Šta je novo?

ArmA III

Pa dobro to je najnormalnije, nisam vas razumeo onda.

Ovaj post me totalno zbunio:
Ma koji crni nisan/trece lice/optika i ostalo u PvP-u...to se u armi gasi.

Mislio sam da se isključuje ta mogućnost da se na desni klik približi nišan oku, za pucanje, što bi bilo van svake pameti :d
 
A kakav je uopste co-op, jel ima one napetosti i tezine kao u starim Rainbow Six verzijama, tipa jedan pogresan korak napravis ili te cuju i odmah ubijaju taoce, ili je tezina samo u tome da te ne ubije AI.
Jos uvek ne razumem kako ce ljudi napraviti tako neke misije, ili se ja jos uvek ne snalazim dovoljno u editoru jer ne vidim kako da stavim protivnike unutar neke zgrade na primer..
 
Vrh, bas svasta ovde moze da se napravi :) Sad bas gledam neke hostage rescue misije, ne znam sta sprecava lose momke da ubiju taoca bilo kad i 'pobede' :)
 
Skinuo dva vrh moda, M4, jos uvek sa zvukom default puske doduse, i No Blur, koji gasi onaj glavoboljski blur zbog postprocesinga, mnogo prijatnije za igranje sad..

m4arma.jpg
 
Jedna stvar mi nije jasna... kada sam TEAM LEADER/SQUAD LEADER, kako da svojim AI saigracima dajem naredbe? Tipa, da napadnu odredjenu metu itd.

@BorisLozac

Samo iskljuci postprocessing, igra izgleda dosta losije sa njim, makar po meni.

@Svi

Da li ima zaintersovanih da uvece predjemo te dve MP COOP misije koje su u igri? Escape from Stratis i Headhunters, valjda se tako zovu. Igrali bi bez AI saigraca.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za, sto se tice naredbi, to bas imas u onom klipu sto si mi poslao, za pravljenje misija, u drugom delu. Meni je bolje sa postprocesingom.

Btw ko hoce Invite za Alpha Lite vicite.. al bez quad procesora ne pokusavajte :)
 
Poslednja izmena:
Kupio upravo igru, steam ID "karavadjo_bg" :)
 
Ja moram pod hitno odigrati neku dobru Mp ili Co-op partiju, jos uvek nisam siguran da li je ovo za mene odnosno da li ima potrebe za ovakvim realizmom u bilo cemu osim u simulacijama voznje.. Nesto konkretno me mora ubediti :)
 
MP/COOP ne vredi igrati bez mikrofona, kao sto si se juce uverio :). Nije ovo BF/CoD gde mozes trcati kao muva bez glave ( ovo se ne odnosi na tebe, nego generalno to ljudi i rade ), vec je potrebna stalna komunikacija izmedju tima.
 
To me i plasi, nemam mic trenutno mada i nisam od onih gejmera koji vole da caskaju dok se igra, iz nekog razloga me smara :d I uglavnom igram kasno navece a tad je jos veci problem da komuniciram.. Mislio sam da nije bas neophodno ali izgleda da jeste :(
 
Ne znam kako se bilo koja timska multiplejer igra igra bez mikrofona i voice chat-a :)

Svugde gde imaš timsku igru mora da se koordinira igranje, meni je bilo nekad bzvz da koristim mic ali sad bez toga ne mogu :)
 
Imam izmedju 25-30fpsXD
Kako vama melje komp igru?
 
Zanima me da li ću moći da teram ovu igru na mojoj konfiguraciji iz potpisa naravno ne u full-u nego sa nekim manjim podešavanjima?
 
Igram na konfiguraciji iz potpisa na rezoluciji 1920x1080, opcije - neke na high, neke na medium. Ali hoću ipak da igram sve na high :D , pa ću uzeti još rama i jaču grafu.
Ovdje na bohemia forumu možeš postaviti upit vezano uz konfiguraciju.
 
Jaca grafika i vise rama tesko da ce ti pomoci. Problem je low gpu/cpu usage, od toga arma serijal pati vec godinama...Negde ces imati 60FPS-a, a kada udjes na server sa 10ak igraca i kad eksplodira vozilo ili helis digne praisnu kad slece fps ce ti biit 20...i to ne moze ni GTX titan i i7 da ispeglaju...
 
BF3 igram na high podešavanjima naravno antialajzing i ostale stavri su mi pogašene i nemam nikakvih problema sa igrom sve fercera, zadovoljan sam.
 
Ma dzaba sve ljudi sa i7 3770k i najbrzim singl gpu kartama i cf/sli sistemima imaju probleme. Licno da sam na vasem mestu ne bi kupovao nikakav novi HW za armu. Problem arme je low cpu utilization ili slabo iskoriscenje procesora koje uzrokuje low gpu usage i tu "hardwareskog" leka nema...fps se krece 20-60. Jedino sto sa brzim HW mozete da povecate je max fps a on uopste nije bitan, igra sece jer min fps pada ispod 30.

Mozemo da se tesimo da je ovo Alpha verzija, ali cinjenica je da ARMA2 koja je igra iz 2009 godina nikad nije izlecena od tog problema. Optimizacija igre je katastrofalna, da je GPU sage 99% i da ti fps padne na 25 to je ok, i tad se isplati kupiti novi HW, ali kad ti je usage 40% i fps ti je 25 e onda oni treba to da srede i tu leka nema.

Feedback koji im(BIS studiu) se salje je pretrpan sa prijavama ovog problema, valjda ce uraditi nesto po top pitanju, drugo se sve da ispeglati, ali ovako nesto jako utice na potpuni dozivljaj...
 
Da bi igra imala odlicno iskoriscenje procesora treba debelo da se zasuku rukavi i krene od pocetka... al to ovde definitivno nece biti slucaj.
 
Zanima me da li ću moći da teram ovu igru na mojoj konfiguraciji iz potpisa naravno ne u full-u nego sa nekim manjim podešavanjima?

Kako stvari sada stoje FPS ce ti biti od 20-30 ako imas srece, ne bacaj pare ha novi HW bar ne zbog Arme iz razloga koji je naveo dautovic. Sa druge strane cena od 20e za full igru je odlicna a problem sa CPU/GPU usage ce resiti vremenom kao sto nisu u Armi2 :D . U medjuvremenu uzivaj uz Arma2 Wasteland i Dayz.
 
Meni treba takodje nesto drugo osim BF3, dosta mi je tenkova sa porse motorom ,mocnog net code-a, i chiteraaaaa :)
 
Imam jos jedan kod na poklon ( za LITE ). Ko prvi posalje PM ( sa emailom vaseg steam account-a ) saljem kod.
 
Ja cuo da ce ova igra na Haswell-u kad ubace AVX2 patch da razbija ;)
 
Kod je poslat.



Jos kada bih skapirao kako da namesti voice commands :)
 
Uspeo sam da skinem neki custom profil za VAC i sve radi odlicno. Evo profil ako nekome zatreba - http://www.simulationhq.com/vac/

Kako je EKSTRA igrati kada se derete na vase AI saborce preko mikrofona :). Cimer sigurno misli da sam prolupao, vec pola sata se derem move there come back i tako u krug :D.
 
Nazad
Vrh Dno