Šta je novo?

citac licni karti

darkodav

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
46
Poena
154
Pozdrav. Imam gemalto pc usb-sl citac licnih karti pa me interesuje sta je potrebno da se ocita licna karta. Instalirao sam drivere koje sam nasao na oficijalnom sajtu. Da li mi je potreban neki poseban sw ili kako vec?

Hvala vam na pomoci.
 
softver se zove Celik i ima da se skine sa MUP-ovog sajta
 
Pozdrav, jel mozes da mi kazes gde si kupio citac i koliko si ga platio?
 
hvala. nisam ga kupio. doneo ga jedan prijatelj s posla. pa smo hteli da probamo. uspelo je. jos jednom hvala. a da. video sam da ima da se prodaje na kupindu al nisam video cenu. pozdrav
 
To nije čitač ličnih karti, već, što bi rekli braća Englezi, Smart Card Reader, a može da se koristi i za čitanje podataka sa ličnih karti, uz neki program, ko što reče @duško_m, Čelik
Uglavnom se koristi za elektronsko bankarstvo
 
U medjuvremenu sam malo guglao i nasao, ima ga u Bg-u, i kosta oko 1500 dinara.
 
Drugari....HITNO je!!!



Instalirao sam Čelik program i preko usb-a utakao Smart Card Reader.
Na jednom kompu radi bez problema...na drugom kompu i na lap topu prijavljuje sledeću grešku:

čelik.jpg

Da li neko zna o čemu se radi??? Da li je neko imao sličan problem i kako ga rešiti?
Trebalo bi da ovo večeras rešim, bar na Lap Topu (HP, Win10 pro 64bit), pošto je potreban kolegi koliko već sutra.

EDIT:
Kucao sam na gugletu, ali nigde ne daje rešenje o ovom problemu, pod tim brojem greške...
 
Poslednja izmena:
Koji je operativni sistem na tom što radi a koji na ovom što ne radi? 32-bit, 64-bit?

Guglanjem nećeš naći ništa, ovo je custom poruka programa i verovatno je problem u USB drajveru koji je Windows instalirao za taj čitač.
 
Svi sistemi su 64-bitni....probaću sada da skinem najnoviji Čelik program, pa da vidim hoće li tada da proradi.
Drajveri su kao najnoviji...2016ta
 
Skinuo noviju verziju Čelika, kao i još neka dva dodatna programa za čitanje LK....na drugom kompu proradilo kako treba...na lap topu neće...izbacuje sada sledeću grešku

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala...to je to. Proradilo i na lap topu kada sam instalirao C++ 2008!!!
 
da se nadovezem ako nije problem.. koji citac licnih karti bi mi preporucili?
 
Neki za koji možeš naći podršku, tj. najnovije drajvere.

Inače, nema nekih bitnih razlika, sve mu dodje na isto...
 
Nazad
Vrh Dno