Šta je novo?

ArmA III

@moto tomo, da prvo pogledam link? Nije mi jasna tvoja frustracija/komplex vezan za steam, igra kosta 25e sad da se pazari i to je najvaznije. To je dobra cena.

@zuloom, neiskljucuje se upotreba six-a, ne znam kako ce se vrsiti distribucija mod-ova koje su koriscinici pravili preko steam-a? Ne znam da li to moze?

Naravno da može, Steam workshop se zove, moderi kače modove, ti se samo subscribe-uješ na određenu modifikaciju i mod ti se sam skida. Takođe ako imaš potrebu da reinstaliraš igru automatski ti se skidaju i svi modovi na koje si se ranije subscribe-ovao. To je implementirano u dosta igara, između ostalog TF2, Red Orchestra 2, Dota 2 itd...
 
Poslednja izmena:
Ali opet mi nisi rekao sta je KONKRETNO lose kod Steam-a, sta ti konkretno smeta? Zasto ga neces na tvom PC-u?

Steamworks igre mogu da smetaju samo onima koji igraju "narodne" verzije, pošto je tu mala mukica sa vijanjem patcheva, a takvi u krajnjoj priči nisu ni bitni :)
 
Sada bas gledam na zvanicnom sajtu A3 i za supporter edition kaze '' ALL FUTURE ARMA 3 DLCs '' . To cak i nije losa ponuda imajuci u vidu da je za Armu 2 izaslo 4-5 dlca. Toliko je kostao onaj D3 a nista nisam dobio :(
 
Samo obrati pažnju da kada klikneš na "?" ispiše "if any, does not apply to standalone expansions".
 
Da video sam to, verovatno ima da izbace jednu ekspanizju mada ono ipak daleko je to. Ja cu definitivno iskoristiti ovu ponudu i uzecu za 25 e. To je stvarno odlicna cena
 
Jeste naravno, i ja ću takođe.
 
nije mi jasno samo ovo 3 ALPHA LITE INVITES...Jel to znaci da ako neko plati za alfu,moze da posalje poziv nekome da igra a da ne plati?
 
Tako je s tim da je to alpha lite(pogledaj na prethodnoj sta nema u odnosu na alpha) i vazi do juna kada izlazi beta.


Inace izgleda da ce ArmA III biti komplatibilna sa ArmA II po pitanju modovanja, ako to bude istina to ce biti veliki korak za novu igru - nece morati ponovo da se prave silni modovi bez kojih se igranje arme ne moze zamisliti.
 
Poslednja izmena:
Da imaćemo A.C.E. 3 pre nego što smo mislili :D
 
Evo malih poredjenja mapa iz AII i AIII.


Manje ostrvo iz II "Utes" vs manje ostrvo iz III "Stratis" (dostupno u Alpha-i):

25262130.jpg

Glavna mapa-ostrvo iz II "Cherno" vs Glavno ostrvo iz III "Altis":

a2a3comparison22.jpg
 
Poslednja izmena:




Looks good. Bas mi se svidja kretanje i kontrola oruzja, konacno deluje kao da imas kontrolu nad svojim vojnikom i oruzjem za razliku od prethodnika gde je sve ovo vecito lagovalo.
 
Mauzer ajd bar kasnije izvesti kako ti radi ova alfa, posto me zivo interesuje. :D
 
Mislio sam da će na bis store-u moći da se kupi igra pre nego na Steam-u, ali ništa od toga izgleda...
 
25 eura je bash ok cifra
prijatno iznenadjenje
 
Bis store je nedostupan zbog "održavanja", mislim da će uskoro omogućiti kupovinu.
 
Ništa neću moći probati prije večeras, na poslu sam. Mašina mi je ova iz potpisa, pa i mene živo zanima kako će da radi. Uglavnom napisat ću par utisaka kad stignem.
Za sada što sam vidio iz prezentacije od Dslyecxija, ugodno sam iznenađen.
 
Neko uzeo, impresije?
 
Sinoć nije radio https://store.bistudio.com/ - a tu hoću da uzmem jer imam već dugo tu account, pa sam čekao jutro da proradi sajt. I evo jutros sam ugodno iznenađen Arma 3 Alpha - € 19.12 :)
 
@Mau53r, gde si ti video da je 19.12e? Meni na tom linku sto si ti postavio pise da je 24.99e.

Uzeo sam ja i momci iz mog klana i iz jednog prijateljskog klana...Impresije su da je mnogo stvari ispravljeno u odnosu na ArmA2. Sto se grafike tice, osvetljenje u igri je drugacije i automatski je igra vizuelno lepsa, animacije su vrhunske, na losijim podesavanjima igra izgleda jako lepo za rasliku od ArmA2 igre. Puske su neki prototipi sa kalibrom 6.5x39mm, slicne su sa Mk16 i Mk17 familijom jurisnih pusaka ali je kalibar veci. Sve u svemu moderna igra...grafika je fantasticna ako se sve stavi na maksimalna podesavanja. Sto se ostalih elemenata igre tice mora da se igra malo vise da bi se stekao pravi utisak.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ja, prvi utisak je da su infantry dosta ispeglali: kontrole konačno izlečene, dakle nema više onog turet efekta kada nišaniš. Kretanje je fluidnije takođe, reload animacije, kao i weapon switch animacije su sada ispeglane i fino izgledaju. Postoje i dodatni položaji, fino podešavanje iza zaklona, nekoliko brzina hodanja itd. Takođe je recoil dosta veći, nema autocentriranja nakon pucanja, zvuk oružja je dosta prirodniji i glasniji. Inventar je promenjen takođe, na bolje.

Vozila nisam mnogo testirao a i nema ih nešto mnogo, dve varijacija male ptičice, venom i par vozila (transportnih varijacija Hemvija). Ptičica se ponaša slično kao u AII mada nisam neki isusan pilot pa i nisam merodavan preterano.

Što se optimizacije tiče,tu ima još posla, na mojoj mašini izvlačim 25-60 FPS, u zavisnosti od okruženja, kada sa high setovanja prebacim sve na low dobijem 3-4 FPS-a što je smešno. Takođe vidim da procesor nije 100% upošljen. Ali obzirom da je alpha radi prilično dobro, bolje od AII finalne verzije. Da napomenem da je ista situacija kao i u AII po pitanju FPS-a, dakle sve preko 30 FPS-a je ok i fluidno, nema aim laga niti seckanja.

Toliko za sada :D
 
Poslednja izmena:
Evo čekam da dođem kući da instaliram. A cijena je meni i dalje 19.12 € kad se logujem, i toliko sam i platio.

Možda za stare članove :D
 
Poslednja izmena:
Jeste i meni je 19.12e sad sam video...moze samo jedna arma po nalogu da se kupi. Ja sam preko steam-a uzeo vec par komada.
 
Nije samo za stare članove, jeftinije je preko Bis Store-a, i ja sam tako pazario...
 
Nazad
Vrh Dno