Šta je novo?

Garancija na mobilne telefone

U pravu si za to bezobrazan, jer nam je takva država.
Sada skrećemo sa teme, ali imao sam problema sa lapropom koji je umro bukvalno nije radio 24h.
Odem da reklamiram i tražim zamenu, a oni kao mora servis blabla ne može zamena itd.
Ja im reče tada da idem u inspekciji da vidim šta će oni da mi kažu i za 2 min je bilo hocete novac ili drugi uređaj.
Nekada ne pomaže ni to, ali treba pokušati .


Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Moras da poznajes svoja prava i nazalost da budes malo "bezobrazan".

Ne znam u kom smislu bezobrazan,ja mogu tamo da odem i da se svadjam ili nekog nokautiram ali to bi se zavrsilo tako sto bih popio jednu krivicnu prijavu

Znao sam svoja prava da nece uvaziti garanciju ako je telefon fizicki ostecen,ili otvaran ili napravljen neki softverski haos,ali da postoji neka oksidacija za to prvi put cujem......i jednostavno,to je to,nema vise razgovora....okidacija i ili da vam vratimo telefon ili da popravljamo za 12000 din...

Malo sam istrazivao po netu i evo stvarno vidim da ima takvih slucajeva,a taj zavod za zastitu potrosaca bi me uputio da nagazujem nekog sudskog vestaka koji ce da utvrdi vlagu u telefonu (?!),pa onda sudski spor.....i jos mi samo fali da se to otegne godinama...

https://www.kamatica.com/vest/vlaga-u-mobilnom-izgovor-za-odbijanje-reklamacije/17711

Eto,taj moj slucaj pokazuje da vam je nekada svejedno da li imate legalnu garanicuju od 2 god i fiskalni racun ili nemate nista od toga....
 
Stavio sam navodnike. Nikad se nisam tukao niti ikoga vredjao. Samo malo zapretis prijavom i slicno. Na to sam mislio.
 
Pa i da pripretim prijavom,verovatno ce se ovako zavrsiti...

http://pravo.potrosackisavetnik.com/kvarovi-mobilnih-telefona/

"Možete angažovati sudskog veštaka elektrotehničke struke koji treba da da svoje stručno mišljenje o tome da li je vlaga u telefonu zaista razlog kvara telefona. Sa izveštajem od veštaka se možete ponovo obratiti trgovcu, ali on nije u obavezi da prihvati mišljenje veštaka, pa često jedini način da Vam se prihvati reklamacija je tužba protiv trgovca"

I onda posle ovako

http://potrosac.info/novosti/722-dv...u-telefona-slucaj-telekom-i-nepostojeca-vlaga

Mislim,stvarno,yebo ih telefon i vlaga....da ti se smuci zivot,a ne da se tuzis godinama oko jednog telefona od 120 eura...
 
Upravo to, da se tuzakam sa nasim sistemom, ne pada mi napamet. Zato ni ne kupujem nista kod nasih prodavaca "legalnih" jer su bezobrazno skupi, 24meseca garancije mi ne treba. Kad drzava bude normalna kao i svake druge, onda cu i kupvati legalno.
Verujem da su proizvodi koje kupujem na KP boljeg kvaliteta od ovih koji se prodaju kod nas u legalnim prodavnicama.
 
Mogu samo da kazem da sam kupio telefon u Balkanskoj ulici u BG-u za kes i dobio pisanu garanciju, koja je u sustini nista. To bre nije garancija, sta god da se desi ti si kriv... A za futrolu sam dobio fiskalni... Plakanje, kako tako mogu da rade prodavnice meni nije jasno. Tako da ti je isto da li ces kupiti preko KP ili u bilo kojoj prodavnici od preve pet koje vidis na sajtu Mobilnisvet.
Ista prica samo sto sam ja telefon platio za kesh 240e a kada sam trazio fiskalni oni su mi rekli moze ali cena nije 240 nego ne secam se sad tacne cifre ali recimo 290e.
 
Kada uzimam telefon gledam da je zvanični servis Promobi. Servisirali su mi uređaj i jedan mom bratu. Nikakve probleme nisu pravili. Mada, jednom sam kupio neki telefon u WinWin i servis je bio Photo servis negde na Dušanovcu. Ljudi su bili profesionalni do maksimuma. Naravno ima i poštenih prodavaca na KP.
Mislim da dosta ljudi greši što pokvaren telefon nosi prvo kod operatera. Onda počinje igranka.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno