Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ bas tako... moj mir ima mnogo vecu cenu a ne sa nekim pajserima da se nacimavam za 500 dinara...
isao sam na foru da polonim nekom super stvar za sitne pare a on jos hoce da me zaebava...meni je povrat novca preko e-bankinga trajao 1 min,tako da sam se resio budale.
Eto kasnije se normalan covek pojavio i bas mi je drago sto je ovako ispalo jer covek zna sta je kupio.
Prodao sam i 3 nova sakoa od merino vune i kashmira za 4000,00 din,bolje da ne znate koliko je komad ali krastavac kad ne nosim,stoji mi,propada...bolje da poklonim nego da `ranim moljce.
Kupac prezadovoljan,zena zadovoljna (ima mesta u ormanu),klinac zadovoljan (dao sam mu kintu za grad pa nek se provedu)...
Hteo ja da poklonim ali niko nece ali zato svi kenjaju kako sam ****** jer dajem dobre stvari za dz...tako da je Limundo super alat za ovakve stvari...btw mi Srbi smo cudan narod,sve cuvamo ko neke krtice,valjda su nas prethodna vremena tako naucila pa da bude za ne daj Boze...
 
Poslednja izmena:
limundo = prevara.

eto skoro sam izlicitirao neki androJid telefon , i tek posle mu maltene kleštima iščupam iz usta da nema ni garanciju, ni sluške, ni dodatnu opremu,
pa na kraju ni punjač !? /u oglasu je pisalo ful fulova, naravno, sa sve slikom sa interneta /

ladno je hteo lik nešto kradeno da mi uvali !

A сними овај оглас - "продајем књигу,стање оцена 4"... слика са интернета... Питам преко приватне поруке да ли може да стави слику производа,а он укине аукцију.
Али било је итекако добрих аукција...
Nestle Aland 26 издање,Нови Завет на грчком за бедних 700 динара... Свакако појавило се касније 27 издање за 3400 динара,ал јест,то може и преко Amazona :)
Нови Завет из 1984 за сто динара...
Чак је продаван и један леп буквар за веронауку из 1998 за 30 динара...
Разгледница коју сам купио је била солидног квалитета и све по договору... 10 динара,она стандардна цена разгледнице...
Ма има свега,опрезно,ал опет погледајте,нађе се нешто паметно..
Само нисам нешто продавао,ал видећемо и како то иде,надам се ако Бог да ускоро :)
 
Poslednja izmena:
Ja nasao kod babe Stari Zavet iz 1826 god,ali na madjarskom jeziku...sta mislite koliko vredi? :)
 
Najbolje da pitas neki njihov muzej :)
 
idi u neku crkvu

Jos ako budes isao do Madjarkse, bingo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja nasao kod babe Stari Zavet iz 1826 god,ali na madjarskom jeziku...sta mislite koliko vredi? :)
Не знам,слабо ти се то продаје пошто није српски... Однеси у њихов музеј па види...
Видим да се литература на страним језицима баш нешто слабо продаје... Или је то мој утисак.
 
Ma kakvi,to se ne prodaje,ostaje u familiji... Bilo je vec ponuda i to ne malih,ali postovacemo familijarna blaga :)
 
Лепо,лепо... надам се да није off... Изгледа да је Лимундо пукао,највише због тога што има превара,а сами власници лимунда се лоше односе према жалбама...
Шта има од аукционих продаја осим "Лицида" ? Хвала.
 
Limundo je tek sad ojacao,resetovao sam kaunter i za 7 dana je postavljeno 44.000 aukcija... tesko da im bilo ko drugi moze prismrdeti...nazalost...

Licido je...hmmm...jos su zeleni,ali ako se budu drzali,imaju dobre sanse...videcemo...
 
Poslednja izmena:
Mogu oni da se drze koliko hoce ali ce proci kao i Alegro.rs
Jako malo clanova a jos manje aukcija, osudjeno na propast.
 
Limundo je tek sad ojacao,resetovao sam kaunter i za 7 dana je postavljeno 44.000 aukcija... tesko da im bilo ko drugi moze prismrdeti...nazalost...

Licido je...hmmm...jos su zeleni,ali ako se budu drzali,imaju dobre sanse...videcemo...

Па у праву си,први су кренули,али нажалост има незадовољних људи... Ја нисам имао веће проблеме.
 
Allegro je uložio dosta novca da uđe na naše tržište, i firma je mnogo finansijski bila jača od Limunda, ali nažalost propali su veoma brzo. Svaki dan na poznatim i jako posećenim sajtovima su išle reklame od Allegra ali nevredi Limundo je No1 što se toga tiče u Srbiji.

u Srbiju 2010 godine je došao i "PIK" BiH aukcije, koje su lider u svojoj zemlji, kada su krenuli sa radom u Srbiji imali su preko 4000 registrovanih članova za 7 dana, i preko 1500 postavljenih aukcija, tada je bio najbrže rastući sajt u Srbiji, ali nije uspeo da se probije na našem tržištu, on i dalje radi ali kolika je aktivnost to niko ne zna, nije nesto preterano.

ProdajLako još jedan startup aukcijski portal sa domaćim kapitalom je doživeo svoj neuspeh. Pokrenut je posle Limunda, ali više ne postoji, domen je ugasen, objavljena je prodaja celokupnog sistema, a šta je na kraju ostalo niko se više nije oglasio dali je prodat ceo projekat ili ne, ostala misterija.

Licido nov aukcijski sajt koji koristi gotovo rešenje "PhpProBid" koje je po mom ličnom mišljenju za prosečnog korisnika koji želi da nešto postavi jako komplikovano, nije jednostavno i potrebno je dosta koraka da se aukcija realizuje. Jeste da ima mnogo korisnih opcija ali je preobiman u svakom pogledu. Nažalost neka svetlija budućnost što se tog sajta tiče nije sjajna jer ipak postoji samo jedan vodeći aukcijski sajt.

Limundo je svestan svoje pozicije na tržištu i tom svojom pozicijom ima provereno rešenje za profit, a briga o korisnicima je na zavidnom nivou ne baš do krajnje granice profesionalnosti kako bi mi svi očekivali, ali prihvatljivo u toj meri da može sve da se reši. Jeste da u nekim situacijama su nemoćni i pokušavaju na sve moguće načine da izađu iz toga bez ikakve obaveze iako se radi o prevari, ako se radi o kršenju pravilnika, duplim nalozima i sve što se dešava u okviru tog sistema.

Mnogo korisnika ukazuje na razne prevare, duple naloge, ali izgleda da njima to odgovara ili sa druge strane ne odgovara, možda postoje određeni problemi ali što bi neki rekli (interna politika firme) koja će ostati misterija za sve nas, dok god to koristimo.

Osvrnuću se na uspeh Limunda, zbog čega konkurencija odustaje. Ipak postoji razlog svi koji koriste Limundo znaju da samo jednim klikom mogu da postave aukciju, dok je kod drugih sajtova to bilo prvo odaberi kategoriju, pa popuni podatke, pa onda ubaci slike, pa onda potvrdi aukciju i sve je to podeljeno u 5 koraka, znači u startu komplikovano za "prosečnog" korisnika, dok sa druge strane kod Limunda je potrebno samo kliknuti na "Postavi aukciju" i sve što postoji je samo jedna stranica na kojoj se sve popunjava, posle samo na "Potvrdi"i to je to, kao i kod sajta "Polovni Automobili" (jeste da nije usko vezano za temu ali je slično) postavljanje oglasa.

Svaki aukcijski sajt koji je došao na tržište Srbije je komplikovan za korišćenje, u nekim slučajevima i nepregledan, pa samim tim se ljudi odlučuju za najlakšu soluciju Limundo, gde nema puno mudrosti kako postaviti aukciju.

Neću da grešim puno pa da kažem da je samo jednostavnost Limunda dovela do njegovog uspeha, ali u velikoj meri jeste, dok sa druge strane postoje razne akcije koje je Limundo sproveo u toku njegovog poslovanja i podržao razne projekte.
 
Poslednja izmena:
Limundo funkcionise po principu "dobro je sve sto donosi profit".
Profit donose prodavci,a ne kupci.Samim tim maksimalno tolerisu postojanje visestrukih naloga i licitiranje samom sebi,jer ce na kraju provizija biti veca,a neko ce vec da je plati.
Ako mi nesto zapne za oko,pogledam ostale aukcije clana,pa cak i one prosle,i slozim kockice.ako se neciji nick provlaci kroz nekoliko aukcija,to ti je to.
Ukoliko imas srece pa da taj "bot" licitira gde i ti,samo dizi odmah do maximalne cifre koju bi ti platio.Nek placa proviziju samom sebi.
Da ce nas neko tamo za:hump:,sigurno hoce.Samo treba paziti da ne bude jako.
 
Meni limundo smrdi od samog pocetka, tesko da bih se usudio da kupim bilo kakvu vredniju stvar tamo.
Stvorio sam takvu sliku o njima i znam za puno losih iskustava. Odlika siromasnog drustva lezi u prevarama i lakom novcu!
 
Ostace na kraju samo oni sto valjaju znacke....
 
Limundo funkcionise po principu "dobro je sve sto donosi profit".

Mala parodija na to sve, i uvod u rec "profit", sveza informacija sa Limunda koja govori bas o onome sto svi pricaju :)

Limundo: Tražimo pojačanje u finansijskom sektoru - Menadžer finansija
 
Poslednja izmena:
Kupujem skoro isključivo na eBayu (ne sećam se kada sam nešto kupio na ovdašnjim oglasima), a Limundo/Kupindo, Kupujem/Prodajem i slične sajtove zaobilazim.
Prodajem na skoro svim mestima, ali najbolja iskustva do sada (kao prodavac) imam sa prodajom na macserbia.org i hi-files.com forumima, na ostalim forumima i mestima za prodaju ima isuviše problematičnih likova, tako da ću ubuduće prodaju ograničiti na par mesta.
 
Jos jedno lose iskustvo sa limundom! :wall:
Kupio sam xbox, bez opreme. I naravno nisam bio u mogucnosti odmah da ga probam. Kad sam nabavio sve moguce kablove i joypad dao sam bratu malo da pika "Assassin's creed brotherhood"
(jer tad nije jos izasao bio za komp) i nakon manje od nedelju dana pojavio se RROD na xbox-u. Toliko sam izgubio volju da sam ga prodao u delovima! :lupko:
Tako da preko limunda vise NISTA ne kupujem...
 
Jedno pitanjce, pošto sam nov na limundu... Dakle, kako je moguće da neki limundovac ima 105 pozitivnih ocena, a prodavao je samo 11 predmeta, i kupio samo 1 ??????... Zaista gomila komentara, pohvala, i ispod svake piše šta je prodao, dakle ispada da je prodao 105 predmeta, a njemu piše da je prodao 11, i kupio 1. Objasnite mi molim vas...
 
Jedno pitanjce, pošto sam nov na limundu... Dakle, kako je moguće da neki limundovac ima 105 pozitivnih ocena, a prodavao je samo 11 predmeta, i kupio samo 1 ??????... Zaista gomila komentara, pohvala, i ispod svake piše šta je prodao, dakle ispada da je prodao 105 predmeta, a njemu piše da je prodao 11, i kupio 1. Objasnite mi molim vas...

Toga, ovde na forumu - nema! ;)
 
Mislim da je to broj kupljenih i prodatih predmeta sada samo za zadnja tri meseca il tako nesto, dok su ocene sve od otvaranja naloga.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
Pitanje za iskusne na netu:
Da li je rizicno ostavljati sken l.k. ili pasosa na internetu? da li moze doci do zloupotrebe?

Vidim da limundo trazi sken l.k. i silu podataka...
 
U suštini, ja sam tamo 3 godine, nisam imao prob ... jer čuvaju kod njih ... nije bukvalno javno izloženo ..... e sada, kad su upaly u SONY i razbucali, ne znam koliko je Limundo zaštićeniji od SONYja ...
 
ja sam moju davno promenio tako da mogu da se slikaju sa skenom :D
 
Limundo nije mnogo rizicniji od kupovine u prodavnicama. Ako imate reklamaciju moze da se slikate na limundu kao i kad nesto kupite u radnji pa vas krenu da ..... U pedu, inspekcija vise ne izlazi na teren povodom reklamacije, vec postoji neko savetodavno telo koje ne sluzi nicemu.
Kad koristim limundo kao prodavac naplacujem pouzecem ili unapred. Tako da ne mogu biti prevaren.
Kad kupujem, gledam da je prodavac iz bgd i da nudi opciju licnog preuzimanja. Izlicitiram, odem, vidim robu i ako nije u navedenom stanju ne placam nista. Uvek ima prevaranata. Nekad sam broj prodatih i komentari +/- mnogo znace al kod ne vidite robu nema kupovine. Pogotovo kad je prodavac iz vranja. Kupio sam neki kertridz i vec mesec i po cekam lika da se javi i proda mi. *****izam. Tako da od tada za mene samo beograd radi.
 
Jos jedno lose iskustvo sa limundom! :wall:
Kupio sam xbox, bez opreme. I naravno nisam bio u mogucnosti odmah da ga probam. Kad sam nabavio sve moguce kablove i joypad dao sam bratu malo da pika "Assassin's creed brotherhood"
(jer tad nije jos izasao bio za komp) i nakon manje od nedelju dana pojavio se RROD na xbox-u. Toliko sam izgubio volju da sam ga prodao u delovima! :lupko:
Tako da preko limunda vise NISTA ne kupujem...

http://www.youtube.com/watch?v=wsz0lNJ6JrQ

Pozdrav ,)
 
Oni rade po sistemu KKPZ ili ti ko koga pre za*ebe , treba ugasiti sto pre to preduzece.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno