Šta je novo?

BEOGRID Postpaid

Evo citata sa sajta Beogrida tako da ja vrlo dobro znam sta pricam a ti ocigledno ne znas.

"Nije pogodan za gledanje video sadržaja kao što je YouTube, ili glasovne ili video komunikacije kao što je Skype. Nema javno dostupnu IP adresu i nije moguće ostvariti podizanje servera ili otvorenog porta na korisnikovom računaru."
Tako da ipak sam bio u pravu a ti sine nisi osim ako ne lazu sami ovi iz\ Beogrida a ti znas bolje od njih, ako je tako skidam kapu, a onda mi ne pada na pamet da idem kod nekog kad ni sam taj ne zna sta nudi, to kazem samo u slucaju da si ti u pravu a oni ne.
Pa sad reci jesi li ti u pravu ili ovi iz Beogrida.[/QUOTE]

Kao prošli put, ne čitaš lepo ono što je napisano. Izvadio si citat iz paketa "PROMET" koji se na toj strani nalazi pod tačkom III, i to što je napisano tačno je ali ne važi za takozvane FLAT pakete.
Ako su kad si pominjao opremu "mislio" na WiFi to si i trebao da napišeš jer ovo je ipak pisani komunikacioni sistem i besmisleno je pretpostavljati šta je ko mislio. Važi samo ono što je napisano.
Oko priključivanja korisnika putem WiFi pristupa situacija je malo jednostavnija - u Beogridu se više ne radi bez obzira na opremu iz jednostavnog razloga jer nema dovoljnog propusnog opsega i pouzdanosti.
Da znaš kako Beogrid funcioniše bolje od mene sumnjam ali svašta je moguće, ali iz tvojih postova je očigledno da nemaš elementarna znanja o računarskim mrežama i kad bi to što kažeš bilo tačno onda ne bi morali da ti ponavljamo notorne činjenice X puta. Ja svoje znanje ili neznanje ne moram da porvrđujem ovde i neka bude da nisam u pravu nizašta.
Ponoviću još jednom svi korisnici ISP Beogrid koji koriste FLAT pakete za pristup internetu imaju JAVNU IP adresu prema ostaku sveta i to je činjenica koju ne možemo da osporimo ni ti ni ja niti bilo ko drugi pa makar se ubeđivali ovde do sudnjega dana, što sigurno nećemo jer ja završavam svoju diskusiju nakon ovoga.
 
Dakle kao sto sam i rekao sad na novom njihovom sajtu su malo lepse sve odradili pa tako evo citiracu deo koji je mene interesovao a za koji sam rekao da sam u pravu a ti druze ocigledno ne znas i kazes da svi koji koriste FLAT pakete za pristup internetu"IMAJU JAVNU IP" sto je netacno tako nesto mora da se dokupi a i ne dobija se prava javna IP nego se aktivira posebna vrsta NAT procesa takozvani 1:1 NAT. Elem evo cityiracu sta su napisali na svom sajtu:

"Pošto je cela BEOGRID mreža u privatnom adresnom opsegu, onda se ona povezuje sa globalnom mrežom - internetom preko procesa koji se naziva NAT (Network Address Translation). Posebna mašina prevodi adrese iz jednog opsega u drugi i tako omogućava transport između privatnog i javnog dela. NAT procesiranje paketa omogućava jednostavan prolazak na internet mrežu, ali otežan sa internet mreže ka mašini korisnika BEOGRID-a. Samim tim sigurnost u mreži je na malo višem nivou nego kad ste direktno izloženi internet saobraćaju. Međutim, zbog ovog procesa prevođenja adresa nije moguće držati internet server na svom kompjuteru unutar BEOGRID mreže. Zbog ovoga takođe raznorazni internet peer-to-peer programi kao eMule ili eDonkey prijavljuju korisniku LowID status zbog čega ovi programi rade sa 10% svoje snage/brzine. Sa druge strane sve više novijih programa ima efikasan način da zaobiđe ove nuspojave i da radi kroz NAT identično kao i da ga nema, gde spadaju Skype, rmDC++, MSN Messenger, ICQ itd. U slučaju da neka aplikacija izričito zahteva pristup javnom IP opsegu na vašem kompjuteru, moguće je iznajmiti javnu IP adresu u kom slučaju se aktivira posebna vrsta NAT procesa, takozvani 1:1 NAT kada se sve adrese i svi portovi direktno kopiraju sa javne IP adrese na privatnu i obrnuto. Tada je moguće podići bilo koji server uključujući i HTTP, FTP, SSH itd. Iako kod korisnika i dalje stoji upisana privatna adresa iz 10.*.*.* opsega, proces direktnog kopiranja podataka čini tako da svi računari sa interneta vide vašu adresu kao neku iz 64.81.93.* opsega ili bilo kog internet registrovanog opsega, nakog čega saobraćaj ide direktno i programi registruju to kao HighID stanje."

Dakle bio sam u pravu ti nisi bio svi imaju privatne IP adrese kako sam i rekao a sad samo potvrdjujem, jeste da moze da se dokupi opet ne doduse prava javna IP ali recimo da ta simulacija radi kao javna IP sto je OK ali onda se i povecava cena paketa opet ne pise koliko da li je to 270 rsd kako pise za fixnu IP ili nesto vise/manje to ne znam.
Drago mi je da ZNAS o mrezama zamisli da ne znas sta bi tek onda pisaoooo, a ja ti lepo jos pre mesec dana pisao da se ne razumes, a ti jok napade mene da ne znam sta pisem a ti znas, a sta cemo sad?
Jel jos uvek TVRDIS da svi IMAJU(na flat-u) javnu IP i pored citata sa sajta, da bice da ovi ljudi sto rade u Beogridu ne znaju kako im funkcionise mreza a ti znas, e onda sorry.
Voleo bih bar ovako javno da se izvinis i da bar kazes da nisi bio u pravu i da ne znas o mrezama ni blizu koliko ja, samo toliko i bice super, nije sramota ne znati vec je sramota ne hteti znati, a ti izgleda hoces da znas ali ne znas, polako korak po korak covek uci dok je ziv.
Srecno!!!!
 
Simetričan net u Srbiji po takvoj ceni? o_O
I na kraju, rade li torenti normalno ili postoje neka ograničenja?
 
Verovatno rade ali si nedostupan a kad si nedostupan na trackerima onda je jako tesko da se povezes sa nekim a i mozes da se samo povezes sa nekim koji je dostupan isto tako i mozes samo da saljes UL onome koje je dostupan a NIKAKO onome kao sto bi recimo bio ti nedostupan, tj. nemas otvoren port sve to otezava situaciju i zbog toga ja necu preci kod njih, i imas na eMule lowID sam znas sta to znaci, za RS i ostale linkove moras da molis Boga da neko nije skidao pre tebe itd, itd....
Da imaju javnu IP sa tim brzinama i tom cenom bilo bi ODLICNO, sada naprosto ne mozes da kazes da je ovo odlicno ali je OK.
Da ne bude sad samo da pisem lose zapravo mozes uz DOPLATU da dobije javnu ali STATICKU IP(meni opet to ne treba) ne znam koliko je doplata mislim 270 RSD ali onda to nije ta cifra, tako da po meni suma sumarum 0-10 jaka 7, da imaju u ovoj ceni i javnu IP koja nije sticka onda bi mogla cista 10-ka.
 
sto se tice torenata idu super bar meni neblokiraju nista, mozes uploadovati kome hoces i koliko hoces bar znam za zamundu torrent leecher a sto se tice portova meni su rekli da su svi portovi otvoreni tj da ne blokiraju portove sto sam dosad koliko koristim net osetio nista nije mi bilo blokirano
 
Jel' ima Beogrid mrezu van Novog Beograda? Ili koliko bi uopste kostalo za jednog korisnika da se dovede ako neko zna?:)
 
sto se tice torenata idu super bar meni neblokiraju nista, mozes uploadovati kome hoces i koliko hoces bar znam za zamundu torrent leecher a sto se tice portova meni su rekli da su svi portovi otvoreni tj da ne blokiraju portove sto sam dosad koliko koristim net osetio nista nije mi bilo blokirano

Vidi sto se tice torenta, oni ce ici super ali neces moci na svakog da se "nakacis" jer tebi port nije otvoren, pa tako i recimo nemozes da se nakacis na istog takvog korisnika na netu koji ili je iza NAT-a ili nema otvoren(podesen) port za torrent protokol, oni ne blokiraju torrent portove to stoji to je ono sto ti kazes da ti ne blokiraju nista sto je i tacno sam protokol ne blokiraju, ne mozes svakome da saljes, jer hajde mi objasni kako ces da saljes podatke nekome koga tvoja IP ne vidi znaci jedan drugog "ne vidite" pa samim tim ne mozes ni da saljes njima, mozes samo onima kojima je otvoren port.
Drugo objasnio sam za eMule dobije lowID pa to onda ide polako i dugoooo, moze biti nekada problem i sa drugim aplikacijama...
Generalno ja sam svoj stav rekao dobri su samo kad bi za ovu cifru dali i javnu IP bili bi 2 u Srbiji po ponudi, prvi naravno TT.
Samo bih voleo da mi neko iz Beogrida ako cita ovo kaze zasto ne daju po defaultu javne dinamicke IP sa ovim brzinama, znam odgovor ali zeleo bih javno da to kazu :)
Sve u svemu dobri su.
 
ako i rade to sa portovima meni nesmeta jer dosad nisam imao problema
 
Dobro ti to ne mozes da osetis jer nemas javnu IP, da ti puste javnu IP i da je koristis par dana i da ti ovrate na ovo osetio bi raliku u brzini(vremenu)skidanja, pogotovu za eMule, bio bi vidljiv drugim korisnicima na netu, po onda RS linkovi i ostali bili bi ti uvek dostupni osim samo kad ti skidas, a ovako ne znas da li je neko bas malo pre skidao pa sad moras da cekas itd.
Da se razumemo to je meni potrebno 99% ljudi ne treba i ja nikoga ne ubedjujem da ovi ne valjaju, naprotiv dobri su samo sam rekao sta bi trebalo da ubace i da budu vrh.
 
koristio sam pre toga verat i telekom a znam i za ikom kod prijatelja kad odem nikad nije problem nema razlike izmedju njih i beogrida sem odnos-a download/upload plus gubici na beogridu su minimalni nekad ih cak i nema, mozda sam ja obican korisnik pa neprimetim to ali meni to odgovara :)
 
Oooo grsis IKOM ima javne IP a Beogrid nema.
 
Ja sam dugogodišnji Beogrid korisnik i tvrdim da je TwisterMJ potpuno u pravu za sve što je napisao te da unazad nekoliko godina nije nikakav problem forward-ovati portove i biti dostupan pri torentovanju!

DA! Za torentovanje je Beogrid najbolji Srpski ISP, bolji i od TT naravno - x2

screen-shot-2013-10-25-a.png

3056017116.png


@dusman13 pročitao sam tvoj potpis pa reci šta ti je osim ovih SS još potrebno kao dokaz za moju tvrdnju kako se ne bi i meni desilo da me dobiješ na iskustvo :p
 
Poslednja izmena:
Evo još malo dokaza o spojivosti:

screen-shot-2013-10-27-a.png

screen-shot-2013-10-27-a.png


...a za mene je ovo dole stvarnost dok neko ko nije kod Beogrida to može samo da sanja :p :

screen-shot-2013-10-27-a.png


...pazi, to su kilobajti :d
 
Kupio sam stan u Bloku 63 i treba da se uselim ove nedelje... Da li neko sa sigurnošću zna da li je Beogrid aktivan u ovom bloku? Bojim se da nemam drugo kvalitetno rešenje jer je alternativa Radijus vektor za koje sam čuo da su katastrofa.
Hvala na odgovoru!
Pozz!
 
Odakle ti pare?
 
Aktivan je naravno. Samo ih pozovi i pitaj da li su u mogucnosti da uvedu u tvojoj zgradi jer ne znam kako stoje stvari sa novogradnjama, al ako si uzeo stan u nekoj od sivih ili belih zgrada, ne bi trebao da imas problema. A od vektora bezi sto dalje ako mozes.
 
Nazad
Vrh Dno