Šta je novo?

Kako i dali je moguce prebaciti Mp3 u wave format

mikron

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2007
Poruke
88
Poena
309
Imam generalni problem koji zaobilazno mogu resiti sa MP3 nekim uredjajem ali ne zelim da se odreknem klasicne komponente,
O cemu se radi kupio sam CD Sony CDP-411 pleyer klasicnu audio komponentu i iz moje ne informisanosti nisam proverio dali moze da cita i Mp3 .Obzirom da mi treba za u radionici da po ceo dan slusam muziku a da pri tome ne ustajem svaki cas da promenim CD resenje mi je bilo u Mp3 formatu zbog kolicine pesama.
E sad pitanje glasi: dali mogu postojecu Mp3 extenziju prebaciti u wave format i dali gubim dodatno u zvuku??
znam da je Mp3 vec obogaljena zbog same kompresije ,,,,,,,pa me interesesuje dali bi ako je to uopste moguce dodatno izgubio ako ponovo vracam u wave
Hvala svima unapred na pomoci!!!!:wall:
 
Prebacivanjem iz jednog u drugi (oba su lossy format-a) gubis na kvalitetu zvuka, pa i iz mp3 ponovo u wave, ako se ne varam.
 
Wave nije lossy. Prigodna uobicajena izreka za ponovnu konverziju mp3>wave: Od g**** se ne pravi pita. Nesto sto je vec obogaljeno ne moze nikako da bude bolje sta god mu uradio na dalje. Vracanje mp3-jke u wave ima smisla jedino u slucaju ako zelis zbog odredjenog uredjaja i potrebe za odredjenom muzikom da radis. Mada ako imas tu istu muziku u lossless-u, onda nemoj ni da se zamajavas sa konverzijama mp3-jke. Direktno rezi na audio cd iz lossless-a, ako vec treba da rezes.
 
da ..imam normalno potrebu da sve sad diskove ponovo prerezem ,,,,,,,i znam da sam se ubogaljio samim time sto imam u startu vec Mp3 ali eto sta je tu je...........molim samo da mi pojasnis vec kad mi savetujes sta je to ''lossless '' ??? dali ce to znaciti da cu moci da stavim vise pesama u tom formatu na 1 cd nego u klqasican wave????
Hvala
 
Ovako, da malo uprostimo... prvo, u kom formatu imas muziku? mp3 ili na audio diskovima?

Ako je mp3 onda ako hoces da slusas na tom uredjaju moras da prebacis u audiocd, npr. preko Nero-a. Ako ti je na diskovima ili si sa neta skidao flac ili ape ili wav format, onda moras da je prebacis u mp3 format, preporuka dbpoweramp program ili switchsound converter.
Dalje, posto taj uredjaj ne cita mp3 onda mozes da narezes, tj. od "mp3 da napravis audio cd". A ako neces da non stop menjas diskove, onda jednostavno kupi neki mp3 player...
 
Lossless su npr. flac, ape, wave. Kod njih nemas gubitka informacije izvornog fajla. Flac i ape zauzimaju manje prostora zbog mogucnosti kompresovanja bez gubitaka iz wave forme.
Isto tako, ne moras da skidas flac ili ape s neta, pa da ga saltas u mp3, da bi ga na kraj narezao opet na audio cd. Ako vec imas skinut flac ili ape album, mozes direktno da ga bez imalo muke narezes na audio cd, preko Exact Audio Copy programa, koji treba prethodno da podesis (dacu ti tutorial za podesavanje ako ti treba). Pored EAC, zatrebace ti jos i npr. program Flac Frontend, kojim ces prvo flac fajlove vratiti nazad u wave, da bi dobijeni wave ubacio na rezanje u podeseni EAC.
Tom metodom neces imati nikakvih gubitaka informacije, a cd player ce ti citati tako narezane albume, koji su bili izvorno iz flac-a. Mp3 ti u toj prici apsolutno ne treba, a i greota je za cd player rezati cd-e iz mp3 formata.
 
Skini ovaj program i konvertuj sve što ti padne na pamet... http://www.formatoz.com/ Ima jako puno podešavanja raznih parametara, besplatan je i nije komplikovan za korišćenje.
 
odlican program !! nikk18adsl i ostalima se naj lepse zahvaljujem na pomoci koju ste mi ukazali !!
Samo za nauk drugima a nedaj Boze da ih ima ......kad kupujete uredjaj pogotovo kao ja na nasim sajtovima za polovne stvari prvo proverite dali prodavac ima uopste elementarno znanje o samom uredjaju da nebiste naseli kao ja ............covek mi lepo rekao da cita Mp3 ali ne ORIGINALNE!!! koliko znam Originilani mp3 i ne postoje samo u Flac ili wave formatu ....i aj verujuci mu kupim cimam se i na kraju me pola sata preko mobilnog ubedjivao da je njemu u kompu ta muzika u mp3 uzas cime se sve ljudi sluze samo da udome -prodaju..
 
odlican program !! nikk18adsl i ostalima se naj lepse zahvaljujem na pomoci koju ste mi ukazali !!
Samo za nauk drugima a nedaj Boze da ih ima ......kad kupujete uredjaj pogotovo kao ja na nasim sajtovima za polovne stvari prvo proverite dali prodavac ima uopste elementarno znanje o samom uredjaju da nebiste naseli kao ja ............covek mi lepo rekao da cita Mp3 ali ne ORIGINALNE!!! koliko znam Originilani mp3 i ne postoje samo u Flac ili wave formatu ....i aj verujuci mu kupim cimam se i na kraju me pola sata preko mobilnog ubedjivao da je njemu u kompu ta muzika u mp3 uzas cime se sve ljudi sluze samo da udome -prodaju..

Ja ovde bas nista razumeo nisam.
Ali savet da se dobro raspitas kad kupujes nesto na nevidjeno i pogotovo kad ne moze da se proba, sigurno vazi...

ako ja dobro razumem sta ti hoces, tebi ne treba wave, vec treba da narezes audio CD iz mp3 fajlova, a to moze prakticno svaki program za rezanje cd-ova...


Za taj sony google kaze da je nesto iz 1993, pa samim tim sigurno ne cita mp3, a dobro je ako i audio CD cita, obzirom da je bas mator.
 
ako ja dobro razumem sta ti hoces, tebi ne treba wave, vec treba da narezes audio CD iz mp3 fajlova, a to moze prakticno svaki program za rezanje cd-ova...


Za taj sony google kaze da je nesto iz 1993, pa samim tim sigurno ne cita mp3, a dobro je ako i audio CD cita, obzirom da je bas mator.[/QUOTE]
Upravo to !! Lepo si rekao trebalo mi je iskljucivo da slusam Mp3 a sj...ao sam se za medalju jer se nisam lepo informisao oko samoga modela dali u opste moze da cita mp3 a veroovao sam prodavcu na rec da moze !!!Jos mi ***** poslao i na poklon njegov Cd sa 14 pesama svim pesmam su extenzije CDA.....ma platio sam skolu pukao neke pare al sta je tu je sad,,,,,,,,
 
Ako imaš neki prenosni mp3 plejer i ulaz na tom soniju, prikačiš njega i poštediš se stalnog rezanja i ubacivanja cd-ova :).
 
Heh, nema nikakav ulaz za dodatne igracke od prenosnih playera, vec samo izlaz za slusalice i standarne izlaze pozadi. Takvi ulazi za dodatne mp3 playere nemaju ni svrhu na njemu samom (osim ako se uvodi signal na njegov interni DAC, ali to je smesno u slucaju mp3 playera), ali to moze da se uradi recimo direktno na pojacalu preko kog je i taj Sony uboden.
Rezanje audio cd-a moze iz mp3-jki preko mnogo programa, ali ako hoces da rezes audio cd za player kako Bog zapoveda, onda mp3 tu nema sta da trazi, ako vec moze da se uradi kvalitetnije. Samo je pitanje ko juri komfor, a ko kvalitet.
 
A posto je to sistem za radionicu, onda ti je dovoljan i neki univerzalni dvd player koji cita mp3. Da ga ne komplikujemo s tim rezanjem audio cd-a, posto vidim da zelis to da izbegnes.
 
Dakle eto onda sumirano svih opcija pa izaberi šta ti je najbolje:
- Režeš tako kako je (to što imaš) na cd, staje 80 minuta muzike i menjaš ih češće :). Nećeš izgubiti na kvalitetu ali nećeš ni dobiti (što bi mogao sa opcijom dva), pošto si sa nerom verovatno već upoznat najbolje ti je onda iz njega, u nero expressu samo ideš na music pa audio cd i ubaciš 80 minuta materijala. I najbolje koristi dobre medije, ako koristiš neke krš može se desiti da neće da čita. U svakom slučaju probaj odmah prvi da ne bi posle ako narežeš čitavu kolekciju bilo :wall:. Tako sam ja prošao sa tdk diskovima i burazerovim auto radiom.
- Isto takva varijanta rezanje na cd samo maksimalni kvalitet zvuka možeš dobiti skidanjem ponovo te muzike ali u nekom lossless formatu (recimo 300-400 MB po oalbumu) što ti je komplikovanije ali vredi ako su zvučnici pristojni a mp3 koji imaš sigurno da nije najkvalitetniji mogući, tada se razlika prilično primeti.
- Ovo što Nikk reče bi ti bilo dobro ako možeš da dobaviš neki dvd, jes da opet režeš na diskove ali ređe menjaš jer staje preko četiri gigabajta :) i komforno je, imaš displej i daljinac :).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno