Šta je novo?

LC Power LC600h

chedox

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruke
42
Poena
154
Dali je ovo napanje dovoljno da konfiguraciju iz potpisa??? Odkad sam uzeo graficku, crne tacke mi se povljuju i u nekim igrama se pojavljuju lineje i druge cudne stvari!! Dali je to do napajanja????
 
Poslednja izmena:
Hehe sve zavisi od primerka napajanja, ja sam svojevremeno pravio test :) pisao sam i ovde o tome, ali moj l500h vec sad oko 1-1,5god tera masinu iz potpisa :d (pre 6870 sam imao BFG8800GTS OC2 i 8800GTX OC2 ;) ) i to je uzeto samo na nedelju dve dok mi ne stigne drugo, al mi bilo interesantno da ga mucim i gle cuda jos uvek bez problema... Ali u tvom slucaju-menjaj napajanje obavezno ;)
 
Uf,da mi je neko pricao ja mu ne bih verovao,za oba navedena primera u temi i LC power napajanja.Ja da sam na tvom mestu koristio bih integrisanu(valjda kod amd ploca ''G'' oznaka znaci da ima integrisanu grafiku) dok ne skupim novac za bolje napajanje(jednostavno nisam sklon riziku i svesnoj samodestrukciji).pa to LC600H nema ni 2x20A?!
 
Zamisli šta bi se desilo kad pokrene furmark i linx u isto vreme :D
 
Pomenuti LC pitanje da li je uopšte LC-Power... Na njihovom sajtu nema pomena o ovom napajanju, poslednje koje se spominje je LC500H-12, i to je u pitanju srednje žalosni Great Wall sa 19A max na 12V grani... Ovo LC600H-12 je, po svemu što sam uspeo videti, čačkati i saznati, interno zapravo Huntkey Green Power 600 (APFC). Rejting kontinualne snage je 500W, s tim da je 12V grana snabdevena sa 30A ukupno max (360W), kroz 2 grane od po 18A i 14A max. 600W je peak rating, i kažu da toliko može da daje punih 90 sekundi. Pri tom, treba imati na umu da ripple/noise izlazi van specifikacije i daleko pre no što se povuče 360W sa 12V. Elem, i ja sam ubeđen da je do neadekvatnog napajanja, koristi integrisani Radeon HD 3300, dok se ne snabdeš nečim što vredi imati.
 
A koja je grafika bila u pitanju?
 
Sapphire Radeon HD6950
 
Pa da, on ne bi smeo da pomislja na nesto slabije od CFT-750 ili nekog slicnog napajanja tog cenovnog ranga a kasnije ili pre bi bila steta takvu masinu ne kloknuti.........
 
A sta kazete na seasonic ss-660-km (X serija 660w)dali bi to bilo dovoljno????
 
To bi bilo savršeno. 750W je overkill osim ako planiraš CrossFire + OC i grafičkih i procesora... I jeftinije napajanje bi ti završilo posao, kao SS-620GB/GM ili CFT-650-14C(S), ali ako imaš novaca i volje za X-series, kupićeš ultra-kvaltet koji obezbeđuje fantastično mirne napone i koji će ti komotno trajati još dve naredne konfiguracije (ako se standardi drastično ne promene, a ne deluje da hoće) plus je tiho (bukvalno nečujno u idle) i efikasno...

Dakle, da, SS-660KM je idealno rešenje. :)
 
^ +1 Sta vise reci nego idealno napajanje.
 
Ne znam... Imao sam prilike nedavno da virim kroz ventilaciono saće i između oštrica ventilatora, i ne izgleda mi kao Great Wall, čak ima dosta drugačiji layout nego LC500H-12, barem se tako čini. Doduše, nisam video potpuno otvoreno napajanje, niti mora da bude neki standardni GW dizajn, ali... Ne znam, prosto sve upućuje na to da je ipak Huntkey u pitanju. Voleo bih kada bi neko bio voljan da donira slike unutrašnjosti tog napajanja... Možda neko kome je tik istekla garancija? ;)

U svakom slučaju, "600"W je peak rating, 12V je mršava kao tete sa Fashion TV, tako da je manje-više svejedno ko je OEM... Jedino respect za LC što se trude da makar transient filter naprave do kraja u svim napajanjima...
 
Ja imam ovo LC napajanje http://www.lc-power.de/index.php?id=197&L=1 . Napaja X58 UD3R sa 950-kom na 3.8 Ghz 6 hard disc-ova. Grafika nije neka (nisam igrac) Gainward 9500 GT silent, pride 2 rezaca , ventovi za kuciste i kuler Noctua 14''.
Nemam nikakvih problema sa njim, jako tiho (sto je meni jako vazno, jos sam modovao i smanjio broj obrtaja venta) i nit se greje preterano.
 
Pa dobro, procesor spada u 130W TDP envelopu, koja ide od i7 920 do i7 990X, i pokriva od 4 do 6 jezgara pri 2,67 do 3,47 GHz radnog takta i od 0,975 do 1,375V radnog napona... I dok je za i7 990X TDP tipična potrošnja, za i7 920 je to apsolutna peak potrošnja, ako i dotle dođe... 950 je tačno u sredini, D0 stepping dakle efikasniji u potrošnji, 3,06 GHz stock, uobičajeno 1,175-1,225V, mada se downvolt-uje u idle... Elem, pretpostavljam da si morao da digneš makar na 1,425V da bi stabilno radio na tom taktu, pa računam 100W (realan rejting) * (3,8 / 3,06) * (1,45 / 1,175)^2 = ~190W peak potrošnje u realnim uslovima, možda lečka više sa "power virus" zezancijama tipa WPrime, Prime95 ili OCCT. 9500GT inače ima 50W TDP, realno ne traži više od 45, a silent verzija je downclockovana i downvoltovana zbog pasivnog hlađenja, pa troši i manje. HDD u random seek traži oko 20W, u sequential ne više od 15W. Ako su u RAID-u, računam ih sve zajedno, ako nisu, svi koji su idle ne troše više od 6W. Summa summarum, pokriven si sa oko 320-350W na 12V grani, i to absolute peak, kad opteretiš sve navedeno do sintetičkog maksimuma. Ako bi kojim slučajem ubacio OC GTX560 Ti u tu mašinu i poterao Assassin's Creed ili Crysis 2, video bi šta su buka i vizuelni artefakti ;)
 
Moj LC nije pod garancijom, niti je bio ikad bio, slikacu ga ja pa cu postaviti slike!
 
U stvari, zelis reci da bi u toj situciji (sa OC GTX 560 i Assassin Creed) problematicna generalbo jacina napajanja a ne iskljucivo proizvodjac!
 
Trebalo bi da napravi problem generalno to napajanje a ne cela firma, seasonic ili tako neko napajanje od oko 650w bi poteralo to sve OC-ovano....bez artefakta naravno.
Sto se tice ovog gp3 od 650w ja ga imam na poslu u jednoj masini sa athlon II X4 640 OC na 3.5 i grafickom kartom 470 msi OC-ovanom, masina ima 4 hdd-a, 1 dvd, 2 pci karte i po neki usb potrosac, radi sve kako treba bez pregrevanja/artefakta i slicnih stvari pod prime-om, za 5k dindzi i nema nesto da je bolje od ovog, u principu sve je skuplje...
 
Poslednja izmena:
to je bre ofis serija, šajze neopevano, pričali smo o njemu na milion tema do sad.
oni kažu da tobože ima 30A na 12v, a daj bože da ima 20.

ako mogu da primetim, kloknuo si fenoma 955 sa C2 jezgrom na 3,7ghz, a to jede struju.
još 6950 da se uhvati u kolce i veselo.

vadi to napajanje iz kućišta smesta . :)
 

Pomaže itekako! Što se tiče napajanja, to nije ni Huntkey ni Great Wall, to je RSY. U pitanju je Shenzhen RuiShengYua, firma koja proizvodi uglavnom za 3R Systems i jeftinije Ultra napajanja, kao i OCInkTek (poznat i kao PC-Cooler). E, upravo PC-Cooler Turquoise 500 je manje-više identičan ovom napajanju (sa sitnom razlikom što Turquoise ima heatpipe hlađenje, elektronika je identična). Review-i ovde i ovde.

Realne sposobnosti napajanja su, dakle, 350W kontinualne snage, 450W maksimum do 30 minuta, 500W maksimum do 10 minuta. 250W maksimum na 12V, 100W maksimum na 3.3 i 5V kombinovano. Eto, sad smo 100% sigurni da je u pitanju neadekvatno napajanje, po pitanju originalnog posta.

U stvari, zelis reci da bi u toj situciji (sa OC GTX 560 i Assassin Creed) problematicna generalbo jacina napajanja a ne iskljucivo proizvodjac!

Pa, hoću da kažem oba. Radi se o nerealnoj oceni snage, uzimajući u obzir ATX12V 2.3 i EPS12V 2.91 standarde, gde 12V snaga treba da bude minimum 80% ukupne maksimalne snage.

Trebalo bi da napravi problem generalno to napajanje a ne cela firma, seasonic ili tako neko napajanje od oko 650w bi poteralo to sve OC-ovano....bez artefakta naravno.
Sto se tice ovog gp3 od 650w ja ga imam na poslu u jednoj masini sa athlon II X4 640 OC na 3.5 i grafickom kartom 470 msi OC-ovanom, masina ima 4 hdd-a, 1 dvd, 2 pci karte i po neki usb potrosac, radi sve kako treba bez pregrevanja/artefakta i slicnih stvari pod prime-om, za 5k dindzi i nema nesto da je bolje od ovog, u principu sve je skuplje...

LC6650GP3 je 600W peak (500W kontinualno) napajanje, ne 650, i to je u pitanju solidan Great Wall dizajn. Lepo je što izdržava da pokreže takvu konfiguraciju, ali iskreno ja bih zazirao od poveravanja takvog zadatka tom napajanju. U principu LC-Power je malo slabije ocenio 12V snagu, na 368W, ali izgleda da po svemu što se priča ono može i malo više (doduše ne mnogo). Taj Phenom x4 vuče oko 100-110W u punom prime95 opterećenju, GTX470 ume da posrče i do 240W, zavisno od radnog takta i napona... HDD-ovi su 6-20W, ostale komponente ne vuku struju sa 12V već sa 5V i 3,3V (ok izuzev ventilatora i optičkih drajvova, ali i to je sića). I dalje tvrdim da postoje bolja rešenja za te novce.

to je bre ofis serija, šajze neopevano, pričali smo o njemu na milion tema do sad.
oni kažu da tobože ima 30A na 12v, a daj bože da ima 20.

ako mogu da primetim, kloknuo si fenoma 955 sa C2 jezgrom na 3,7ghz, a to jede struju.
još 6950 da se uhvati u kolce i veselo.

vadi to napajanje iz kućišta smesta . :)

Ima 21A na 12V, a i to je klimavo. Zaključak stoji, LC600H-12 je apsolutno neadekvatan za datu konfiguraciju...
 
OK, napajanje se menja cim docem do para, a Sapphire dotle odmara na stolu!!!
 
OK, konačna ispravka vezana za LC500H i 600H, i jedno i drugo su RSY, 350W kontinualno, 500W peak na 10 minuta. RSY čak lista svoj proizvod sa sve LC-P logo-om na svom sajtu! Pogledajte ovde i ovde. Napajanja su interno gotovo identična, s tom razlikom da 500H ima pasivni PFC, a 600H aktivni. Eh, eto, malo kopanja - puno znanja :p
 
O i 500h ima aktivni pfc ;) ja iskreno nikakvih problema nemam za sad, ali to ne znaci da ih nece biti :d
 
@mcsteel
Nije bracala phenom vec athlon, no nije razlika neka u tdp-u.
Ja imam obicaj da osim sto bacim masinu na prime proverim istu na nekoj od igara kao sto si i ti vec pisao u jednom postu tipa crysis 2, metro2033 itd, posle nekih 10-20min dovoljno je staviti ruku iza napajanja i odmah ce se pokazati da li duva jako i vreo vazduh, mlak ili pak duva lagano hladan vazduh. Dosta faktora oko hladjenja napajanja utice a jedan od njih je i kuciste u kom se napajanje nalazi, airflow kroz samo kuciste itd....ako gresim negde nek me neko ispravi.
 
ja tj. moj burazer sa ovom mojom masinom na l500h kad cepa crysis (a Assassin's Creed II i Brotherhood su se picili po ceo dan, znam da nije izbijao iz sobe :d ) duva mlako (provereno), a sudeci da se igre non-stop igraju na njemu otprilike 1-1,5god, sta da radim kad imam strasnog gamer-a u kuci :) mogu da zakljucim da je veoma bitna i sreca (tj kakav ti primerak zapadne), mada ne znam da li ima veze da sam l500h dobio iz Nemacke (da kojim slucajem kod nas salju trash) i to samo kao prelazno resenje jer mi je pre njega crkao CM real power pro 460W (koje je radio celih 10 dana :( )
 
Nazad
Vrh Dno