Šta je novo?

Besplatni programi za poslovnu primenu(Free commercial)

Jel ima neka free alternativa Teamvieweru? :)
 
Instalirao LogMeIn, fantastican, bolji od TeamViewera po meni....

Ali mi cudno da tako dobar program bude potpuno besplatan za komercijalnu upotrebu...jel to sigurno commercial free, posto mi treba i za komp u firmi u Bosni, a tamo je to tek zestoko...
 
Kako to? Instalirao sam LogmeIn free na svom racunaru, i na jos 2...pristup preko web-a, na svima podesene free licence...gde gresim?
 
Čitao sam EULA za LogMeIn, ali nisam siguran da je commercial free
Najbolje ti je da instaliraš TightVNC, ili neki drugi free, otvoriš portove i vozi
Tako pristupam računarima u firmi, spolja, dok kod privatnih korisnika stavim Team Viewer
 
Bas me zanima, da li moze XBMC :) Jel on free commercial ili ne :)
 
GNU licenca je u pitanju, nisam je čitao celu, verovatno je kompletno free
 
Zar Total Commander nije shareware, a trial verzija bi trebalo da se brise nakon 30 dana ili da se registruje, iako i nakon toga radi? Kako se to tretira ako se koristi u firmi?

ima stara matora verzija win32 commander koja je free ;)
inace, svi ovi free programi su neozbiljni za neki ozbiljan rad, tako da firme koje se bave profesionalnim radom *(ne mislim na arhive, rezanje diskova i sl.) koriste profi programe.
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao/koristio Multi Commander?
http://multicommander.com/
Free je i za commercial upotrebu, ima i portable verzija, zasebna x64 verzija, deluje interesantno. :)
 
I ja koristim Unreal, ok je, ali ipak nije to to. :p
 
Hteo sam da pitam nekog ko se bolje razume, ali mislim da moze, da li se moze legalno instalirati u okviru firefox brovsera ono sto on nudi?
npr. adobe flash player, viewright web PC, ostali pluginovi ili neke druge u zavisnosti od sajta koje posecujemo?
ili se mora citati licenca od svakog?
 
Da li je MCShield besplatan za com upotrebu? Ja malo gledah, ali izgleda da sam propustio.
 
Pozdrav svima !

Da li je Dropbox besplatan za kkoriscenje u firmi?
 
Ja sam kod mene instalirao i nisam ni razmišljao o tome. Oni imaju one posebne naloge za firme, ali sam program je isti.
Ne vidim zašto ne bi moglo. Nisam čitao EULA-u.
 
Jel problem kad se instaliraju drajveri tj. prateci softwere za npr. hp stampac sto dolazi na cd-u kupljen preko firme?
 
Nije ako u EULA tog prateceg softvera pise da sme da se koristi u komercijalne svrhe.
 
Ja ne vidim da pise nesto za to ili ne razumem, ako nije problem vidis, to je licenca koju mi izbaci tokom instalacije.
 

Prilozi

  • Licenca.txt
    7.2 KB · Pregleda: 80
tixzre
Da drajveri imaju EULA sa nekim ograničenjima, to bi se kosilo sa zdravom pameću, npr kupim štampač i mogu da ga koristim kući, ali u firmi ne dok ne platim posebno za drajvere, proizvođač štampača bi odma propao
Za software što dolazi na CD-ovima, milanbb lepo reče
 
Ta aplikacija je sjajan alat za lov na vestice, ali može da posluži da vidiš šta treba ukloniti.

Pre par meseci prilikom kontrole u jednoj firmi u NS su sa slicnim programom nasli "Corel 13 installation files", veruj da je bilo prilicno muke da se objasni da knjigovodja sigurno nije instalirao Corel13. Ispostavilo se da neki od tih drajver diskova za stampac ima par Corel bloatware gluposti koje se instaliraju sa next, next, next.
 
A i to što su našli te Corel instalacione fajlove, pa smeju valjda da se čuvaju instalacije trial aplikacija, te aplikacije smeju da se "probaju" čak i u firmi, 30 ili 60 dana, kako bi inače u firmi utvrdili da im određena aplikacija završava posao, ako ne probaju, zar ne ?
Malo je apsurdno da ne smeš u firmi da probaš aplikaciju
 
Pa jeste tako, samo ne znas nikad ko ce ti kako upasti u radnju i koliko ce biti rigorozan. Hoce li gledati ove vaznije stvari (win,office,corel,cad itd.) da su legalne za ostale progledati kroz prste i samo opomenuti da se legalizuje ili izbrisati, ili ce gledati dlaku u jajetu.
 
Nazad
Vrh Dno