Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

Ajde pomoc pls, kupio sam pertle, slivovao moleh kablove al ove ostale ne znam da skinem ? kako, cime se skidaju ??
Edit : izvalio sam kako da skinem, al sad kada vratim kabal u dzek, on se lako vadi nazad..kako da ga opet zakljucam :( ?
 
Poslednja izmena:
Snasao sam se..
evo kako je ispao moj prvi sleeving :)





Pertle su u pitanju
 
super si odradio,svaka čast...uopšte se neprimećuje da su pertle u pitanju
 
Stvarno se pitam sto se zezate sa tim pertlama kada postoji pravi sleeve koji izgleda 150 puta bolje :trust:
 
recimo Vanilla Sands #17 :)

vanilla-sands-small-01.jpg
 
Stvarno se pitam sto se zezate sa tim pertlama kada postoji pravi sleeve koji izgleda 150 puta bolje :trust:

za 300 kinti cu zavrsiti sve sto mi treba..kolko bi mi trebalo za pravi sleeving ? :/
inace par saveta za one koje rade pertlama:
cim se iseku pertle, upaljacem moraju da se oprnje ili propao poso
treba nabaviti fen za plastiku, kad se obuce kabal, da se njime predje preko pertle, jer se tako skupi, bez feniranja ne izgleda tako dobro visi itd..Ja sam ih pekao posle na 350 C, par puta dunem i legne ko fabricki :)
od provlacenja konktora kroz pertle nema nista, sve mora se skida i ponovo vraca
Ako prvi put radite ko ja, pocnite sa manjim zzicama, jer prva 2-3 pokusaja su za kaantu :)
tnx maximus :)
 
Pa sad, pitanje je dali hoces da ustedis ili da napravis kako valja :) Koja kolicina u metrima je 300din?
 
Poslednja izmena:
Pa sad, pitanje je dali hoces da ustedis ili da napravis kako valja :) Koja kolicina u metrima je 300din?

Kompromis ;)
Znas kolka je otprilike pertla, puta 6 eto ti duzine :)
msm ne znam ni ja tacno, nisam merio
 
ulicni prodavci - Slavija,preko puta Pravnog faksa,mozda kod starog merkatora...
Nisam misli bukvalno pertle nego "kanap" koji ce liciti na sleev a da me ne kosta 75e ili slicno.

sto se tice metraze,metar u ruke pa proveri sam
:D :Klanjanje

super si odradio,svaka čast...uopšte se neprimećuje da su pertle u pitanju
Ja se ne bi slozio, zato i pitam da li ima bolje a ne preterano skupo (napajanje mi kosta 30e a sleev 75e, tol'ko ga prodaju 30m)
 
ali kontaktiraj JBL-a prodaje pravi sliv koji prakticno izadje jeftinije od pertle a i uzmes lepo 10m

da citiram sam sebe posto ocigledno nije video,da sam znao da ima mdpc sliv u u srbiji ja bih ga uzeo ,al nisam znao pa sam to odradio sa pertlama

jb* JBL ima kontakte :D ,narucio na veliko,ko da bi slali par metara a i kako se placa
 
Mdpc sleeve se moze nabaviti samo na jednom mestu u svetu a to je direktno sa sajta i nigde vise :) Posto sam u bliskom kontaktu sa Nilsom (vlasnikom) i posto je poznato da je odavde problematicno poruciti/kupiti sleeve,problemi sa carinom itd, Nils je dosao na ideju da napravi prvi izuzetak sa ciljem da ljudi u Srbiji dodju lakse do istog :)
Ja sam se iscimao da donesem neku skromnu kolicinu pa eto ako nekome zatreba,ja sam sada zvanicno prvi i jedini mdpc satelit :D Nadam se da cete ovo ceniti (da ne ulazim u pricu koje je cimanje bilo da se sve sprovede u delo)
Takodje smatram da kod nas ima mnogo ljudi koji imaju talenat i zelju za moddingom ali nemaju mogucnosti da dodju do odredjenih stvari i tu svaka prica staje.
Ovim ce se svakako pogurati ta prica, jer treba i mi da imamo lepe sisteme, ne samo ostatak sveta :) Ako administracija dozvoli, mogli bismo da otvorimo jednu temu sa uputstvom za sleeve-ovanje i mesto gde bi mogli da postavljamo svoje radove,kombinacije boja i da budemo kreativni :)
 
@ jbl ja se slazem sa tobom ali opet... mnoooogooo novca treba da se ulozi da bi se komp obukao .. ovo moje sto sam ulozio pre par dana je prva velika investicija koju sam dao za komp :( mada opet neko vise voli sirovu snagu komponenti nego izgled(kao ja naprimer) ... tako da ono ..bolje da sklopim neku zverku nego da puno ulozim u izgled a malo performansi da imam... ja sam na bureku rekao .. sledece je ram,ssd i vrvatno jos neki deo usput :)
 
Pa ako si vec toliko potrosio za komp + 20-30e da ga obuces u full-u mislim da uopste nije mnogo :) Tako ces imati i performanse i izgled ;)
 
Izgled u redu. Ali performanse? Kako to? A odakle je taj kabl-sliv lik? :D
 
mnoooogooo novca treba da se ulozi da bi se komp obukao .. ovo moje sto sam ulozio pre par dana je prva velika investicija koju sam dao za komp :( mada opet neko vise voli sirovu snagu komponenti nego izgled(kao ja naprimer)...
Slazem se sa tobom (neko bi, neko ne bi), ali opet komentarisemo u temi "Cable Sleeving u Srbiji" gde treba da podrzimo jedne druge u sleev-u a ne da pricamo da je to manje bitno :D.

Druga stvar: Manite se pertli!!! Nije reklama i JBL-a uopste ni ne znam, niti sam ga ikada video, ali decko mi je poslao mdcs-x sleev-ove kvaliteta da se us**es od srece. Da napomenem i to da mi izasao u susret i oko metraze, saveta, slanja Aksom u roku od odma... I jos jedna stvar, nekim najbitnija cena, 10m=7,5e. Ne znam koliko su pertle, ali za te pare me i ne zanimaju!!!

Kad zavrsim sleev ovde kacim slicke, osim ako se u medjuvremenu ne otvori posebna tema za to (ja sam za!).
 
Znam da je offtopic, ali, ima li ko zainteresovan da podelimo na dva dela sledece (moze i na 3 jer ja imam samo 2sata kabla i frontpanel za sleeve):

10m crnog mdpc-x sleeve-a 3mm - 7,5e + 1m termo buzira 2,5e
5m crnog sata sleeve-a - 6e + 0,7m sata termo buzira 2,7e
= 18,7e + postarina 170din

Ili ako je nekome preteklo metar i kusur od sata sleeve-ja ili nesto od ovog 3mm sleeve-ja neka se javi na PM
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ni bih da vam trolujem temu, ali me interesuje cemu ovo sluzi? Mislim koja je razlika ovog sistema ili ako se kablovi uredno povecu plasticnim spojnicama? Kontam ovo samo ima lepsi vizuelni efekat?
 
Sto realno i jeste svrha sleeve-ovanja---------> vizuelni efekat
 
I kao bolji air-flow..
satro :D vizuelni naravno ko sto rece ^^ :)
 
Sto realno i jeste svrha sleeve-ovanja---------> vizuelni efekat

evo ti jedan post Nilsa:

At the end of 2007, Charles (my secret brother^^) built the murderbox 001 and if you remember the days before Charles made this marvelous system - it changed the aesthetics of "modding" (a word which we don't like to use for such systems) a lot. Before there was mostly "bling" added to systems and the designs were rather "cartoonish". I love all designs though, no matter how it looks, as long as the builder had a vision and executed towards this vision.

He sleeved his 24-pin, because the standard PSU cables of the 24-pin were a visual distraction from the rest of the design. So he tried to get a subtle and uniform look to the chaotic 24-pin wires. The solution is what changed the cable-designs a lot. See the system here: http://www.million-dollar-pc.com/systems-2008/murderbox/murderbox.htm

I also have to laugh, when I read product descriptions of "modding-shops", when they refer to "it enhances your cooling, airflow ... and brings you more girls". To Charles and me, it was always a different perspective: Design and aesthetics of the most annoying thing in a system ... little wires which never had design in mind and were too thin to create controlled "shapes and lines". Cable sleeving is of course not needed for anyone who wants function and performance. Only fools and stupid shop guys would tell you about "technical advantages". You all know these fool-shop-owners who do everything to sell their items, because they are so desperate to earn their bucks.

So ultimately and personally I say: It's an option to perfectionize designs if cables are visible (of course not with extensions, where you have to hide the original-cable-clutter somewhere ... which is double nonsense for people who want to have form and function combined). I actually see design of cables as something, where you use cables to create flow through lines and shapes. To add color, where color is needed ... I see computers like a 3D painting and cables allow you to use something which is technically needed to create "the strokes". With other items, you don't have the freedom to work "3D", because you can't just take your GPU and bend it ... or other hardware.
 
Tako sam i mislio i pertla mi se cini kao bolje resenje jer ima veci broj boja i dezena koji se mogu kombinovati.
 
Ko želi da se ciganiše :p,evo jedno rešenje za SATA kablove.


"čupava" izolaciona traka od 150 dinara
 
ali kada si saznao za sleeve,progledao si ... i mi sa tobom :D

off: hoće li u modu koji trenutno radiš biti i ovako nešto?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno