Šta je novo?

UEFI i Linux software RAID1 problem

Ace Rimmer

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
31.12.2005
Poruke
2,826
Poena
380
Dakle, imam problem s instalacijom Linuxa (SLES 11 SP1) na UEFI based server.
Radi se o IBM X series mašini. Dva diska moraju biti u miroru, a ne želim koristiti on-board LSI kontroler za RAID.

Ima li šanse da se izmajmunira nešto da radi GRUB? Isprobao sam sve logične opcije u BIOSU LSI kontrolera i ništa.
 
Uglavnom, diskovi su normalno prepoznati u toku instalacije kao sda i sdb iako nisu inicijalizirani na kontroleru. Instalacija na soft RAID normalno prolazi samo što se nakon restarta ne može napraviti boot s MBRa. SuperGrub CD boot radi i to je rješenje za sad.
 
Jesu li ti i boot particije u miroru ili si ih odvojio?
 
Ne znam reshenje problema, ali me interesuje zashto ne zelish da koristish hardverski RAID preko LSI-a? Nije to neki egzotichan kontroler, pa da nema drajvera.
 
@salac
U posebnom mirror-u (samo /boot). Na non-UEFI sistemu to uredno radi.

Layout je ovakav:
swap - regularna particija od 2Gb na svakom disku (nije mirror)
boot - RAID1 od 200Mb montiran na /boot
ostalo - RAID1 dodijeljen LVM grupi

@jozza
zelim instalaciju neovisnu o kontroleru + neda mi se istrazivti kao kontroler zapravo inicijalizira disk, u smislu da li će ga neki drugi kontroler čitati ili ne
 
Poslednja izmena:
Razbij boot mirror i ostavi dve zasebne particije pa probaj da li radi.
 
probao već, ne radi. Inače instalacija je forsirana s GRUB-om, defoltno nudi ELILO i /boot/efi mount point na VFAT-u što mi ne odgovara. Mislim da problem definitivno radi UEFI / GPT particijska tablica u kombinaciji s GRUB-om.
GRUB2 navodno podržava GPT.
 
Poslednja izmena:
GPT je bio definitivno problem.
Stavio sam MSDOS part. tablice na diskove sa SystemRescueCD i ponovio instalaciju, sad je OK.
 
Nazad
Vrh Dno