Šta je novo?

LC5550 V2.2

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Imam jedno pitanje.. Trenutno u racunaru imam 3 HDD-a WD 1.5tb i 2x 1TB , qqore (775) q6600 i plocica neka sa wifi q5p deluxe ili tako nesto.. i 1x dvd rw .. i sada sam pazario.. tj dobio dve kartiCE TJ. dva para .. e sad jedan sam hteo da ostavim zbog sebe a drugi da prodam.. novo je sve neotpakovano ... Moje pitanje je bilo da li ce moj racunar tj napajenje moci da izgura sve to i da se neosteti nesto.. prvi komplet je
2x 4870 a drugi je 2x 5770 .. Stim da memorija procesor i ostalo nije klokovano znaci radi na standardu a ni grafike ne bi dirao potrebne su mi da bi prikacio 3 monitora..
 
Hvala puno...
 
Sad si me zbunio gonzales skroz? ae na srpskom za jugoslovene nesto .. sta mi treba i kako? ako moz , hvala
 
Neznam kako sam te zbunio :) ali aj opet treba ti jače napajanje(tj. malo kvalitetnije jer LC nije predvidjen za CF ,Sli nema ni konektore za to)
ali po teoriji trebalo bi i 4870CF a i 5770CF da ti radi. 4870Cf ne bi trebalo da povuče više od 430w a 5770 425w to je naravno u max loadu sa sve quad sistemom a to bi LC550w trebalo da isporuči.Ovako u realnom radu a i u idle je bolje sa 5770 jer grafe više spuštaju klok i štede struju stim i ne opterećuju toliko napajanje u tvom slučaju ne bi ni pokušavao sa 4870 nego pre sa 5770 veće su šanse da radi. A postoji šansa da kada povežeš sve da komp neće da se upali jer napajanje nema snage.

A šta ti treba... trebajuti tri ova a to već imaš i naravno treba ti CF mostić
P.S. moj drugar je gurao dve 5770 u Cf na 500w PSU doduše malo kvalitetnijem napajanju.

Javi šta si uradio ako se odlučiš na ovo planinarenje.
 
Ajde opet.. Mozda je bolje ovako .. ja hocu da vezem 3x22" na komp.. jel moguce to sa jednom kartom? Necu sada da menjam napajanje mrzi me da vadim iz kucista i prckam po kablovima.. jedva sam sklopio kuciste(skrivanje kablova) u tt sharku.. kriticno je bilo.. Ako mogu sa jednom super .. ali nzm kako posto imam spliter.. jedan koji deli sa 1 na 2 ali jedan monitor nece da radi znaci i dalje mi rade samo 2 ... jedan sa splitera i jedan sa karte..
 
Taj LC-Power obećava 550W, ali to ne može da isporuči. Pogledaj na samoj nalepnici fabrički propisane limite: 22A na 3,3V (~74W) ; 21A na 5V (105W) ; 15A 12V1 (180W) i 10A 12V2 (120W). I ako dodaš 3A na 5VSB (15W) i 0,5A na -12V (6W), dobiješ 500W u apsolutnom maksimumu. 550W je peak rating. Čak i da su iskreni za 12V grane, 300W je knap knapova za 2 x 5770, ne bih se šalio sa tim. Taj quad pojede 100W bez problema, i svaka od 5770 kartica komotno po 100W u full load (igranju), a tu su i ventilatori i HDD-ovi...

Man'te se zezanja, dual-card setup i quad-core procesor na budžetskom Great Wall-u? Ni slučajno. Stoji ono što sam ranje napisao.

Ako ostaneš na jednoj kartici, neki modeli mogu da teraju tri monitora, ali nema šanse da se igraš u tim ekstremnim rezolucijama sa jedne karte, čak ni na najnižim detaljima. Ok, WoW bi možda i mogao na 4870... Elem, daj tačne modele i oznake kartica koje imaš, pa ćemo ti reći nešto više.
 
Poslednja izmena:
za takve igrarije pazari neki chiftek ili CM 550-600w ispod toga bice sve na granici...lc ipak nije za takve igrarije arcenje barem nije to koje imas....
 
Ma necu ljudi da se igra... Hocu 3 monitora za rad na netu neki fles zebanicje.. potrebno mi je mesto a ne mocna grafika.. Mozda se nisam dobro izrazio u gore navedenom postu... imam cak sto vise jednu Radeon HD4850 2GB
Mozda nju da ubacim ako ona moze sa napajanjem i 3 monitora..
 
Uglavnom nove kartice dolaze sa po 3 različita izlaza, ali po pravilu mogu da teraju "samo" jedan analogni i jedan digitalni izlaz simultano. Postoje posebna izdanja kartica koje podrćavaju rad sa 3 ili više monitora, tipa Sapphire Flex serija ili PowerColor Eyefinity edition i sl. Zato rekoh da napišeš tačno koji hardver imaš, dakle proizvođač i tačna oznaka kartica, pa ću umeti da ti kažem može li na tri monitora simultano ili ne.
 
Gigabyte Radeon HD 4850 1GB GV-R485OC-1GH ovo je jedna .. ona sto je solo..
HIS Radeon HD 4870 X2 2048MB
a one 5770 Sapphire HD 5770 ako nista bar najmocnije izgledaju..
 
Moje LC Power 5550 je guralo sledece (neklokovano, i u test programima):
- P5Q Pro Turbo
- E8600
- ATI 5850
- 2 stapa memorije 1066
- 3xHDD
- DVD-RW
- CD-RW
- TV kartica
- 9 ventilatora (bez onog na napajanju)

Pa sad da li 5850 trosi kao 2x5770 (sve neklokovano - neznam). Ja sam nakon ~mesec dana uzeo jace napajanje, jer ce se deca igrati igrica, pa da ne mislim koliko ce ovo vremenom da oslabi.

Mozda u tvojoj varijanti LC6650, ako ne dajes vece pare.

Pozdrav.
 
Jedan radeon 5770 moze da tera tri monitora, ali jedan mora da bude prikacen na display port. To je i bila jedna od najvise reklamiranih odlika hd5xxx serije.
 
Jedna kartica može da ima maksimum dva referentna clock-a, dakle može da prikaže dve slike. DisplayPort kao standard ne zahteva referentni klok da bi prikazao sliku, zato možeš imati praktično neograničen broj DP prikaza, ALI! Ono što je "zakačeno" na DP mora da bude nativno DisplayPort-sposobno, ne da interno zahteva konverziju kroz DP (što je opet predviđena opcija). Alternativno možeš da koristiš aktivni pretvarač DisplayPort -> DVI (ili HDMI), ali aktivni pretvarači koštaju po 100+ evra. Zato mislim da je možda lakše ići na više kartica i Eyefinity kroz Catalyst drajvere, nego imati gimnastiku sa jednom karticom. Koje monitore imaš, i kako želiš da ih koristiš? Span (tipa jedan desktop od 5760 x 1200 piksela preko 3 displeja), Clone (ista sika na svim displejima) ili Multiple Desktops (zaseban desktop na svakom monitoru)?

## EDIT ##

Na engleskom je, ali evo AMD (ATi) lista podržanih DisplayPort pretvarača i Tom's HW članak o Eyefinity žongliranjima...
 
Poslednja izmena:
Ma ono klasika kad pomeram levo ode na levi monitor ili na desni ...a mislim da je klone... treba mi za rad tipa levo mi je jedan program gde samo gledam rezultate na desnom nesto slicno a na srednjem gledam i radim... imam 3 quart 22" neki znj monitori ali imaju lepu sliku.... rezolicuja neka 1600x nesto..wide...
 
Meni i dalje nije jasno .. sta bi treba ja da uradim da bude najbolje resenje?
 
Po meni bi najbolje rešenje bilo multiple desktops preko 2 kartice. Sa jedne teraš igre ili produktivni softver (photoshop i sl) na centralnom monitoru, a sa druge teraš filmove i slično na preostala 2 monitora... U ovoj kombinaciji bi tvoje napajanje moglo da posluži par meseci, ali ga nakon nekog vremena definitivno menjaj. 5770 je lakše za podneti u pogledu snage, 4870 su nešto brže u igrama, pogotovo kad aktiviraš CrossFire. BTW, ako bi terao setup ovako kako sam predložio, CF bi morao biti onemogućen, u suprotnom druga kartica ne može da tera monitore.
 
Pozdrav,da pitam da li bi ovo napajanje moglo da radi lepo na graficku HD 4870 ili 4850?
 
Nazad
Vrh Dno