Šta je novo?

ArmA III

Vrata se otvaraju na space/enter ali samo kada im pridjes. Nadam se da ce ubaciti animaciju razbijanja vrata kao sto postoji u Raven Shield. Prozori ne postoje, cuje se zvuk kada ih razbijes ali nema razbijanja stakla, verovatno ce to ubaciti kasnije. Kucu nijednu nisam uspeo da srusim. Sve kuce su prazne ali se moze uci u svaku koja ima vrata.

Ja sam slabije igrao ARMA/ARMA2 (iako imam original...) pa cu sada par newbie utisaka da bacim.

1) Claymore ima fenomenalnu animaciju kada se aktivira :D
2) Komandi ima puno ali sve su logicne i imaju svrhu, nijedna druga pucacina nema toliko komandi/akcija ali ni u jednoj drugoj pucacini mozes da okreces glavu (drzis alt ili dupli alt za free view) dok trcis u jednom pravcu. Naravno postoje kamera modovi i oni su na numpad tasterima (enter je switch view - fps/tps).
3) Sitne animacije cucanja, zaleganja, salutiranja, naginjanje na neku od strana, sve je to odlicno izvedeno. Zanosenje oruzja u neku od strana kako trcite, toga u drugim igrama nema a u ovoj jako fino izgleda.
4) Mozete u igri menjati opremu ako pretresete neprijatelja ali mi se cini da bi u nekoj partiji to moglo napraviti zbun saborcima.

Jeste problem pohvatati komande, ali jednom kada ih naucite ova igra nema premca medju pucacinama. Takodje recoil je ODLICNO izveden i sve Battlefield/Call of Duty su smesne u odnosu na ovu igru.

Jedino fali fizike na mnogo mesta, fali puno sitnih animacija, clipping je sveprisutan ali alpha je sve ce doci na svoje mesto.
 
Ima stakla, jedno pola gajbi ima pola nema..

armastaklo.jpg

Recoil definitivno odskace od svih drugih igara, jbno realan osecaj dok pucas. Moram pazariti ovih dana ako ce na dalje samo skakati cena..
 
Poslednja izmena:
Hahah, nekako provalio u editoru kako da me AI napada, tezina je na pola, znaci pojma nemam odakle, trebali su da budu sa druge strane ovog zida :D

 
Jel ima nekog da je zaintersovanog da od sutra krenemo sa igranjem COOP misija? Ili nekih modova, poput Wasteland-a.

Usput, jel imam od modova dozvolu da otvorim temu u ONLINE igranje za organizovanje okupljanja oko ARMA3?
 


ehehehee kako vriste :D...eto resenja za kampere... svaka cast. Ja jos nisam video u nekoj ratnoj igri ove mogucnosti... Bilo je na nekim skriptovanim mestima da propadnes kroz pod, razbijes daske, ali ne i ovakva sloboda.
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekog da je zaintersovanog da od sutra krenemo sa igranjem COOP misija? Ili nekih modova, poput Wasteland-a.

Ja sam za da se proba ako budem slobodan, jos mi nije potpuno jasno sta kako, da li neko komanduje ekipom, ima li nekog respawna ako zagines itd..
 
Ja sam za da se proba ako budem slobodan, jos mi nije potpuno jasno sta kako, da li neko komanduje ekipom, ima li nekog respawna ako zagines itd..

Nisam trenutno u BG-u pa ne znam kako MP funkcionise, nisam stigao da testiram. U ARMA2 sam igrao DayZ i jos par modova, osnovnu igru skoro da nisam ni upalio. Sada planiram da vise vremena posvetim osnovnoj igri, a manje modovima, jer vidim da je dosta stvari koje su mi smetale u ARMA2 ili ispravljene ili izbacene.

Mozemo da skinemo neku COOP misiju sa ARMAHOLIC.COM, i onda je predjemo. Ili skinemo Wasteland mod pa se tamo malo zezamo :).
 
Wasteland je mission file a ne mod, ne treba da se skida, samo upadnes na server i igra sama povuce mission file, bolje igrajte to nego coop misije protiv botova.
 
Eto, mozemo testirati sutra ( ili kad god ) Wasteland :). Nisam igrao ARMA2 verziju Wasteland-a, ali vidim da je jedan od najpopularnijih modova za pomenutu igru, odmah iza DayZ-a.
 
Pa da, zato sto je hotjoin friendly... Inace veze nema sa Armom, kao ni DayZ.
 
Kako bi uopste prodali nekom ovo u par recenica, to mi treba, jos uvek mi nije jasno sta je tacno glavni aspekt ovde, sta ce biti najpopularnije a da nisu zombiji :)
 
DayZ - permadeath mod sa zombijima i drugim ljudima, svi se trude da prezive sto duze
Wasteland - nisam probao ali bi trebalo biti isto sto i DayZ, samo bez zombija

Znaci Risbo, spawnujes se negde na mapi sa minimalnom opremom i lutas sam (ili u drustvu ako imas) istrazujuci mapu u potragom za boljom opremom, oruzjem, vozilima itd. Fora je sto to rade i svi ostali igraci i ukoliko te ne znaju a krvolocni su (nisu svi takvi) upucace te dok kazes sta bi. Kada umres, umro si. Nema respawna, vec krenes sa novim likom ispocetka.

Zvuci glupo na papiru ali je prosle godine taj mod (DayZ je prvi krenuo sa tom idejom) napravio pravi bum zahvaljujuci kome se prodalo vise kopija ARMAII za tih nekoliko meseci od pojave moda nego do tada.

Car je u tome sto ti je stalno frka da te ne ubiju, frka ti je od svakoga koga vidis da se krece, frka ti je od zombija. Zbog zombija moras da pazis kada koristis vatreno oruzje da ih ne bi prizvao, moras da izvidjas da bi video koliko ih ima i gde se nalaze. Jer ako se budes setkao kao veseljak po mapi, neces dobro zavrsiti. Takodje u DayZ mrak je mrak, nema svetla ukoliko ne nadjes na mapi lampu ili night googles.
 
Da, zvuci zanimljivo, gledao sam koji klip na YT i malo arhaicno deluje, odnosno hteo bih to videti u ovom novom endzine-u tek.. Nego sam mislio da mi Arma-u generalno 'prodate' u par recenica :)
 
Simulacija vojske i ratovanja, kao i svaki deo do sada (od Operation Flashpoint na ovamo). Razlog zasto se ovo zove ARMA a ne Operation Flashpoint je legalne prirode, jer Codemasters poseduje prava na fransizu Operation Flashpoint, a ne Bohemia Interactive koji je originalni tvorac francize.

Secas se Operation Flashpoint tutorijala, sa vojnickim drilovanjem? ;)

Battlefield a pogotovo CoD nisu simulacije, vec arkadne pucacine koje za temu imaju vojsku i ratovanje. Znaci, ARMA je za vojne igre isto sto su rFactor, Assetto Corsa, LFS, iRacing dok je Battlefield 2 kao Gran Turismo i pCARS a CoD/BC/BC2/BF3 su Shift, Forza i ekipa :)
 
Ja se secam iz Operation Flashpoint neke sumetine nocu u koju sam pobegao iz zarobljenistva i uputsva da se probam orjentisati uz pomoc zvezda.... To mi se bilo sve vratilo kada sam probao DayZ, jer su me isto tako izbacili usred sume nocu....
Ali ipak u Operation Flashpoint su mi najbolje bile misije helijem po onim ruskim kolonama.

DayZ ako lepo naprave u ovom enginu, da nemamo problema sa hakerima, velike mape i veci serveri za 1-2k ljudi, podele frakcije po gradovima, klanove, sekte, njihove saveze i ratove, zauzimanje gradova, itd, onda bi to mogao biti odlican MMO, imo.

edit:
mozda sam preterao sa brojem ljudi, ali oko 500 na par velikih mapa mislim da bi bilo realno.... 50-tak po klanu, jedno 10 klanova u par vecih gradova i naselja rasporedjenih po mapama, pa da mozemo sami praviti utvrdjenja, i osvajanje takvih utvrdjenih od drugih klanova ili saveza i takve slicne evente u zakazano vreme.... ali po meni zombe bi trebalo jos ojacati da samo headshot radi.
 
Poslednja izmena:
Simulacija vojske i ratovanja, kao i svaki deo do sada

Dobro da to mi je sve jasno iz ove alphe.. :) Nego gledam sta je ovde glavno, taj neki MMO fazon, online co-op protiv AI, komplet online sa sve pravim igracima, ili jednostavno sta god ti odlucis da igra bude.. Sve mi deluje previse razbacano ovako kao noob-u, odnosno mozda previse slobode u tome sta cini samu igru.. Jel ima nekih klasicnih servera/misija, tipa ekipa igraca cuva neke gajbe, taoci, a protivnici dolaze da spasavaju.. Nesto tako konkretno :)
 
Pa imas u svakom MMO-u PVP i PVE... U PVE istrazujes po mapi ili grindas za resurse, ojacavas sebe i svoj klan, a PVP je jasan. E sad imas i neke eventove koje organizuju admini i ako se to sve lepo uklopi mozes ostati navucen godinama na taj MMO.
^... to sam za DayZ MMO mislio. A ratovanje moze i po partijama.
 
Poslednja izmena:
Dobro da to mi je sve jasno iz ove alphe.. :) Nego gledam sta je ovde glavno, taj neki MMO fazon, online co-op protiv AI, komplet online sa sve pravim igracima, ili jednostavno sta god ti odlucis da igra bude.. Sve mi deluje previse razbacano ovako kao noob-u, odnosno mozda previse slobode u tome sta cini samu igru.. Jel ima nekih klasicnih servera/misija, tipa ekipa igraca cuva neke gajbe, taoci, a protivnici dolaze da spasavaju.. Nesto tako konkretno :)

Konkretni multiplayer modovi ne postoje u alpha verziji, sto vidis i sam. Tacnije ne postoje a da dolaze sa igrom, radjeni od strane BIS. Ali zato vec u ovih 5 dana od izlaska alfe, imas nekoliko modova/misija koji su upravo ono sto tebi treba. Ali njih radi zajednica koja je u slucaju ARMA jaka ko zemlja. Ovde je fora sto, i kada BIS uradi mod zajednica izda svoju unapredjenu verziju koju ljudi mahom igraju a ne official.

Zasto ovoga nema u BF3/CoD? Odgovor u spojleru koga zanima, jer je offtopic.

U BF3 nema jer je EA igru tako napravio da igru gotovo da nije moguce modovati a sve u cilju da bi EA mogao da prodaje onaj Premium pass sa svim DLC. Kada bi omogucili zajednici da prave modove, mnogo manje ljudi bi se odlucilo na kupovinu official dodataka jer bi ih moderi presisali kao sto se desava sa svakom Elder Scrolls igrom, na primer. BF3 na PC fura tu konzolnu filozofiju da za sve moras da platis i zato su namerno onemogucili modovanje igre.

CoD ne prsti od modova jer tu igru uglavnom igra american average joe kojeg to ne interesuje vec mu je bitno da oprzi po mrskom mu neprijatelju, po mogucstvu sa sto vise uspeha. Pogotovo ako mu Kobe Bryant i JayZ poruce kako je CoD najbolja igra. Zato nema recoila, kampanja je ko u Virtua Cop/Time Crisis, mape male a lag sveprisutan, sto uz joypad na konzolama vestacki stvara jednakost izmedju svih igraca koji igraju fer jer nemas puno prostora da iskazes neki skill. A mozak ti ni ne treba. Verovatno zbog toga CoD vrvi od hakera, jer je klincima sa brzim prstima smor da ih ubijaju oni sa slabom motorikom pa se igraju kreiranja cheatova i njihove upotrebe.
Takodje racunaj da kupovinom alpha verzije za 20 evra preko BIS store ne dobijas gotov proizvod (duh) vec radis preorder za igru koja ce biti zavrsena u buducnosti, sa tom razlikom sto ovaj preorder mozes da igras u ranoj fazi. Tako da, ako necega nema sada, to ne znaci da ga nece biti za 6 meseci. Pricam o oficijelnim dodacima, zajednica ce za 6 meseci da izda gomilu modova od kojih ce biti dosta jako ispoliranih sa veoma popunjenim serverima, pa i domacim.
 
Da.. ok, pocinje sve da biva jasnije. Nego da li ja ne mogu da nadjem ili na BIS storeu ima samo Steam verzija od 25e..
 
Snizenje dobijas tek kada se registrujes na sajtu ;)
 
high-5.jpg
 
Kada se registrujes cena je tacno 20e, sto je za ovu igru smesna cifra, makar po meni. Konacno sam nasao zamenu za BF3, propisno me je smorio :).
 
Ako mi neko kaze da ovo nije najrealnija grafika do sad, virtuelni samar dobija :) Stavio vreme na 05:30 i par protivnika da malo vezbam.. Ne znam da li je ovo dovoljan nivo opreznosti, nisam bio obazriv ovako od Project Igi-ja :D

 
Poslednja izmena:
Kako se šunjaš kao da provaljuješ u ženski internat XD
 
I grafika i zvuk sabijaju. Zvuk pogotovo, totalno je realan.
 
Ono sto mi za sada malkice smeta u armi3 je to sto je kretanje i uopsteni tilt oko playera pomalo noob friendly u odnosu na obe arme pre. :(


@boris


uleti na neki wasteland server sa 50-60 igraca, i cekiraj koji framerate mozes da izvuces tamo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno