Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jbga robika,nije mu se svideo,pustio flashovanje biosa i gudbaj:mad:

Ne bih rekao. Zasto bi iko kupio nesto, svesno, sa namerom da pokvari i to jos ako je uzeo kao poklon. Nema logike, ako kupujem nesto kupujem jer hocu tu stvar i hocu da mi radi... Jedino ako nije za psihijatriju, niko normalan ne bi kupio i pokvario - ne zaboravi da je on u minusu 15k trenutno... Nimalo prijatna situacija.

Btw ako u pravilniku limunda stoji to za dve nedelje, onda ces ili popraviti ili se oprosti od naloga. Smatra se da se slazes sa uslovima limunda ako prodajes i oni su sebe zastitili. Pravno barem. Moralno... Koga to jos briga u nasoj zemlji.
 
U pravilniku pise
e) Mane Proizvoda
Ukoliko se na Proizvodu pojavi neki nedostatak koji nije pomenut u opisu Proizvoda, a koji drastično smanjuje ili poništava vrednost ili svrsishodnost Proizvoda, ili Proizvod nema karakteristike navedene u ugovoru (uključujući tu i Ponudu) Kupac može, u roku od 7 kalendarskih dana od isporuke Proizvoda, zahtevati od Prodavca da otkloni nedostatak o svom trošku.
izvor http://www.limundo.com/Pravila

tako da po ovom on treba da dokaze se to dogodilo u roku od 7 dana od prodatog dana, zavrsetka aukcije.

Ja nisam video da bilo gde pise tih 2 nedelje koje su ti pomenuli ?
 
Problem je sto ni oni sami ne znaju sta pricaju... Sad citam ovaj pravilnik, s obzirom da je limundu ulozena zalba nakon 2 nedelje igracemo na tu kartu
 
U pravilniku pise

izvor http://www.limundo.com/Pravila

tako da po ovom on treba da dokaze se to dogodilo u roku od 7 dana od prodatog dana, zavrsetka aukcije.

Ja nisam video da bilo gde pise tih 2 nedelje koje su ti pomenuli ?

Lepo kaze pravilo i slazem se sa tim, ali zmajns nije slagao kupca, tj nije sakrio ni jednu manu robe ili da nije naveo da roba ima neku manu... naveo je da je polovna i da nema garanciju...
Proslo je tih 7. dana koliko je po pravilu potrebno da se osteceni kupac javi da je prevaren, tako da sad smesno zaliti se i traziti novac natrag, ovo sve pricam iz licnog iskustva i ja sam bio ostecena strana... po Srpski pojeo vuk magarca...
 
Pozdrav svima,

od 01.januara ove godine stupio je na snagu novi zakon o zaštiti potrošača koji posebno tretira online kupovinu. Zakon je dostupan na adresi: http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=278&t=Z. Po tom zakonu kupac ima pravo da bez obrazloženja vrati robu u roku od 14 dana ukoliko je kupljena online. Takodje trgovcem se smatraju i fizička i pravna lica. Limundo je dužan da svoja pravila uskladi sa novim zakonom. Pored toga, prodavci su dužni da svoje poslovanje usklade sa novim zakonom.

Olga
Limundo tim
 
Glupost. Zašto je sankcija za to ban naloga? Slažem se da može da vrati robu u stanju u kakvom je kupio, ajde i to da progutamo, ali ne da mi pokvareno vrati.
 
Poslednja izmena:
Da li se to u Zakonu odnosi na novu ili i na polovnu robu?

Ako je u oglasu napisano da je proizvod bez garancije, kupac je testirao proizvod pre kupovina, dao pozitivnu ocenu dva dana kasnije, smatram da je ta transakcija zatvorena što se tiče Limunda (od postavljanja oglasa do davanja ocene).

Limundo je stekao veliku popularnost, ali ima i nenormalan broj pritužbi. I na korisnike i na administraciju.
Ja još nisam uspeo nešto da kupim preko Limunda, jer se aukcija prekine pre isteka vremena, duplim nalogom se izlicitira nenormalno visoka cena (skuplja od novog proizvoda) i sl. To je do korisnika, šta da se žalim.
 
Draga Olga, tako se ostaje bez prodavaca od kojih zivite. Cak ni ebay nema takvu politiku... Pored toga, kada se vraca novac za neku aukciju, ebay i paypal se odricu svog dela zarade. Po vasen principu, prodavac nema nikakvu zastitu. I po tom istom principu, ja mogu da prodjem i da ugasim u danasnjem danu 15 prodavaca jer cisto sumnjam da ce neko hteti da vrati novac za polovne stvari. Lekcija naucena, zbogom Limundo
 
I da, zakon vazi za NOVU a ne za polovnu robu
 
Ahahhaahhaahhah, 14 dana povracaj novca za polovnu robu kupljenu na online buvljaku? :)

Pa to nema ni u Amerikama, ali je Limunada vrh.....
 
Poslednja izmena:
Sva sreca pa se to nije desilo sa necim skupljim, ovako nije velika steta. A ja cu dati sve od sebe da Limundo dobije i clanak u novinama za ovo :), posto vec ima zainteresovanih. Ljudi prosto obozavaju ovakve price. OK, nije sporan Limundo pravilnik, napisao ga je neko ko je hteo maximalno da zastiti sebe, ali onda to treba da pise na prvoj strani velikim slovima - da prodavac nema nikakvo pravo i da kupac moze da radi sta hoce
 
Poslednja izmena:
Limudo u Kurir :)
 
Neverovatna količina pristrasnosti i nekulture u ovoj temi i sve to sa moderatorima u njoj. Tuga.
 
Pozdrav svima,

od 01.januara ove godine stupio je na snagu novi zakon o zaštiti potrošača koji posebno tretira online kupovinu. Zakon je dostupan na adresi: http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=278&t=Z. Po tom zakonu kupac ima pravo da bez obrazloženja vrati robu u roku od 14 dana ukoliko je kupljena online. Takodje trgovcem se smatraju i fizička i pravna lica. Limundo je dužan da svoja pravila uskladi sa novim zakonom. Pored toga, prodavci su dužni da svoje poslovanje usklade sa novim zakonom.

Olga
Limundo tim
Da li ste sigurni u boldovani deo ?

9519bf38405dd05651be69fbf2f00b5e.png


Pročitajte ko je trgovac po zakonu o zaštiti potrošača. Tačno da se spominje i fizičko lice ali koje nastupa na tržištu u sklopu svoje poslovne delatnosti ili u druge komercijalne svrhe.
Što mislim da prodavci svega i svačega na limundu nisu. Tako da mislim da se ta odredba zakona o zaštiti potrošača ne može primeniti na čoveka koji svoju polovnu stvar prodaje na licitaciji.
 
@marko_n: Izvini, ti si ministar za kulturu ili tako nešto? Kao prvo ja u ovoj temi učestvujem kao bilo koji drugi član foruma, skinuo sam čvarke i krenuo da diskutujem.

Ako vi iz ministarstva smatrate da je u redu da neko tumači zakone RS kako njemu odgovara, onda odlično, ajmo svi tako. Što se mene tiče vrhunac nekulture i nepoznavanja materije je podržavati ovakve postupke jednog online buvljaka.
 
Poslednja izmena:
Nisam ministar za kulturu, ali mi ovakvi postovi smetaju:


Drugo, koliko Limundo nije u pravu, toliko niste ni vi koji ste "protiv" njih jer se pristrasni. Iz aviona se vidi ko diluje polovnu robu i kome ovo ne odgovara. Lično nemam nalog na limundu, ne kupujem polovno, niti prodajem, ali smatram da ni polovna roba ne može biti van zakona potpuno, tj. da je to "online buvljak" pa ko koga zezne.

No nebitno, ignorišite što sam napisao ili slobodno obrišite, ne znam zašto sam se i javljao. :wall:
 
Poslednja izmena od urednika:
@ LimundoKorisni

Da li je korisnik upoznat sa tim pravilima od 14 dana ?
U vasim pravilima se ne pominju tih 14 dana, tako da je i tu odmana http://www.limundo.com/Pravila

A ovo pravilo se odnosi na NOVU robu koja se kupuje online.

Po vasem tumacenju, prodavac koji stavi da je rec o polovnoj robi koja je pokvarena i to proda na aukciji, kupac moze to da proba da popravi i ako mu se ne isplati to moze da vrati prodavcu u roku od 14 dana ? wtf
 
Limundo uopšte nije u pravu sa tom vrstom sankcije.

Mogu da mu daju warn, da preprave ocenu kupca u negativnu, ali zašto da banuju čoveka?

Eto, i Joker je dao malo pojašnjenje.

Mislim, ako to urade, rade u korist svoje štete. Banovaće čoveka koji im donosi profit, zbog pritužbe nekog od koga nemaju nikakve koristi, i koji se možda samo učlanio da kupi tu jednu stvar, što se i meni dešavalo, da ima samo tu jednu kupovinu, i više se nije pojavio na limundu, ostao sam uskraćen i za ocene.

Ako kupac nije zadovoljan, izvolite u tržišnu, dignite tužbu, da vidite šta će vam reći advokat ili inspektor . . . .

Mislim, ako je proizvodjač toga dao garanciju 12 ili 24 meseca, kako očekuješ da prodavac da garanciju posle toga?
 
@marko_n: Sada sam zbog tebe morao da stavljam čvarke,.... c,c,c,.... inače mnogo je lakše napisati 10 postova uključujući i ovaj, nego kliknuti na "PRIJAVI"!?!?!?

Hajde ti meni objasni kako to meni kao kupcu može ići u korist da nemam prodavaca kod kojih ću da kupim nešto povoljno? Ovakvom politikom se teraju prodavci, jer niko ne može da trguje pod takvim uslovima.

Ako već treba nekom da poklonim nešto po mizernoj ceni, čekam dve nedelje, pa zašto bi to bili kupci sa Limunda i zašto bih još plaćao Limundu proviziju?
 
Opušteno Milane, nemoj da se jediš....

Hajde ti meni objasni kako to meni kao kupcu može ići u korist da nemam prodavaca kod kojih ću da kupim nešto povoljno? Ovakvom politikom se teraju prodavci, jer niko ne može da trguje pod takvim uslovima.

Kupcu može ići u korist jer će mahom ostati u ponudi roba za koju prodavci smatraju da je ispravna, a ne i grafičke, matične, laptopovi i mobilni zapečeni u rerni i slično. :)


Ako već treba nekom da poklonim nešto po mizernoj ceni, čekam dve nedelje, pa zašto bi to bili kupci sa Limunda i zašto bih još plaćao Limundu proviziju?

Po otkud znam?! Ja nemam nalog na Limundu, niti planiram da ga otvorim.
 
Pa to što nemaš nalog na Limundu je jedini problem koji ja vidim. Bitno da si kao svaki pravi Srbijanac (žitelj Srbije) zapljunuo temu, nebitan ishod, ali učestvovao si da se zna. :)

... pa ako se sete za dan kupaca online prodavnica polovne robe, sete, ako ne.... :D




p.s. izvinjavam se, pogresno sam citirao klasik :)
 
Poslednja izmena:
Pa to što nemaš nalog na Limundu je jedini problem koji ja vidim. Bitno da si kao svaki pravi Srbijanac (žitelj Srbije) zapljunuo temu, nebitan ishod, ali učestvovao si da se zna. :)

Nemam nalog na Limundu jer smatram da je trgovina tamo u domenu "ćorava posla", ali to je samo moje mišljenje.

Možda ti tako deluje (jer si pristrasan?), ali stvarno nije bilo namere da se zapljune tema, nego sam malo alergičan na teme kojima je svrha hajka na nekog ili nešto, a bez argumenata, nego po sistemu "hajde gomila nas da se javi i da pljuje po Limundu".

Jedno su polovne cipele koje ošacuješ na buvljaku i nosiš ako ti odgovara, a drugo je polovan računar za koji treba minimum 5 dana radne garancije da se detaljlno ispita. Smatram da prodavac ima (moralnu?) obavezu da ponudi radnu garanciju 5 do 10 dana ili da izađe kupcu u susret u slučaju da je stvarno uređaj otkazao iz baksuza. Naravno, ako je očigledno da je kupac namerno pokvario uređaj, neka stvar tera preko suda ako želi i to je to.


... pa ako se sete za dan kupaca online prodavnica polovne robe, sete, ako ne.... :D

:smoke: :d
 
pa ja ovde vidim gomilu argumenata...

sta ces da mu radis 5 dana? :d
 
Poenta je u besmisleno definisanom zakonu o zaštiti potrošača koji je već napravio dosta problema na tržištu polovnih automobila npr. (Samo molim da ne krenemo o njima da nas urednici ne nateraju da klečimo na kukuruzu :p ) Zakonom je trebalo napraviti reda u trgovini i razjuriti i kazniti prevarante i švercere, a u stvari su napravili ogromne probleme onoj maloj kolicini normalnih trgovaca. A potrošače nisu zaštitili ni 1% više nego pre.

Kada se pročita izvod iz zakona koji je Joker citirao, malo se može čovek češkati po glavi i tumačiti na više načina. Može se tumačiti onako kako kome odgovara. Ako neko "...nastupa na tržištu u sklopu svoje poslovne delatnosti" onda on nije fizičko lice. Zaboravimo na momenat Limundo. Ako zakon važi i za fizička lica, po tome sve ovo važi i za oglase na Bench-u npr. Čak i za oglase naslovljene sa kršware!

Pokušali su da sa par rečenica zakona pokriju automobile, lokomotive, burek (i jogurt), kompjuterke komponente, šljive, televizore, nameštaj i rakiju....

Šta ako kupim dečju igračku pa posle 12 dana ne budem zadovoljan jer ju je dete razbucalo?!? Zakon je besmislen, nemojte da ga branite. Ne razlikuje prodaju nove od polovne robe?!? Šta sa hardverom koji zastareva za 6 meseci ili sa miševima od 500din?!? Napravljena je još veća pometnja nego što je bila i sada će da slede gomile uredbi i ispravki koje će da definišu pojedine oblasti.
 
Poslednja izmena:
Šta ako kupim dečju igračku pa posle 12 dana ne budem zadovoljan jer ju je dete razbucalo?!? Zakon je besmislen, nemojte da ga branite.

Sta 12 dana ??? Deca imaju puno pravo 6 meseci da testiraju igracke pa da ih ti posle vratis u prodavnicu jer ne odgovaraju nameni :d
 
vrhunac je dolazi osoba koja je clan limundo tima i registruje se kao "limundo korisnik".
Kreativno.
 
Evo kako to ide u belom svetu:

[YOUTUBE]bkSygD3vk4U[/YOUTUBE]

Tako da Zmaj može da bude zadovoljan jer mu ovaj lik bar nije prefarbao laptop. :d
 
I da dodam priču koju sam pre par godina lično čuo od jednog D'EBILA koji SE TIME ČAK I HVALI!!!

Kupio je grafičku karticu sa dve godine garancije. Posle godinu ipo ju je izvadio i iz par pokušaja spalio drljajući onim piezo upaljačem za plinski šporet po njoj. Kada se uverio da je mrtva, reklamirao je tamo gde ju je i kupio i dobio je novu. Naravno, dva godine noviju, moćniju.

Mrtav ladan me je gledao u oči dok je to pričao. Bio je prezadovoljan! :mad: :mad: :mad:

Dok je takvih u Srbiji, nema zakona koji će napraviti reda.
 
Pozdrav svima,

od 01.januara ove godine stupio je na snagu novi zakon o zaštiti potrošača koji posebno tretira online kupovinu. Zakon je dostupan na adresi: http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=278&t=Z. Po tom zakonu kupac ima pravo da bez obrazloženja vrati robu u roku od 14 dana ukoliko je kupljena online. Takodje trgovcem se smatraju i fizička i pravna lica. Limundo je dužan da svoja pravila uskladi sa novim zakonom. Pored toga, prodavci su dužni da svoje poslovanje usklade sa novim zakonom.

Olga
Limundo tim

Da vrati polovnu robu kupljenu na online buvljaku? To pricajte nekom drugom, kakvi prevaranti...

@pokretac teme: ja bim im rekao da se nose sa sve njihovim nalogom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno