Šta je novo?

ArmA III

Poslednja izmena:
Misliš ovo?



Ili ovo?(deseti minut pa na dalje)



No tnx...
 
Poslednja izmena:
Ok, kupio sam ARMA 3, jel ima neka domaća ekipa da igra ovo?
Možda je pisano na prethodnim stranicama, ne mogu sad da čitam svih 17 :)
 
Dodaj mene na Steamu, Serbian91.

Planiram od veceras ili sutra da krenem sa igranjem. Mogli bi koju CO-OP partiju da opicimo :)
 
A u tim trenucima gpu usage nije ni 50%. A ni CPU usage nije puno veci...to je problem arme...
 
Poslednja izmena:
A cemu to, cak i kad nema nikog oko mene.. A taman lepo namestio igru, ide mi i do 80 fps u editoru.. Terrain quality na standard izgleda skoro isto kao na very high, a znacajan dobitak u frejmovima. Takodje i viewing distance jako utice na performanse.

Nego, crosshair mi nesto strci u ovakvoj igri, sve je ultra ozbiljno i realno a tu je crosshair kog nema ni u BF-u HC.. :)
 
Crosshair je opciona stvar, zavisi od servera do servera.
Razocaraces se ako ti kazem da 99 posto servera koristi third person wiev kao free to use.
Pritisni numericki enter, i igraj :)

A sto se tice frejmrejta, probaj i sve na uber low, opet ce biti istih do 20 frejma na punom serveru.
 
Ajde third person, de*ilizam ali ne verujem da daje neku prednost, crosshair s druge strane bas nema mesta ovde. Sto se tice tih performansi, nemoguce da ostali ljudi na serveru igraju tako, takodje sumnjam da svi imaju 8 core procesore i 32gb rama. Znaci generalno od mp-a da ocekujem poprilican pad frejmova?
 
Ne znaci ti ovde nista tih 8 jezgara. Neverovatno je da i dalje ne zele da se posvete cpu optimizaciji iako je ocigledno da i na najjacim procesorima igra ne moze da radi kako treba. DX11 multithreading u ovom vremenu mutlicore procesora bi ovde pao kao kec na deset, ali to je izgleda sci-fi za Bohemiju i ovu pc only igru... al dobro, moze opet da se izvuce pristojan framerate (cak uz downsampling na 7950), lod distance, shadow sve na na najmanje moguce i opet lepo izgleda igra (doduse fps se odmah sroza cim udjem u naselje). Inace, odlicno je sto je nestala ona uzasna mouse akceleracija prethodnika i sada izgleda kao da vojnik ima konacno kontrolu nad svojim rukama.
 
Poslednja izmena:
Probajte developer verziju igre (kroz steam, na betas tab), juče bila dva update-a, dobija sa oko 15-20 frejmova više...
 
Poenta je sto vec sada igra radi bolje od patchovane ARMA2 i radice samo jos bolje.

Eto, sa tom developer verzijom dobijate oko 20 frejmova vise. Kada izadju drajveri za AMD i NVIDIA dobicete jos sigurno nekih 20-25% bolje perfomanse. Problem je sto je GPU ''zaposlenost'' ni 50%, pa su zato perfomanse katastrofa. Ali sve ce to biti ispeglano, videcte ;)
 
Ajde third person, de*ilizam ali ne verujem da daje neku prednost, crosshair s druge strane bas nema mesta ovde. Sto se tice tih performansi, nemoguce da ostali ljudi na serveru igraju tako, takodje sumnjam da svi imaju 8 core procesore i 32gb rama. Znaci generalno od mp-a da ocekujem poprilican pad frejmova?

Third person, ogroman "cheat" dodushe, svako ga ima, ako će to da uteši.
Ležiš na recimo ravnom krovu koji ima mali zidić ispred tebe, i gledaš iz trećeg šta se dešava ispred/ispod tebe.
Sakriješ se iza zida i promatraš šta ima iza ćoška, i bez ikakve bojazni čekaš neprijatelja da pogreši i pokuša da pretrči.
baciš se u travu, i gledaš 100m ispred sebe u daljinu, (iako iz prvog lica ne vidiš ni pola metra oko sebe :) )

Probao sam juče Alfu kod burazera na i7 + 7950, i uopšte nisam zadovoljan kako radi. tu i tamo kad se klokne grafika na 1200mhz.

Doduše, kaže zoolom da je onaj update od 15mb znatno popravio stvar.
 
^nije to varanje ako je dostupno i protivnicima. Varanje je da npr. ti mozes da koristis 3. lice, a on ne.
 
Bice servera 100% sa samo hardcore opcijama ( bez waypointa, bez third persona itd. ).
 
Third person, ogroman "cheat" dodushe, svako ga ima, ako će to da uteši.
Ležiš na recimo ravnom krovu koji ima mali zidić ispred tebe, i gledaš iz trećeg šta se dešava ispred/ispod tebe.
Sakriješ se iza zida i promatraš šta ima iza ćoška, i bez ikakve bojazni čekaš neprijatelja da pogreši i pokuša da pretrči.
baciš se u travu, i gledaš 100m ispred sebe u daljinu, (iako iz prvog lica ne vidiš ni pola metra oko sebe :) )

Probao sam juče Alfu kod burazera na i7 + 7950, i uopšte nisam zadovoljan kako radi. tu i tamo kad se klokne grafika na 1200mhz.

Doduše, kaže zoolom da je onaj update od 15mb znatno popravio stvar.


Po meni je apsolutno besmisleno igrati PvP na serverima koji imaju crosshair i trece lice. Ali vrlo lako se to da srediti kroz HC.

Bio je još jedan update na dev verziji sinoć, od 112 MB. Ali je ova dev verzija dosta nestabilnija od Alpha-e. Inače Wasteland ima neki bug sa optimizacijom definitivno. Ni sa ovom dev verzijom mi nije igriv, 25 FPS-a ne prelazi, dok sam igrao i skirmish mod sa 40 igrača i imao sam relativno pristojne performanse, od 35 do 60 FPS-a.
U editoru se kreće od 45-70 FPS-a. Inf showcase nisam probao oš, danas ću.

Slažem se sa Serbian-om u tome da ova alfa/dev build radi bolje nege final Arma II. Čeka se još update drivera da vidimo da li će to podići performanse. Za sada obećava.
 
Ja sam igrao stalno u 3. licu, skroz odzumirano, a za nisanjenje prebacim u 1. lice... stvar navike i ukusa, imo. Bitno je da su za sve ista pravila.
 
Po meni arma kao jedna vrsta milsim-a gubi svaki smisao sa trećim licem. To što na recruit serverima svi imaju mogućnost da odaberu treće lice ništa ne znači jer je sve situaciono. Na primer, pređeš u treće lice i legneš iza nekog zida koji je na vrh brda, zbog trećeg lica ti imaš preglednost preko zida i vidiš 800 metara oko sebe, tvoj protivnik koji je udaljen 200 m i penje se uz to brdo i sa trećim licem tebe ne može videti jer si ti, jelte, iza zida. Dakle apsolutno je situaciono i vrlo lako se može zloupotrebiti...
 
moze da te vidi, ali mozes i ti isto tako njega, ako zauzmes to brdo prvi.. Zato su tu oklopna vozila i avijacija da rese takve stekove. Za mene ovo nikad nije bila klasicna FPS igra, a sada sa razvaljivanjem zgrada mislim da igra ide za jos jedan lvl gore.
 
Poslednja izmena:
E al ti je argument... O vozilima iz trećeg lica tek da ne pričamo. Nisi ti igrao PvP u AII izgleda. Sve je to lepo u coop-u. U PvP-u se ne može tolerisati treće lice, nikako.
 
pa dobro, ako ne mozes da tolerises bice servera samo za fps pa igras kako volis. Nisam igrao MP, ali pretpostavljam da je sa ovakvim velikim mapama vise strategija za polako i pazljivo igranje nego klasican FPS.

I sta fali argumentu? Zauzimanje brda, planina i tih visih predela je osnova ratovanja, jer sa malom jedinicom mozes da kontrolises veliko podrucje i zaustavis brojcano nadmocnijeg neprijatelja... :D
 
Poslednja izmena:
Ma koji crni nisan/trece lice/optika i ostalo u PvP-u...to se u armi gasi. Vas tu razumem da vam je problem jer igrate na serverima na koje mozete da udjete pa vam bude kako je na serveru - nema menjanja. Mi(moja ekipa i ja) imamo ArmA2 server, a druga ekipa/klan s kojima igramo redovno ima svoj ArmA III Alpha server i tu se pravila vec odavno znaju. E sad problem je sto ArmA III Server ne postpoji vec su to ti drugari buzili neke skripte i uspeli da naprave server(ne host nego bas server) ali ima poprilicno ogranicenja u odnosu na full server, tako da se jos uvek ceka da izadje server za novu armu.

Sto se tice optimizacije, kao neko ko igra armu godinama, mislim da ce optimizacija biti minimalna ako je uopste i bude. ArmA2 i dan danas ima problem sa "gpu usage" i sa neobjasnjivim padovima FPS-a. Ko nije spreman na povremene probleme ove vrste mnogo ce se nervirati :)
 
Ajde objasnite jednom nubu kako se igra bez nišana? Pucaš onako ofrlje? :d

Najbolje bi bilo neki ss da baš vidim na šta mislite da je nedopustivo u MP?

Ljubitelj sam serijala još od legendarnog Operation Flashpoint-a ali nikad nisam igrao MP, čak ni co-op :(
 
Ajde objasnite jednom nubu kako se igra bez nišana? Pucaš onako ofrlje? :d

Najbolje bi bilo neki ss da baš vidim na šta mislite da je nedopustivo u MP?

Ljubitelj sam serijala još od legendarnog Operation Flashpoint-a ali nikad nisam igrao MP, čak ni co-op :(

Pa kako pucas u stvarnosti? Jel imas nisan? Ako ti je neko/nesto blizu mozes da pucas i "ofrlje" kako ti kazes, znaci na osecaj. Na daljinu preko musice ili opike kao sto ti je napisao 2Saint4u
 
Nazad
Vrh Dno