Šta je novo?

ArmA III

Mozda 250 ukupno (na PS3 i PC).. ali to je casual igranje, bez nekih obaveza, tipa igra se u 21:00, teamspeak, iskuliraj sve druge obaveze.
 
Igras koliko hoces, nisi opterecen nikakvim pretplatama i ostalim glupostima.

Ako nemas previse vremena, odigras singleplayer kampanju ili skines neku custom kampanju. Ako imas vise slobodnog vremena, skines neki mod poput DayZ/Wasteland/ACE.

Koliko sam skapirao, singleplayer kampanja ce biti dostupna u beti vec, trenutno ima samo par misija u igri ( showcase).

Bolje MP iskustvo od ARMA2 ( i pored svih njenih brojnih mana ) nisam imao, a odigrao sam sve sto vredi od MP igara.

Neka ti neko posalje invite da probas igru, pa da vidis da li ce ti se svideti.
 
Mozda 250 ukupno (na PS3 i PC).. ali to je casual igranje, bez nekih obaveza, tipa igra se u 21:00, teamspeak, iskuliraj sve druge obaveze.

Pa dobro to jeste, ali ljudi koji igraju ozbiljnije armu uglavnom jednom nedeljno organizuju partiju koja traje 2h itd, tako da i nije neko opterecenje...
 
Neka ti neko posalje invite da probas igru, pa da vidis da li ce ti se svideti.

Skidam ovo sto je procurelo po apotekama, ne znam koliko je osakacenije od placene verzije i sta konkretno moze da se odigra.. pa otom potom, ako mi se svidi, nije mnogo kinte.
 
http://www.armasrb.org/forum/

Svratite da se druzimo. Ekipa je duze na okupu, redovno se igra, nema obaveza i obaveznih termina, svi su dobrodosli. Ima nas raznih uzrasta, nacionalnosti i iz raznih krajeva sveta. Postoji i mod sa nasom vojskom, vozilima, oruzijima, avionima...Igra se PvP. TvT, coop itd...

TS server:178.238.229.126
 
Poslednja izmena:
E ovde je vec konkretno objasnjeno, dajte invite neki, torent ide 5kb/s :d
 
Invajtovi će biti tek kroz desetak dana. :)
 
Da li sam shvatio dobro neke stvari, zajednica (a i ti sam) moze da pravi misije? Recimo spasavanje taoca iz neke oblasti koju su oni napravili, i ja onda sa par pravih ljudi mogu da odigram to kad nam se cefne, neko bude Host i to je to, ili sam offline, a ostali da budu botovi?
 
Poslednja izmena:
Mogu sve kombinacije koje si naveo. :) a misije i ostale dodatke koje pravi "zajednica" mozes pronaci na ovom linku.
 
Evo i ja sam danas pazario igru. Definitivno se više isplati da se pazari preko store.bistudio.com - ušteda je 5 EUR u odnosu na kupovinu preko Steama.
 
Evo malo testova GPU i CPU:
Qk17blk.jpg
3WH6PBG.jpg
TpOLckP.jpg
kS6OnBG.jpg
dehsF4Y.jpg
 
Poslednja izmena:
Instalirah onu verziju za sad.. Prvo sto me odusevilo je zvuk oruzja, sjajno :) Drugo, totalni zbun sa komandama i svim zivim, glasovna gluma, nadam se da je nema u MP-u ili co-opu jer je uzas :)
Nego, kako da samo blejim po ostrvu, da ne igram ove misije?
Evo i koji screen, probao razna podesavanja, ne mogu prebacim 30fps, mada igrivo je skroz..

arma1y.jpg
arma2x.jpg
 
Taj radio chat mozes iskljuciti u audio opcijama, ako ti bas toliko smeta. Posto je alfa, nemas bas puno opcija...

Mozes igrati MP ( CO-OP ili sta god ), tih par singleplayer showcase-a, ili skini ( ili sto da ne i napravis ) neku custom misiju.

Na kontrole veruj mi navices se posle dan-dva. Meni je malo falilo da prekinem sa igranjem ARMA 2 upravo zbog kontrola, ali dobro je sto nisam. Vise ne mogu da zamislim igranje FPS/TPS-a bez levog alta za kontrolu ''glave'' :D.

Sto se tice FPS-a, sve preko 30 je dovoljno za ARMA3, zaista deluje fluidno ( i to dolazi od nekoga ko ne podnosi igranje na ispod 60 frejmova ).
 
Ovo je boles' :) Upalio editor i pojma nemam sta radim ali usplahireno tumaram po ostrvu i odusevljavam se :d

Smanjio sam i view distance za neke stvari, izgleda bukvalno isto a dobio sam jos 20 frejmova..
 
Igram ovaj serijal još od Operation Flashpointa i naravno svaki put sam oduševljen sa novim nastavkom. Međutim ovaj put su sa ArmA3 starno nadmašili moja očekivanja. Ono što me stvarno veseli je što ima toliko dobrih i novih stvari, a ustvari tek igram alfu. :)
 
Igrao sad malo MP, pojma nisam imao sta treba da se radi, kako da chatujem itd, samo sam pratio moje, istrcali smo jedno 5 kilometara :D Nista se ne desava 5 minuta i onda odjednom meci pocnu da zuje oko tebe, svi zalezu traze zaklon, bas ima taj osecaj kao da je for real :) Ocigledno je da sam se napal'la.. :d

Ne znam hoce cena ici sad samo na gore?

Jedna mala demonstracija grafike..

 
Poslednja izmena:
Naravno da ce ici samo na gore, sa obzirom da je ovo tek alfa. Beta bi trebala da kosta oko 35-40e, a full oko 50e.

Inace, da mi je neko pre godinu dana rekao da ce BorisLozac postati PC gamer i igrati ARMA, truck simulatore i ostalo rekao bih mu da je lud :D.

Vidim da si fan TWD serije pa bih ti preporucio da proveris i DayZ mod za ARMA2, ili ako mozes da se strpis do izlaska DayZ standalone-a :D.
 
Poslednja izmena:
Stvarno odlicno izgleda. Jel moze da se ulazi u sve ove spratne kuce, razvaljuju vrata, prozori?
 
Grafika nije nista spektakularno, ali izgleda vrlo cisto, sto je retkost danas, a i kolorit je dobar za ovakvu igru. Osvetljenje je uradjeno kako treba i takodje deluje realno, podseca me na Gran Turismo u tom smislu. Postoje napredniji endzini, ali neko jednostavno zna to da ubode, neko ne.

Ovo je dobar primer koji pokazuje da se kad je grafika u pitanju treba fokusirati na stvari koje su bitne bas za tu igru, a ne trpati gluposti kako se stigne. Sve ovo nije nista toliko posebno tehnicki, ali utisak koji ostavlja je odlican, a to je najvaznije.
 
E sad,pa nije ovo BF3!;)

nisam znao da to moze u BF3... nego na jednom klipu na prethodnoj strani video sam da razvaljuju neku zgradu eksplozivom, i posle ulaze u nju, pa reko mozda to radi i sa vratima i prozorima. Bilo bi dobro da mozes nogom da razvalis vrata, pucas u sarke, uskaces kroz prozore i tako to...
 
Grafika nije nista spektakularno, ali izgleda vrlo cisto, sto je retkost danas, a i kolorit je dobar za ovakvu igru. Osvetljenje je uradjeno kako treba i takodje deluje realno, podseca me na Gran Turismo u tom smislu. Postoje napredniji endzini, ali neko jednostavno zna to da ubode, neko ne.

Ovo je dobar primer koji pokazuje da se kad je grafika u pitanju treba fokusirati na stvari koje su bitne bas za tu igru, a ne trpati gluposti kako se stigne. Sve ovo nije nista toliko posebno tehnicki, ali utisak koji ostavlja je odlican, a to je najvaznije.

Teksture stena i terena mene ne odusevljavaju, fali teselacija ili bar POM, dok testure podvodnog sveta izgledaju dosta bolje sto je jako cudno. Takodje ni teksture na objektima nisu sjajne ali valjda ce neko uraditi dobar texture pack kao sto radi Maldo za Crysis. Broj poligona je adekvatan, sencenje je okej (mada opet nije spektakularno) a sto se tice osveljenja to bi moglo bolje jer nocu a i danju nekako vuce na zuto. Crysis 3 je definitivno bolji u tom pogledu, kao i GT5. Sve u svemu fino upakovan engine kome malo fali da bude zaista wow i cak i iznad CE3 (to malo su neke tehnologije koje su implementirane u CE3 a nisu ovde). Mada ova igra jako lepo radi vec u alpha verziji, mozda poboljsaju sve stvari koje sam pomenuo do final-a. Pogotovo texture clipping koji me generalno nervira u svakoj igri a ovde je bas izrazen.

Nego, jel zna neko kako se vozi helish bez one opcije hover on auto, i kako smiriti nisan da ne ide gore dole po pola metra u par sekundi?

@Uruk: U one zgrade na Borisovom klipu mislim da ne mozes da udjes ali generalno u ARMA zgrade se moze uci, samo sto su tradicionalno prazne i bez namestaja. Pola DayZ iskustva se odvija u takvim zgradama. Sto se tice destruktabilnosti, za to stvarno ne znam.
 
Inace, da mi je neko pre godinu dana rekao da ce BorisLozac postati PC gamer i igrati ARMA, truck simulatore i ostalo rekao bih mu da je lud :D..

Pa meni je konzola bila samo ekskurzija, ipak sam na PC-u poceo da se igram ;)

@ uruk

Da, u sve ove zgrade moze da se udje i otvaraju vrata, pucaju prozori, vidis nisam probao da li moze pucanjem da se otvore vrata..

Grafika nije nista spektakularno, ali izgleda vrlo cisto, sto je retkost danas, a i kolorit je dobar za ovakvu igru.

Vidis po meni ovo je nesto najlepse sto sam iskusio, i nije zato sto je novo i sto sam se sad izlozio :) Da, neke teksture mogu biti bolje ali to nikad nije bila poenta dobre grafike kao sto si i sam konstatovao. Ja do sad nisam video realnije osvetljenje i osecaj kao da si stvarno tamo, iskreno..
Jos jedna slika koja to fino demonstrira..

arma4y.jpg
 
Kupujem obavezno.
 
@Uruk: U one zgrade na Borisovom klipu mislim da ne mozes da udjes ali generalno u ARMA zgrade se moze uci, samo sto su tradicionalno prazne i bez namestaja. Pola DayZ iskustva se odvija u takvim zgradama. Sto se tice destruktabilnosti, za to stvarno ne znam.

... zbog DayZ i pitam, jer sam tamo u neke zgrade mogao da ulazim, ali u vecinu nisam, a desavanja po zgradama, prodavnicama, halama su mi bila najzanimljivija. Npr. bolnica u Chernogorsku je bila skroz zatvorena, a bas sam ocekivao zanimljivo istrazivanje po njoj. Isto tako sam primetio da mi je dosta falila mogucnost ulazenja ili izlazenja kroz prozore...
Mislim da je ovaj open word engine odlican za zombi MMO i bas be zanima kako ce da ispadne DayZ.

@ uruk

Da, u sve ove zgrade moze da se udje i otvaraju vrata, pucaju prozori, vidis nisam probao da li moze pucanjem da se otvore vrata..


video sam da si pucao u prozore, ali nisi ulazio. Bilo bi odlicno ako sve radi.
 
Poslednja izmena:
Moze, u skoro sve sam gajbe ulazio u ovom gradicu ;) Ali ne moze pucanjem u vrata da se otvore, ni granatom, sad sam bas probavao..
 
Poslednja izmena:
Igra mozda nema najbolje teksture, ali osvetljenje je svetski uradjeno. Iskreno, ne znam za igru sa boljim osvetljenjem...
 
Mislim da može u ArmA3 da se uđe u svaku zgradu. Vrata se otvaraju na - open, bez razvaljivanja. Dosta prozora ima stakla koja mogu da se polupaju. Zgrade također mogu da se raznesu, explozivom ili artiljerijom, topovima itd. Ali ipak je alfa, bit će još dosta toga.
 
Nazad
Vrh Dno