Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

I jos jedno pitanje. Koliko oni vrede sada? tj koliko traze za njih na tim mestima gde si ih video?
Video sam ih na KP.

Nexus je 70 - 80€ a Huawejčić od 60 - 80 €.
Ja konkretno imam ponudu zabzamenu, za moj laptop pa se dvoumim...
Poenta je da mi treba nešto sto prima i sim karticu i ima pristojnu bateriju...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jbm li ga, običnom korisniku isto s*anje... Razmisljam da ipak jurim nesto novije, tipa tek uzeto od operatera pa bačeno na oglase...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
pa za te pare koje si rekao ne znam da li ces naci bolje.
 
Pa ću doplatim onda :)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
pozzz svima. Doneo mi je drugar samsung galaxy tab 2 tablet. Nece da digne sistem. Upali se, pojavi se logo samsunga i opet se restartuje, i tako u krug. Pretpostavljam da je do softvera? Moze li neko da me uputi kako da instaliram novi ROM i koji? Hvala.
 
Verovatno može preko odin-a da se flashuje. Ali pre svega probaj da mu obrises cache...
Ugasi ga, zatim volume up + posed dugmice dok se ne pojavi Samsung logo. Uređaj bi trebalo da uđe u android system recovery mode. Koristeći vol up i vol down dugmice izaberi wipe cache i onda kratko stisni power dugme da potvrdis izbor. Posle restarta bi trebalo da radi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nece, probao sam to sa brisanjem cache-a. Mislim da je on nosio kod nekoga da mu instalirao ROM i da je ovaj nesto zeznuo. Kako da ga flashujem preko odina-a?
 
Predpostavljam da je ista procedura kao i za telefone. Treba ti noviji Odin i rom za tačno taj model, zatim ubaciš uređaj u fastboot mode i kada ga Odin registruje klikneš start i čekaš da završi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Cekaj, ja sam ulazio na tabletu u odin, stisnuo power i down volume. Cek, skinem rom, drajvere I to stavim na komp. Odin instaliram isto na kompu?
 
Da. Odin je windows program i služi da posaljes rom u Samsung telefone i tablete.
Tablet se USB kablom poveže sa kompom. Potrebni su i Samsung driveri. Ako je sve u redu, windows će prepoznati tablet a Odin će isto tako prepoznati tablet.
Pre svega potrebno je na internetu pronaći i skinuti odgovarajući rom za taj tablet. Moraš 100% biti siguran da si našao pravi. Dobro proveri oznake na tabletu i skini odgovarajući ROM za njega.
Rom ubaciš u Odina i ako je sve OK, dopustice ti da mu flashujes novi rom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ok, hvala @yooyo, sada mi je jasnije. Trebalo bi da cu ovo lako resiti, ostavio sam da skida ROM, skinuo sam odin, uz ovaj snimak ne bi trebalo da cu imati problema ako je softverski kvar, a deluje mi da jeste.
 
Odradio sam sistem, ali imam sada drugi problem, stavio sam tablet na punjac ali nikako da se napuni do kraja. TO sam primetio i kada mi je donesen tablet jer sam ga stavio na punjac da se napuni kako bih mogao da mu instaliram sistem, sto znaci da verovatno nije do softvera jer mu je sistem nov.
Ne znam sta da pokusam, ima li neko ideju?
 
Da li imaš originalni punjač i kabl? Ako nisu originalni, probaj da nađeš neki punjač od 2A i deblji USB kabl. Moj Nexus 10 (Samsung ga pravi) neće da se brzo puni ako je kabl tanak ili ako je punjač 1A.
Ukoliko promene punjača i kabla ne reši problem, probaj da kalibrišeš bateriju. Izguglaj kako se to radi.. valjda ga pustiš da se isprazni do kraja da se sam ugasi, zatim da upališ tako praznog i on će se opet ugasiti. Zatim ga stavi na punjač i ne pali ga nego sačekaj da se napuni do 100. Onda ga upali i proveri da li prikazuje 100. Ako nije 100, ima daljih koraka koje ne znam na pamet :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ostavio sam ga na punjacu celo vece, na kraju se napunio. Ko zna sta je bilo. Mozda nije duze vreme koristen pa mu se baterija "ulenjila".
 
Odlično, sad imaš solidnu spravicu. Ako te ne mrzi, probaj Lineage OS... Ako ima build za taj tablet.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Treba mi dobar servis za ASUS ZenPad 8 Z380C-1A045A.
Nije u garantnom roku, zato dobar i cestit servis, da me ne zavlace i da me ne oderu.
Ako je za popravku da kazu i korektno naplate, a ako nije da kazu odustani...
Unapred hvala.
 
Imam Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016), danas sam dobio software update obavestenje, koliko vidim od sada je Oreo moguce koristiti na ovim uredjajima.
No poucen brojnim iskustvima od ranije ako nesto radi korektno ne diraj ga, da ne bi napravio gore, pa me zanima da li neko ima takodje i presao je na Oreo i kako sada radi i isplati li se prelaziti ?

Na GSM areni za sada jedan komentar : ''After oreo 8.1 update, my tablet started to lag, especially during scrolling in pages with images (chrome, Twitter, etc). Tried to clean cache, or to tweak developer options, but no results. Before the update all were smooth... Any idea?''
 
Ja sam prekjuče odradio taj update i Oreo 8.1 mi fino radi. Iskreno, nisam očekivao ovu softversku nadogradnju, pa me je Samsung ovog puta prijatno iznenadio.
 
Uzeo sam Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016), za sada sam poprilicno zadovoljan tabletom. Jedino mi se bas ne svidja ovaj Samsung launcher.

Pa ide pitanje koji launcher za tablete preporucujete, ne treba mi nista previse fancy samo da radi brzo i da lepo podrzava i kada se tablet koristi horizontalno, takodje mi ne treba app drawer.
 
Poslednja izmena:
Uzet pre neki dan supruzi Huawei Mediatab T5 32gb, iznenadio sam se kako dobro radi kao i kvalitet izrade. EMUI takodje "fluidan", bez nekih bagova i lagova a zenica ga ne stedi igrama, YT, IPTV itd...
Za te pare super odnos cena-kvalitet.
 
Odlican je, pazario sam klincu taj ali LTE verziju, cim se pojavio. Platim 20e sim i ima neogranicen internet.


Uzecu sebi M5 model.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je adekvatno pitanje za ovaj thread, hteo bih da uzmem tablet do 200€. Šta bi jio best buy?
10xin advance.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Imam Teslu L7.1 3g restartovao sam ga i sada mi trazi nalog sa kojeg je prvi put pristupljeno tabletu. Da li nisam dobro uradio restart ili postoji li nacin da se restartuje bas kao da ga prvi puta palim? Posto ne znam sa kojeg je naloga pristupljeno. Nadam se da shvatate o sta je problem, posto nisam ja bas upoznat sa ovim stvarima
 
Ne može, ne znam dal postoji način da zaobiđeš frp

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ok. Hvala.
Ali ne mogu da vjerujem da nisam stavio isti nalog kao na telefonu, bio sam ubedjen da je isti.
 
Nazad
Vrh Dno