Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

Nije mi samo jasno kako mozes uporedjivati brzinu Xoom-a sa iPad-om kada novi barem duplo brzi izlazi za nedelju dana.

Ah sry , mislio sam na iPad2 , nego sam zaboravio da su premesteni postovi u drugu temu , pa sam mislio da se to podrazumeva

Sa druge strane , ako cemo tim sistemom - cekaj da izadje ovaj , onda se prica moze razvuci u nedogled xD
 
Meni i dalje nije jasno cemu sluzi tablet..mislim sta raditi sa toliko uredjaja oko sebe.

Malo koristim pc za rad u wordu, sta znam cadu i ostalim ozbiljnijim programima, pa mi onda nesto padne na pamet da pogledam na netu pa uzmem tablet pa surfujem...onda do'vatim mobilni, odem na market i skinem neku igru/aplikaciju..probam, obrisem, ostavim. Odem malo i tu na net da se tel. ne zapostavi (ipak sam ga skupo platio). Pa onda popalim wi-fi na svim uredjajima u kuci i umrezim ih i onda kopiram pesme i filmove sa pc-a, na tel., sa tel. na tablet.. Testiram brzine kopiranja... Prikacim tablet na plasmu da odgledam neki HD film... Smorim se, i bacim tablet u neki cosak i odem da igram ko covek neku igru na pc-ju..
 
Ja sam imao ipad mesec dana i za tih mesec dana sam ga besumucno koristio. PC skoro nisam ni palio za to vreme. A iphone uopste ne koristim toliko. Kada sam kupio iphone 3gs igrao sam se sa njim dve nedelje i posle sam nastavio da ga koristim kao najobicniji telefon. sada imam iphone 4 i mogu reci da veoma retko upalim neku aplikaciju. Koristim ga uglavnom za net i to kad nemam mbp pri ruci. Velicina ipada je idealna za komforan rad i pravo uzivanje u surfu i aplikacijama, posle ipada iphone mi je nekako mali. Tako da sam dosao do zakljucka da je najbolja moguca iKombinacija jedan stariji iphone i jedan novi ipad. Planiram da sada kupim ipad 2, a da iphone promenim tek za godinu ili dve.
 
http://www.engadget.com/2011/03/03/editorial-its-apples-post-pc-world-were-all-just-living/

da nije smesno bilo bi tuzno....i onda se pitaju odakle htej....just dont ask -.- sace nas udede kako ti vise ne treba PC...failovali su na tom polju i sad se posvetili mobilnim uredjajima...i ubedjuju kako je pc era gotova..ma lol..na sta se kaci ipad nego na pc..bilo da je to mac ili win pc

Jeste, razumeli smo te odavno, nema potrebe da konstantno ponavljas Apple je svuda fail-ovao i na osnovu tih fail-ova je tu gde jeste :

http://www.appleinsider.com/article...ake_it_second_largest_stock_in_the_world.html

A sad mi reci koji tablet uredjaj posedujes?
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje nije jasno cemu sluzi tablet..mislim sta raditi sa toliko uredjaja oko sebe.

Malo koristim pc za rad u wordu, sta znam cadu i ostalim ozbiljnijim programima, pa mi onda nesto padne na pamet da pogledam na netu pa uzmem tablet pa surfujem...onda do'vatim mobilni, odem na market i skinem neku igru/aplikaciju..probam, obrisem, ostavim. Odem malo i tu na net da se tel. ne zapostavi (ipak sam ga skupo platio). Pa onda popalim wi-fi na svim uredjajima u kuci i umrezim ih i onda kopiram pesme i filmove sa pc-a, na tel., sa tel. na tablet.. Testiram brzine kopiranja... Prikacim tablet na plasmu da odgledam neki HD film... Smorim se, i bacim tablet u neki cosak i odem da igram ko covek neku igru na pc-ju..
Pa ako se ti osecas ko covek samo dok igras igrice onda tebi tablet ne treba.
Nije tablet doneo nista novo , ali je na njemu neke stvari 20x komfornije raditi nego na pc-u ili laptopu ili mobilnom
 
Poslednja izmena:
Jeste, razumeli smo te odavno, nema potrebe da konstantno ponavljas Apple je svuda fail-ovao i na osnovu tih fail-ova je tu gde jeste :

http://www.appleinsider.com/article...ake_it_second_largest_stock_in_the_world.html

A sad mi reci koji tablet uredjaj posedujes?

ajde ovako..

idi na link, i procitaj to, pa mi reci tvoje misljenje, jako me zanima, nemoj da prebacujes na to "ti si sve rekao, ti mrzis apple" ....

edit: i ne posedujem ni jedan talet uredjaj, kao sto sam rekao nekoloiko postova iza, imam laptop i pc, i to je sve sto mi treba, ali pratim it vesti tako da znam dosta o ovom uredjaju, znam da ti imas ipad i znas vise, ali to nije bila poenta tog posta...
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne mogu da verujem sta sam upravo procitao u tom clanku. Taj elitizam, ta opsednutost sobom, Apple misli da su veci od Isusa. Ovaj clanak ce se citirati decenijama unapred, i bice kao apple biblija za sve fanboye ovoga sveta. Cela poenta mojeg pisanja o tome koliko su fanboyi opsednuti apple-om moze da se svede na ovaj clanak, hvala autoru, napravio je Apple religiju.

Ja sam stvarno zgranut i ne bih imao sta vise da dodam. Samo cu reci "U ime oca i sina i svetoga Steve - Amin" :)

Sent from my Samsung Galaxy S using Tapatalk
 
Pa vi samo to i mozete, da se zgrozite i racunate koliko su 2+2.
Mogli bar malo da pogledate oko sebe i videli bi da apple kolo vodi, i kada nesto izbace ostali samo ukljuce fotokopir aparate i gundjaju malo tu i tamo sto ih apple ponovo pokrenuo. :)

Evo ti recimo dva primera zbog kojih ce opet copycats morati da zaposle po ko zna koji put fotokopirnicu :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZAtGAJNApkM

http://www.youtube.com/watch?v=6X7i3L0TRE8



Edit: umalo da zaboravim ;
Sent from my iPhone 4, 16GB, iOS 4.2.1, jailbroken with greenpois0n...using Tapatalk :)
 
Aj ovo za tablet i nekako al za pc je smesno :D pa 10 puta mi je prakticnije i bolje win+tab ili kako to bese ide u linuxu (mozda i isto) za switchovanje aplikacija. hahahah moz misliti full screen aplikacije, izmislili su tocak :D
 
Pa imas i dalje tu mogucnost ako je tebi to bolje preko tastature. I naravno da ce svi da pljuju sve sto je novo od apple ali prava je uzivancija gledati ih kasnije kako lizu ono sto su pljunuli i kopiraju :)
 
Poslednja izmena:
Ma ok je sve to vi i dalje ne vidite sta se ljudi bune. "Full screen aplications" to kad vidim dodje mi da umrem od smeha.
 
Pa zar ti mislis da do sada nisu postojale full screen aplikacije za mac, to si ti razumeo iz svega toga tamo?
Sada jednostavno su dodali mogucnost da sve aplikacije rade u full screen, i stvarno je smesno ovo trazenje dlake u jajetu samo da bi imao neki prigovor :)
 
Nemam ja prigovor na to kako radi nego na tu retardiranu reklamu
 
Jedini nedostatak ipada po trenutnom stanju stvari je UI. Tesko je zaobici cinjenicu da Homeycomb ima odlican UI i da su widgeti korisna stvar. Niko nije rekao da je ipad savrsenstvo, ali upravo i u tome je poenta. Ali je pokazao sta tablet treba da bude. Jedina greska koju apple pravi, mozda i ne bas slucajno, je ta sto ne razvija poseban OS za iPad. Ipak ipadov hardver pruza dosta vise mogucnosti od iphone-ovog. I prva stvar koja je meni zasmetala kad sam video prvi put ipad bio je homescreen i organizacija ikonica, koja jednostavno nije prilagodjena tolikom displeju. Mislim da bi se prazan prostor izmedju ikonica i veca radna povrsina mogli dosta bolje iskoristiti. Ovo je ipak suvise minimalisticno.

Prvi put da se slazem sa tobom. iOS definitivno treba da dobije specijalnu verziju za iPad.

@priest:
Samsung sa GalaxyTab je prvi koji je stavio 2 kamere u tablet uredjaj i sada je to Apple uradio. Prosli put ste govorili da su kamere nepotrebne, sada su itekako potrebne zbog FaceTime i sl. Realno gledano, Apple je iskopirao Samsung u ovome.
 
Ne pada mi napamet da quotujem tvoj wall of text gluposti i da odgovaram na njega.
Znaci definitivno bezis od toga da mi nabrojis Android tablet aplikacije koje su konkurencija nabrojanim iPad-ovim? Posto si rekao da sve ima i za Android pa me zanima jel se i dalje toga drzis ali neces da ih nabrojis zato sto sam napisao wall of text gluposti ili...? Mislim ako je maksimum tvog intelekta u jednoj raspravi da mi kazes lupas gluposti onda stvarno...


To si TI dao primer iPada koji je igrom slucaja dosao u Metro i TI si dao primer Galaxy Tab-a koji je mogao samo u Vipu da se uzme uz ugovor, ja sam samo odgovarao na pitanje koje su cene bile, a zna se da je uzimanje necega na ugovor samo po sebi deracina. Normalniju cenu si mogao da nadjes na drugom mestu, ne znam zasto si uopste pominjao Vip?

Kao da je Metro bio jedino mesto gde se mogao iPad kupiti... A za VIP evo Gizmore javno se tebi izvinjavam. Dakle cena Galaxy Tab-a u zvanicnim prodavnicama Samsung mobile-a u BG-u je 990 Evra. Identicna cena je i u svim ostalim zvanicnim prodavnicama.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2706/Samsung/P1000-Galaxy-Tab

I koliko cujem jos ih ima na lageru ne boj se, tako da Gizmi trk brzo po jedan komad :D

Takodje nemoj lupetati da je iPad 2 dosta jeftiniji od Xoom-a dok ne vidis cene za evropu, tada ce ti neke stvari biti jasnije.

Pa ti si mi nesreco pokazao cenu Xoom-a za evropu - 450 GBP (525 Eura) za WiFi only model naspram 499E kolika je cena u evropi za iPad 2. Tako da upravo si sam sebi rekao da lupetas. A za post si dobio report posto ne znas kulturno da razgovaras.
Treca stvar, sa takvim cistokrvnim apple fanboyevima kao sto ste ti, priest77, switch i driver nema sta da se raspravlja, jer je vama 1+1=3 i volite Stevu Jobsa kao oca, sta on kaze, tako mora da je stvarno

Gizmi ajmo sad lepo polako da se prisetimo stvari koje si ti rekao: Prvo tvrdio si da je Samsung Galaxy Tab jeftiniji od iPad-a - ispao smesan, drugo tvrdio si da je Motorola Xoom jeftinija od iPad-a 2 - opet ispao smesan, trece tvrdio da sve aplikacije koje postoje za iOS postoje i za Android pa onda kada sam te zamolio da mi nabrojis rekao mi da lupetam gluposti. Ko je ovde fanboy? Za tebe je 999<570 (Prvo je cena galaxy taba u ovlascenim prodavnicama kod nas a drugo cena iPad-a u Metrou), 525<499 (Cene Xoom-a u evropi naspram cena iPad-a 2 u Evropi) i 65 000 = 100 (broj aplikacija za iPad i broj aplikacija za Honeycomb tablete). I ko je tu onda fanboy?
 


malo shale...
 
@priest:
Samsung sa GalaxyTab je prvi koji je stavio 2 kamere u tablet uredjaj i sada je to Apple uradio. Prosli put ste govorili da su kamere nepotrebne, sada su itekako potrebne zbog FaceTime i sl. Realno gledano, Apple je iskopirao Samsung u ovome.

Pronadji to gde sam ja rekao da su kamere nepotrebne na iPad?
Svi su pevali u hor i podsmejavali kako je iPad glupost, a samo nakon godinu dana videli smo koliko su ti strucnjaci bili u pravu. :)
A samsung je glavni u svetu za apple kopije i to bez ikakve sumnje zeznuo je sve kineze.
Sto se kamere na tabletu tice, evo ti na primer ovaj tablet iz 2000god koji ima kameru:
http://gadgets.softpedia.com/gadget...systems/The-PaceBlade-PaceBook-D110-7765.html
 
Poslednja izmena:
Hajde malo smirite strasti, nemate 10 godina.
 
Pa ako se ti osecas ko covek samo dok igras igrice onda tebi tablet ne treba.
Nije tablet doneo nista novo , ali je na njemu neke stvari 20x komfornije raditi nego na pc-u ili laptopu ili mobilnom

Pa nije valjda da mi treba tablet da bi se osecao ko covek :d
Sad stvarno, sta je to sto je 20x komfornije raditi na tabletu u odnosu na standardni pc? On je vec u startu osakacen po pitanju performansi..
Da kucam tekst u wordu, excellu, pravim prezentacije...ne verujem da to ide bas sa tom lakocom. Da slusam muziku na tabletu, ne ide mi u glavu pored muzickog stuba.. Da gledam filmove?
Jedinu namenu koju ja vidim, za sebe, je citanje knjiga u pdfu i ostalim formatima, jer me nervira da ih citam na monitoru.
 
Pa nije valjda da mi treba tablet da bi se osecao ko covek :d
Sad stvarno, sta je to sto je 20x komfornije raditi na tabletu u odnosu na standardni pc? On je vec u startu osakacen po pitanju performansi..
Da kucam tekst u wordu, excellu, pravim prezentacije...ne verujem da to ide bas sa tom lakocom. Da slusam muziku na tabletu, ne ide mi u glavu pored muzickog stuba.. Da gledam filmove?
Jedinu namenu koju ja vidim, za sebe, je citanje knjiga u pdfu i ostalim formatima, jer me nervira da ih citam na monitoru.
Gde sam ja to reko da se mora imati tablet da bi se osecao kao covek? aj citiraj

.Nekome stvarno nece sluziti ni za sta mozda ni tebi.Ja kad sam dobio svoj laoptop pre 3-4 godine prvih 6 meseci sam ga upalio bukvalno 4-5 puta, ALI nije mi palo na pamet da pricam kako LAPTOP nema svoje prednosti niti ima svoj svrhu. Ako ti ne vidis u necemu korist/svrhu nemoj se spustati toliko da generalizujes na sve ljude.
 
Poslednja izmena:
@SnakeEyes

U pravu si, ja sam pogresio, iPad je bolji i jeftiniji od svega sto trenutno moze da se nadje na trzistu. Da li cu ga kupiti? Apsolutno da necu, jer ce ta mala cena opet biti velika u zemlji Srbiji, a takodje i prezirem sve sto je Apple napravio od vas. Samo cu citirati opet clanak, nemam vise potrebu da diskutujem o tome koliko su Apple i njegovi fanboyi umisljeni, clanak sve pokazuje: http://www.engadget.com/2011/03/03/editorial-its-apples-post-pc-world-were-all-just-living/

Sad lepo uzmi procitaj to i nauci napamet, trebace ti u daljim diskusijama.

"But guess who gets Earth all to itself? Apple's not saying that it beats other tablets on the market. It's saying "we do one thing, and these guys do something else altogether." They're not competition -- they're not even playing the same game!" :d

"Apple is in the process of making the iPad the de-facto standard for what the next stage of computing looks like, from the look and feel to the kind of software and experiences you have on the device. Apple doesn't just want to own the market -- it wants to own the idea of the market" :d
 
Gde sam ja to reko da se mora imati tablet da bi se osecao kao covek? aj citiraj

.Nekome stvarno nece sluziti ni za sta mozda ni tebi.Ja kad sam dobio svoj laoptop pre 3-4 godine prvih 6 meseci sam ga upalio bukvalno 4-5 puta, ALI nije mi palo na pamet da pricam kako LAPTOP nema svoje prednosti niti ima svoj svrhu. Ako ti ne vidis u necemu korist/svrhu nemoj se spustati toliko da generalizujes na sve ljude.

Malo sam zbunjen jel ovo isti user ili ne? Weasel2, Weasel?
 
@SnakeEyes

U pravu si, ja sam pogresio, iPad je bolji i jeftiniji od svega sto trenutno moze da se nadje na trzistu. Da li cu ga kupiti? Apsolutno da necu, jer ce ta mala cena opet biti velika u zemlji Srbiji, a takodje i prezirem sve sto je Apple napravio od vas. Samo cu citirati opet clanak, nemam vise potrebu da diskutujem o tome koliko su Apple i njegovi fanboyi umisljeni, clanak sve pokazuje: http://www.engadget.com/2011/03/03/editorial-its-apples-post-pc-world-were-all-just-living/

Sad lepo uzmi procitaj to i nauci napamet, trebace ti u daljim diskusijama.

Mani me te demagogije, govorimo o konkretnim stvarima - ceni. Pricao si kako su drugi tableti jeftiniji, dokazao sam ti da nisu uopste jeftiniji vec skuplji. Kazes kako je Apple kod nas biti preskup - kako za koga ali cinjenica je da ce ostali tableti u zemlji Srbiji biti jos skuplji. A krivo mi je sto nisi u stanju da razumes taj clanak, jer kad se izbaci par Apple-ovih marketinskih floskula moze se lepo videti kojim je putem Apple odabrao da ide, ulazuci sve napore na user experience a ne na frljanje sa megahercima. Daleko je veci uspeh privoleti developer-e da razvijaju aplikacije za njihovu platformu nego ubaciti 0,2 ghz brzi procesor (danasnji hardver je iovako dostigao snagu koja je i vise nego dovoljna za 99,9% korisnika).

"It won't be a debate about displays, memory, wireless options -- it will be a debate about the quality of the experience. "

"It's not the RAM or CPU speed, screen resolution or number of ports which dictate whether a product is valuable; it becomes purely about the experience of using the device."

"They're not competition -- they're not even playing the same game!"

Ovo itekako ima smisla jer je konkurenciji daleko bitnije ubaciti 0,2Ghz veci procesor ili 10% vecu rezoluciju na tablet nego pruziti user experience o kojem Apple govori. Tu pre svega govorim o aplikacijama, koje po meni cine 3/4 user experience-a a sam OS 1/4, koje Apple moze ponuditi a konkurencija ne.

http://www.pcworld.com/article/221283/4_reasons_why_apple_the_ipad_still_rule_the_tablet_market.html

"Apple is in the process of making the iPad the de-facto standard for what the next stage of computing looks like, from the look and feel to the kind of software and experiences you have on the device."

Sad mi objasni sta ovde nije tacno? Kolika je bila prodaja tablet uredjaja pre pojavljivanja iPad-a a kolika nakon? Pogledaj malo ankete koje su pravljene i kolika se prodaja tablet-a ocekuje u ovoj i sledecoj godini.
 
Poslednja izmena:
A ok...isprepada me bez veze :p Pomislih, neki ljuti fan moderatora krenuo u osvetnicki pohod :p
Nego sto se tice odgovora...ok, mada ja laptop gledam kao potpunu funkcionalnu zamenu za desktop. Sa dodatom portabilnoscu. Tablet sa druge strane ne vidim na taj nacin nikako. Mozda je to moja trenutna kratkovidost ili ne :p

Jedinu dobru stranu tableta mogu da vidim u nekoj funkciji centralne komandne konzole za sve elektricne uredjaje u kuci, kao ono sto je Samsung predstavio pre nekoliko meseci sa Galaxy Tabom. Da kontrolise buklno sve, od televizora do zamrzivaca. E tada bi meni bio izuzetno zanimljiv :)
 
Nazad
Vrh Dno