Šta je novo?

Pravljenje image-a

Rookie

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2007
Poruke
24
Poena
304
Ovako, potreban mi je sw za pravljenje image-a sledećih OS - Win7, Win2008 R2 i Red Hat. Takođe, sw bi trebalo da bude pojednostavljen jer će obični useri koristiti imidže za deploy OS-ova na udaljenim lokacijama.

Preporuke, saveti, šta raditi, šta ne, hvala unapred :)
 
Offline ili online?
 
Macrium. Ima i free varijanta, ali mislim da bi ti zbog lakoce vracanja image-a vise odgovarala ova druga ;)
 
A to su identične mašine, one na kojima je pravljen image i one na koje se vraća ?
Ako jesu, onda može bilo koji software.
Ako nisu, mora se koristiti Acronis Universal Restore opcija za vraćanje image-a bez drajvera.
Kažem mora Acronis, nisam našao neki drugi alata koji ima tu opciju.
 
Poslednja izmena:
ako si nasao odgovarajuci softver za image-e, a muci te razlicit hardver, to resis sa Sysprep
 
Sta tacno radi universal restore, meni nije bas jasno jer on nudi instalaciju drajvera pre snimanja fajla ali ono sto mi nije jasno u kojoj on fazi to odradjuje. Podigao sam jedan racunar sa universal restore ali nisam ubacivao nove drajvere. Da li ako ne ubacimo te drajvere on kao da radi obican restore?
 
Universal Restore ukloni, pre vraćanja, drajvere za sve uređaje koji nisu generički, i kad se tako restorovan win podigne, ponaša se kao da je "sveže" instaliran
Ako ne koristiš UR opciju, ako je hardver na koji se vraća image mnogo različit od onoga na kome je napravljen image, velika je verovatnoća da se win ne podigne
Čak nije moguće, u velikom broju slučajeva, pokrenuti safe mod i ručno obrisati drajvere
 
Nazad
Vrh Dno