Šta je novo?

BEOGRID Postpaid

tacno je da ih je kupio sbb i to vec ima neko vreme ,btw sto se tice brzine jos nema nista od ubrzanja valjda ce u toku dana urzati :D
 
Odlično, taman da uzmem njihovu kablovsku ako bude moglo :D
 
Nije dezinformacija.
Prema podacima sa sajta Agencije za privredne registre, Beogrid je sada u vlasnistvu cerke firme SBB-a.

Može malo više detalja koja produžnica SBB-a je tačnije kupila Beogrid, u pretrazi kod APR nema ništa o tome ni kod jednih ni kod drugih, čudno da to nigde nije objavljeno?
 
Ovako Beogrid kao i AbsolitOK je kupila firma koja se zove SLOVENIA BROADBAND iz Luksemburga a da ne davim sve je povezano sa SBB-om tako da.....
 
stiglo ubrzanje kod beogrida za sada ok mada ovaj speedtest poludeo :D

paket 12/12

2617540205.png
 
Fantastican rezultat, testiraj brzinu na nekom drugom "meracu", mozda i nije speedtest poludeo!
 
Evo i mog testiranja od pre par minuta

verat net.JPGberlin.JPG
 
E recite mi da li ste iza NAT-a ili sad svi imaju javne dinamicke IP adrese kod Beogrida?
 
da beogrid koristi nat i svi imaju javne ip stim sto mozes da dokupis staticku za neke male pare nemogu da nadjem dal 200 dinara ili tako nesto a dinamicka ip se menja svaki dan u 5 ujutro :)
 
Cek bre jel ste iza NAT-a ili imate javne IP, malo si mi konfuzan, ja koliko znam ako si iza NAT-a onda imas lokalnu IP, kako je moguce da budes iza NAT-a i imas JAVNU IP?
Ti si mozda mislio da imate lokane dinamicke IP, a mene samo interesuje da budu JAVNE IP, da li je dinamicka ili ne to me ne interesuje.
 
Cek bre jel ste iza NAT-a ili imate javne IP, malo si mi konfuzan, ja koliko znam ako si iza NAT-a onda imas lokalnu IP, kako je moguce da budes iza NAT-a i imas JAVNU IP?
Ti si mozda mislio da imate lokane dinamicke IP, a mene samo interesuje da budu JAVNE IP, da li je dinamicka ili ne to me ne interesuje.

Imaš lokalnu statičnu adresu, i naravno da se natuju te adrese, ali za 200din mesečno možeš da imaš statičnu javnu adresu ako ti treba.

Poz...
 
U pa onda nista bezveze, zato su im i velike brzine jer nista mi ne znace za torrente, a sto za 200 kinti ne daju dinamicku javnu onda mozda i da razmislim ovako, ne hvala.
Znaci samo lepa reklama.
 
U pa onda nista bezveze, zato su im i velike brzine jer nista mi ne znace za torrente, a sto za 200 kinti ne daju dinamicku javnu onda mozda i da razmislim ovako, ne hvala.
Znaci samo lepa reklama.
Prethodni odgovor nije bio baš potpuno tačan.
Beogrid funkcioniše kao jedna velika LAN mreža i svi korisnici imaju internu IP adresu iz opsega 10.x.x.x. Svaki korisnik koji ima paket sa pristupom internetu (što nije nužno jer može da se koristi i samo interna mreža za 470 din mesečno) ima dinamičku javnu IP adresu koja se menja jednom dnevno kao što je negde već rečeno, i vrlo jednostavno može da se vidi koja je - ima masa sajtova koji će je pokazati trenutno i ona normalno, nije ista kao interna IP adresa.
Onim korisnicima kojima iz bilo kog razloga treba nepromenljiva javna IP adresa mogu je dobiti uz doplatu od 270 din mesečno i to funkcioniše bez problema iza NAT rutera jer se sav saobraćaj sa javne adrese usmerava na internu (primenjuje se one-to-one NAT), pri čemu su svi portovi otvoreni za dolazni saobraćaj.
 
A jel ima negde mapa šta sve Beogrid pokriva trenutno ? Čisto da znamo ;) Kakvo je stanje recimo sa Opštinom NBG ?
 
To mozes da vidis najbolje sa njima direktno.Kad sam ja koristio Beogrid(pre 10 godina) bilo je korisnika iz svih delova NBG-a ali ne verujem da si mogao u svakom ulazu u bilo kom bloku da dobijes "prikljucak".Sto sam se i uverio pre 3-4 godine kad sam hteo da uzmem njihov net na drugoj adresi,receno mi je da mogu samo ako skupim 10 ljudi iz zgrade.Sve okolne zgrade su imale mogucnost uvodjenja njihovog neta ali posto moja zgrada ima samo jedan ulaz nisu hteli da uvode dok se ne skupi dovoljno ljudi.
 
Prethodni odgovor nije bio baš potpuno tačan.
Beogrid funkcioniše kao jedna velika LAN mreža i svi korisnici imaju internu IP adresu iz opsega 10.x.x.x. Svaki korisnik koji ima paket sa pristupom internetu (što nije nužno jer može da se koristi i samo interna mreža za 470 din mesečno) ima dinamičku javnu IP adresu koja se menja jednom dnevno kao što je negde već rečeno, i vrlo jednostavno može da se vidi koja je - ima masa sajtova koji će je pokazati trenutno i ona normalno, nije ista kao interna IP adresa.
Onim korisnicima kojima iz bilo kog razloga treba nepromenljiva javna IP adresa mogu je dobiti uz doplatu od 270 din mesečno i to funkcioniše bez problema iza NAT rutera jer se sav saobraćaj sa javne adrese usmerava na internu (primenjuje se one-to-one NAT), pri čemu su svi portovi otvoreni za dolazni saobraćaj.
Cekaj po ovome sto si ti odgovorio ispada da korisnici interneta ne LAN mreze u Beogridu(znam da moze samo to da se plati meni to ne treba)imaju JAVNU IP adresu, a e privatnu kao sto imaju ovi koji samo koriste LAN mogucnost Beogrida???
Covek koji koristi iznad mi je potvrdio da imaju samo privatne adrese sto je bzvz jer torrenti onda nemaju svrhu a tava brzina za citanje vesti mi ne treba to moze da se cita i sa 1Mb, ajd sad kome od vas dvojice ja da verujem, tebi koji kazes da imaju javne(sto meni odgovara) ili njemu koji kaze da su svi iza NAT-a???
 
Cekaj po ovome sto si ti odgovorio ispada da korisnici interneta ne LAN mreze u Beogridu(znam da moze samo to da se plati meni to ne treba)imaju JAVNU IP adresu, a e privatnu kao sto imaju ovi koji samo koriste LAN mogucnost Beogrida???
Covek koji koristi iznad mi je potvrdio da imaju samo privatne adrese sto je bzvz jer torrenti onda nemaju svrhu a tava brzina za citanje vesti mi ne treba to moze da se cita i sa 1Mb, ajd sad kome od vas dvojice ja da verujem, tebi koji kazes da imaju javne(sto meni odgovara) ili njemu koji kaze da su svi iza NAT-a???

Ne znam šta iz mog prethodnog odgovora nije jasno. Ja ni u jednom momentu nisam rekao da korisnici Beogrida nisu iza NAT-a, čak naprotiv, SVI su iza NAT-a i to nije nikakva prepreka da imaju jednu IP adresu za lokalni saobraćaj, a drugu za pristup internetu jer NAT upravo tako i funkcioniše.
 
Cekaj po ovome sto si ti odgovorio ispada da korisnici interneta ne LAN mreze u Beogridu(znam da moze samo to da se plati meni to ne treba)imaju JAVNU IP adresu, a e privatnu kao sto imaju ovi koji samo koriste LAN mogucnost Beogrida???
Covek koji koristi iznad mi je potvrdio da imaju samo privatne adrese sto je bzvz jer torrenti onda nemaju svrhu a tava brzina za citanje vesti mi ne treba to moze da se cita i sa 1Mb, ajd sad kome od vas dvojice ja da verujem, tebi koji kazes da imaju javne(sto meni odgovara) ili njemu koji kaze da su svi iza NAT-a???

Što se tiče torenata idu najnormalnije seedujem, leechujem :D skoro i da nema gubitaka(u kb idu torenti takoreci koji imaju dovoljno seedera). skidam sa zamunde, TL-a nije neko merilo ali za je mene dovoljno :).
Uzmes 1 mesec free probaš nemoraš potpisivati ugovor , pa ako ti odgovara nastavis samo potpišeš postpaid ako ne nikom ništa :)
 
Ne znam šta iz mog prethodnog odgovora nije jasno. Ja ni u jednom momentu nisam rekao da korisnici Beogrida nisu iza NAT-a, čak naprotiv, SVI su iza NAT-a i to nije nikakva prepreka da imaju jednu IP adresu za lokalni saobraćaj, a drugu za pristup internetu jer NAT upravo tako i funkcioniše.
Pa pazi druze NEjasno je to sto sad kazes da su svi iza NAT-a tj imaju privatnu IP ne JAVNU vec privatnu ma nebitno je sto je jedna za interni a druga za internet kad je iza nata, ne znam da li kapiras, da li znas sta su javne a sta privatne IP adrese?
Znaci svaki korisnik Beogrida je iza NAT-a a vise njih imaju istu IP prema svetu, to je ono sto meni smeta jer ako recimo nesto zelim da skidam sa RS recimo a nas nekoliko imamo istu IP prema svetu posto smo iza nata a jedan od nas je upravo skida sa RS onda ce meni RS da pokazuje da moja IP vec skida nesto, sto meni ne odgovara, sad mi je jasno ali to MENI opet ponavljam meni ponistava sav smisao i sve to sto su dobre brzine dzabe, ima i kod mog trenutnog provajdera jedan paket isto tako duplo vece brzine za manje para nego sto sad placam ALI iza NAT-a zatop i nisam uzeo, ja sam mislio da su JAVNE ip kod Beogrida a te brzine onda je to savrseno, ali nisu ni oni glupi.
 
Što se tiče torenata idu najnormalnije seedujem, leechujem :D skoro i da nema gubitaka(u kb idu torenti takoreci koji imaju dovoljno seedera). skidam sa zamunde, TL-a nije neko merilo ali za je mene dovoljno :).
Uzmes 1 mesec free probaš nemoraš potpisivati ugovor , pa ako ti odgovara nastavis samo potpišeš postpaid ako ne nikom ništa :)

Nije to problem nego sto si nedostupan i mozes samo od onih koji su dostupni da skidas ili da im saljes, ako je neko kao i ti nedostupan(u smislu otvorenog porta) ne mozes da se povezes sa njim, meni to ne odgovara, a i teze se nakacis na nekoga kad si nedostupan.
Sto se tice uzimanja 1 mesec to nije problem ako ce da dodju da mi daju opremu i da mi nameste istu za jedan mesec, ne verujem da to rade, ako rade tj. ako daju opremu na mesec dana sa free podesavanjem onda cu da uzmem ali znam kako to funkcionise i znam da nije dobro, bar za mene, ja volim javne IP da imam da mogu da otvorim port da seedujem i leechujem bez problema i skidam sa RS, ali kod Beogrida je to nemoguce.
Hvala vam na informacijama, ako ikada budu davali javne IP eto mene kod njih za sada cu placati skuplje i imati manju brzinu ali bar znam da imam otvoren port na utorrentu i da imam javnu IP.
 
Sto se tice rs-a retko kad skidam sa istog ali kada skidam sa istog vecinom mogu da skidam normalno. Ako ti bas treba javna ip kupis kao sto neko rece za male pare ima.
Sto se tice torenata ja dosad nisam imao problem registrovao sam se svuda manje vise ali skidam sa vec navedenih sajtova iz mog predhodnog posta.
Ja koliko znam ti mozes uzeti prepaid net mesec dana platis pa ako ti odgovara ti nastavis ako ne nemoras placati , od opreme ja mislim nedobija se nista sprovedu kablove do tebe ako ti treba ruter mozes kod njih kupiti ili da ti konfigurisu ako vec imas svoj, ali mislim da najbolje njih da pitas direktno.
Sto se tice portova oni su meni rekli da neblokiraju nikakav sadrzaj sad ako mene lazu oni lazem i ja tebe :)
 
Pa pazi druze NEjasno je to sto sad kazes da su svi iza NAT-a tj imaju privatnu IP ne JAVNU vec privatnu ma nebitno je sto je jedna za interni a druga za internet kad je iza nata, ne znam da li kapiras, da li znas sta su javne a sta privatne IP adrese?
Znaci svaki korisnik Beogrida je iza NAT-a a vise njih imaju istu IP prema svetu, to je ono sto meni smeta jer ako recimo nesto zelim da skidam sa RS recimo a nas nekoliko imamo istu IP prema svetu posto smo iza nata a jedan od nas je upravo skida sa RS onda ce meni RS da pokazuje da moja IP vec skida nesto, sto meni ne odgovara, sad mi je jasno ali to MENI opet ponavljam meni ponistava sav smisao i sve to sto su dobre brzine dzabe, ima i kod mog trenutnog provajdera jedan paket isto tako duplo vece brzine za manje para nego sto sad placam ALI iza NAT-a zatop i nisam uzeo, ja sam mislio da su JAVNE ip kod Beogrida a te brzine onda je to savrseno, ali nisu ni oni glupi.

Sine Dušmane, ja veoma dobro znam šta su javne, a šta privatne adrese i kako translacija mrežnih adresa funkcioniše i to nisam naučio juče već u vreme kad su standardi po kojima mrežna komunikacija u današnjem obliku funkcioniše tek nastajali, a internet kakvog danas znamo nije ni postojao. Zato ti sugerišem da prvo dobro pročitaš napisano i malo razmisliš pre nego se upustiš u diskusiju o nečemu o čemu samo naslućuješ kako radi.
Nisu svi ruteri koji rutiraju saobraćaj ograničenih sposobnosti kao one plastične kutijice koje mnogi imaju kod kuće, neki mogu da rade i neke mnogo složenije poslove. NAT kao tehnologija nije samo translacija jedne adrese na više kroz popularnu PAT tehniku, ima i nekoliko drugih mogućnosti kao što je recimo NAT Pooling koji je u Beogridu upotrebljen u svom dinamičkom obliku. To ovde omogućava da u datom momentu svaka privatna adresa ima svoju (različitu) javnu adresu, ko bi reko da i to može :zgran::zgran:. Beogrid nekad jeste koristio NAT koncept gde je za sve korisnike konekcija išla kroz svega nekoliko adresa ali je to već odavno prevaziđeno.
Što se tiče onog sledećeg komentara oko opreme za mesec dana, opet nisi u pravu i nisi lepo čitao šta sam napisao prvi put. Beogrid je jedna velika mreža bazirana na ethernet tehnologiji (standard IEEE 802.3) i za povezivanje računara nije potrebna nikakva posebna oprema - danas svaki računar već ima integrisan adekvatan interfejs i ako odlučiš da probaš neće te koštati ništa više nego cena jednomesečne pretplate za paket koji odabereš (najjeftiniji od 2/2 mbs je 1150 din), a kabl će ti svejedno dovesti besplatno čak i samo za jedan mesec.
Ovo nikako nemoj da shvatiš kao ubeđivanje ili reklamu za Beogrid, već samo razjašnje pogrešno interpretiranih činjenica.
 
SIne Twister, nesto mi ne deluje da znas o cemu pises, ali avaj ja ne mogu da se ubedjujem sa tobom niti bilo kim nisam ovde(kao neki) da se svadjam i ubedjujem vec citam sta mi ljudi pisu na moje pitanje pa shodno tome i odgovaram.
Znam da je Beogrid koristio NAT ranije zato sam i pitao sad pa mi odgovoriste da jos uvek koriste nat ali niko jos nije rekao da su JAVNE adrese osim za doplatu i to jos staticne sto meni nikako ne treba.
Sto se tice drugog dela odgovora dakle, znam ja kako je baziran Beogrid i kako i sta funkcionise verovatno bolje od tebe ali ti verovatno ne citas ippravis se da nesto znas a vidimo da ne znas ili namerno to radis, kad kazem oprema mislio sam na WIFI opremu antenu...jer nema mogucnosti da mi dovedu kabl pitao sam ja njih to vec prosle godine rekao gde sam i oni su rekli da moraju da mi stave antenu posto sam udaljen mogno i ne mogu kablom.
Tako da sine mojne da mislis da nesto znas kad ne znas.
Ne shvatam ja ovo tvoje kao ubedjivanje mene niko ne treba ni na sta da ubedjuje nniti sam ja to trazio vec samo info da li imaju javnu ili privatnu adresu za INTERNET prema svetu, a za cinjenice sam ti vec objasnio.
Hvala ali nema potrebe nista da mi objasnjavas vise do sad sam hvatio sta znas i sta ne znas. Hvala
EDIT:
Evo citata sa sajta Beogrida tako da ja vrlo dobro znam sta pricam a ti ocigledno ne znas.

"Nije pogodan za gledanje video sadržaja kao što je YouTube, ili glasovne ili video komunikacije kao što je Skype. Nema javno dostupnu IP adresu i nije moguće ostvariti podizanje servera ili otvorenog porta na korisnikovom računaru."
Tako da ipak sam bio u pravu a ti sine nisi osim ako ne lazu sami ovi iz\ Beogrida a ti znas bolje od njih, ako je tako skidam kapu, a onda mi ne pada na pamet da idem kod nekog kad ni sam taj ne zna sta nudi, to kazem samo u slucaju da si ti u pravu a oni ne.
Pa sad reci jesi li ti u pravu ili ovi iz Beogrida.
 
Poslednja izmena:
To sto su oni naveli da nije preporucljivo za skype i youtube verovatno su mislili na paket sa odredjenim protokom gigabajta

Namenjen korisnicima koji ne preuzimaju velike količine podataka sa interneta.

Nije pogodan za gledanje video sadržaja kao što je YouTube, ili glasovne ili video komunikacije kao što je Skype. Nema javno dostupnu IP adresu i nije moguće ostvariti podizanje servera ili otvorenog porta na korisnikovom računaru.

Internet je maksimalnog kvaliteta i brzine do 16/16 Mbps

Sto se tice youtube i skype idu perfektno to mogu da ti garantujem ja koliko sam kod njih dosad nisam imao problema.

kad kazem oprema mislio sam na WIFI opremu antenu...jer nema mogucnosti da mi dovedu kabl pitao sam ja njih to vec prosle godine rekao gde sam i oni su rekli da moraju da mi stave antenu posto sam udaljen mogno i ne mogu kablom.

To je druga stvar onda ili treba da da imaju odredjen broj korisnika ili naplacuju opremu wi fi, ovo sam cuo od prijatelja koji isto ko ti nije mogao da ima preko kabla beogrid da li je tako stvarno neznam to treba zvati beogrid.
 
Sto se tice rs-a retko kad skidam sa istog ali kada skidam sa istog vecinom mogu da skidam normalno. Ako ti bas treba javna ip kupis kao sto neko rece za male pare ima.
Sto se tice torenata ja dosad nisam imao problem registrovao sam se svuda manje vise ali skidam sa vec navedenih sajtova iz mog predhodnog posta.
Ja koliko znam ti mozes uzeti prepaid net mesec dana platis pa ako ti odgovara ti nastavis ako ne nemoras placati , od opreme ja mislim nedobija se nista sprovedu kablove do tebe ako ti treba ruter mozes kod njih kupiti ili da ti konfigurisu ako vec imas svoj, ali mislim da najbolje njih da pitas direktno.
Sto se tice portova oni su meni rekli da neblokiraju nikakav sadrzaj sad ako mene lazu oni lazem i ja tebe :)
Kljucna rec je VECINOM sto ne zavisi od tebe o tome pricam a ja hocu kao sto sad imam UVEK, no dobro.
Moze ja mislim da se dokupi javna ali staticka adresa ne treba mi bas hocu dinamicku da mi se menja, dal jednom u mesec dana ili pre ili kasnije ali da se menja, a oni valjda nude staticku kao javnu.
Nemas ti problem da se registrujes bilo gde to nije problem vec je problem da se povezes na ostale usere koji su kao i ti nedostupni jer nemaju otvoren port na svom ruteru.
Vidi sto se tice opreme ja znam sta mi treba a to nazalost nije samo kabl jer kabl ide ako u kugu od 100m imaju vec pristupnu tacku, a kod mene nazalost nema tako da bi morao preko antene koju nemam a da kupujem antenu za na mesec dana da vidim da li odgovora ne pada mi na pamet pogotovu sto nemaju javne adrese dostupone za te pare, i uopste ne razumem zasto to nemaju danas u 2013 godini u 21 veku, prosto mi je nejasno to, steta sto ovde nema nekog zaposlenog recimo neki tehnicar iz Beogrida da mi odgovori zivo me interesuje zasto osim ekonomskog razloga.
Ma ne ne blokiraju oni direktno saobracaj ali dovoljno da si iza nata i da nemas javnu adresu i za neke stvari mozes da se ceses tamo gde te uopste ne svrbi.
U svakom slucaju hvala i tebi i TwiserMJ-u na vermenu ALI ipak ostajem jos uvek na starom ISP-ju dok se ne nadje nista bolje, a i imam ugovor jos 6 meseci, ali mi nije problem da placam dva interneta ako mi zavrsavaju posao.
Posto imam vise kompova i ruter pa bi mi to cak i dobro doslo onda mi ruter nebi ni trebao ovako...
 
Nazad
Vrh Dno