Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

@SnakeEyes

Jeste, potresao sam se jako jer mi ti ides na zivce svoj stavom i tvojim ponasanjem, kako covek da ostane normalan posle ovakvog ugnjetavanja. Verovatno necu moci danima spavam vise i imacu kosmare zbog tebe :d . Ako proveris 70% poruka koje si pisao na ovom topiku su bile upucene meni i vise si se bavio samnom nego sto si pokusavao da objasnis nesto. Dakle okani se vise mene, uzmi pa maltretiraj nekog drugog.

Ti si izrekao da android tablet ne moze da se meri sa iPad tabletom a android tablet nisi koristio uzivo, sve sto vi pricate moze da upotrebi i obrnuto, tako da je beskorisno.

Umorio sam se od ovolikog kucanja i raspravljanja, neka neko drugi preuzme govornicu i nastavi da se bori protiv apple elitizma, verovatno ce biti i uspesniji od mene :d

Perem ruke od cele ove stvari. Izgleda da sam previse glup za ovo.
 
odakle mi podatci ? pa, odatle da za iphone od tih 200.000 aplikacija su 60% svetleci touch dugmici, i ikonice od 0.99$. ajd nadji mi 10 budalashtina za android, molim te ? dok cu ja za manje od 5 minuta i dvaes ekstremnih gluposti koje se vode kao "aplikacije" da ti nadjem za iOS
 
Још нешто ме занима за таблете за андроид 3.0 да ли мора да иде иста хардвер платформа? Мислим на нвидију тегру? или је исти принцип као и за телефоне до скора, тј да може разнолик хардвер да се нађе у њима?

Ne mora, ali je pozeljno. Na primer, te igre ce biti optimizovane za Tegru 2 i tu ce izvlaciti maximalne performanse. Ne znaci da nece biti igrive na ostalim platformama... E sad Tegra 2 je tzv default (kako je ja nazivam) razvojna platforma za 3.0 i kapiram da ce 80% tableta sa 3.0 pokretati tegra 2.
 
Jeste, potresao sam se jako jer mi ti ides na zivce svoj stavom i tvojim ponasanjem, kako covek da ostane normalan posle ovakvog ugnjetavanja. Verovatno necu moci danima spavam vise i imacu kosmare zbog tebe :d . Ako proveris 70% poruka koje si pisao na ovom topiku su bile upucene meni i vise si se bavio samnom nego sto si pokusavao da objasnis nesto.

70% poruka su bile upucene demantovanju netacnih stvari koje si ti izneo, nista upuceno tebi nije nego narodu koji cita. I dalje nisi nabrojao Android aplikacije za tablet uredjaje, time samo pokazujes koliko samo nisi upucen u tematiku o kojoj konstantno pises. Ja pisem o uredjaju koji posedujem i 100% mojih postova je vezano za uredjaj koji posedujem i u koji sam upucen a tvoji svi postovi ovde se odnose na uredjaj koji si video na web-u i sirenje mrznje prema Apple-u.
Ti si izrekao da android tablet ne moze da se meri sa iPad tabletom a android tablet nisi koristio uzivo, sve sto vi pricate moze da upotrebi i obrnuto, tako da je beskorisno.

Za razliku od tebe ne pricam nikada o stvarima u koje nisam upucen i sa kojim nemam licnog iskustva. Galaxy Tab jeste jedini Android tablet koji sam koistio i zato sam upravo pored iPad-a pravio paralelu sa tim uredjajem (kako vezano za cenu tako i vezano za user experience) . A svaka cast na tvojim vidovnjackim sposobnostima ali nisi ubo ovaj put. Dakle jos jednom si izneo neistinu i dezinformaciju ovaj put za moj lik i delo :D.

Umorio sam se od ovolikog kucanja i raspravljanja, neka neko drugi preuzme govornicu i nastavi da se bori protiv apple elitizma...

Jos jednom cu ti ponoviti ono sto sam ti rekao odavno, kakav crni apple elitizam, pogledaj u kojim topic-ima postujes Tableti i njihov OS i iPad 2, ali ko o cemu ti jedino o Apple elitizmu a o konkretnim uredjajima nista korisno od tebe. Cekam i dalje listu aplikacija u suprotnom mislim da tvoje reci nemaju nikakvu tezinu.

Igoritza je napisao(la):
pa, odatle da za iphone od tih 200.000 aplikacija su 60% svetleci touch dugmici, i ikonice od 0.99$.

Sa tobom ne mogu da se raspravljam jer su mi tvoji postovi obavezno stivo koje razbija monotoniju na forumu ali moram ti skrenuti paznju ako ni na sta drugo onda na to da se ikonice ne prodaju na Appstore-u :D
 
Poslednja izmena:
@SnakeEyes

Jeste, potresao sam se jako jer mi ti ides na zivce svoj stavom i tvojim ponasanjem, kako covek da ostane normalan posle ovakvog ugnjetavanja. Verovatno necu moci danima spavam vise i imacu kosmare zbog tebe :d . Ako proveris 70% poruka koje si pisao na ovom topiku su bile upucene meni i vise si se bavio samnom nego sto si pokusavao da objasnis nesto. Dakle okani se vise mene, uzmi pa maltretiraj nekog drugog.

Ti si izrekao da android tablet ne moze da se meri sa iPad tabletom a android tablet nisi koristio uzivo, sve sto vi pricate moze da upotrebi i obrnuto, tako da je beskorisno.

Umorio sam se od ovolikog kucanja i raspravljanja, neka neko drugi preuzme govornicu i nastavi da se bori protiv apple elitizma, verovatno ce biti i uspesniji od mene :d

Perem ruke od cele ove stvari. Izgleda da sam previse glup za ovo.


E ne moze tako, sam si dosao u iPad threadu da bi se raspravljao iz cistog mira i sada bi da se povuces :)

@Igoritza
Potpuno su ti netacni podaci
 
Evo sad gledam nesto i WebOS, ovo je isto veoma kvalitetno odradjeno i po utiscima ljudi (koji su inace probali sve i svasta od tableta) veoma obecava. Plus iza njega sada stoji HP, koji ima sredstava i snage da progura ovo na trziste...LINK
Interesantno, veooooma interesantno moram priznati
 
:d opet ti o cck... :d

da li je toliko tesko skapirati da ne zelim da nosim jos jedno malo ****** uvek sa sobom, i da mi se pri tom ljudi smeju, kako bi mi neko nekad prebacio nesto sa svog USB-a koji svi nose... A da ne pricam o tome koliko je suludo strimovati nesto preko 3G-a... :d

prosto se kosi sa zdravom logikom to sto pricate... :d
 
Rekao sam i nekom drugom ako ti je najbitnije kopiranje sa USB-a onda iPad 2 tablet nije za tebe. Ako ti je bitniji user experience i aplikacije koje su dostupne za iPad onda ces uzeti iPad 2 i kraj price. A ako bas insistiras i na jednom i na drugom onda kupi CCK i nosi ga sa sobom, sta da ti kazem, trenutno trzista tableta nije ti naklonjeno :D. Dakle nedostatak USB-a se moze nadomestiti a nedostatak kvalitetnih aplikacije ne moze ni uz kakvu budzevinu :D
 
E ne moze tako, sam si dosao u iPad threadu da bi se raspravljao iz cistog mira i sada bi da se povuces :)

Pa sta da radim :) . SnakeEyes kaze da iznosim netacne stvari, zasto bezveze da gusim ovu intelektualnu diskusiju koju on vodi :)

Ispunio sam kvotu hate-a barem za danas, prepunio sam vam svima case tako da cu da odmorim barem do sutra heh. U medjuvremenu neka se korisna diskusija nastavi. Opet kazem da bi bez rasprave forum bio dosadno mesto :D
 
Vidim koliko cenis Benchmark kada ti sluzi da ispunis dnevnu dozu hate-a, lepo sto si priznao za sta ti ovi topic-i sluze ali imam neki osecaj da ti moderatori sutra nece dozvoliti da ove topic-e koji su predvidjeni da se u njima nesto korisno procita koristis kao izduvni ventil. Nadam se samo da ces do sutra uspeti da izguglas te aplikacije (posto ti je po sopstvenom prizanju web jedini izvor informacija vezan za tablete i licno se u zivotu nisi susretao sa njima) i konacno ih nabrojis pa da bar nesto vezano za temu od tebe ovde procitamo.
 
Opet kazem da bi bez rasprave forum bio dosadno mesto :D

+1 samo hvali malo prave, konstruktivne, rasprave - moze covek da pomisli da su Apple i Google Srpske firme i da ljudi ovde poseduju xx% akcija jedne ili druge firme. Ovo ima samo kod nas :d

edit: neko bese nekad napisao: Raspravljate se kao da imate akcija Apple-a i Google-a a ne NISa i Aerodroma :D ili tako nesto
 
Poslednja izmena:
Vidim koliko cenis Benchmark kada ti sluzi da ispunis dnevnu dozu hate-a, lepo sto si priznao za sta ti ovi topic-i sluze ali imam neki osecaj da ti moderatori sutra nece dozvoliti da ove topic-e koji su predvidjeni da se u njima nesto korisno procita koristis kao izduvni ventil. Nadam se samo da ces do sutra uspeti da izguglas te aplikacije (posto ti je po sopstvenom prizanju web jedini izvor informacija vezan za tablete i licno se u zivotu nisi susretao sa njima) i konacno ih nabrojis pa da bar nesto vezano za temu od tebe ovde procitamo.

Vidim da ne kapiras shalu, tako da se necu ni truditi da ti objasnim :) . Nijedno pravilo nisam prekrsio tako da moderatori nemaju sta da mi zabranjuju, i sve sto sam do sada pisao je bilo ozbiljno od strane mene, da li vi to shvatali kao hate ili ne, kao sto sam hteo da istaknem u shali me ne dotice.

Koje aplikacije te interesuju, sta hoces da nabrojim, nije mi jasno? Sta pobogu sada hoces da dokazes? Nisi mi jasan lik nimalo.

A sada stvarno se povlacim iz ove teme , vidim da ti je lepo sto si se uhvatio za mene pa ne pustas, ali moracu da te razocaram. Pricacu stalno kako necu vise da postujem, pa ces ti da napises nesto, pa cu onda ja da se vratim, ali nemam stvarno nameru to da radim, tako da zavrsavam ovde. Prijatnu vam noc zelim i buduce uspehe u diskusiji iPad vs rest of the world.
 
Operativni sistemi, uporedno:

1. user friendly - pobedio android u startu. jel treba da se raspravljamo, ili da zakljucimo ocigledno ?

2. dugme protiv dugmica - kako rekoh, imao sam iPad dobijen na poklon, i prodao ga jako brzo, znam o cemu pricam - jedno dugme nije revolucija, iPad bi daleko bolje funkcionisao da ima home + back, pogotovo sto je na androidu Home dvofunkcionalno (press, hold)

menu dugme je prednost u androidu, jer pritiskom na isto, ODMA dobijate podesavanja SVAKE aplikacije, dok je na iOS-u to lutrija u smislu da moras da nabadas da bi nasao.

3. kastomizacija - i ovo je bezveze uopste zapocinjati kao raspravu, al ajd da spomenem - android: launcheri, pozadina, uredjivanje 100% po korisnikovoj zelji, kompletna kontrola vidzeta na androidu, zamena tastature kojih ima brdo i tako dalje. to iOS nema, niti ce ikad imati.

4. integracija aplikacija - na iOS-u su aplikacije standalone, dok su na androidu podesive da razmenjuju podatke, sto je PRAVA karakteristika "smartphone-a".

5. klaud - pobedio android u startu. zasto ? zato sto je za dzabe. i bez potrebe sinkovanja.

6. search - voice search uz integraciju sa google-om je kiloemtrima ispred iPhone-a. sobzirom da govorimo o smartphone-ovima i tabletima, koji izvode funkcije iz star treka, a iOS to nema i ne moze, pogotovo sto nema integraciju aplikacija i google, recite mi, KO je ovde u buducnosti, ipad bez USB-a jer sve prolazi kroz vazduh (epic fail echo), ili android ?

7. flash - full flash VS no flash. jel bese i flash stvar proslosti, buducnost je u html5 ?

jel vama tvrdoglavima treba jos neka informacija da bi zakljucili da je Android majka mara za iOS ?
 
Nijedno pravilo nisam prekrsio tako da moderatori nemaju sta da mi zabranjuju, i sve sto sam do sada pisao je bilo ozbiljno od strane mene, da li vi to shvatali kao hate ili ne, kao sto sam hteo da istaknem u shali me ne dotice.

Namerno sirenje hate-a po forumu se protivi pravilima. Kao i konstantni offtopic koji ubacujes u topic-e koji se bave tablet-ima. A kazes da te nista ne dotice a kukao si kako si se iznervirao i sta ti ovo u zivotu treba. Ti cas pricas jedno cas drugo.
Koje aplikacije te interesuju, sta hoces da nabrojim, nije mi jasno? Sta pobogu sada hoces da dokazes? Nisi mi jasan lik nimalo.

Ne vidim zasto se pravis da ne razumes, jel treba opet da te citiram? Rekao si za sve korisne aplikacije na iOS-u imas Android tablet pandan, nabrojao sam ti par aplikacija koje svakodnevno koristim a ti nikako da kazes koji su Android tablet pandani. Dakle nista od konkretnog odgovora nego opet sirenje offtopic-a.
 
Ma pusti, kad sam video šta pišu ljudi čije sam mišljenje cenio do juče, zgadilo mi se i odustao sam od diskusije.
Kao, nisu magneti, instant off i onaj cover nikakva "nuklearna fizika"...? Pa što niko nikad ništa slično nije uradio, a da tako funkcioniše. Zašto jbt, niko TABLET nije napravio i ponudio za 500 dolara pre nego što se pojavio iPad? I onda kažu - Stiv je bezobrazan što ih naziva copycat-ovima. Apple nije izmislio table. Naravno da su copycats. Offakinkors! Apple nije izmislio mp3 plejer, ali je 8 od 10 plejera u svetu iPod. Apple nije izmislio touchscreen i multitouch, ali kako je izašao iPhone, svako se trudio da upravo to ima na premium modelima. Apple nije izmislio tablet, ali ih niko u planu nije imao dok svet nije poludeo za iPad-om.

notebook je jedno - Apple tu jeste skup i kapiram ljude koji nemaju potrebe ili mogućnosti da ih imaju. Nemam nijedan problem sa tim. I zato je logično da MacBook nema više od 5-6% share-a kad su notebookovi u pitanju. Ali kad neko priča da najprodavaniji tablet, koji drži 90% svetskog tržišta, loš... muka mi je. Mislim, jeftiniji je čak i od smejurija iz Viewsonica, ASUS-a i MSI-ja, a da ne pričamo o tome koliko je jeftiniji od Samsungovih i Motorolinih plastikanera koji, eto, imaju USB :D (ove no name kineze i blackberry i ne računam u tablete - to su pre fotofrejmovi koji su krekovani i na koje je instaliran android). Apple je inovator, njihove proizvode je uživanje koristiti, a ako se na nešto ne možeš u početku navići, kada se navikneš, kapiraš da je to bolje nego što si do sada radio...

auuuu al ga pretera....
 
@Igoritza
Ajde mogu da razumem to da nisi upoznat sa brojem i kvalitetom aplikacija/igrica na iOS i koliko je on user friendly jer se kao tebi vise svidja android, ali nikako ne mogu da razumem kako pobogu ti ne znas da je android na tabletima skroz izbacio dugmad pa nam objasnjavas kako su ona nevidjena prednost? :D

Pogledaj samo ovo da vidis koliko lepo ce moci iOS da se koristi cak i bez tog jednog home dugmeta kojeg sada iPad ima:
http://www.youtube.com/watch?v=ZAtGAJNApkM
 
Poslednja izmena:
Да би андроид био озбиљан систем, прво мора да добије графичку акцелерацију (што 3.0 доноси хвала богу после толико времена), друго мора да се заведе ред у апликацијама, да се знају неки стандарди, као и у хардверу, да би се исте апликације оптимизовале и радиле што боље. Зашто ово кажем? Зато што знам како ради iPhone 2G са 400Mhz i 128MB RAM-a, а знам и како ради нпр HTC Wildfire са 533MHz и 384MB RAM-a, небо и земља. Пробао сам и Xperia X10 боље не питајте колико је оно лоше.. Неоптимизованост најгора. Дакле иста ствар ће бити и са таблетима, уколико 3.0 не заведе неки ред, што се надам да хоће.
 
6YUoA.jpg


Moralo je :D
 
Wildfire radi bolje i od ip3g. Ne znam o cemu govoris???
I zadrzite se na tabletima. Nemojte mobilne da mesate u ovo.

Sustinska razlika izmedju iOS-a i Androida je da iOS izvrsava aplikacije koje su obliku masinskog koda za taj ARM procesor... kao sto Windows izvrsava .exe fajlove.
Android ima Dalvik VM koji izvrsava Java bytecode... to je neka vrsta interpretera. Do verzije 2.1 Dalvik VM je interpretirao bytecode, medjutim od 2.2 poseduje JIT kompajler koji u letu prevodi aplikaciju na masinski jezik te postize brzinu izvrsavanja kao .exe. Pored toga, ako su nekome jako bitne performanse moze da napise deo aplikacije u c/c++ i da to poveze sa Javom pomocu JNI. Medjutim, sve ima manje potrebe za tim jer Google kroz novije API verzije prosiruje mogucnosti Jave i smanjuje se potreba za izlete u JNI.

Postoje jos nekoliko problema. Apple je jako spor sa izdavanjem developer licenci. Ja sam imao srece pa sam na vreme dobio. Oni koja sada zatraze dev. licencu cekaju po 6+ meseci. Ako npr. neka marketinska agencija zeli da kupi nekoliko iPad-ova i da ih koristi za promocija i da pritom razvija sopstvene aplikacije za promocije, treba da ceka 6+ meseci da bi im Apple odobrio da radi. Resenje je u JB i hakovanji XCodea.. ali opet.. to uopste nije elegantno jer je tesko debugovati app sa takvim nacinom rada.

Sa Adroidom nema tih problema. Svako moze da pocne da radi i da odmah testira app na uredjaju.

Meni kod iOSa smeta ogranicenosti i zato sto moram da jurim workaround da bih uradio neku jednostavnu stvar koju ocekujem da takav uredjaj mze da uradi. Ali kada mi neki fanboj kaze da to treba tako onda me takva ogranicenost zivcira. I verujem da je to glavni uzrok ovakvih rasprava. Fanboji isticu iPad user experience kao veliku prednost. Ocito ne znaju da moze mnoogoo bolje.
 
Operativni sistemi, uporedno:

1. user friendly - pobedio android u startu. jel treba da se raspravljamo, ili da zakljucimo ocigledno ?

Jaooo, jaooo, jaoooo :D . Ajd bilo sta drugo da si naveo ali user friendliness... Pa ako se nesto moze reci za iOS je da je most user friendly OS. Ne znam samo kako to mogu da ti dokazem, u krajnjem slucaju to je opste poznata stvar.

http://www.newgadget.org/technology/apple-ios-vs-google-android-which-one-is-better/

"So, when it comes to user-friendly interface, iOS is believed to be better than the Android. I have personally used both of them and I found iOS better in terms of multi-touch gestures and friendly interface."

http://buzzever.com/android-vs-ios-or-windows-phone-7-vs-symbian-3-which-one-best/

"Designing a good looking interface is one thing. Designing a good looking interface that is also easy to use is another and no one does this better than Apple. If you don’t believe us just search online for videos where kids are given an iPad or an iPhone and within minutes they manage to figure out the basics.

In our experience iOS has turned out to be the easiest mobile operating system, where everything was so clear and obvious that anyone who used it for the first time, regardless of age, could figure it out without having to refer to a manual. The reason for this is that it does not assume that the user knows how to use it and because of that you can go around doing basic things without any help. It is incredibly intuitive and makes you wonder why others haven’t figured out a way to make their software work this way. It feels as if it was designed with regular human beings in mind, not robots or geeks. We loved the keyboard especially.

Next in line of intuitiveness is Android. It does not have the same level of simplicity as iOS, were you can detach you brain and still manage to work the interface, but it is still very easy nonetheless."

2. dugme protiv dugmica - kako rekoh, imao sam iPad dobijen na poklon, i prodao ga jako brzo, znam o cemu pricam - jedno dugme nije revolucija, iPad bi daleko bolje funkcionisao da ima home + back, pogotovo sto je na androidu Home dvofunkcionalno (press, hold)

menu dugme je prednost u androidu, jer pritiskom na isto, ODMA dobijate podesavanja SVAKE aplikacije, dok je na iOS-u to lutrija u smislu da moras da nabadas da bi nasao.

Em iPhone ima dvostruku funkcionalnost Home dugmeta vec duze vreme em Android tableti nemaju 2 dugmeta :D

3. kastomizacija - i ovo je bezveze uopste zapocinjati kao raspravu, al ajd da spomenem - android: launcheri, pozadina, uredjivanje 100% po korisnikovoj zelji, kompletna kontrola vidzeta na androidu, zamena tastature kojih ima brdo i tako dalje. to iOS nema, niti ce ikad imati.

Nema se sta dodati tu je Andorid u prednosti ali ne znam kako mozes da tvrdis da iOS tako nesto nikada nece imati, izgleda si palio time machine ovih dana :D

4. integracija aplikacija - na iOS-u su aplikacije standalone, dok su na androidu podesive da razmenjuju podatke, sto je PRAVA karakteristika "smartphone-a".

Ovo mi je maksimalno nejasno, kakve podatke aplikacije treba da razmenjuju? Fajl sacuvan u recimo nekoj od iWork aplikacije moze da se otvori i u recimo QuickOffice-u tako da mi nikako nije jasno na sta mislis?

5. klaud - pobedio android u startu. zasto ? zato sto je za dzabe. i bez potrebe sinkovanja.

Klaud je uzasno sirok pojam i samo napisati klaud - pobedio android u startu nema ama bas nikakvog smisla, moraces pojasniti malo. Sta podrazumevas pod klaud? Ako je cloud storage u pitanju onda :

http://itunes.apple.com/us/app/oxygen-for-ipad-cloud-storage/id419629094?mt=8

Ako je syncovanje kontakta recimo u pitanju, svi moji kontakti su syncovani sa Google nalogom, nije mi uopste jasno o cemu pricas.

6. search - voice search uz integraciju sa google-om je kiloemtrima ispred iPhone-a. sobzirom da govorimo o smartphone-ovima i tabletima, koji izvode funkcije iz star treka, a iOS to nema i ne moze, pogotovo sto nema integraciju aplikacija i google, recite mi, KO je ovde u buducnosti, ipad bez USB-a jer sve prolazi kroz vazduh (epic fail echo), ili android ?

7. flash - full flash VS no flash. jel bese i flash stvar proslosti, buducnost je u html5 ?

Istina je da iPad nema voice search i flash ali u svim ovim tvojim nabrajanjima zaboravio si da pomenes da za Honecomb postoji manje od 100 aplikacija a za iPad 65 000, po tebi to nije veca mana Android-a u odnosu na iOS nego sto je Voice Search nedostatak za iPad?

Fanboji isticu iPad user experience kao veliku prednost. Ocito ne znaju da moze mnoogoo bolje.

A hater-i tvrde da ne moze da se sacuva mail attachment na iPad-u, da ga je nemoguce najjednostavnije copy paste-ovati na desktop racunar, da ce iPad 2 izaci na leto... Mislim o cemu pricamo? Ti stalno o nekoj ogranicenosti a kad das neki konkretan primer i kad ti se pokaze da uopste nije tako kao sto pricas ti se samo vracas na korak 1 i opet pricu o ogranicenosti.
 
Poslednja izmena:
Wildfire radi bolje i od ip3g. Ne znam o cemu govoris???
I zadrzite se na tabletima. Nemojte mobilne da mesate u ovo.

Нпр све сече и лагује, нпр узми сурфуј па ће ти се касти, ок не треба да расплињујемо тему на телефоне, али зар то нису (практично) исти ОС-еви? iOS је барем малтене исти.И на том примеру само желим да скренем пажњу на лошу оптимизованост и осећај недовршености, на то треба да обрате пажњу више него на стављању више мегахерца.

Sustinska razlika izmedju iOS-a i Androida je da iOS izvrsava aplikacije koje su obliku masinskog koda za taj ARM procesor... kao sto Windows izvrsava .exe fajlove.

Па зар се то не зове оптимизованост?
 
Zbog cega ne vredi toliko, pa pogledaj cene konkurencije?
jesam ja nekad rekao da su cene konkurencije ok? ovaj buđavi galaxy tab kod nas je bio ko polovan jugo. za šta?

smart telefoni imaju isti OS i jako slican hw, malo slabiji zbog potrosnje, ali u sustini to je to - mogucnosti su im realno slicne. za razliku od telefona sa svojih ~4'', tableti ipak imaju dovoljno veliki ekran da i budu upotrebljivi za nesto, telefoni to nisu sta god ljudi pricali. neshvatljivo mi je da je normalno dati 400, 500, 600e za telefon, dok se za tablete govori da su skupi..

pa da, tom logikom telefoni i treba da budu skuplji od tableta, jer je neosporno teže i skuplje spakovati napravu iste jačine u tako malo kućište telefona nego u onoliko kućište tableta....
 
Govorim o next gen uredjajima, ne znam ni da li Honeycomb uopste podrzava 2 HW dugmeta.
 
Napisi tako. ZA sad je mnoooogoo vise andoroid talbeta koji imaju 2 ili vise dugmeta.
A kako ce biti to cemo tek da vidimo.
 
Mislio sam da se podrazumeva da pricamo o tablet-ima koji su tek izasli na trziste ili tek treba da izadju kao i o najnovijim verzijama OS-eva. Licno mislim da Honeycomb uopste ne podrzava 2 hardverska dugmeta tako da ne verujem ni da ce se pojavljivati takvi uredjaji jer su osnova Honeycombovog user interface-a dugmici za opcije na ekranu (sto se meni licno izuzetno svidja).

dugmici.jpg


Na ovo konkretno mislim.
 
Poslednja izmena:
Moguce, ne znam sta ce biti , znam sta je do sad u vecini.
 
Da, a ti si u to vreme imao daleko napredniji fon, Nokiu sa Symbianom:d

I ne znam sta se desava sa botovima, zaboravili ste na Flash :d
 
Da, a ti si u to vreme imao daleko napredniji fon, Nokiu sa Symbianom:d

I ne znam sta se desava sa botovima, zaboravili ste na Flash :d

ne pravi se da ne znas...

rekli ste da vam ne treba BT, predja kamera, multitasking, copy-paste, i jos dosta toga, pobogu niste mogli da promenite neki costum ringtone !!! stvari koje su dodavane godinama a koju su postojale na drugim telefonima

smej se sad :D
 
Ma znam, ne sporim to ali sve je krenulo kao Igoritzino trenutno poredjenje iOS vs Honeycomb, zato sam i spomenuo kako za Honeycomb ni ne postoje trenutno tableti sa 2 dugmeta.
 
Nazad
Vrh Dno