Šta je novo?

Nokia N95 pomoc

Danimi

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2011
Poruke
44
Poena
154
Imam ovaj mob.vec 2.5god!!!Do Januara mi radio bez greske!Ali problemi su poceli kad sam stavio novu masku.Baterija je pocela da se trosi naglo za nekih 3 sata pa gotovo,ok.kupio novu!Formirao... ali ista prica ni 3 sata i mrtva i jako mi se greje mob.,kao da negde vuce bateriju ili sta... sta da radim?
Original njegovu masku nemam da vratim ako je to problem...ali sam za ovu masku platio 20e!
Sta ciniti?
Dali neko zna neki dobar servis da ga odnesem?
Hvala!!!poz
 
Posto si kupio novu bateriju i situacija se nije promenila, znaci da sa telefonom nesto nije u redu (kao sto si i sam zakljucio). Ne mora da znaci da su ga pokvarili pri zameni maske, mada ne znam ni kako su to mogli da urade. :) To sto ti se telefon greje je los znak, jer je neki deo (napajanje najverovatnije) crkao, pa ti to i pravi problem. Nisi rekao odakle si da bi ti preporucili u koji servis da ga nosis.
 
Problem je iskljucivo hardware-ske prirode,ili ti promenom maske moguce da neki kontakt na ploci nije dobro "nalegao" jer po pravilu svi kontakti se ciste pa se zatim telefon sklapa(bar tako ja radim) no ako je prilikom sklapanja neki deo ostecen postoji sansa da je ostecenje isuvise sitno da bi se primetilo,moja preporuka je da se odnese kod "kvalitetnijeg"servisera da pregleda telefon iznutra. Zna se desavati da i te maske koje su preko 15e ne pasu iznutra kako treba pa je nekad potrebno i malo prilagodjavanje jer ostro oko moze da primeti sitne razlike od original maske i novokupljene. Dakle zakljucak-servis opet :)
 
Iz Panceva sam!Ni sam neznam,sta da radim sutra sam u Beogradu pa ako mozete neku adresu da mi date gde da odnesem....hvala
 
au,nadam se da neko od clanova zna neki pouzdan servis,ja nazalost nisam iz bg
 
Nema veze prosetacu sutra...ma smrt mi je vise nosim sa sobom uvek jos jednu rezervnu bateriju ali dosta pricam i ni to mi nije dosta...poz
 
Ostavio sam mob. u servisu Draza http://www.servisdraza.com/nasitel.htm treba do kraja nedelje da javi u cemu je kvar i koja je cena popravke pa da vidim dal vredi da se popravlja ili kupujemo nesto novo (mislim da ce to biti bolja opcija) ! Hvala na postovima! Javljam cim cujem nesto novo.... poz
 
Stigao mi mob.!!!Skinuo sa punjaca u 20.30 videcemo koliko ce sad da traje.... U servisu su mi rekli da su neke zice ili sta bile spojene pa je zato vukao struju(Bateriju)...
Izvestaj sutra... Nego jel neko zna gde ima da se kupi kvalitetna(original) baterija za mob.
 
Na primer Ovde ..mada pogledaj po prodavnicama u gradu,neko sigurno drzi i original baterije...pa uporedi cene pa vidi gde ti se vise isplati... Kopije baterija su ocaj,bacene pare..drze jedan dan u najboljem slucaju,pa se fon gasi na pola razgovora i slicne gluposti...
 
Samo da javim da nema poboljsanja,baterija i dalje samo pola dana drzi...Posto je original baterija od 30 do 50 e neisplati se pa razmisljam u nabavci novog mobilnog sta mislite o C5,E52 ili neki predlog iskreno nebi mnogo da dajem za fon...mozda i neki iz telenora.Sta kazete?
 
Imam N95 8GB i dalje je koristim u offline modu bez kartice za neke bazične stvari, zapisivanja razna, za alarm itd.
Prestala je da mi radi crvena slušalica skroz i desno back dugme polovično, tj moram jače da stisnem. A ta dva su mi baš bitna i puno ih koristim. Ne znam da li je sam kontakt/folija ili flat kablić.
Zna li neko može li ovo jednostavno da se popravi, zameni, tj mogu li ja sam? Nešto ne verujem, pošto ni na aliju ne vidim te delove, samo one spoljne gumene dugmiće što i sam imam. Mislim mora da bude jeftino u suprotnom se ne isplati jer ceo ispravan fon mogu da nađem za 2-3 hiljade.

I da li se neko seća aplikacije za symbian koja služi za remapiranje tastera? Imao sam je ali zaboravih kako se zove. Taman bih mogao da iskoristim taster u desno i onaj media taster koje ne koristim.
 

Prilozi

  • 20200315_214540.jpg
    20200315_214540.jpg
    990.8 KB · Pregleda: 55
  • 20200315_214551.jpg
    20200315_214551.jpg
    1 MB · Pregleda: 55
Nazad
Vrh Dno