Šta je novo?

Pomoc oko remote instalacije

kiborg21

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2005
Poruke
78
Poena
309
Drugari, treba da u celoj firmi (oko 400 racunara, vecina Xp Sp3) uninstaliram silent winrar i realnc, sto sam uradio na par testnih kompova. RealVnc preko njegove konzole, ima uninstall opciju, i to veoma brzo odradi, za par sekundi, a nasao sam skriptu na netu za winrar i to je odradio.

E sad, treba instalirati zamenske comercial free programe, umeto winrar-a smo se mislili izmedju 7-zip-a i peazip-a, peazip ce po meni biti laksi za korisnike (citaj korisnice srednjih godina :D) zbog slicnog interfejsa kao winrar, i integrisani deo, na desni klik je isti...
I testirali smo UltraVnc, koji je slican RealVnc-u, i free je, ali on trazi kad se instalira download sa neta za mirror drivere, i za Win7 i Vistu neki update, i na kraju mora se podesi pod koji nalogom ce se startovati servis...


Dakle kako da se ova dva programa instaliraju remotely, i da bude silent ,)
Probali smo par kombinacija za UltraVnc preko pcexec-a ali nije uspelo...

Hvala unapred...
 
Uf al si čoveče konfuzan ili ti je ovoga već preko glave:d

Šalu na stranu ti zapravo sad hoćeš na svim tim instalaciju peazip (mada je 7 zip po mnogo čemu bolji izbor plus postaje standard na sve većem broju računara plus može u potpunosti da mu se podesi prikaz "desnog klika") i UltraVnc na dva tri klika?
 
Pa moze i 7zip :D nije problem, ako postoji neki nacin da se to lako instalira na mnogo kompova, a da bude silent...
Isto vazi za Ultra Vnc, ili ako ima neko drugi predlog, a da je tog tipa program i da se lako izvrsi remote instalacija...

Da li ovo mora preko skripti, ili ima i neki GUI način :d

Hvala.
 
Što se tiče silent načina, to nek napiše neko iskusniji, ali zašto brišeš RealVNC? Ako je RealVNC Free verzija ona je free i za commercial upotrebu, a ako hoćeš dobru zamenu ja u firmi koristim TightVNC na 50ak računara bez problema, a imaju file transfer i u free verziji.
 
Nije free za comercial upotrebu, a na 400 kompova bi kostalo oko 2000eur.
A tightVnc smo probali, al baguje mis na user kompu kad se nakacimo, pa smo presli na UltraVnc. A nasao sam neko resenje, napravio sam msi paket preko EMCO MSI Package buidera Enterprise, trial je 30 dana, al dovoljno da ja napravim ono sto mi treba :)
Radi sve lepo silent, samo distribuciju da istestiram... I da ima problem oko mirror drivera, nije integrisan u instalaciju, nego trazi download s neta, pa je to problem sa msi instalacijom, tako da sam stavio varijantu bez mirror drivera, sto usporava prikaz slike...

Ako neko ima ideju kako da se mirror driver integrise, neka napise...
Hvala,
Pozdrav.
 
Khm...
GNU License

Na zalost RealVNC nije slobodan za upotrebu u Enterprise-u
http://www.realvnc.com/products/enterprise/winlicense.html

Mozes da napravis skriptu za UltraVNC deploy-ment (pogledaj na dnu stranice)...i ima opciju za "silent" i "very silent"...
http://www.uvnc.com/install/installation.html

Drugim recima, napravio bi shared drive na mrezi i dao svima Read rights, a onda napravis batch file i postavis svima logon skript-u na DC-ju (ili ako vec imas logon skripte, stavi dodatne linije)...
Npr:

@echo off
net use t: "\\server\share\UltraVNC"
start /w t:UltraVNCSetup.exe /verysilent
net use t: /del

Ako pak neces da se zezas sa skriptama, imas i 3rd party deploy-ment software koji mozes da upotrebis da napravis .msi instalacioni fajl
http://vnced.sourceforge.net/features.php

:wave:
 
Poslednja izmena:
Su racunari na domenu?
Ako jesu, 7zip moze da instaliras preko grupne polise.
 
Da ne otvaram novu temu, imam slično pitanje.
Potrebno je da instaliram bilo koji free program za remote pristup na oko 250 računara - win7 pro (na odredjenom broju računara trenutno se nalazi tightVNC).

Problem je što su računari u Workgroup i što korisnici nemaju šifru (pa ne mogu ni preko RDPa da im pristupim).
Da li je nekako (i kako) moguće odraditi deploy bilo kog programa za remote pristup u ovakvim uslovima?
 
Problem je što su računari u Workgroup i što korisnici nemaju šifru
Ako već nisi uradio ranije, kreiraj na svakom računaru istog skrivenog korisnika sa istom šifrom (naprimer user: ilija password: gromovnik, ovo ime nemoj ni slučajno), mnogo će ti olakšati rad.
 
Ako već nisi uradio ranije, kreiraj na svakom računaru istog skrivenog korisnika sa istom šifrom (naprimer user: ilija password: gromovnik, ovo ime nemoj ni slučajno), mnogo će ti olakšati rad.

Ne, ni jedan računar nema šifru, svi su sa username - user, bez passworda.
Problem je što su računari prilično razudjeni, pa nije baš lako obići sve lokacije (a ako ih već obilazim, onda im instaliram i VNC i stavljam šifre i sve što treba...).
Predložio sam da se prebace u domensko okruženje, ali se čeka da se 'stvore uslovi' za to, a do tada ne planiram da zbog svake minorne promene trčim od lokacije do lokacije sa flash-om u ruci...
 
A da na korisnickom racunaru pokrenu teamviewer (pod uslovom da ima neta, a pokretanje je stvarno pojednostavljeno do krajnjih granica), ti odradish sve potrebne instalacije, kreiradsh usere itd itd, i posle skinesh teamviewer...?
 
Ja bih definitivno svim korisnicima napisao email sa "how to" (uprosceno,detaljno sa screenshot-ovima), i zamolio menadzment da pomogne (u smislu da kaze korisnicima da to "trebaju" da odrade)...
 
Previse je lako odraditi ovo, i ima previse nacina... nisi naveo koje je okruzenje u pitanju? Domen ili workgroup... mada kapiram da je domensko okruzenje obzirom na kolicinu racunara u mrezi.... Machji kashalj je odraditi ovo sto ti treba preko GPO... samo ako si lepo upakovao instalare tj pripremi *.msi fajlove.... sve ukupno 10 minuta posla :)
 
Poslednja izmena:
Covek je rekao da su svi racunari u workgroup-u, tako da gp resenje otpada...
 
U tom slucaju startup silent skripta koja ce sve sama da odradi :)
 
OK, a kako distributovati silent skriptu na toliko racunara kada nisu u domenu?
 
Problem obilaska pojedinačnih lokacija je u tome što su računari razbacani u 10ak različitih objekata i u svakom od njih se nalazi 10-30 računara.
How-to ne može da prodje jer ni program domaće radinosti koji je pojednostavljen do maksimuma (i za koji imaju detaljno upustvo sa screenshot-ovima) ne mogu da savladaju (Je l' treba još da pomenem da je državna firma u pitanju :) ).
 
OK, a kako distributovati silent skriptu na toliko racunara kada nisu u domenu?
Da gađa direkto MAC adrese, pod uslovom da ih zna.
/sarcasm

Domen... domen ... domeeeen...

Sve ostalo je loodilo na mreži te veličine, na toliko site-ova.
 
Moze li neko da napise uputstvo kako pravilno konvertovati exe u msi, jer ja ocigledno nesto ne radim kako treba. Dakle, napravim msi fajl sa EMCO MSI i instalacija radi kada je rucno pokrenem, ali deploy preko GPO na domenu ne radi. Originalne (nekonvertovane) msi instalacije funkcionisu ok (probao sam sa nekoliko i svi programi su se uredno instalirali na klijentima)
 
Poslednja izmena:
probaj sa sccm.... postoji trial od 180 dana... a posto je za 400 racunara, mislim da ti je to najlakse za bilo kakvu vrstu instalacije, bilo da je custom ili pod odredjenim uslovima i okolnostima...
 
Nazad
Vrh Dno