Šta je novo?

Besplatni programi za poslovnu primenu(Free commercial)

U redu milane jasno, samo nam sada reci sta je free commercial od ovih navedenih open source? Open office, comodo ,windows live, mozilla, chrome,sumatra pdf.. i dr, Da ljudi znaju na cemu su
 
Opet ti sa Open Source, mani se toga, potpuno je nebitno za ovu temu :)

Tema je posvecena Free Commercial softveru za Windows - a sve sto je nabrojano u prvom postu je besplatno i slobodno za koriscenje u komercijalne svrhe, neke EULA sam licno procitao i uverio se u to, neke su ostali ucesnici teme preporucili. Chrome EULA jos nisam stigao da iscitam, pa ako ima neko voljan... :)
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam pročitao "Chrome EULA" samo zbog ove rasprave. Da ne prepričavam, jednom rečju dozvoljena i za preduzeća.
 
Jel neko koristi ili testira NANO AV? :)

Kakva su iskustva?

Pitam jer me interesuje onako, iako sam zadovoljan CIS-om. :)
 
Molim vas za preporuku za besplatan jednostavan pregledač fotografija. Potrebno je da fotke otvara u fullscreen-u sa crnom pozadinom (poput FastStone Image Viewer-a), od svih besplatnih pregledača koji su postavljeni u prvom postu ove teme nijedan ne ispunjava ovaj zahtev.

Hvala!
 
EASEUS Todo Backup Free 2.5
Na sajtu piše:

First-class Free Backup Solution for Business Users

EASEUS Todo Backup Free is the world's first all-in-one backup & system disaster recovery software special for business users. It enables users to perform complete backup & recovery with multi-ways, such as restoring system to dissimilar hardware without reinstallation, incremental disk and partition backup, network shared file backup, and automated schedule backup, etc.
Nisam proveravao šta tačno piše u EULA.
 
Ne znam da li je neko pomenuo Fbackup
http://www.fbackup.com/
"FBackup is a free backup software for both personal and commercial use. It protects your important data by backing it up automatically to any USB/Firewire device, local or network location. The backed up data can be either compressed (using standard zip compression) or an exact copy of the original files. "
 
A neki program za slanje faxova, pošto windows fax services ne radi ?
 
Poslednja izmena:
Da li je MPC-HC free for commercial use?
 
Koliko se secam do skora je bio, ne bi trebalo da su nesto menjali, ako sam pogresio ispravice me neko.

TT Pro by SGS
 
Da malo ozivim tebu, sta sve sme da se stavlja u skoli a da se vodi kao legalno, to je obrazovna institucija, e sad u pitanju je privatna skola, neznam dali to ima kakve veze.
Kupili su 5+5 racubnara sa Win7 Starter uz to ide Office 2010 Starter (Word i Excell) + Security Esentials.
Nisam siguran sta smem da stavljam. Ovaj Security Es. mi bas ne uliva poverenje.

Takodje ima joj jedno pitanje : ubacili bi stariju masinu, a imam nalepnicu koju bi da nalepim na tak komp i orginalan cd za XP Pro. ali nemam racun za sve to, jedino mi pada napamet da napravimo ugovor o donaciji sa nekim NN licem, pa kao on poklonio to, no neznam dali ce mi proci.
 
Treba mi program za skeniranje, namucih se sa ovim SmartThru , uglavnom dokumenta u pdf , treba mi dodatno podesavanje za brightness.
 
Koristim dugo primo pdf koji je free
Procitao sam i EULA i posle citanja nista mi nije jasno da li je free za commercial use ili ne?
 
Nisam siguran ni ja, na jednom forumu sam našao da stoji
"PrimoPDF is free when individuals in a company install it. If the company wants MSI support to distribute enterprise wide, they will need to purchase the commercial version of PrimoPDF."
Bolje ga zaobiđi, imaš PDF Creator, open source i DoPDF, commercial free
 
Nikako ne mogu da nadjem dobar software za rezanje i kopiranje diskova a da pritom smem da ga koristim legalno u firmi.
Natrcao sam kod nero-a na ovu verziju:
Nero Kwik Media (http://www.nero.com/eng/downloads-nbl-free.php).
Da li neko moze da mi pomogne da li je ona besplatna da se koristi u firmi, cisto za narezivanje/kopiranje diskova?
 
Nikako mi nije jasno da li je ms power point viewer free za firmu ili ne?

Trazeci besplatne programe naisao sam na dva sajta:

http://www.freebyte.com/office/
http://opensource.ebswift.com/

Mozda nekom pomogne. Napisite vase misljenje ako ste nasli neki dobar program koji moze da software koji se placa a da je dostojan zamena. Bice svima od pomoci.
 
Evo šta piše u EULA ( deo ):
"1. GRANT OF LICENSE. This EULA grants you the following rights:
* Installation and Use. You may install and use an unlimited number of copies of the SOFTWARE PRODUCT solely for the purpose viewing or otherwise using Microsoft(R) PowerPoint(R) files.
* Reproduction and Distribution. You may reproduce and distribute an unlimited number of copies of the SOFTWARE PRODUCT; provided that (i) each copy shall be a true and complete copy, including all copyright and trademark notices, (ii) each copy shall be accompanied by a copy of this EULA, and (iii) no copy shall be offered for resale."

Ako stoji da možeš da instaliraš neograničan broj kopija i da umnožavaš i distribuiraš, i ne spominje se business ili commercial, onda mislim da je dozvoljeno
Ako si i dalje sumnjičav, koristi Office ( Libre ili Open )
 
A da vas pitam...jesu li legalni za koriscenje u firmama:

Firefox
Screamer radio
KM Player?
 
Firefox da
KM Player ne, evo šta piše u EULA
"This Software is a Freeware made for the users of KMPmedia® Co., Ltd., software vendors and licensed companies. Individual users, company/PC Room/School/Government Office users may freely install to view users’ own media files that are in their own computer as long as it’s for non-commercial purposes and this software is not subject to enforcement."
U prevodu slobodno može svuda, ali ako se ne koristi za puštanje video materijala u komercijalne svrhe, što je naravno glupost, jer ako ga instaliraš na poslovni kompjuter, naravno da ćeš puštati nešto što ima veze s poslom ( na poslu nećeš gledati rođendansko slavlje svoje dece - neće ti dozvoliti gazda / predpostavljeni )

ali je zato Daum POT Player dozvoljen, evo ga deo EULA
"This program is individual / company / school / Piercer seodeung anywhere is possible to install and use freely."

Za taj Screamer radio nisam ni čuo, ali evo njegovog EULA
"Permission is granted to anyone to use this software for any purpose, not including commercial applications, and to alter it and redistribute it freely, subject to the following restrictions:"
Znači, može svuda, sem da njegov kod ubaciš u komercijalnu aplikaciju
 
Poslednja izmena:
cesti su slucajevi dualnog licenciranja tipa: za personalnu upotrebu vazi GPL licenca, dok za komercijalnu upotrebu vazi komercijalna licenca.

Primer: HamsterDB

Loše si razumeo, source kod za HamsterDB je open source, znači možeš da ga kompajliraš i koristiš, ali ako ga menjaš, promene moraju da se dokumentuju ( follow the rules of the Open Source licences ), a ako se ne dokumentuju, onda na snagu stupa Commercial licence, i moraju da se kupe komercijalne licence, evo ga izvod iz EULA
"Commercial licenses are sold "per developer". If a company has three developers working with hamsterdb , and does not want to follow the rules of the Open Source licenses, it has to buy three Commercial Licenses."
 
Poslednja izmena:
Ciki022, hvala na istrazivanju i odgovorima! Mislio sam, ako je neko istrazivao, pa da napise, sad mi malo trulo shto si gubio vreme na mene :)

Instaliracu VLC player, a na KMPlayer sam navikao, pa zbog toga...Winamp ne moze, jel?

Sad citam, utorrent takodje ne moze....hvala bogu na usb fleshevima i portabl aplikacijama....smeju li uopste torrenti da se koriste u firmama? :)
 
Ne radi edit, a palo mi nesto na pamet...

Da li je acrobat printer driver free za komercijalnu upotrebu? Tehnicki, nista se ne instalira, samo se ide na add printer, dodaju se drajveri i cao...
 
A što Acrobat kad imaš veći izbor, PDF Creator, doPDF, oba su commercial free
 
Umesto Winampa stavi Aimp, dozvoljen i u preduzeću.
 
Znaci da sumiramo, ako se ima legalan windows moze se koristiti aimp, firefox, libre office. A moje pitanje je da li sme da se koristi Avira antivirus ili koji antivirus za poslovnu primenu da je besplatan ?
 
Hvala na brzom odgovoru! Nadam se da sam nekom pomogao ako je imao slicnu dilemu!
 
Nazad
Vrh Dno