Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

Ovo je sizifov posao, ceo dan sam se "igrao" sa sleev-om, sad imam zuljeve od sravcigera i opekotine od upaljaca :mad:. Moj savet, ko sleev-uje napajanje da ne pokusava bez alata za sleev!!! Ja sam mislio da mogu sa srafcigerima i iglama ali sam se pokajao!!! mdpc-x sleev je fantastican za rad i preporucujem ga svakome, a posebno mi se svideo njihov termalni buzir. Posto mi je zafalilo term. buzira kupio sam ga u elektro-radnji i kosta isto kao i ovaj sa mdpc-a. Iz radnje buzir smanji precnik 2 puta, dok mdpc samnji 5 puta svoj precnik. Tako da ko uzima sleev preko jbl-a neka uzme vise buzira, nece se pokajati.

I, evo i mog Sleev-a.

Daleko je od savrseog ali sam zadovoljan. Trenutno sam sleev-ovao samo napajanje jer planiram novo kuciste. Onda cu da doteram i ostale stvarcice (napajanje, DVD, fan-ovi, fan kontroler...). Malo mi je kuciste i sad sve izgleda nabijeno, kad uzmem novo kuciste bice sve urednije i lepse (ujedno i lakse za cable management).

Slike su sa fona pa nisu bas naj al kad sve zavrsim sve potrudicu se da uslikam necim ozbiljnijem.

jbl - hvala jos jednom :happy:
 
S obzirom da si nov u ovome i da ti je prvi put ispalo je ok :) Nisi morao tako dugacke heatshrinkove da stavljas jer i manji ce dobro drzati ako se dobro otopi :) Rastavljanje konektora zna biti pain in the ass u nekim slucajevima,zavisi od napajanja.. u svakom slucaju sa tool-om je mnogo lakse :)
 
Ovo je sizifov posao, ceo dan sam se "igrao" sa sleev-om, sad imam zuljeve od sravcigera i opekotine od upaljaca :mad:. Moj savet, ko sleev-uje napajanje da ne pokusava bez alata za sleev!!! Ja sam mislio da mogu sa srafcigerima i iglama ali sam se pokajao!!! mdpc-x sleev je fantastican za rad i preporucujem ga svakome, a posebno mi se svideo njihov termalni buzir. Posto mi je zafalilo term. buzira kupio sam ga u elektro-radnji i kosta isto kao i ovaj sa mdpc-a. Iz radnje buzir smanji precnik 2 puta, dok mdpc samnji 5 puta svoj precnik. Tako da ko uzima sleev preko jbl-a neka uzme vise buzira, nece se pokajati.

I, evo i mog Sleev-a.

Daleko je od savrseog ali sam zadovoljan. Trenutno sam sleev-ovao samo napajanje jer planiram novo kuciste. Onda cu da doteram i ostale stvarcice (napajanje, DVD, fan-ovi, fan kontroler...). Malo mi je kuciste i sad sve izgleda nabijeno, kad uzmem novo kuciste bice sve urednije i lepse (ujedno i lakse za cable management).

Slike su sa fona pa nisu bas naj al kad sve zavrsim sve potrudicu se da uslikam necim ozbiljnijem.

jbl - hvala jos jednom :happy:

Dobro si odradio, cenim da si se vazda namucio :)

LOL brate, jel ti ovo HDD lezi na graficku :d :d ili mi se cini :)
 
Nisi morao tako dugacke heatshrinkove da stavljas jer i manji ce dobro drzati ako se dobro otopi :) Rastavljanje konektora zna biti pain in the ass u nekim slucajevima,zavisi od napajanja.. u svakom slucaju sa tool-om je mnogo lakse :)
Znam, znam... Sada kada bi radio novi sleev radio bi ga potpuno drugacije, lakse i uigranije. Pre svega bi sata, molex i cpu power vukao kroz jedan sleev, jer je tako lepse i lakse za cable management. A heatshrinkove bi definitivno (kao sto si mi rekao :D) satavio na 5mm i ne bi ih seko odokativno (shac metodom) mego u mikrometar sve iste. Sto se tice "pain in the ass" moje napajanje je objasnilo. Sata konektor je bilo nemoguce rastaviti tako da sam ga "odfikario" i prelemio zice, tako da sada imam samo 2 sata kabla sa 1 sata ubodom :D.
LOL brate, jel ti ovo HDD lezi na graficku :d :d ili mi se cini :)
Ma jok, samo ti se cini :d. Malo sam nakrivio hdd da ne bi leg'o na grafu. Kao sto rekoh "kinez" je pretesan. Planiram uskoro TT V4 ili V3 (ili ako bude para CM 690) pa ce moci malo vise da se dise :D a i hdd ce imati svoje pocasno mesto utegnut sa 4 srafa :D
 
Poslednja izmena:
:)

_DSC4732.jpg
 
Kako su dobri, ne znam za koji pre da se odlucim :)
 
^^^to je moja kombinacija! :)
 
Definitivno :D
 
Sta se koristi ili sta je bolje (iz iskustva) za skupljenje termo buzira: fen, upaljac ,lemilica ili nesto grugo?
Meni se najbolje pokazao fen za skidanje farbe (ili kako se vec zove) jer se najravnomernije i najlepse skupi buzir. Jedino sto treba paziti na okolne predmete/kablove/zice/buzire zbog bas visoke temperature.
Od upaljaca hoce ponekad da ostane garez, a lemilica mi sluzi samo za lemljenje ;)
 
heat gun :)
 
Hvala na savet ali posao sam vec odavno zavrsio. Fen nisam imao tako da mi je upaljac bio jedino resenje, ali posto sam se smorio sa topljenjem upaljaca (kada duze gori) posao mi je odradila sveca :D. Garez se javlja samo kada je buzir dugo direktno izlozen vatri.
 
Zdravo svima,stigao mi je sleeve,odusevljen sam kvalitetom,kao i JBL-ovom spremnoscu da to sve lepo zapakuje i posalje u rekordnom roku.Veliki pozdrav za JBL-a




ovo nije reklama vec moje odusevljenje
 
Igore krenuo si Nilsovim stopama :) fali jos samo neki crtez :D
 
Zasto sam ja izabrao crno-belu kombinaciju pored svih tih boja :wall:
 
Jel ima neki sleev a da ide preko celog kabla bez skidanja i tog fazona zica po zica nego lepo ceo :D
 
Evo i meni stigao paketic danas :)Hvala JBL! :wave:


img2691640x480.jpg
img2689640x480.jpg


img2688640x480m.jpg
img2687640x480.jpg


img2685640x480.jpg
img2684640x480.jpg


img2683640x480.jpg
img2681640x480.jpg
 
......sory za dupli post :)

img2679640x480.jpg


img2678640x480.jpg
 
Nazad
Vrh Dno