliv, ali planiram da radim sa paracordom, sto sam video kod jednog forumasa, i to crno-crvena kombinacija. Besno izgleda. :D

E sada, problem je sto sam uzeo full modularno napajanje, a ne rasturaju mi se postojeci kablovi. Moje pitanje je sledece, ima li ovde da se kupe oni ISO naponski konektori sa nozicama, sam bih pravio kablove. Gledao sam u mikroprincu, kelku, kanibalu, ali nisam nasao nigde te konektore, osim MOLEX-a i jos par sitnih, ali oni 6pin, 8pin, itd sto treba za modularno, kao i 24pin za MoBo, nidje! :(
 
Procackao sam malo i nasao na moddiy, negde je neko pomenuo da tamo imaju sleev, kad ono taman komplet konektora za moje napajanje. :D
 
Daj link gde si to našao?
 
Mislim da cu ipak da rasturim moje kablove sa ovom alatkom, jeftinije mi, mada bolje izgleda ako napravim svoje, ali kostaju ovi konektori, plus mi trebaju klesta za nabacivanje pinova, a ni ona nisu jeftina. Rece mi jedan kolega da je nabacivao pinove sa klestima za buksne, mada mi to nesto ne zvuci preterano sigurno... o_O

http://www.moddiy.com/products/Sunbeam-PSU-Connector-Remover-Tool.html
 
Sve to mozes rucno sam da odradis, ja sam rasturio kablove sa spajalicom i iglom..
 
Sve to mozes rucno sam da odradis, ja sam rasturio kablove sa spajalicom i iglom..

Uh, pokusao sam, i od 3 pina, na 2 sam iskrivio jednu nozicu, a samo jedan je izasao kako treba, o zuljevima za tih pola sata posla necu ni da pricam. Svaka ti cast ako si sve kablove rasturio :D
Mada cenim da je vezba mama. ;)
 
Poslednja izmena:
Onda ne radis nesto kako treba xD
meni je islo lagano, samo sto se nekada oni zarezi, koji drze sa ne ispadne pin, izravnjaju, pa ih samo malo rasirim da bi drzali lepo...
Probaj samo sa dve tanke igle, guras jednu po jednu, ali da osetis da upadne onako lepo preko tog zareza... I lagano izvuces kabl, nikakva sila ne treba
 
Hm, bas su da istestiram na onom kablu koji sam upropastio vec. :D
Btw, cini mi se da sam bas kod tebe video te sleev-ovane kablove, reci mi samo da li si koristio onaj termoskupljajuci sa lepkom na sebi ili obican?
Cini mi se da je mozda bolja varijanta koristiti onaj sa lepkom, da ne bi spadalo cudo.
 
Obican paracord. Ma nema sanse da ispadne ako lepo uradis, ja svaki probam posle da vucem, nema sile da ga skinem, mora da se sece...
Samo odgledaj par klipova na YT kako se radi.
 
Aaaaaa, ne ne, mislio sam na buzir koji si stavljao na krajeve. :)
Paracord sam narucio kod nekog lika na KP-u, 11e za 15m...
 
nisam stavljao nista na krajeve :)
samo sam na jednom,tj na dva spojena,koja su morala u istu rupu...pa da drzi malo bolje... ali sam i super lepak stavio ispod paracorda,tako da nema da mrdne tu... na ostalim nije potreban lepak.

auuuu al te je odrao :DDD ja placao 3.5e 30m!!!
 
Pffffffffffffff, bog te mazao, gde si uzimao to? o_O
 
Nazad
Vrh Dno