Šta je novo?

Cable Sleeving u Srbiji

Komder

Cenjen
Učlanjen(a)
21.05.2011
Poruke
20
Poena
154
Prvo da vas sve pozdravim,

Kao sto naslov teme kaze zanima me gde kod nas moze da se nadje cable sleeving? Ako uopste postoji. Par slika da ljudi znaju o cemu se radi :D

url


url
 
Moram priznati da mi se svidja kako sve to izgleda. Ali kad vidim da je to neki uradi-sam sistem, pocinjem da odustajem od te ideje...
 
Ma mdpc-x ne moze nista da zameni...FurryLetters nije los [sem sto je u dve boje crna/siva]...sve jedno toga nema kod nas...znaci dodje mi da placem ponekad koliko smo zaostali sto se tice nekih stvari :D

Sad je novina da se kablovi sleeve-uju sa paracordom...padobranski kanap...jeftino a ne izgleda lose :D

PB280792.jpg
 
Poslednja izmena:
U inostranstvu za 'sleeving service' naplacuju i do $400 po napajanju, tako da - cak i kada bi kod nas neko to radio - verovatno bi kostalo dosta, najvise zato sto to zahteva grozno puno vremena i strpljenja, a i umeca.


Ja sam planirao da nabavim MDPC-X sleeve i odradim par kabloba za sebe, al' nikako da nadjem vremena.
 
Sad je novina da se kablovi sleeve-uju sa paracordom...padobranski kanap...jeftino a ne izgleda lose :D

PB280792.jpg

Ovo ne izgleda tako lose, sad sam gledao 15 metra ovog "kanapa" Paracord 550 kosta 11e.
 
U inostranstvu za 'sleeving service' naplacuju i do $400 po napajanju, tako da - cak i kada bi kod nas neko to radio - verovatno bi kostalo dosta, najvise zato sto to zahteva grozno puno vremena i strpljenja, a i umeca.


Ja sam planirao da nabavim MDPC-X sleeve i odradim par kabloba za sebe, al' nikako da nadjem vremena.

To je verovatno zato jer to niko ne radi, a ko radi taj hoce dobro da zaradi da ne kazem bezobrazno da zaradi...Znas kako to ide, probaj nesto da skuvas, par puta dok ne naucis tesko je posle ide kao voz :D
 
Ma koje bre...nema potrebe placati nikome...samo malo vezbe treba...moje prvo napajanje je bilo svo nikakvo posle sleevinga :D ali nauci se to brzo! :D
 
U inostranstvu za 'sleeving service' naplacuju i do $400 po napajanju, tako da - cak i kada bi kod nas neko to radio - verovatno bi kostalo dosta, najvise zato sto to zahteva grozno puno vremena i strpljenja, a i umeca.


Ja sam planirao da nabavim MDPC-X sleeve i odradim par kabloba za sebe, al' nikako da nadjem vremena.

Auu 400$?

Sent from my U8120 using Tapatalk
 
jel ima negde kod nas da se kupi onaj nzxt led kit? sa diodicama?
 
pre ces 100e da nadjes na ulici nego dobar sleeve u Srbiji,nego jel tebi treba sliv kao sliv ili da ti ga neko i odradi?
ma slivujes pertlama i bog da te vidi :D ,nemate pojma kakve sam kineze video u gig******,ono ne bih ni na poklon uzeo,uzas,pertla izgleda 10x bolje

 
Ma pertle su stvarno vrh, video sam ovde na forumu jednog clana koji je odradio sliv sa nekim debelim narandzastim pertlama i to je bas mocno izgledalo :)
 
Mhm basl lepo cuci,stim sto ima veliki izbor boja :D, moze lepo da ispadne kada se sve uklopi boja komponenti,onda farbanje kucista itd.....
 
Jel ovo uradjeno sa paracordom? Dobro izgleda.
 
Pa moze al' vidis da je koristio i pertlu, mora da pazi da je ne zapali to gori ko ludo.
 
za neupucene,najobicnija pertla je u pitanju ,a buzir je bio poveceg precnika ,skuplja se ne pola od njega,ne moze vise,ostao je malo labav na kraju,nisam primetio
 
uzeo si veci da bi mogao konektro da provuces kroz njega? mogao si vrlo lako skinuti taj konektor...
 
Sta se koristi ili sta je bolje (iz iskustva) za skupljenje termo buzira: fen, upaljac ,lemilica ili nesto grugo?
 
Ja koristim upaljač, ali ako imaš dovoljno jak fen sa difuzorom onda možeš i sa njim.
 
A gde da nabavim "pertle" u Beogradu koje ce zavrsiti posao i koliko mi od prilike treba metara za jedno napajanje?
 
ulicni prodavci - Slavija,preko puta Pravnog faksa,mozda kod starog merkatora...
sto se tice metraze,metar u ruke pa proveri sam,sam znas koliko ces kablova u 1 pertlu ,saberes duzine,na licu mesta izmeris pertlu i vidis koliko ti treba
ali kontaktiraj JBL-a prodaje pravi sliv koji prakticno izadje jeftinije od pertle a i uzmes lepo 10m
 
Nazad
Vrh Dno