Šta je novo?

ArmA III

Tako je juče bilo, sad ne znam, Skinuli su mi 20, nešto Eur sa računa...
 
Kad se ulogujes na bistore cena pada na 19,12e, verovatno skinu porez, to vazi ako si stavio Srbiju, drugu iz Hrvatske nakon logovanja i dalje stoji 25e, konacno neka korist ako zivis ovde :)
 
Meni skinuli pare sa kartice, a ispisali da porudžbina nije prošla...
 
Imaju probleme sa BisStore-om, I Zmay je imao sličnu situaciju ali su mu poslali ključ naknadno...
 
Da pišem supportu, ili će samo?
 
Ovo stvarno deluje neverovatno dobro. A 25 evra za igru koja ce imati gomilu modova deluje skoro besplatno.
 
@rama
Meni su poslali kljuc na mail negde oko 4 jutros, na facebook stranici su rekli da ce otvori store tek nakon sto podele kupljene kljuceve, napisi im mail cisto da ubrzas stvari.
 
Da li slucajno postoji mod u armi koji se moze igrati kao padobranac (u multiplayeru) ..recimo nesto kao RO2 ili heroes & generals ili je arma ipak za one sa govornom komunikacijom ? Gledam klipove arme 3 i izgleda fantastično.
 
Evo instalirao sam i sa mašinom iz potpisa sve na high klizi ko sanke :D

Stvarno extra izgleda i osjećaj je nešto drugačiji (bolji) prilikom kretanja i pucanja. Nisam još stigao sve isprobati, ali oduševljenje je na visokom nivou. U svakom slučaju vrijedi svake pare.
 
Evo instalirao sam i sa mašinom iz potpisa sve na high klizi ko sanke :D

Stvarno extra izgleda i osjećaj je nešto drugačiji (bolji) prilikom kretanja i pucanja. Nisam još stigao sve isprobati, ali oduševljenje je na visokom nivou. U svakom slučaju vrijedi svake pare.

Blago tebi, ja sam veceras igrao ponovo i bas se mucim... Kolika ti je iskoriscenost procesora? Meni jedan core ide na 70% a ostala tri na manje od 50%...
 
Sad sam vidio poruku, a na poslu sam pa nemogu pogledati. Uglavnom pročitao sam na bohemia forumu da ova igra opterećuje poprilično procesor. E sad čitajući tamo po forumu vidim da dosta ljudi ima i jaču mašinu pa se žali kako jedva igraju?? Ne znam šta meni vuče tako dobro, a imam tek 4gb rama (to cu svakako podebljati).
 
Ja sam stari BF igrač, odnedavno sam probao i Armu2 mogu reći da sam prijatno iznenadjen i da je vrlo slična BF2 što mi se jako svidja pogotovo PR modu koji sam ja voleo rado da igram. Gledajući kako izgleda Arma3 mogu da primetim da je grafika baš lepa i da se ozbiljno razmišljam da je uzmem u pre orderu kao što sam uzeo BF3 :) a kasnije i premijum nalog. Dvoumim se da uzmem Armu jedino zbog toga što nisam baš siguran da li ću moći da igram sa ovom mašinom koju imam mada koliko vidim na stimu moja mašina bi mogla da prodje između min i preporučuje se. BF3 igram sve na high i ništa mi ne zapinje sve radi OK tj isključeni su mi neki antialising i razna druga srnja.
 
Kao što sam napisao gore, ja sa mojom mašinom iz potpisa ne mogu da igram na nekom serveru sa više od 7-8 ljudi. Bar je takva situacija trenutno u alpha-i. Iskreno se nadam da će update-ovima srediti optimizaciju (sa druge strane kad se setim koliko im je vremena trebalo za AII...) ali trenutno, ono što piše u sys req na njihovom sajtu i steamu nema veze sa životom...
 
Da li single player ovakve igre ima smisla ili je ovo cisto MP igra? Volim simulacije u vecini zanrova i osecam se ko pajser sto nikad nisam probao ARMA-u. Koliko posvete trazi, koliko sam skapirao ovo je bas ono, teamspeak obaveza, dogovaranje pred partiju, ko izadje iz partije ban na godinu dana i to.. :)
 
Singleplayer je bio solidan u Operation Flashpoint, u ARMA postoje neke skiptovane misije ali je to obicno polupano nacisto po izlasku igre. Mislim da je za tebe DayZ. Isti engine kao ARMA sto znaci da se oruzje ponasa slicno ili isto ali mozes da soliras (mada nije preporucljivo). Plus su tu zombiji, bas za tebe ljubitelja The Walking Dead.
 
Da li single player ovakve igre ima smisla ili je ovo cisto MP igra? Volim simulacije u vecini zanrova i osecam se ko pajser sto nikad nisam probao ARMA-u. Koliko posvete trazi, koliko sam skapirao ovo je bas ono, teamspeak obaveza, dogovaranje pred partiju, ko izadje iz partije ban na godinu dana i to.. :)

Malo sam igrao ali suština je da je igra najbliža realnosti, tako da je to što si naveo neophodno za ozbiljnu igru.
 
Singleplayer je bio solidan u Operation Flashpoint, u ARMA postoje neke skiptovane misije ali je to obicno polupano nacisto po izlasku igre. Mislim da je za tebe DayZ. Isti engine kao ARMA sto znaci da se oruzje ponasa slicno ili isto ali mozes da soliras (mada nije preporucljivo). Plus su tu zombiji, bas za tebe ljubitelja The Walking Dead.

Videh juce da su oni radili OF, igrao sam ga onomad, nisam zavrsio ali ostao u secanju kao ultra realan i zaeban.. A ne znam bas za zombije u ovakvoj igri :) Videcu da probam ovo sto je procurelo, kad skine za 18 nedelja..
 
 
Jedva cekam da izbace neki DayZ like mod za ARMA3! Steta sto su odlucili da prave DayZ standalone na modifikovanom engine-u ARMA2, a ne na ovom, koji je daleko bolji. Cak i u alpha verziji igre radi daleko bolje nego ARMA2 posle stotinu patcheva.
 
Koliko je meni poznato DayZ se razvija na bazi ARMA3 endzina.
 
Ne radi se na bazi ARMA3 enndzina vec na modifikovanoj verziji ARMA2 endzina koji ''tera'' Operation Takedown ( ili tako nesto, BI igra sa helikopterima, ne znam tacan naziv ).

EDIT: U pitanju je Take on Helicopters :)
 
Poslednja izmena:
Evo ovdje možeš da pratiš razvoj standalone DayZ - http://dayzdev.tumblr.com/

U suštini ekipa koja je napravila DayZ mod za ArmA2 se udružila sa Bohemiom - koja im je dala svu moguću opremu i razvijaju stanalone DayZ.

Što se tiče modova već se može igrati Wasteland za ArmA 3 - ima dosta servera.


Za praćenje ArmA serijala preporučio bih par sajtova:

Bohemia forum - http://forums.bistudio.com/forum.php
Bohemia shop - https://store.bistudio.com/
Službeni sajt - http://www.arma3.com

Dva sajta za odličnu moding zajednicu:
- http://www.armaholic.com/
- http://www.armaholic.com/

I sajt od Dslyecxija - on je bivši marinac koji već dugo surađuje sa Bohemiom na ArmA serijalu i VBS - Virtual Battlespace 2 vojnom simulatoru.
Od njega se može pokupiti dosta korisnih savjeta za igranje arme.
http://dslyecxi.com/
 
Poslednja izmena:
Opet kazem, DayZ standalone se ne pravi na endzinu ARMA3. Inace, nikada nisam igrao Wasteland. Jel zabavan mod?
 
Ovo bre bolesno dobro izgleda.. :)
 
Evo uspeo sam da ovo malo igram i izgleda super.Pokrenuo sam jednu misiju i mogu vam reci da uopste nije lose.Podesavanja nisam dirao uopste,sve je po defoltu i imao sam oko 30 fps-a.Ali sve je nekako fluidno,nisam imao kocenja,stucanja itd.Kad bi spustio jos dole grafiku sigurno bi bilo bolje.Oruzje je odlicno uradjeno,vidi se svaki detalj na pusci.Kretanje je onako-klasicno za armu,slicno kao u dvojci.Ima iste one fore-gledas preko puske,pa zumiras,pa nisanis pa zumiras kroz nisan...al sam objasnio.Grafika terena je odlicna,jako je lepa cak i na ovim defoltnim podesavanjima.Naravno da sam se pogubio sa dugmicima,neznam koje je zasta,ali da se nauciti.Multi nisam ni pokusao da pokrenem-to me ne interesuje.Sve u svemu izgleda da ce ovo biti odlicna igra.
 
Opet kazem, DayZ standalone se ne pravi na endzinu ARMA3. Inace, nikada nisam igrao Wasteland. Jel zabavan mod?

E pravu si. Bio sam potpuno ubjeđen da DayZ standalone prave na ArmA3 enginu, ali izgleda da je neki modifikovani engine za ArmA2 - koristili su ga za Take On Helicopters i VBS2.

A Wasteland, pa zabavan je - to ti je nešto kao DayZ bez zombija. Ima dosta klipova na netu kako ljudi igraju, pogledaj pa procijeni.
 
Poslednja izmena:
Ma gde ne izgleda bolesno dobro :). Iako ne volim previse simulacije, proveo sam preko 150h u ARMA2 ( istina, vecinom u DayZ).

Po meni vredi dati tih 25e za ARMA3. Isplatice se visestruko sa svim modovima, custom misijama i ostalim dodacima. Bukvalno ce biti na desetine hiljade besplatnih dodataka, i sve to za DZABE :).

Mogu samo da zamislim kako ce izgledati i raditi full verzija...
 
Samo mi deluje kao previse ekstremno.. u smislu posvecivanja igri. Ne zelim EVE, LoL, WoW fazon zaludjivanja i pretvaranje igre u obavezu.. Jedino gde volim tako ozbiljno da se posvetim je simulacija voznje.
 
Poslednja izmena:
Super, koliko sati imas u BF3?
 
Nazad
Vrh Dno