Šta je novo?

TT Kandalf LCS

Lord Markus

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2008
Poruke
235
Poena
319
Jes da se nema para, al ajde da pokusam da uradim nesto i sa nekim minimalnim budzetom...
uzeto (nazalost polovno) TT Kandalf LCS VD4000

stiglo jutros, placeno 6500 din, uredno sa njegovim vodenim hladjenjem
stanje 8/10
ima svega dve-tri sitne ogrebotinice spolja, unutra se radi komplet tako da stanje i nije toliko bitno

evo par slika pa se krece u akciju, trajace verovatno dugo jer obaveze i finansije su na zategnutom nivou, ali polako...
za pocetak rastureno, napravljena neka selekcija, sutra se trebaju razbusiti popnitne, pa ce u cetvrtak na peskarenje i plastificiranje




front ventovi i haldnjak su bili puuuuuuni prasine


planiram promeniti kompletnu drugu boju u crvenu, znaci crveni led ventovi, crvena creva(mada opet ne znam koliko je i to pametno jer mi je MB (Gigabyte) plava :S:) ili da ostavim plavo?
creva definitivno se menjaju ili crvena ili plava...(btw gde imaju za kupiti :))
itd itd...ima da se radi i radi...sve je tu negde u glavi
nadam se nekim sugestijama
jos razmisljam dali da ostavljam blue ili da idem na red ?

ne znam da li da stavljam vodeno i na VGA? Gde naci kod nas vodeni blok za vga, verovatno neki univerzalni, mada ne znam ni koliko se ispalti jer meni sve stoji na default
 
Poslednja izmena:
Za 6500 din + ocuvan....ti si srecara
Ako se dvoumis za boju idi na RED ( moj TT je pun plavih neonki pa mi se valjda smucilo:d )
 
znam, sreca...:) Limundo je cudo :) :) :)

isao bih na red iz razloga jer mi je cela soba od skora u red fazonu, samo ne znam kako bi bilo to sa plavom MB, da ne bude sareno ki detlic :(...
 
Kad se ukljuce neonke neces da primecujes plavu mobo, sigurno, jos ako ubacis neko ludacko hladjenje na CPU itd nece nista da se primecuje.
 
Ja bih radije isao na plavo zbog ploce pa da sve bude crno-plavo... U harmoniji :D
 
uradjeno davno, presao na RED , stavio sam crna creva, promenjene led diode za power i HDD, jos samo da naletim na neki blok za GPU...
Mobo je promenjena, tj skoro cela konfa (potpis), sada je Mobo Crna, GPU je crvena, tako da nije lose...
temp na CPU je oko 15C , a GPU je oko 35C (sto ce se smanjiti ako se ubaci na nju blok), sve je na default..




 
Dobro si ga vratio u zivot, dobro odradnjeno, mada ima jos tu dosta da se radi, predpostavljam ;)
Jedna zamerka su lose slike, nista se ne vidi kako treba.

POz
 
ima jos da se radi i radi...al otom potom....

temp na cpu je do 20-22C, tako bar coretemp izbacuje, a u sobi sam u majci stalno,)..
 
Poslednja izmena:
kupio ga na limundu, mislim da sam i napomenuo gore negde...
a creva...uf..namuco sam se za creva, nisam nogao naci u PC radnjama creva (crvena), WINWIN je navodno distributer za TT, ali ni oni nista nemaju, pa sam onda se posluzio alternativnim resenjima, prvo sam uzeo, providno-sa malim primesama plavicastog, silikonsko, uzeo ga u farbari, cini mi se f10 i to 40-tak din 1m, a onda sam nasao ovo crno u autodelovima, malo je kruce, ne moze da se presavije, cini mi se da je i armirano, malo je teze nailazilo, stavljao sam ga u vrucu vodu nepospredno pre montaze, navuceno, stegnuto, pasent :smoke:
 
ima jos da se radi i radi...al otom potom....

temp na cpu je do 20-22C, tako bar coretemp izbacuje, a u sobi sam u majci stalno,)..

Skini program HWMonitor pa sa njim ocitaj temperature, ovaj koliko vidim ne ocitava lepo ili ti je komp na terasi :p ;)
 
LOL stvarno ne verujem svojim ocima, ocito tu nesto ne stima :)
Koji bios ti je na ploci, ocito nesto nije u redu sa ocitavanjima?
 
Cpu mu je 35c tako da ocitava ok. Ovako je sada kod mene npr.
capture1.jpg
 
Odmah ispod temperature za maticnu plocu a iznad % RPM za ventilatore.
 
Ne, ona ti je manja tj. 28c
Uostalom sto ne opteretis cpu(linX ili neku igru...sta vec imas) pa da vidis koliko ce da skoci ta temperatura.
 
mali upgrade i update...
paniran da radim sleeve kablova...
SSD je prebacen sa druge strane, 6x3TB u kucistu i 1x1,5TB....
 
Oho kolega sa TT Kandalfom. Lepo. :D Vidim koristis stock kandalfov armor cpu block. Vuce me nostalgija za njim :D
Evo jednog predloga za tebe. Ako si video na mojim slikama da nigde ne primecujes hdd-ove u kompu odacu ti tajnu. Zezam se. :D Ja sam ih sakrio jer jednostavno ne zelim da se zezam sa kablovima koji su visak u racunaru a i bzv mi je da ih primecujem unutar osvetljenog kucista. Ako u samom kucistu u 5,25 ich jedinicama imas aluminijumski case za 3x hdd-ove ubaci ih u njega i okreni ih da gledaju kontra tako da ce ti pozicija za kooler za njih biti kao kod mene na slici.

dsc0047ja.jpg

Moji hdd-ovi su sakriveni upravo iza venta. Ostalo je super,,, sve pohvale ;)
 
Poslednja izmena:
Au pa ja tek sad vidim, pa ti si pun hdd-ova. Gde se to moze sakriti,,, ha ahahahaha :D Sta ce ti toliko??? :D
 
puno sve...

pa probao sam da okrenem da sva tri (sada mi je srednji samo okrenut kontra), ali onda ne moze da se prikace sata i power kabal i da stavim poklopac..morao bi jedino da gurnem dublje u kuciste samo case za HDD-ove

jel imas ona case sto ide ispred napajanja
 
Imam ga ali sam ga skinuo jer blokira vent od napajanja. Malo glup inzinjering konstruktora ovog kucista. Pa ja sam uspeo da sprovedem kablove ispod bocne stranice za kabal menazment i ubacim ik direktno kod prednjih poklopcica 5,25. Morao sam samo da napravim par modifikacija tj da otvorim rupu gde ce ti kablovi proci. Nije ni malo tesko. Ako ti zatreba i ako zelis mogu uzeti foto aparat da slikam par slika i vidis kako sam to izveo.
 
Nazad
Vrh Dno