Šta je novo?

Samsungov Galaxy Tab 10.1 i 8.9

^Ma da... znam da su u pitanju dve firme :) I LG je tu :) Ne znam sa kojima je bilo problema, al dobro. Ja sam imao dvojku sa probijanjem svetla! Skenjao sam se! Al krastavac... Kasno sam i primetio... Isto je bilo u jednom uglu (dve stranice) jače probijanje, a na ostalim stranama manje probijanje!
Znam da neće više raditi sa Samsungom zbog pravne borbe oko nekih patenata... spor je u toku još uvek...
A koliko sam čitao, Apple će u novi iPad (koji sam opet čuo da nije TROJKA, već ristajl iliti REdizajn dvojke) ubaciti samo nove panele RETINA display... biće neka velika rezolucija, ali ne znam tačno koja... Videćemo i to čudo. Za sada imam info da su bolji paneli (odnosno da imaju veću rezoluciju ovi Samsung GT, nego trenutno iPad2 i 1 naravno!)...
 
^Ma da... znam da su u pitanju dve firme :) I LG je tu :) Ne znam sa kojima je bilo problema, al dobro. Ja sam imao dvojku sa probijanjem svetla! Skenjao sam se! Al krastavac... Kasno sam i primetio... Isto je bilo u jednom uglu (dve stranice) jače probijanje, a na ostalim stranama manje probijanje!
Znam da neće više raditi sa Samsungom zbog pravne borbe oko nekih patenata... spor je u toku još uvek...
A koliko sam čitao, Apple će u novi iPad (koji sam opet čuo da nije TROJKA, već ristajl iliti REdizajn dvojke) ubaciti samo nove panele RETINA display... biće neka velika rezolucija, ali ne znam tačno koja... Videćemo i to čudo. Za sada imam info da su bolji paneli (odnosno da imaju veću rezoluciju ovi Samsung GT, nego trenutno iPad2 i 1 naravno!)...

Gde si to procitao ? Na Macrumors nema nista, iPad 3 izlazi kako najavljuju na jesen, velika sansa da se pojavi pre Bozica, pa da imaju ludacku prodaju, mozda cak budu dva modela jedan ove dijagonale i drugi sa displejom manje dijagonale, A6 ce imati sigurno koji ce kako stvari stoje da pravi TSMC. Ali da je igde pisalo za Retina nije, pisalo za dvojku nije se pojavilo, ali uvek stoji kao opcija :), ali koliko ce to ikome da koristi pitanje je i koliko ce ta ogromna rezolucija da skrati battery life. Bolje da naprave iOS za tablete, jer je uredjaj koji je perfektno uradjen ogranicen nenormalnim iOS-om koji se vrti na iPhone-u rezolucije 3.5 ", a iPad ima 9.7", to je ono strasno.

Samsung je ovaj GT izbacio kako je izbacio, na brzaka, kasni mnogo, slabo je gde dostupan itd. itd. Vec sa sledecom generacijom ce se popraviti stvar pa ce verovatno sve svoje pocetnicke greske koje imaju sada ispraviti. Ti bolje sacekaj neku novu generaciju GT ;).

Apple ce jos neko vreme biti glavni u tom tablet poslu, ali u celu pricu ulazi Microsoft. Preduzimaju sto sta, trenutno prave svoje store-ove po celoj USA, 86 komada ce ih biti do 2014, tablet izlazi sledece godine, Nokia telefoni sa WM. Imaju istu filozofiju kao Apple, hoce da povezu sve, Win telefon, Win tablet, Win desktop i xBox, a posto su u desktop segmentu no. 1 ovo sve ima veliku sansu da im podje za rukom + su izbacili Kinect SDK za Win.
 
^Vidi, u potpunosti se slažem sa svime posle prvog posta ... :D
Oko prvog se ne slažem u nekoliko stvari, a to je RUMORS koji sam negde pročitao :) Da me ubiješ, ne mogu da se setim gde. Uglavnom je strani izvor bio. Baš sam čitao da neće izbaciti trojku, već redizajniranu dvojku, koja će biti identična. E sad, videćemo :)

Drugi post je u potpunosti tačan. Jako, jako, jako kasne sa android (dobrim) tabletima, ne samo S, već i druge firme tipa HTC (flajer 7" WTF!!!)...

Takođe mislim da će Apple još dugo biti dominantan na tom IT segmentu! Micro takođe postaje "igrač", kako se čini... videćemo sve :) Bićemo svedoci "nove istorije" koja se piše -> tablet računari :)
 
zamolio bi te da u test ili ovde ispises i sledece detalje:
trajanje baterije pri prosecnom koriscenju, trajanje pri surfovanju, pri gledanju filmova ; u svim situacijama umereno osvetljenje
utisak o robusnosti u poredjenju sa glavnim konkurentima
utisak o prilagodjenosti aplikacija tabletima
sirina izbora aplikacija razlicite namene koje su prilagodjene tabletima i rezoluciji koju ovaj uredjaj ima
stabilnost sistema u poredjenju sa telefonima koji imaju android

poz

Naravno, potrudiću se da sve bude uključeno u testu. Rootovao sam ga inače, tako da ću moći da pravim screenshotove svega i svačega, na kraju je ispalo lakše nego što sam mislio, ali malo neiskusnijoj osobi se može učiniti teže. Našao sam lepu listu aplikacija za Honeycomb ovde, fazon instaliraću svaku od njih da vidim šta nudi, ali naravno, biće pomenuto samo nekoliko, ipak će biti poseban pregled Honeycomb aplikacija kao test, u budućnosti kada izbor postane još bolji.

@vikhiiz

Čuo sam i ja tu glasinu, tačnije, čak sam i pisao o njoj na sajtu http://mobile.benchmark.rs/vesti/ip...ocheti_isporuku_ove_godine_kazhu_analitichari
 
Gde si to procitao ? Na Macrumors nema nista, iPad 3 izlazi kako najavljuju na jesen, velika sansa da se pojavi pre Bozica, pa da imaju ludacku prodaju, mozda cak budu dva modela jedan ove dijagonale i drugi sa displejom manje dijagonale, A6 ce imati sigurno koji ce kako stvari stoje da pravi TSMC. Ali da je igde pisalo za Retina nije, pisalo za dvojku nije se pojavilo, ali uvek stoji kao opcija :), ali koliko ce to ikome da koristi pitanje je i koliko ce ta ogromna rezolucija da skrati battery life. Bolje da naprave iOS za tablete, jer je uredjaj koji je perfektno uradjen ogranicen nenormalnim iOS-om koji se vrti na iPhone-u rezolucije 3.5 ", a iPad ima 9.7", to je ono strasno.

Samsung je ovaj GT izbacio kako je izbacio, na brzaka, kasni mnogo, slabo je gde dostupan itd. itd. Vec sa sledecom generacijom ce se popraviti stvar pa ce verovatno sve svoje pocetnicke greske koje imaju sada ispraviti. Ti bolje sacekaj neku novu generaciju GT ;).

Apple ce jos neko vreme biti glavni u tom tablet poslu, ali u celu pricu ulazi Microsoft. Preduzimaju sto sta, trenutno prave svoje store-ove po celoj USA, 86 komada ce ih biti do 2014, tablet izlazi sledece godine, Nokia telefoni sa WM. Imaju istu filozofiju kao Apple, hoce da povezu sve, Win telefon, Win tablet, Win desktop i xBox, a posto su u desktop segmentu no. 1 ovo sve ima veliku sansu da im podje za rukom + su izbacili Kinect SDK za Win.

Nama šansi da na jesen izbace A6 i ovaj A5 jede sve exinose, qualcomme i tegre za doručak...možda najranije oko N.G., ali i to je prerano...
 
Našao sam lepu listu aplikacija za Honeycomb ovde,

Ovo ti je jako bajata lista honeycomb aplikacija, zadnji edit je od 27.05.2011, dakle skoro 2 meseca je proslo.

Imas na XDA forumima thread-ova gde su opisane aplikacije koje su prilagodjene, tako da je bolje da pogledas tamo. Napr. za Transformer je lista jedno 4 puta duza nego ovo sto je dato na linku koji si pronasao, za Samsung nisam gledao.
 
Nama šansi da na jesen izbace A6 i ovaj A5 jede sve exinose, qualcomme i tegre za doručak...možda najranije oko N.G., ali i to je prerano...

Zavisi sta zele - ukoliko ce jezivo da povecavaju rezoluciju, onda ce im trebati jaci CPU/GPU kombo. A5 je odlican u 3D ali ne treba zaboraviti da on ima 2 GPU jezgra za razliku od tegre i ostalih koji imaju po jedno (u golom CPU radu A5 je losiji od tegre 2, ali to korisnik prakticno nikad i ne primeti).
Ako je verovati najavama nvdijije tegra3 bi trebala da ima cak 12 GPU jezgara i da bude brza 5-7 puta od tegre 2. A da... prete da ce napraviti i full 1080p video dekoding (dakle, NEON set instrukcija ce biti tu).

Zasto je ovo bitno? Pa ako tegra 3 izadje u drugoj polovini godine i krene poplava android tableta sa novom tegrom, mislim da ce i apple biti prinudjen da izbaci nesto. Na sta ce to 'nesto' da lici, nemam pojma :)
 
Poslednja izmena:
^Slažem se sa tobom da nije bilo potrebe za ovim... Nije mi jasno da nisu nešto novo mogli da osmisle... mada mislim da je međusobni (lični) rat dve kompanije. U fazonu, ako (hipotetički, dok se ne donese presuda :D) Apple nama ovo... a i dalje prodaje, onda ćemo mi njima ovo ili ono, i pravićemo se blesavi... Samo što mi se čini da će ovde Samsung da izvuče deblji kraj, jer je svima poznat Apple Smart cover, a ne toliko i Samsungov neki patent...
Videćemo... Nije mi jasno zašto su toliko neorganizovani i kasne sa isporukom ovog tableta... Dešavalo se to i Apple, ali bar je uvek bilo vesti, obrazloženja, izvinjenja... od ovih ništa!
Valjda će HTC da izbaci neki normalan tablet (10")...
 
Zašto me ne čudi da je takva vest došla sa cultofmac.com sajta i činjenica da je upravo priest postavlja.. a pa da, navikao sam na takve zilote.

Ovo ti je jako bajata lista honeycomb aplikacija, zadnji edit je od 27.05.2011, dakle skoro 2 meseca je proslo.

Imas na XDA forumima thread-ova gde su opisane aplikacije koje su prilagodjene, tako da je bolje da pogledas tamo. Napr. za Transformer je lista jedno 4 puta duza nego ovo sto je dato na linku koji si pronasao, za Samsung nisam gledao.

Znam da je bajata lista, ali nisam našao ništa bolje u tom trenutku. Gotovo sad, izvukli su mi tablet iz ruku, vratio sam ga, jedva sam nekako uspeo da napravim fotke i screenshotove... Treba duže dobijati stvari na test, a ovako da mora hitno da se vraća, ne može sve da se postigne da se natenane istestira, ali šta je tu je.
 
Odakle ti te informacije ? Samsung ništa od toga nije prethodno odobrio, može da nosi koji god logo oni stave kada ne važi, šta se tripuješ? Samsungu ovako nešto sigurno ne treba, pored svih tužbi upućenih od strane Apple-a. Stani i razmisli na sekund, izađi iz zilot moda i uključi zdrav razum, pa se vrati i reci da bi ovakvu očiglednu repliku smartcover-a odobrio Samsung. Svašta...

"UPDATE: Following 9to5Mac’s story, Samsung Electronics on its official blog acknowledged that the Smart Case has been pulled from the Anymode sales web site due to an “oversight” in approving the “Designed for Samsung Mobile” mark. Samsung did not certify Anymode’s Smart Case and the product has not been sold, the statement reads:

As a general practice, Samsung Electronics reviews and approves all accessories produced by partners before they are given the “Designed for Samsung Mobile” mark. In this case, approval was not given to Anymode for the accessory to feature this official designation. We are working with Anymode to address this oversight and the product has already been removed from the Anymode sales website. The product has not been sold."
 
Bez flejma molim.
 
Stigao mi Samsung galaxy Tab 10.1 iz USA. Jaaaaaaaaaaaako je milinaaaaaaaaaaa.:type: Tanak ko flis papir,hehehheh.
Cijena prava sitnica.
599$+6% USA porez. Kupljen direktno u Best Buy, gledao sam preko Skajpa dok mi je brat birao ,on Skajp na Ajfonu...milina jedna. Ipak i dok je kupovao jedan tren sam se dvoumio da uzmem Ajped. Hehheheheheh
 
Poslednja izmena:
^Ajde sad, pričaj nam malo :)
Kakva je pozadina? Kakav je kvalitet te plastike? Da li se čuje kvrcanje? Da li je solidan (čvrst) u ruci?
Kakav je ekran? Imaš li onih problema koje su ljudi navodili (da se odvojio ekran, da probija svetlost, itd.)?
Kakav je odziv?
PRIČAAAJJJ! ILITI PIŠIIIII! :)

Ja imam ponudu za 545€ da ga uzmem... Ne znam koji je model (16 ili 32gb), nisam pitao...
Strpiću se još malo ;)

BTW, ja sam prodao iPad2 da bih uzeo ovo "čudo"! Ali ne zbog samog hardvera (misleći na iPad vs Samsung), već zbog softvera...
 
^Ma kako da ne... pored svih hardverskih problema, baš je najbitnije touchwiz! :wall::wall::wall:
 
Ma oce da moduje svoju temu sa SGS2 ;) pa zato pita
 
^Ma kako da ne... pored svih hardverskih problema, baš je najbitnije touchwiz! :wall::wall::wall:

To pokazuje koliko tebe uopste zanima android kao android...ne pitam zbog teme, vec zato sto pure google experience ne moze da se meri sa bilo kakvim drugim romovima. Uostalom pravi honeycomb prelepo izgleda i greota da tab dolazi sa touchwizom...

Sent from Samsung Galaxy S II powered by Gingerbread Special Edition
 
^Vidi, u potpunosti se slažem sa svime posle prvog posta ... :D
Oko prvog se ne slažem u nekoliko stvari, a to je RUMORS koji sam negde pročitao :) Da me ubiješ, ne mogu da se setim gde. Uglavnom je strani izvor bio. Baš sam čitao da neće izbaciti trojku, već redizajniranu dvojku, koja će biti identična. E sad, videćemo :)

Drugi post je u potpunosti tačan. Jako, jako, jako kasne sa android (dobrim) tabletima, ne samo S, već i druge firme tipa HTC (flajer 7" WTF!!!)...

Takođe mislim da će Apple još dugo biti dominantan na tom IT segmentu! Micro takođe postaje "igrač", kako se čini... videćemo sve :) Bićemo svedoci "nove istorije" koja se piše -> tablet računari :)

Banovao me je neko, pa nisam odg.

Malo sam ja nasilno nastupio, ali u svakoj generaciji postoji mogucnost da se ubaci Retina, videh na macrumors da su u Lion ubacili neke rez za Retina display-e,...

Ko ce biti dominantan ce verovatno pokazati vreme :). A valjda ce Android

Nama šansi da na jesen izbace A6 i ovaj A5 jede sve exinose, qualcomme i tegre za doručak...možda najranije oko N.G., ali i to je prerano...

Mogu da izbace iPad manje dijagonale, ali kako vreme odmice vidim da je sansa za to ipak sve manja :(.

@salac Tegra 3 (Kale-el) brza oko 5 puta od Tegre 2, a Tegra 4, oko 20 puta od Tegre 2 :). Izbacili su i demo za next gen grafiku koja izgleda super :).
 
galaxy-tab-touchwiz.jpg


Samsung to roll out Galaxy Tab 10.1 TouchWiz UX update on August 3rd in NYC, and NYC only
 
Nije los, sada sam se malo igrao sa njim. Stigao u Telenor :)

Htc TT
 
Ipak ima tw. Negde sam procitao da ce ipak biti pure hcomb, ali ocigledno je bila greska

Sent from Samsung Galaxy S II powered by Gingerbread Special Edition

Mislim da za sada nema TW, ali će ga taj update koji će se pojaviti 3. avgusta doneti. Drugim rečima, ovi što su stigli u Telenor ne bi trebalo da imaju TW :)
 
Koliko sam ja procitao dolazi sa cistim honeycomb-om ali ce biti update koji ce doneti tw.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno