Šta je novo?

ArmA III

nije ... mislim da je ona prva black ops misija tragikomicna xD

hehe, jeste, ali to i nije misija, više neki placeholder-demo. Čudno mi je da nema nikakve kolizije izmedju igrača i vode (prerpostavljam da nije ubačeno ali baš ružno izgleda). Ono, trči kroz vodu a površina potpuno mirna.

Meni se bas svidja kako izgleda. Zna li se barem otprilike koja ce biti konfiguracija za ovo potrebna?

Mislim da neće biti mnogo zahtevnije od ArmA2, u principu u trojci su se fokusirali na to da isprave opasne probleme koje su imali sa ArmA2 (netcode, bugovi, AI, fizika itd...)
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da ce ipak biti dosta zahtevnija. Mozda ne za neki minimum , ali za recommended ce vec biti povuci -potegni novce.

E a to za talasanje vode , stvarno je ocajno.
 
Jel postoje neki ARMA serveri u Srbiji, neka zajednica nasih igraca nesto? Smorili me COD i slicni tipovi ovo mi vise deluje kao simulacija(sto mi se svidja) pa me zanima da li se isplati kupiti kad izadje.
Da li ima laga i ostali problemi i prednosti. Jel igra neko uopste to online od vas? (ARMA 2) :D
 
ja ne jer ne volim da igram sa ljudima sa kojima se ne poznajem licno ,a buduci da igra zahteva dosta vremena , koncetracije , strpljenja i komunikacije , jednostavno vise ni ne mogu da joj se toliko posvetim pored posla i zaludjivanja sa drugarima (koji ni ne vole simulacije) .

a stvarno bih zeleo..

ali mislim da srpska komuna postoji. proguglaj malo ili se obrati zuloom-u , on je nas forumski korespondat za Project reality ;)
 
Poslednja izmena:
Mi vise igramo BF2:pR mod ali se povremeno igra i ArmA II PR (project Reality mod), do duse tek je u beti, ceka se full release za koji mesec :)
 
Половином јуна тј. после Е3 најављен је излазак Arma 3 Community Alpha
We'll bring much more detailed information to light closer to it's launch. What we're confident about right now is that:

- it'll be released some time after E3 2012, which we're attending this year
- it'll offer a quite limited set of content to begin with, with more released as we can
-it won't include any part of the campaign, but it might include some sample scenarios, which focus upon the systems we'd like to test

tank_225.jpg
jeep_225.jpg
heli_225.jpg
chem_225.jpg
plane_225.jpg
drive_225.jpg


PhysX ће ићи преко CPU-а тако да је небитно коју графичку имате :wave: а ово је списак до сада потвђених побољшања и новина у игри:
Game features :

Game engine:

Physical simulation & improved animations:
Take advantage of PhysX™ supporting the vehicle simulation, in-game interactions and the revamped animation system.
Volumetric clouds
The net code is beeing optimized.
4 times more detailed ground textures
Improved Data-Streaming
Improved micro AI and pathfinding
Improved water simulation (visually as well as physically)
Blending from animations to ragdoll
Higher particle limit
More audio samples
New scripting technology
New lighting tech/HDR ( JC twitter feed)
JAVA
Render to Texture
Improved lighting tech


Artistic direction:

The game will feature more powerfull sounds, similar to popular sound mods.
Heat haze effect


Gameplay:

Customizable Soldier Load:
Choose your uniform (2), assemble your weapon kit, change your loadout, get loaded up.
Multiplayer Gameplay:
Challenge both cooperative & competitive scenarios with full support of dedicated servers for both Windows and Linux.
Completely Extensible & Moddable:
Design & create countless customizable scenarios using the intuitive & easy-to-use mission editor.
Underwater operations now supported (2)
HALO
All the buildings on Lemnos are enterable and can be destroyed. .
Weapon modification on the fly is now possible.
The game will feature a 3D editor.
Action menus will be improved
Helicopter sounds will be on par with the ones in TOH.
The game will include the Take On Helicopters flight model, however it will not be avaiable in the main SP campaign.
The Mk8 SDV will have a periscope.
The player will be able to attach explosive charges to enemy boat huls and other vehicles.
The player will be able to remotely operate mortars .
Helmet mounted cameras
Objects like tactical vests will have weight and different carrying capacities.
Headgear will offer different levels of projectile protection.
PvP will be improved.
The game will feature an improved wounding system (no specifics for now
Improved MP interface
Improved command interface
The player will be able to wear civilian clothes :D
Hands now move with the steering wheel.
Different muzzle flash samples
Grenade launcher zeroing works like in real life.
There will be a dropdown menu in the editor where you can customize your soliders gear such as camo,headgear, balistic vest and backpack.
Fastroping will be suported.
Shockwaves will be simulated.
Different camo-types ( urban etc)
Your loadout will affect your mobility- enhanced fatigue system
Iimproved UAV's
Iimproved artillery system- set the angle etc manually
Vehicles can now be towed.
Micro UAV's that can be deployed on a squad level.
Some weapons platforms can be operated remotely and some can function on their own.
All the stationary armament can be dismantled and transported by troops or vehicles.
The MP chat system will be improved.
Modular vehicle turrets
Multiple types of 45 mm rockets ( in AA,AT,AP)
Working mirrors and MFD's
ArmA 3 will feature backward compatibility, meaning that people should be able to get older assets into Arma 3.
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam ovo, Armu 2 igram svakodnevno u multiju sa ekipom. Jedino me zahtevnost brine.
 
Poslednja izmena:
Ne predvidjam joj veliku multy popularnost , prvo zbog zahtevnosti . Mozda tek za godinu~dve nakon izlaska.

Al da izgleda - izgleda :)
 
Још мало новости...YT линк има превод.

nz_gamer_arma3_preview_4487789121_4.jpg
nz_gamer_arma3_preview_6929468714_4.jpg
nz_gamer_arma3_preview_8461586396_4.jpg


[YOUTUBE]DnFy1IvvIGM[/YOUTUBE]
 
Ma kad bi oni napravili igru sa manje bagova i malo(malo vise) bolje optimizovanu to bi bio pun pogodak, a to za osvetljenje i ostalo, sve to modovi ispravljaju.
 


Odlicno izgleda ali steta samo sto ce biti bagovita i neoptimizovana... mada mozda se i desi neko cudo i sve od prvog dana proradi kako treba? :D
 
Mislim da je to placeholder... Na zalost.
 
darn it.. svaki put kada pogledam hardversku zahtevnost , ispipavam bubrege da vidim koji vise zabusava :d
 
Iskreno ja očekujem da ovo radi na mašinama na kojima ArmA II radi. Nekako mi ne deluje preterano naprednije + ako im je verovati, dosta rade na optimizaciji da bi sprečili Arma II scenario.
 
ma pricaju oni svasta za bolju prodaju. istorija nas uci suprotnom ;)
 
^^тачно али као што Зулум каже оне машине које сада возе А2 не би требало да имају проблема са А3. Једино што ће quad бити неопходан због PhysX-а који ће ићи преко CPU-а.
 
Na ArmA 3 sajtu očekuje se novi info (službeni) ovih dana.

U ovome članku se spominje da Arma 3 izlazi na češkom u martu 2013. godine. Moglo bi se i zagrati kroz mjesec - mjesec ipo :) :type:

"Arma 3 vychází pouze na PC. V prodeji se objeví během března a s českými titulky" - "The game is PC only and goes on sale during March, with Czech subtitles"
:)
 
Poslednja izmena:
Nadam se da je ovo tačno ali mi nekako teško da poverujem, obzirom da nisu krenuli sa marketingom,a sajt je i dalje zatvoren...
 
krpe se bugovi :d
 
Ma i ja sam skeptičan, ali ovaj gore članak što sam stavio je od 10. februara i tu piše da igra na češkom jeziku izlazi u martu. Nije to daleko, saznat ćemo uskoro.
 
krpe se bugovi :d


Nikada takva igra nece biti bez bagova...ArmA 2 posle 3 i kusur godine ima ponekih problema i ako je ispeglana skoro do maksimuma. To je simulacija i kao takva dosta je bagovita i zahtevna, mozda neki drugi razvojni tim moze da napravi bolju simulaciju, neka probaju...

Inace bez ACE moda i JSRS-a Arma2 nije ni upola dobra simulacija, tako da dok se ne pojave takve stvari za arma3 ostajem na a2...

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno