»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 128 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 1913

Tema: Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Member Avatar korisnika manfromearth
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        839
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500K
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H B3
        • RAM: 2x4 GB 1600Mhz Kingston HyperX
        • VGA: Gigabyte Radeon 6870 OC WindForce 3x
        • MON: Samsung 2493HM
        • HDD: 2x500GB WD, 1xSamsung 1TB, 1xTranscend 500GB externi
        • OPT: pffff
        • Case: CoolerMaster Cosmos 1000, ThermalTake 650W
        • SND: onboard
        • LAP: Toshiba p300a
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: priest77 Pogledaj poruku
        Mislim da je ovde svima jasno koliko vam je krivo sto iPad nema konkurenciju i stvarno ne znam sta hocete da dokazete?
        Tako je bilo i sa iPhone temom i gomilom drugih tema; iz cistog mira su poceli da upadaju ljubomorni hejteri pa je morala da se zatvori, dok nista od toga se nije desilo sa nijednom andorid temom, pa sada sami zakljucite ko je veci zaludjenik i sektas.
        U redu ako se vi borite protiv fanboizma, onda mozemo i mi protiv hejtera koju upadaju tako po temama
        ma iskreno me ne zanima ni tablet, ni pametni telefon, jedino sto me zanima je OS i software...

a hejtujemo jer ste hardcore fanboys i to tako ide....svako ko misli da je specijalan jer koristi apple uredjaje(vidi samo drivera i njegove komentare, ko da je car *mjau**mjau**mjau*) izaziva hejt od strane "normalnih" ljudi koji uredjaj gledaju korz cena/performanse i kojem to nije najvaznija stvar u zivotu...eto toliko...

Member Avatar korisnika priest77
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        4.386
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel C2D E8200 @3200
        • MoBo: Gigabyte GA-P43-ES3G
        • RAM: 4 x Kingmax 1 GB DDR2 800 MHz (KLDD48F-A8KB5 )
        • VGA: GeForce 9600 GT
        • MON: LE32D550
        • HDD: SSD SAMSUNG 830, 1TB ST31000524AS, WD2500KS 250GB
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-108
        • Case: Cheiftec GPS-450AA-101A
        • LAP: Fujiitsu SIEMENS Amilo Pro V3205
        • TV: LE32D550
      6. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku

Mora da se poteze taj fanboizam svaki put jer je nejasno kako mane postaju prednosti ako su na apple proizvodu, kako crno postaje belo, kako cena utice na njihovo razmisljanje. Primer je kako je iPad bio dosta skuplji od drugih tableta pa se pravdalo time kako je hardverski bolji od njih i kako je to zaokruzen i savrsen proizvod, a sa pojavom novih tableta kao sto je Galaxy tab 2 koji je skuplji ali i bolji od iPad-a ta veca cena sada postaje negativna stvar.
        Pa normalno je da vas ljudi podsete da ste kukali da je iPad skup proizvod, a sada kada konkurencija pokusava da ima bar priblizan kvalitet proizvoda (a nema ga) i izadje sa vecom cenom, sada gle cuda to je opravdno i to upravo onima koji su najvise digli buku oko cene.

Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Ajde da ne bude da samo pricamo o fanboizmu pogledajmo i ove alternative:
        Te alternative su bitne samo onima koji se loze na brojke i megaherce, a koriscenje samog uredjaja stavljaju u drugi ili treci plan.

Citat Citiram korisnika: manfromearth Pogledaj poruku
        ma iskreno me ne zanima ni tablet, ni pametni telefon, jedino sto me zanima je OS i software...

a hejtujemo jer ste hardcore fanboys i to tako ide....svako ko misli da je specijalan jer koristi apple uredjaje(vidi samo drivera i njegove komentare, ko da je car *mjau**mjau**mjau*) izaziva hejt od strane "normalnih" ljudi koji uredjaj gledaju korz cena/performanse i kojem to nije najvaznija stvar u zivotu...eto toliko...
        To su kompleksi koji nemaju veze sa realnocu, narocito sada kada vasi miljenici nude apple kopije po puno vecoj ceni.
        Ako ja kazem iOS jeste bolji od Andoida jer nudi vise, ne vidim zasto sam ja nenormalan, jer za razliku od vas ja ne idem po andoid temama da solim ljudima pamet i da ispadnem smesan.
        Menjao priest77 : 03.03.2011. u 21:21

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      9. Opet obrces stvari kao i uvek. Ja sam hteo da kazem kako je VAMA bila prihvatljiva cena iPad-a, dok vam je sada cena za Galaxy Tab 2 prevelika iako je uredjaj bolji od iPad-a 2, i sad likujete kako je iPad 2 jeftiniji i to vam je sada bitna stvar.

Uostalom, koliko ce kostati iPad 2 kod nas a koliko Galaxy tab 2? Opet se nagadjaju cene iako uredjaji jos nisu izasli. Rumoured price za Galaxy tab 2 ce biti 700e, koja je cena za iPad2 u evrima?

Nemoj da se brines da ces ispasti smesan, to si davno ucinio u iPhone vs Galaxy s i Samoled vs retina diskusijama.
        Menjao Gizmo : 03.03.2011. u 21:31

Member Avatar korisnika SnakeEyes
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        831
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel C2D E6300 BOX
        • MoBo: MSI P965 Platinum
        • RAM: Transcend DDR2 667 2x1GB
        • VGA: His x1950pro
        • MON: Samsung 940BW
        • HDD: Seagate 250 GB
        • OPT: Pioneer DVR 111 Black
        • Case: Chieftec Dragon Black 400W
        • INET: DSL
      12. Jedva cekam da nadjem vremena da ti odgovorim, mnogo besmislica i kontradiktornosti na jednom mestu. Hint koliko je kostao iPad kod nas u Metrou a koliko Galaxy Tab u VIP-u?

Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        4.386
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Opet obrces stvari kao i uvek. Ja sam hteo da kazem kako je VAMA bila prihvatljiva cena iPad-a, dok vam je sada cena za Galaxy Tab 2 prevelika iako je uredjaj bolji od iPad-a 2, i sad likujete kako je iPad 2 jeftiniji i to vam je sada bitna stvar.
        Zar si zaboravio da ste to vi bili ti koji su kukali o ceni a ne mi? Mi vas sada samo podsecamo i to vam smeta.

Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      17. Moja mašina
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      18. Citat Citiram korisnika: SnakeEyes Pogledaj poruku
        Jedva cekam da nadjem vremena da ti odgovorim, mnogo besmislica i kontradiktornosti na jednom mestu. Hint koliko je kostao iPad kod nas u Metrou a koliko Galaxy Tab u VIP-u?
        Ajde da vidim tu tvoju pamet, mozda i naucim nesto, a mozda ipak i ne jer si apple fanboy pa ce uvek biti ono sto tebi odgovara.

iPad je kostao 57k u Metrou, Galaxy Tab kosta 55990 din na paketu 325 kod Vipa, poenta? Jel je iPad bolji a jeftiniji uredjaj od Galaxy Tab-a, jel je to tvoje misljenje?

@priest77

Vi niste kukali jer ne kukate ni na jednu cenu apple proizvoda. Da je cena za iPad 2 1000e i to bi bilo prihvatljivo, jer je to ipak apple jelte. Sad kada je neko dostigao iPad i ima slicnu/vecu cenu sad je to neprihvatljiva cena.

Ja i dalje cekam tu cenu iPad2 u evropi i cenu Galaxy tab 2, stim sto Tab 2 ima osnova za vecu cenu.

Member Avatar korisnika telep
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        11.251
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
        • MoBo: Asus
        • RAM: Geil 2x1 GB DDR2
        • VGA: Sapphire 6790
        • MON: Neki Acer od 22 inca
        • HDD: WD Red 1TB + 640AAKS
        • OPT: Pioneer 110D
        • Case: Chieftec / Chieftec 500w
        • SND: Logitech
        • LAP: Dell Inspiron N5110 15R i7
        • TV: Samsung
        • Ostalo: Nexus 7 32GB, Redmi 5 Plus, Logitech G5, G500

Member Avatar korisnika scouser
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.583
      22. Moja mašina
        • CPU: Q6600
        • MoBo: ASUS P5W DH DL 975X
        • RAM: 2x2GB KINGSTON DDR2 800
        • VGA: MSI 2600PRO DDR3 256MB
        • MON: DELL U 2312M
        • HDD: 1x640GB AAKS,2 X WD 500GB AAKS SATA2
        • Case: CHIEFTEC DG01-WDU,ENERMAX LIBERTY 500W
        • SND: LOGITECH X 210,SB AUDIGY
        • LAP: Asus T100HA
        • TV: LG LH3000
        • INET: DSL
        • Ostalo: LOGITECH c310 SKY STAR 2 Nexus 5x Nexus 5
      23. Hajde sad glupo pitanje,ne razumem se bas i ne pratim ovakve teme...
        1.iPad 2 nema usb,jel tako? Pa kako da ubacim ono sto zelim u njega? Sa neta da skidam?
        Ne zezam se,ozbiljno pitam,ne hejtujem nista.
        ▒▓██ ✯ █ L █ I █ V █ E █ R █ P █ O █ O █ L █ ✯ ██▓▒

Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        4.386
      25. Moja mašina
      26. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Ajde da vidim tu tvoju pamet, mozda i naucim nesto, a mozda ipak i ne jer si apple fanboy pa ce uvek biti ono sto tebi odgovara.

iPad je kostao 57k u Metrou, Galaxy Tab kosta 55990 din na paketu 325 kod Vipa, poenta? Jel je iPad bolji a jeftiniji uredjaj od Galaxy Tab-a, jel je to tvoje misljenje?
        Jeste jeftiniji jedino ako mesecnu pretplatu na koju se obavezujes ne placas iz tvog dzepa
        A iPad jeste puno bolji uredjaj od Galaxy Tab u pokusaju.

@scouser
        Ubacujes preko njegovog kabla ili preko wifi-ja, ili skidas direktno sa neta, videces to je najmanji problem.
        Menjao priest77 : 03.03.2011. u 22:07

Moderator Avatar korisnika weasel
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.236
        Iskreno ja na svom tabletu nisam imao uopste potrebe za usb-om...
        Sve preko wifi ubacim sto mi treba.Ipak na tablet nemam potrebu da drzim fajlove od 10 gb tako da wifi brzina od 2MB/s je sasvim dovoljna.

Member Avatar korisnika OTAC
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        1.451
        Citat Citiram korisnika: priest77 Pogledaj poruku
        .... iz cistog mira su poceli da upadaju ljubomorni hejteri pa je morala da se zatvori, dok nista od toga se nije desilo sa nijednom andorid temom, pa sada sami zakljucite ko je veci zaludjenik i sektas
        1.) kako covek moze da bude ljubomoran na nesto sto smatra ne bas najboljim izborom i pljuje (sam kazes da su ljudi pljuvali proizvod,pa onda sumnjam bas da su bili ljubomorni)
        2.) u android temi se nista od toga nije desilo (da dodje appleboy i krene da pljuje) jer kako bi to izgledalo? dodje fanboy i kaze: JAO, VI NA ANDROIDU IMATE COOL WIDGETE,A MI SAMO HOME SCREEN-OVE...
        JAO, VI IMATE OPCIJU MASS STORAGE-A, VI IMATE BLUETOOTH SHARING IZMEDJU RAZLICITIH UREDJAJA, VI IMATE OVO VI IMATE ONO....
        Realno, mnoge stvari i nisu korisnicima iOS-a bitne u tom slucaju, nego SAMO GLUPI VISHAK (poput bluetooth-a)ali nije bilo razloga da bilo ko upada jer je anroid neprikosnoveno imao VISHE opcija nego iOS...tu nema lazi i nema prevare..jeste imao manji broj aplikacija,al to je doslo na svoje.

A zasto ostali ljudi pljuju apple? Pa realno,bilo koji njihov proizvod je stvarno dobar,i niko ne pljuje zato sto je apple proizvod sam po sebi los...ali pljuju zato sto apple izbacuje robu koja je dosta vecih,ili slicnih cena kao konkurenti,vade se ne neku exluzivnost i MEGA upotrebljivost, sto ustvari vredja inteligenciju vecine ljudi koja shvata da je to mazanje ociju i i da Steve Jobs iskusno pravi od korisnika poslusne robove... da moze bolje, moze,a 95% stvari koje radis na toliko SPECIFICNOM APPLE iPhone4 mozes i na drugim telefonima koji pokrecu android(browsing,mail,media playing,gaming...)dok ostale stvari poput iMovie i Facetime itd, nisu BAS toliko velike prednosti,a kombinovano sa nedostacima,sve zajedno pada ispod android telefona.
        to je prosto kao pasulj. a jos je skuplji apple harver.

ako galaxytabII bude bio skuplji proporcionalno sa tim koliko je hardverski/softverski bolji,bice donekle razumljivo...ako bude iste cene ili malo jeftiniji, pa kako onda covek da ne pljune iPad, za koji treba iTunes, i poseban kabel da bi slike prebacio. (sad mi napisite citavu studiju o tome kako postoje drugi nacini za prebacivanje,znam i sam,ali ovo je najjednostavniji,a na iPad-u nije moguc..i to bi verovatno mene odbilo da je ista cena PAD-a i TAB-a...)
        Menjao OTAC : 03.03.2011. u 22:47
        "bolje da sam s frendovima pijo rujno vino, nego sto sam tebe kuurvo vodio u kino..."

Member Avatar korisnika Switch
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.443
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 3.4Ghz
        • VGA: Radeon HD6970M 2gb ddr3
        • LAP: MacBook Pro i5 2.53Ghz
      31. Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        Isto tako se Fiat i Pezo krvavo bore na trzishtu, nikad gore automobile nisu imali

Samo jedna stvar odlucuje kakav ce neki proizvod biti, a to je poslovna politika. I to se grubo moze podeliti u dve grupe. Oni koji pokushavaju uz najmanje ulaganja i najbrze vreme da naprave uredjaj koji ce kupiti shto veci broj kupaca, i u toj grupi je 99.xx% kompanija na ovom svetu, a postoje one druge kompanije koje puno ulazu u R&D i umesto da komadaju i prave frankenshtajna od tudjih proizvoda, pokushavaju da sve ili skoro sve naprave sami, i to je jedini nachin gde se dobija zaokruzen proizvod koji se sa drugima ne moze porediti "na papiru" kako to inache ljudi vole da rade. Zato oni koji su iz prve grupe, nikada nece imati proizvode kao ovi iz druge. Ne zato shto ne znaju, ili ne mogu, vec zato shto ne zele jer je to tezi i mnogo rizichniji nacin da se dodje do profita.

Sad samo treba shvatiti koje kompanije su u kojoj grupi i sve je jasno kao dan, ukljuchujuci i Copycat komentar...
        Upravo to.
        Najbolje su mi price da je jedina prednost ovog ipada to sto ce konkurenti sada da "zagreju stolicu" i izbace nesto jos bolje. Mozda ce da izbace nesto bolje, ali to ce biti marta sledece godine kad bude bio predstavljen iPad 3. Jednostavno su svojom poslovnom politikom o kojoj driver prica sebe odmah stavili dva koraka iza apple-a, i najverovatnije se nece nista promeniti po tom pitanju.
        A jos je bolji komentar da je najveca mana iPad-a iOS. iOS je najveca mana, a 65 000 aplikacija za iOS su najveca prednost.

Member Avatar korisnika chimpresco
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        1.170
        Trziste je pokazalo koji tablet je najbolji i, po meni to je jedino merilo (broj prodatih uredjaja). Kao i sa iPhone-om dodaju po malo featursa da imaju za svaku godinu nesto novo. Prvo sto mi se ucinilo bzvz je smart cover koji je uzeo dobar deo reklame za 2-ku...
        CBR1000RR

Member Avatar korisnika Switch
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.443
      34. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 3.4Ghz
        • VGA: Radeon HD6970M 2gb ddr3
        • LAP: MacBook Pro i5 2.53Ghz
      35. @ Gizmor
        Lepo je neko rekao da si talenat za televizore, ali je zato moralo da se skracuje na drugom kraju.
        Kako mozes reci da je Galaxy S bolji od iPada? Kad sam na uporednom videu video koliki displej ima galaxy tab samo sto nisam pao sa stolice. Ono moze da se poredi pre sa iphone-om 4 nego sa ipad-om, jednostavno nije ista kategorija uredjaja. Ko za galaxy mutanta moze da da vise para nego za ipad, sa njim sigurno nesto nije u redu. Mislim, ne mogu da veurjem da samsung misle da sa tim poluproizvodom moze da se takmici sa appleom.
        Ok, motorola xoom ima lep UI. Lep UI i to je to. Tu se zavrsava prica o motoroli xoom i honeycombu. Naspram iPada svi ostali tableti deluju kao modeli u ranoj fazi izrade ili u nekim boljim slucajevima prototipi.
        Menjao Switch : 03.03.2011. u 23:04

Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.318
      37. Moja mašina
      38. Tvoje misljenje me bas i previse ne zanima, po onome sto sam zakljucio o tebi i tvojim postovima.

Strucnjak sam za tablete isto ko i ostali, nemoj da mi pricas gluposti. Ono sto ti zakljucujes o galaxy tab-u je tvoja stvar i nema nikakve veze sa mojim znanjem o tabletima i tome sto mislim da je bolji od iPad-a, nemoj da mesas stvari.

Ista stvar i za Xoom, ti mozes sta god da pricas o njemu kad su ti samo dobri apple proizvodi, dakle mani me tih prica i nastavi sa svojim zivotom i daljom kupovinom apple uredjaja. Misljenja nam se siroko mimoilaze, a ne samo moja i tvoja, vec svih non-apple vs apple korisnika. Vredjate nam inteligenciju vasim postovima i ubedjivanjem, kod mene to ne prolazi, vec prolazi samo kod tebe i tebi slicnih apple fanboya.

Strana 3 od 128 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •