Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

Upravo sam pogledao. Lik je racepio cenu, nema veze sa razumom. Mislim da on zna sta prodaje, a samim time i misli da je narod jos gluplji da kupi za tu cenu. Po gotovu na ovu nemastinu.
 
Pa spustio je malo cenu a i ne treba mnogo, metar dva u vrh glave. Bacaju ljudi po 300-400 evra na video kartu i stotinak na kućišta.
 
Njegova roba-njegova cena....Nego koliko metara sleeva otprilike treba da bi se uradilo jedno napajanje?
 
Dobrodosao ti nama na forum, a za cenu, pa slozice se vecina sa mnom. Ako ne na mdpc 1e metar....
 
Pa spustio je malo cenu a i ne treba mnogo, metar dva u vrh glave. Bacaju ljudi po 300-400 evra na video kartu i stotinak na kućišta.
Metar-dva ako ces da slivujes samo ventilatore. Ne siri pogresne informacije. Neka kazu ljudi koliko je potrebno za celo napajanje. Samo za 24pin treba od 12 do 15 metara, jer je 50-60cm dugacak kabli
 
Poslednja izmena:
Hvala bolje vas nasao! Za sada nista ne slivujem ali imam u planu kada budem menjao komp za mesec,dva.Za sada samo skupljam informacije koje ce mi kasnije dobro doci...Znaci treba dosta sleeva za celo napajanje.
 
A kakav sliv single ili dual wire?
 
Metar-dva ako ces da slivujes samo ventilatore. Ne siri pogresne informacije. Neka kazu ljudi koliko je potrebno za celo napajanje. Samo za 24pin treba od 12 do 15 metara, jer je 50-60cm dugacak kabli
Jednu po jednu žicu je baš šašavo, jeste da je izgled vrhunski, specijalno ako se zašiju zajedno u neku vrstu flat kabla ali materijala i posla ima na pretek. Mnogo je praktičnije ako se grupe žica slivuju zajedno, onako kao je to urađeno na modularnim napajanjima više klase. Bolji ventilatori sada dolaze isto tako. Ako miliš da ti širiš "prave " informacije, barem kaži čoveku koje sve opcije postoje za to. Šta je sa "rigid" i "semi rigid" opcijama, florescent sleevingom, pokrivanjem za cevi sa vodenim hlađenjem, heatshrink tubing. U nekim "Steampunk" stil kompjuterima upotrebljavali su čak i bakarne cevi. Sve je ograničeno samo maštom i parama a ne grickodj-ovim pravilima.
 
to stoji, mozes ti da stavis i pertlu i vodovodnu cev i sve, al ako radis ljudski sliv, radi svaku zicu posebno i da to bude vrhunski...ne ide brate da slivujes po nekoliko zica, ko da kupis ferrari 458 i nemas za felne pa ga stavis na celicare :p msm ok, svako neka radi kako misli i moze, ali po meni je svaka zica posebno jedna jedina opcija i to je to. ;)
 
Pobratime, ja u ni jednom trenutku nisam pomenuo nikakva pravila.
A evo je jedna "J*bes Chuck Norisa kad Countmike slivuje celo napajanje sa dva metra sliva"
 
Poslednja izmena:
Pa Čuk Noris može i da briše slivom (rukavom ), nos. Ja sam samo pomenuo šta sve može a ne da teram nekoga da nešto radi. Treba imati šire vidike a ne samo po nekoliko sličica određivati šta je kome lepše. Ti slobodno stavi kilometar sliva pa ako je tebi tako lepše što da ne. Sa dobrim Cable managementom i onako se vidi samo 20%, ako i toliko, kablova.
 
Ja se izvinjavam sto upadam ovako kao indijanac u temu ali meni se licno gadi kad vidim da neko uradi sleeve za svih 24 kabla na napajanju. Sve se kao radi zarad estetike u nekog cable menagement-a a onda dobijete fancy sumu kablova. Cemu to? Cela ideja u startu gubi na funkcionalnosti.
Ok mi je upakovati grupu kablova ili napraviti od 24pin kabla 4 komada da izgleda kao veliki molex :D
 
Ja se izvinjavam sto upadam ovako kao indijanac u temu ali meni se licno gadi kad vidim da neko uradi sleeve za svih 24 kabla na napajanju. Sve se kao radi zarad estetike u nekog cable menagement-a a onda dobijete fancy sumu kablova. Cemu to? Cela ideja u startu gubi na funkcionalnosti.
Ok mi je upakovati grupu kablova ili napraviti od 24pin kabla 4 komada da izgleda kao veliki molex :D

Tačno tako, još i nepraktično, samo napravi šumu kablova i poveća širinu i zauzme daleko više mesta. Cela ideja je i počela tako da se sve uprosti i očisti unutrašnjost kućišta. Čak su se i flet kablovi slivovali da budu okrugli i da se sklone sa puta prolazu vazduha. Na novijim kućištima je napravljeno da se kablovi maknu iza i da se što manje vide. Na stranu što sa onoliko boja sve izgleda ko papagaj. U dobrom setapu kablovi ne smeju da idu preko komponenti koje se skidaju a idu najkraćim putem od pozadinske ploče do komponente koju napajaju. Najteže je za napajanje za GPU.
 
Da oživim malo temu - da li je neko poručivao sa http://www.moddiy.com/brands/Seasonic.html i kakav je kvalitet u odnosu na MDPC-X sleeve? Stavio sam link do Seasonic sekcije, ali ima svašta interesantno, primaju PP, šalju u Srbiju i ne deru na poštarini.
 
Dobro, dobro, ali ovo što si okačio je ipak dual PSU set, nisam na tako nešto mislio - npr. produžni za 8pin PCIE kablove + sleeve je ~10USD po jednom 8pin, a za 22USD ovde ima ceo sleeved kabl PSU-2x8pin do karte u željenoj dužini + ostaje mi garancija na napajanje, originalni kabl, pa i vreme potrebno da se to sve uradi. Naravno da se nakupi toga kad ima više kartica + 8pin CPU + 24pin za ploču...
 
Poslednja izmena:
Jel mogu bez ikakvih problema da se koriste sleev-ovani kablovi koji su recimo pravljeni za Seasonic ili kako vec pise na ovom sajtu, na nekom drugom napajanju ?
 
Dobro, dobro, ali ovo što si okačio je ipak dual PSU set, nisam na tako nešto mislio - npr. produžni za 8pin PCIE kablove + sleeve je ~10USD po jednom 8pin, a za 22USD ovde ima ceo sleeved kabl PSU-2x8pin do karte u željenoj dužini + ostaje mi garancija na napajanje, originalni kabl, pa i vreme potrebno da se to sve uradi. Naravno da se nakupi toga kad ima više kartica + 8pin CPU + 24pin za ploču...

Sry nisam obratio paznju, ovaj drugi je oko ~220$, i ja sam misljanje da ili kupis nesto ovako oridjidji ili lepo kupis nastavke za sve sto ti treba kao sto sam i ja cinio nekad. Proceni sta ti se vise isplati i kako to izgleda

Jel mogu bez ikakvih problema da se koriste sleev-ovani kablovi koji su recimo pravljeni za Seasonic ili kako vec pise na ovom sajtu, na nekom drugom napajanju ?

Nemaju sva napajanja iste konektore na sebi i ako su modularna
 
Nastavci su svakako jeftiniji, ali prave još veću gužvu u kućištu i ostaje deo na izlasku iz napajanja koji je i dalje original tj. nije sleeved, mada se on ne vidi toliko, ali kvari osećaj. :d

@DoX, pretpostavljam da je mislio na napajanja koja imaju iste konektore fizički, po meni ne bi trebalo da bude problema ako je raspored pinova isti, ali bolje neka potvrdi neko stručniji. :)
 
AHa a sto se tice poruciavanja posto vidim da je shipping besplatan, kakvi su utisci po tom pitanju ?
 
Poručio sam za probu neki low profile sleeved USB 3.0 header pa ću videti koliko putuje u toj free shipping varijanti. Tracking je HK, biće tu valjda do nove godine. :D
 
Da probam i obrnutu računicu - gde se može kod nas naći kvalitetna 16AWG žica koja bi se koristila za naponske kablove? Pretpostavljam u bilo kojoj radnji elektroopreme, ali ako je neko već kupovao neka da preporuku. :) S obzirom da je po netu sve manje više u eng pojmovima, kod nas bi to trebalo tražiti kao upredenu, bakarnu, presek 1.3mm2? :d
 
Da odgovorim sam sebi - umesto traženja po BG, poručio ovo, mada je verovatno najbolji izbor za opšte stvari http://www.frozencpu.com/products/20275/wir-101/ModSmart_18AWG_Colored_Wire_Spool_-_200_Feet_-_Black_.html?tl=g44c327s324&id=eVfZFYVm&mv_pc=5988.

@DOX - isporuka je bila odlična za free shipping deal - poručeno je 07.11, poslali su istog dana iz HK, stiglo je u BG 15.11. pa ovde provelo 10tak dana na carini, isporučeno 27.11. uz trošak 66,00 din. :) Ja zadovoljan, a i jako korisna stvarčica ovaj USB header i lepo izgleda, žice nisu bele kao na slici već crne.
 
Poslednja izmena:
To sam zeleo da cujem ;) Samo jos da nadjem odgovarajuce stvari i to je to :)
 
Da odgovorim sam sebi - umesto traženja po BG, poručio ovo, mada je verovatno najbolji izbor za opšte stvari http://www.frozencpu.com/products/20275/wir-101/ModSmart_18AWG_Colored_Wire_Spool_-_200_Feet_-_Black_.html?tl=g44c327s324&id=eVfZFYVm&mv_pc=5988.

@DOX - isporuka je bila odlična za free shipping deal - poručeno je 07.11, poslali su istog dana iz HK, stiglo je u BG 15.11. pa ovde provelo 10tak dana na carini, isporučeno 27.11. uz trošak 66,00 din. :) Ja zadovoljan, a i jako korisna stvarčica ovaj USB header i lepo izgleda, žice nisu bele kao na slici već crne.

Vidim da si narucivao neke stvarcice preko Frozencpu-a pa me zanima koliko se dodatno placa na narucenu stvar(znaci price$ + shipping$ + koliko jos treba da spremim dinara kad mi stigne na kucu) :)
 
FrozenCPU ima limit na slanje običnom poštom ($7,99) od valjda 8 unci, tako da ne možeš nešto puno da poručiš na taj način, pa samim tim ni vrednost verovatno neće preći 50€, generalno, na pakete koji su tu do ~$100 u nekih 80-90% slučajeva će ti naplatiti samo PDV 20% i to na vrednost robe u paketu, a preko toga ide prvo carina +10% pa onda PDV +20%. Shipping čini mi se, nisu nijednom uračunali u vrednost iako je išao i do $86.
 
FrozenCPU ima limit na slanje običnom poštom ($7,99) od valjda 8 unci, tako da ne možeš nešto puno da poručiš na taj način, pa samim tim ni vrednost verovatno neće preći 50€, generalno, na pakete koji su tu do ~$100 u nekih 80-90% slučajeva će ti naplatiti samo PDV 20% i to na vrednost robe u paketu, a preko toga ide prvo carina +10% pa onda PDV +20%. Shipping čini mi se, nisu nijednom uračunali u vrednost iako je išao i do $86.

Znaci sto se tice dela koji se placa u dinarima kada mi posta stigne na kucu placam samo 30%(pdv 20% + carina 10%)?

npr. narucio sam nesto u vrednosti od 50$, 30%=15$, znaci platicu im 15$=1249.188 RSD :)
 
Nazad
Vrh Dno