Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanjce za iskusnije 'limundovce'... :)

Elem, nesto gledam po limundu u sekciji za graficke kartice. Secam se (a i dalje je tako), pojavi se lik koji prodaje 'neispitanu' (a neko posteno i napise 'neispravnu') karticu. I sad, rulja navali i ta kartica dostigne nekih 100-200-1000 din. Ima masa takvih kartica i obicno su nvidia 8800 i 9800 serija.
Svi prodavci koji u opisu stave da je kartica neispravna, napisu 'radi ventilator, nema slike'.

Jasno mi je da je vecina tih kartica stigla iz inostranstva (Austrija, Nemacka itd) ali posto sve budu prodate, takodje mi je jasno da se takav kvar 'radi ventilator, nema slike', moze otkloniti. Zanima kako? Zamenom nekog od kondenzatora? ok, to bi mozda bilo objasnjenje. Ali nadjoh na netu da postoji i ona fora sa 'rernom' :)

Znaci, verujem da preprodavci otkupljuju te kartice da bi ih 'valjali' dalje. Zanima me sta rade tim jadnim karticama da ih vrate u zivot? Ja recimo ovih dana trazim neku karticu i prosto me strah da neka od tih kartica nije imala neki 'rerna' tretman.

(mozda je ovo pitanje moglo i u sekciju za graficke kartice, ali onoliki 'krshware' na limundu mislim da trazi da bude spomenut u ovoj temi) :)
 
To su kartice kojim ni rerna nije pomogla pa se sada ceka da se neko upeca ko misli da moze da je sredi ;)
 
Ja bih onda rekao da se masa ljudi konstantno 'peca'.
 
Da, znam da ima duplih naloga. I to ne samo za pecanje budala za krshware, vec i za dostizanje neke zeljene cifre koju prodavac zeli da ostvari. Sve ja to razumem. Svuda se muti, pa i u Srbiji i to maximalno. Ali ono sto me iritra je masa totalnog krsha koja je uvezena iz inostranstva (i jos uvek konstantno pristizu nove kolicine), a nasi 'prodavci' prodaju sve to kao suvo zlato.
 
Poslednja izmena:
Ne uzimati ako pise da je neispravno i da prodavac ne zna da li radi. To 100% ne radi, vec je akano, noseno po servisima i nema 'leba od toga...
 
Mislim da je za to sa vestackim dizanjem cene najvise kriv sam limundo.
Svi iz nekog razloga cekaju bukvalno zadnji sekund da licitiraju, pa to jos rade po dinar dva, na kraju i ne stignu da ponude koliko hoce, ne znaju ni kako sistem funkcionise... i nije cudno da prodavac nece mirno da gleda kako ce mu predmet mozda biti prodat u bescenje vec sam dize cenu preko duplih naloga ili kako vec.
Da limundo ima bar malo pameti (sto cini mi se ipak nema), za bukvalno par sati posla bi znatno unapredili svoj sistem. Vrlo jednostavno, ako poslednja ponuda stigne manje od tri minuta do kraja licitacije, vreme trajanja se pomera nazad na 3 minuta, tako da nema vajde cekati bukvalno zadnji sekund. Zatim, treba da uvedu da prodavac moze da podesi minimalnu razliku izmedju dve ponude, tako da moze da stavi da ce to biti 1 dinar ili 1000din, pa ako stavi veci razmak onda ce kupci imati motiva da licitiraju dosta pre kraja kako bi oni bili u prednosti u odnosu na ostale (recimo nudim 4000din, sledeci da me obidje treba da ponudi 5000din). Ako za neki predmet postoji vise ponuda a prodavac ima vise tih predmeta, nakon licitacije treba da preko sistema moze i drugim ucesnicima da ponudi predmet po ceni koju su nudili, naravno ukoliko zeli... Ukoliko prodavac dozvoljava, kupac treba da moze da ponudi neku cenu direktno prodavcu koji moze da prihvati ili odbije... ce Ima jos mnogo stvari kojima bi mogli napraviti visestruko bolji sistem, al oni vreme izgleda trose iskljucivo da bezveze kaznjavaju ljude umesto da umanje potrebu za bilo kakvim gimnastikama.
Ovo sto sam napisao nisam ja smislio, nego se koristi na mnogim slicnim ali znatno boljim stranim sajtovima a zapravo jedan od njih i koristim daleko vise nego limundo pa me iznervira nazadnost limunda kad mi zatreba.
 
Poslednja izmena:
Samo da dodaju BuyNow i da završe poso ......... ali, kažu da je zato tu Kupindo ....
 
Jesi ti nekad licitirao na ebay? Ne ocekujem odgovor, znam da jesi.
Da li se tamo vreme produzava?
Ako prodavac ne zeli da gleda kako mu roba ide u bescenje neka pocne licitaciju od neke sume za koju je spreman da proda. A sta, nece niko da kupi? Pa onda nije dobro odredio cenu. Ako hoce da prodaje po fiksnoj ceni ima kupindo i druge oglase.
Ne moze da bude siguran u jedno i drugo, da pocne od male cifre i stigne do velike. Upravo u tome i jeste car aukcije, nekad bude dobro prodavcu nekad kupcu, nekad obojici.
Ne branim Limundo niti ga koristim ali ovo o cemu ti pricas je upravo suprotno ideji aukcija.
 
Soko, ja mislim da ti nisi razumeo MagicMaster-a :)

On se nadovezao na post iznad njega (od LazaNS).

Znaci prodavac bi mogao da stavi pocetnu cenu npr:

1000 din
i da tu postoji i 'buy now' opcija ali za npr. 4000 dinara

Pa bidujte. Ne mora da znaci da ce se prodati za 4000. Mozda ode za npr. 1500 dinara. A kome se zuri, ili ne zeli da rizikuje da izgubi predmet koji mu je potreban, eto mu 'buy now' pa neka kupi za 4000 din. Ali ne, Lumundo tim je morao da napravi 'Kupindo'. Tako podeliti ceo koncept aukcijskog site-a na 2 dela mi deluje primitivno. (kupindo se uopste ne razlikuje od npr. halo oglasa)


Podsekcije su im, takodje, katastrofalne. Jel' tesko napraviti medju 'grafickim karticama' podsekciju PCI-E i AGP? Da li je tesko pod procesori dodati 'Intel' i AMD. Pa onda npr. kod podsekcije 'Intel' da postoji podsekcija 'Core', Pentium, 'i5 i7' ?

Pa onda posetis sekciju koja te zanima. A ne odes u sekciju za memoriju, i upises kao kljucnu rec 'ddr2' i dobijes sve moguce aukcije gde se pominjao termin 'ddr2', ukljucujuci maticne ploce, kao i aukcije za kompletne konfiguracije.
 
Poslednja izmena:
Jesi ti nekad licitirao na ebay? Ne ocekujem odgovor, znam da jesi.
Da li se tamo vreme produzava?
Ako prodavac ne zeli da gleda kako mu roba ide u bescenje neka pocne licitaciju od neke sume za koju je spreman da proda. A sta, nece niko da kupi? Pa onda nije dobro odredio cenu. Ako hoce da prodaje po fiksnoj ceni ima kupindo i druge oglase.
Ne moze da bude siguran u jedno i drugo, da pocne od male cifre i stigne do velike. Upravo u tome i jeste car aukcije, nekad bude dobro prodavcu nekad kupcu, nekad obojici.
Ne branim Limundo niti ga koristim ali ovo o cemu ti pricas je upravo suprotno ideji aukcija.

+1
 
To su oni modeli što mogu da se koristi za hakovanje bankomata čini mi se.

Navodno.
Svejdeno, priča je zanimljiva. Kao moguće je ubediti (isprogramirati?) telefon da je u njemu neki drugi broj. Onda krimosi pošalju pare na neki "svoj" račun, a potvrdni SMS sa kodom stigne na tu nokiu umesto na pravi broj i tako rade prevare...

Jesi ti nekad licitirao na ebay? Ne ocekujem odgovor, znam da jesi.
Da li se tamo vreme produzava?
Ako prodavac ne zeli da gleda kako mu roba ide u bescenje neka pocne licitaciju od neke sume za koju je spreman da proda. A sta, nece niko da kupi? Pa onda nije dobro odredio cenu. Ako hoce da prodaje po fiksnoj ceni ima kupindo i druge oglase.
Ne moze da bude siguran u jedno i drugo, da pocne od male cifre i stigne do velike. Upravo u tome i jeste car aukcije, nekad bude dobro prodavcu nekad kupcu, nekad obojici.
Ne branim Limundo niti ga koristim ali ovo o cemu ti pricas je upravo suprotno ideji aukcija.

Ono što sam ja primetio na ebayu je da polovna roba ponekad dostiže skoro istu cenu kao i nova stvar. Takmičarski duh i te fore.
Kad sam si kupovao bilo šta, morao sam par dana pratiti licitiacije ne bih li nešto kupio ispod cene. Par puta sam sebe uhvatio kako nudim više nego je realno dati. Od tada na 5 sekundi pre kraja dam ponudu za koju mislim da je realna, pa šta bude...
 
Ideja aukcije je da od neke grupe ljudi neko plati najvise koliko je drugoplasirani spreman, nije ideja da se to zavrsi bezveznim utrkivanjem u poslednjoj sekundi. Cesto se licitacije koje krecu od male cene zavrsavaju skuplje nego one koje pocnu sa visokom jer se mnogo ljudi zainteresuje, e to je car aukcije, a ne ko ce zadnji kliknuti... Isto kao sto je twister pomenuo, kad postoji cena za koju mozes odmah da kupis i ona ulazi u igru, nekoliko puta mi je tako izmakao predmet, bilo mi posle zao sto nisam odmah ponudio toliko, opet par puta sam kupio koristeci tu opciju, ostaje pitanje da li bih prosao jeftinije da sam cekao i nisam je koristio, e to su cari a ne ovo na limudnu.
I ako vec imaju pracenje aukcije, sto ne salju mail recimo sat pred kraj, licitacija koja pratite se uskoro zavrsava...
Sve u svemu navikao sam na ricardo, pa mi je limundo totalno *****an.
 
Poslednja izmena:
Evo ga novi biser. Prodavao sam laptop sa polomljenim ekranom. Sve kulturno, stavljen u neispravan, I napisao u tekstu da je polomljen ekran, stavio sliku ekrana, stavio sliku da radi na externom monitoru, i tip da kupi za 7000 din. Nije puno s obzirom da je u pitanju C2D sa 3 gb rama, 320gb hdd, dvd-rw - u principu komp radi ali je monitor gotov. Stigne kod njega, i sad me tip napada "Monitor je razbijen" - i moj odgovor "Da, znam". I sad kuka kako on nije video u aukciji :-/

Bezveze, ali moguce da nije video...desilo se jednom i meni, doduse na stranim aukcijama.
 
Nema to pravo ako je ostalo manje od 12 sati do isteka, ako već ima ponuda, sem ako postoji opravdan razlog, koji mora da prihvati support na ebay-u. Može da zatraži poništavanje aukcije kad prođe auklcija, ali kupac mora da se složi sa time.

Ako nema validnog razloga za prekid, desi se ko onom Nemcu, čija je jahta vredna preko 100k evra, otišla za nešto malo više od 1500e. Na kraju je završilo pred nemačkim sudom, i jahta je otišla, bye, bye :)


I Want to Change my Listing.

If you just want to revise your listing, you usually won't have to end it. you can revise almost any listing that has more than 12 hours remaining and hasn't received any bids. You can remove the Buy it Now price, remove the reserve price, change the duration of the listing or add listing upgrades.

If the listing already has at least one bid, then you can still add upgrades or make a change to the description. You can even add more pictures too, if you want to. Once the listing gets into its last 12 hours without a bid, what you can do becomes far more limited. You can only really make a change to the description in this case. And when the auction is in the last 12 hours and you have a bid, then you can't even change the description.

By the way, it's a very bad idea to cancel a listing and ask your bidders to bid on another listing for the same item instead. Chances are they'll be annoyed with you and probably won't bother.

The Item is No Longer for Sale.

Perhaps you sold the item to someone else, you lost it or it got broken. Whatever happened, if you no longer have the item to sell, you should remove your listing. In fact, this is just about the only situation when eBay allows you to do this.

However, you need to make sure you remove the listing quickly because if you leave it to the last 12 hours, eBay will refuse to let you remove it, no matter what your reason for wanting to remove it is. This might seem like cruel and unusual punishment, but this rule is there to stop people from backing out in the last few hours just because they want to get a better price.

So How Do I End My Listing Early?

You can do it by going to this page: http://offer.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?EndingMyAuction&guest=1 and simply type in the item number and hit the Continue button.

Be very careful at this point. The option you almost certainly want to choose is 'Cancel bids and end listing early' and not 'Sell item to high bidder and end listing early'. You'll be asked to choose a reason why you ended the listing and then your item will be cancelled. Any bidders you have will be emailed at this point to let them know what happened.

Remember that ending a listing early because it looked like it wasn't going to get a good price is against the rules, and eBay could come after you and get upset
 
Poslednja izmena:
Nema to pravo ako je ostalo manje od 12 sati do isteka, ako već ima ponuda, sem ako postoji opravdan razlog, koji mora da prihvati support na ebay-u. Može da zatraži poništavanje aukcije kad prođe auklcija, ali kupac mora da se složi sa time.

Ako nema validnog razloga za prekid, desi se ko onom Nemcu, čija je jahta vredna preko 100k evra, otišla za nešto malo više od 1500e. Na kraju je završilo pred nemačkim sudom, i jahta je otišla, bye, bye :)

12 sati i jedan minut pre kraja, ili dalje, 2-3-4 dana pre kraja aukcije je sasvim dovoljno vremena da se prekine aukcija, ako joj je trajanje bilo 7, 8, 9 ili koliko god dana. Poenta je da moze, cak i ako ima ponuda, i pritom se ovi sto su licitirali apsolutno nista ne pitaju, samo se obaveste da je aukcija prekinuta. Prodavac uvek moze da kaze da je bio neki problem sa informacijom u vezi predmeta, i u praksi moze da prekine bez ikakvih problema. Ja sam bio svedok nekoliko puta.
 
Poslednja izmena:
Tih 12 sati je sasvim dovoljno, da ljudi ne bi prekidali zato što su ne zadovoljni cenom, jer se uglavnom krene sa ozbiljnom licitacijom na par sati do isteka aukcije. Inače ako se navede da postoji neki problem sa predmetom, može se desiti da bude kazni, ako se taj isti predmet ponovo nađe na aukciji.
 
Nema to pravo ako je ostalo manje od 12 sati do isteka, ako već ima ponuda, sem ako postoji opravdan razlog, koji mora da prihvati support na ebay-u. Može da zatraži poništavanje aukcije kad prođe auklcija, ali kupac mora da se složi sa time.

Ako nema validnog razloga za prekid, desi se ko onom Nemcu, čija je jahta vredna preko 100k evra, otišla za nešto malo više od 1500e. Na kraju je završilo pred nemačkim sudom, i jahta je otišla, bye, bye :)

Zar nije bila prica po novinama da je otisla za 180 evrica u Hrvatsku?
Pozdrav ,)
 
Na ebay prodavac moze da stavi skrivenu minimalnu cenu ispod koje nece prodati. Dakle licitacija krene od 1 dolar a on rwcimo stavio min 100. Sve dok ponudjena vrednost ne predje 100 kod cene pise nesto u fazonu reserve not met yet il tako nesto.

http://pages.ebay.com/help/buy/reserve-price.html

Lepo je objasnjeno i zasto se stavlja niska pocetna, ako neko stavi nisku pocetnu to ne znaci da je voljan da se za dzabe odrekne predmeta...
 
Zato kod limunda ima začkoljica, ako staviš početnu 10, besplatno je postavljanje, a ako više, onda postavljanje 10 dinara. Tako da bi onda svi postavljali od 10 dinara, a minimalnu svoju cenu ...
 
Sve to sto rekli postoji na ebay-u ali isto tako postoji i druga strana medalje, odnosno zavisno od opcija i feedbacka se menja i procenat koji ebay uzima. Pa svako po svojim potrebama i mogucnostima bira kakvu aukciju hoce. Ali nijedna nema opciju produzenja vremena aukcije - traje do kad traje i siguran si da ces tada znati da li si nesto kupio ili ne.
Mene je jedan svaba zeznuo za kopacke za klinca (nema ih ovde), izlicitirao sam ih za 13 EUR a realno vrede preko 40 (moja ponuda koju Ebay ne stavlja dok ne mora je bila 35). Svaba nije hteo da posalje, kao nema ih sad ... na kraju je vratio pare i popio prijavu kod svapske inspekcije posto je u pitanju registrovana firma.
Tako da je i Ebay daleko od sigurnog mesta ali ovo sto radi Limudo je cirkus.

P.S. moj prethodni odgovor je bio upucen LaziCH, ovaj post se uglavio izmedju :)
 
Na ebay prodavac moze da stavi skrivenu minimalnu cenu ispod koje nece prodati. Dakle licitacija krene od 1 dolar a on rwcimo stavio min 100. Sve dok ponudjena vrednost ne predje 100 kod cene pise nesto u fazonu reserve not met yet il tako nesto.

http://pages.ebay.com/help/buy/reserve-price.html

Lepo je objasnjeno i zasto se stavlja niska pocetna, ako neko stavi nisku pocetnu to ne znaci da je voljan da se za dzabe odrekne predmeta...


Da, ali sa time da što je veća početna ili rezervisana cena, to se plaća viši "insertion fee", tako da prodavac nema velikog interesa da ponavlja više puta takvu aukciju, jer ga to ipak košta. Plus što ebay uzima 8-15% na svaku prodaju u zavisnosti od robe koja se prodaje.
 
Poredite vi ebey i limundo,svasta :)
 
Poslednja izmena:
Mozda bi u opisu aukcije mogao da stavis sa kojom masinom si to testirao (graficka, napajanje, procesor).
 
Moje neugodno iskustvo sa članom "mikikralj" iz Kruševca.
Delom je i moja krivica, poverovao sam pozitivnim ocenama, ima ih 49 pozitivnih, 0 neutralnih i 0 negativnih, a i verujem ljudima generalno, pa sam ispao ovca. Nisam ostao bez robe, samo ne mogu da shvatim kako ljudi razmišljaju.

Licitiram ja za ADSL ruter. Ne pobedim ja. Posle par dana, kontaktira me prodavac, kaže kupac pobednik je iz CG, kada su čuli kolika je poštaria, odustali, pa da li bih uzeo ja? (msilim stara priča, ali kada pogledam kupca, stvarno je iz CG, pa reko ajde.)

Prvo predložim da mu uplatim cenu + 100 dinara, tako mi je najjeftinije. On počne da kuka, kako mu je to smaranje, može li AKSom ?
Ja reko nemoj, uvek su me odrali, ne radim sa njima ni kada šaljem ni kada primam, nikad mi i ne donesu na adresu, jurim se sa kuririma po gradu itd itd ....
On insisitira na AKSu, neće on da da kuriru da napiše visoku cenu, znaju se, dobri su itd ....
Ajd .... pristanem ja ... šalje mi on SMS poslato, 200 dinara slanje. OK...
Stiže ruter, kaže kurir 236 dinara, ja reko zar nije 200, ne , nije, 200+PDV, ja dam 250, on naravno nema sitno, i tako mene sa planiranih 100 dinara kao preporučeno ispade 250 ...

Nema veze.

Otvorim ja kutiju, i PRVO što mi upadne u oči, nema ispravljača.

Šibnem mu ja SMS kako je zaboravio ispravljač da ubaci, i da mi pošalje poštom danas-sutra, kad stigne.
Nema problema, kaže on.

Dodje i današnji dan. Ja ne očekujem ništa, znam da subotom ne dolazi poštar. Kad na fonu propušten poziv od AKSa.
i kreće dopisivanje, pošto ja volim da imam pisani trag. :) :) :)
Posle sam prebacio na komp. Da vidite kako se ponašaju ljudi kojima izadješ u susret, i oni naprave grešku, ali ispadneš grbav.

"Imao sam propušten poziv iz AKSa. Nisi valjda ispravljač po njima poslao?!

"Da 70din postarina tako mi rekao"

Ja znam da uošte nemaju cenu od 70 dinara, ni za dokumenta, i već slutim ... odem do centra, i kurir traži 177 dinara JA DA PLATIM.

"Bio sam u centru, tražili mi 177 dinara za transport. Nisam uzeo.!"

"Ok neka ga baci"

"Neće da ga bace, nego će ti ga vratiti. Kada ga vrate, pošalji mi lepo poštom,
kao što sam ti napisao juče."

"Nema otkup nemoze da vrati "

"Vratiće ga, kada primalac odbije, vraćaju robu pošiljaocu."

"Poslao sam ti original punjac ako ga neuznes to je tvoj problem a necu ni ja jer
mi netreba end"

"Čekaj bre, prijatelju. Ja tebe maksimalno ispoštujem, uplatim ti pare pre slanja,
trebalo da pošalješ poštom. Pa na tvoje insisitiranje pošalješ AKSom, a to opet
mene više košta. Kad je stiglo, prvo što sam primetio je da nema ispravljača,
onolika rupa u kutiji gde on treba da stoji. Kablove što nisi poslao i nema veze, njih imam.
I sada ja treba da plaćam tvoju grešku. Šta bi sa onim što si mi poslao POŠTENJE SE ISPLATI! ?"

"Pa valjda sam posten cim si danas dobio punjac "

"Pošalji mi ispravljač poštom kada ga dobiješ nazad."

"Na tvom mestu ja se nebi ljutio trebao si reci da nemas 177din ja bi ti
platio strasno"

"E, pa vidis, ja bih na tvom mestu ispostovao musteriju da sam ja napravio
gresku. Ne bi se stiso za 66 dinara koliko kosta preporucena posiljka.
I u pravu si, jeste strasno. To sto se tako ponasas i sto si to svesno uradio. "

"Ok neka te lepoposluzi ruter"

"Nemoj da se pravis lud, nego kada ti ovi vrate, posalji ga postom."

"Jedino kada bi bio lud a sada postajes da smaras za****"

"E, pa ne mogu da verujem kakav si covek."

"Ni ja "

"Sta ti? Ti ne mozes da verujes da ja necu da platim tvoju gresku? "

I više se nije oglašavao .....
Mislim, hebe mi se za ispravljač, napraviću kakav mi treba, ali me ubija kada se ljudi tako ladno prave ludi, i oni pogreše, i još onda oni tebe počnu da napušavaju.
I moja krivica je što nisam insisitirao da ga postavi ponovo na kupindo, nego rekoh sebi, ajde da mu ne skidaju proviziju na 1600 dinara, oni bi mu uzeli 100 dinara, a
on čovek ni to nije umeo da ceni.

Pa pošto vidim da uglavnom prodaje memorije i tako stvari za komp, pripazite se od njega.
 
U, nemoj tako, pa i ja tamo prodajem sve i svašta ... i nikada ne bih ovako nešto uradio. Zato sam i napisao: "E, pa vidis, ja bih na tvom mestu ispostovao musteriju da sam ja napravio
gresku. Ne bi se stiso za 66 dinara koliko kosta preporucena posiljka.
I u pravu si, jeste strasno. To sto se tako ponasas i sto si to svesno uradio. "

Ima nas i dobrih :) :) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno