Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

The Daily - Introducing The Daily – the first digital news publication with original content created every day exclusively for the iPad. Built from scratch by a team of top journalists and designers - ne citam vesti na ovaj nacin, ne znam alternativu.

The Daily? http://www.electricpig.co.uk/2011/02/24/the-daily-android-app-joining-ipad-in-spring/ mada ne znam šta nama to znači u Srbiji
npr ja koristim B92 https://market.android.com/details?id=net.b92.android.brisbane&feature=search_result
 
Poslednja izmena:
Sa tim b92 ste samo zakopali android :(...
top journalists and designers - b92 je nesto poptuno suprotno


btw za video editing na andoridu ili na bilo kom drugom Os koji postoji:
Ima jedno 10 cloud video editora koji rade odlicno ....
 
Poslednja izmena:
Stvarno politiku te firme ne pratim ni njihov kvalitet pisanja kao ni daily, čisto u busu da se nešto pročita. Ček sada vidim da se daily plaća dolar nedeljno, ma da i su neke najbolje domaće novine sigurno mi ne treba nešto što se plaća na nedeljnoj bazi.
 
Poslednja izmena:
Politika nije bitna uopste vec ko i kako pise ...a to je dno dna ;)
Ne kazme da nije ok za procitati u busu ali ne treba nikako porediti sa : a team of top journalists and designers
 
Airvideo- Air Video can stream videos in almost any format to your iPhone, iPad and iPod touch. You don't need to copy your videos to the device just to watch them. - Koristim UPnPlay, Twonky i AllShare DLNA

Treba li da te podsecam da ovde ne govorimo o mobilnim telefonima i aplikacijama za iste nego o tablet uredjajima? Necu ni da ulazim u diskusiju o kvalitetu datih aplikacija.

The Daily - Introducing The Daily – the first digital news publication with original content created every day exclusively for the iPad. Built from scratch by a team of top journalists and designers - ne citam vesti na ovaj nacin, ne znam alternativu.


Stvarno politiku te firme ne pratim ni njihov kvalitet pisanja kao ni daily, čisto u busu da se nešto pročita. Ček sada vidim da se daily plaća dolar nedeljno, ma da i su neke najbolje domaće novine sigurno mi ne treba nešto što se plaća na nedeljnoj bazi.

Prvo da se razumemo, to sto vi nesto ne koristite nikako ne znaci da je to beskorisno. Drugo - telep tebi je nedeljna pretplata suluda a ja cu ti reci da sam nakon 2 procitana broja platio godisnju pretplatu i mislim da je cena izuzetno povoljna. I trece i najvaznije kako iko moze porediti b92 sa ovime :

[YOUTUBE]KHILJBw-104[/YOUTUBE]

Napominjem da je ovo na snimku stara verzija aplikacija sto se vidi po lagu koji je prisutan a koji u trenutno dostupnoj verziji ne postoji.

iWork- iWork.com makes it easy to share your work online with anyone you want.1 With this web-based, public beta service, you can share iWork files on your Mac or iPad in a way that’s simple, smart, and secure. - Google Documents

Ti poredis Google docs sa ovime? :D

[YOUTUBE]EQdAOtZKBlk[/YOUTUBE]

iBooks- You’ll be even more well read once you get your hands on iBooks - Google Books

Opet se vidi da nemas licnog iskustva ni sa jednom od ove 2 aplikacije ali suludo je porediti kvalitet izdanja u Google Books-u sa iBooks-om.

iMovie - iMovie makes it easy to turn your home videos into your all-time favorite films. You’ll laugh. You’ll cry. You’ll watch them over and over again. And you’ll share them with everyone - Nema alternativu na androidu. Editujes klipove na iPhone-u? Svaka ti cast.

Da i to manje vise svaki klip koji sam snimio. Znaci tebi ne treba - aplikacija je beskorisna i ni ne treba da postoji na Android Tablet-ima.

Skype- Skype za android dobija video podrsku uskoro a radio je video call jedno vreme sa Fring

Da to se prica vec 6 meseci, mozda dobija - mozda ne ali TRENUTNO NE POSTOJI.

Netflix - Netflix uskoro dolazi na android tablete

Opet nesto sto tek treba mozda da se pojavi - TRENUTNO NE POSTOJI.

Roambi Visualizer -Roambi is an innovative business app that transforms your company's reports and data into immersive mobile analytics that leave other mobile BI solutions, well...on the desktop. - nemam pojma koja je alternativa i nije mi potrebna

Opet tebi ne treba - znaci beskorisna.

Ne igram puno igrica na android i ne znam alternative.
Ne igram ni ja ali sam barem upucen - nema alternative koje su makar priblizne kvalitetom.

Bicu zadovoljan kad promenis ovu izjavu za koju se pokazalo upravo da nije tacna:

Rekao sam sve KORISNE aplikacije koje postoje za iOS postoje za android
 
Stvarno politiku te firme ne pratim ni njihov kvalitet pisanja kao ni daily, čisto u busu da se nešto pročita. Ček sada vidim da se daily plaća dolar nedeljno, ma da i su neke najbolje domaće novine sigurno mi ne treba nešto što se plaća na nedeljnoj bazi.

Da zivim u USA ja bi to rado placao, to ti dodje kao zamena za dnevne novine, koje placas dosta vise od toga godisnje (oni koji citaju novine svaki dan jelte..) Sjajno je ono uradjeno, unistice totalno stampane novine i medije, u ne toliko dalekoj buducnosti.. (sto ne znam koliko me raduje jer primam platu od toga.. :) )
 
Poslednja izmena:
Bila bi fora da jednom prezentaciju za apple keynote event naprave u iWork-u na iPad-u.
 
@SnakeEyes

Matori, pricas o korisnim aplikacijama. Ono sto je korisno tebi ne mora da znaci da je korisno i meni. Rekao si da ti nabrojim alternative za saku aplikacija koje si nabrojao, nabrojao sam ti ono sto postoji, a ono sto ne postoji rekao sam da nema alternativa, sta hoces vise od toga? Da ti kazem da cu zbog tih aplikacija preci na apple, i biti ono sto ti jesi danas? Apsolutno da necu.

Opet si se uhvatio mene a to zadovoljstvo neces dobiti da menjam svoju izjavu da bih tebi udovoljio. Jeste, apple ima vise aplikacija i neke jesu kvalitetno odradjene, ali ne znaci da bi meni bile korisne isto koliko i tebi.
 
@SnakeEyes:
Sada koristis iste argumente samo u suprotnom pravcu.
Kada neko kaze da iPad nema USB, otvoren file system, i jos mnogo toga, to je beskorisno i nikome ne treba. Sada kazes, da ako nesto ne koristis ne znaci da nije beskorisno!!?? wtf??
Nemam zivaca da se raspravljam sa vama. iPad resenja su gomila polufunkcionalnih dodataka, uglavnom sa JB scene. Videli ljudi sta im treba pa su nekako zakrpili nedostatke uredjaja i iOS-a.
 
@SnakeEyes:
Sada koristis iste argumente samo u suprotnom pravcu.
Kada neko kaze da iPad nema USB, otvoren file system, i jos mnogo toga, to je beskorisno i nikome ne treba. Sada kazes, da ako nesto ne koristis ne znaci da nije beskorisno!!?? wtf??
Nemam zivaca da se raspravljam sa vama. iPad resenja su gomila polufunkcionalnih dodataka, uglavnom sa JB scene. Videli ljudi sta im treba pa su nekako zakrpili nedostatke uredjaja i iOS-a.

Znači smejurija, nikome ne treba USB ali svima treba the daily.
 
Poslednja izmena:
Naravno, Apple je od njih napravio amerikance.
 
Razumem te ja, videćemo kada se u Amerikama ukine unlimited data plan ko će da zagovara strimovanje (kako su krenuli još će naš telekom da ispadne dobar). Mislim The Daily beats USB any day.
 
Poslednja izmena:
Samo ti zivi sa tom nadom. :)

Sto se tice "post PC-jance", to me podseca na "duhovite" komentare koje smo culi i kada se pojavio iPad.
 
@SnakeEyes:
Sada koristis iste argumente samo u suprotnom pravcu.
Kada neko kaze da iPad nema USB, otvoren file system, i jos mnogo toga, to je beskorisno i nikome ne treba. Sada kazes, da ako nesto ne koristis ne znaci da nije beskorisno!!?? wtf??
Zamolio bih te da mi ne stavljas reci u usta jer to nista slicno nijednom nisam rekao, posto si me upozorio da promenim ton, ja tebe necu upozoriti nego te zamoliti da ne izmisljas. Dakle evo moji citati :

Problem je da ne shvatate da je nedostatak kamere na tabletu nekim ljudima daleko manje bitan od nedostatka kvalitetnih aplikacija. Niko nije rekao da je APSOLUTNO NEPOTREBNA nego su verovatno ti ljudi sto su govorili smatrali da je u odnosu na ostale prednosti koje iPad i Appstore imaju u odnosu na konkurenciju nedostatak kamere manje bitan. Jer dzabe ti i 3 kamere ako recimo Skype za Android ne podrzava video pozive...

Rekao sam i nekom drugom ako ti je najbitnije kopiranje sa USB-a onda iPad 2 tablet nije za tebe. Ako ti je bitniji user experience i aplikacije koje su dostupne za iPad onda ces uzeti iPad 2 i kraj price. A ako bas insistiras i na jednom i na drugom onda kupi CCK i nosi ga sa sobom, sta da ti kazem, trenutno trzista tableta nije ti naklonjeno :D. Dakle nedostatak USB-a se moze nadomestiti a nedostatak kvalitetnih aplikacije ne moze ni uz kakvu budzevinu :D

I jos na jednom mestu je predlozeno coveku da kupi drugi tablet ako mu je najbitnije kopiranje sa USB-a a aplikaicje mu nisu bitne ali mrzi me da trazim citat. Dakle molim te ubuduce bez stavljanja reci koje nisam izgovorio u moja usta. Hvala!

Nemam zivaca da se raspravljam sa vama. iPad resenja su gomila polufunkcionalnih dodataka, uglavnom sa JB scene. Videli ljudi sta im treba pa su nekako zakrpili nedostatke uredjaja i iOS-a.

Sva sreca pa si ovu tvrdnju potkrepio argumentima. Mislim da to stoji negde pri vrhu pravila koriscenja foruma, ako imas neki stav argumentuj ga a sve sto si ti rekao jeste iPad ne moze da sacuva mail attachment-e (dokazano da moze bez ikakvih problema), iPad ne moze jednostavno da copy paste-uje stvari (dokazano takodje), iPad izlazi tek na leto (Apple te demantovao), otvaranje FB video klipova koje se mora vrsiti u eksternoj aplikaciji (prikazao ti da se klipovi otvaraju bas tamo gde treba), gomila djubreta na Appstoreu medju kojim se ne moze ni naci FB aplikacija za iPad (postavio screenshot Appstore-a koji za search termin facebook daje na prvom mestu aplikaciju koja je ocenjena sa 5 zvezdica i u kojoj se video klipovi otvaraju o okviru vesti a ne ekst programu).

@SnakeEyes

Matori, pricas o korisnim aplikacijama. Ono sto je korisno tebi ne mora da znaci da je korisno i meni. Rekao si da ti nabrojim alternative za saku aplikacija koje si nabrojao, nabrojao sam ti ono sto postoji, a ono sto ne postoji rekao sam da nema alternativa, sta hoces vise od toga? Da ti kazem da cu zbog tih aplikacija preci na apple, i biti ono sto ti jesi danas? Apsolutno da necu.

Ne izvrci cinjenice, jel treba da citiram sta si izjavio? Da sve korisne aplikacije za iOS postoje i za Android i da App store nema nikakvu prednost u odnosu na Market. To apsolutno nije tacno i ja sam samo demantovao te netacne tvrdnje ako me teras da te citiram tacno, citiracu nije problem.

Ne mogu, iPad ima toliko beskorisnih aplikacija da android nema pandan. To je sve sto iOS i Appstore jeste, 90% beskorisnih aplikacija, 10% korisnih i onih sto ces zapravo koristiti. Koje korisne aplikacije android nema sto iOS ima?

Rekao sam sve KORISNE aplikacije koje postoje za iOS postoje za android, opet si izvrtao moje reci.

Dakle sve KORISNE aplikacije koje postoje za iOS po tvom priznanju ne postoje za Android tablet-e, kratko i jasno. To sto je tebi nesto beskorisno ne znaci da je drugima.
 
Poslednja izmena:
Znaci samo da citiram kako se zavrsava clanak sa tvog prvog linka koji si brzo promenio:
"For now, it seems unlikely this idea will come to pass. Instead, the carriers are deciding that it’s time to go off the all-you-can-eat buffet of data and start thinking about dieting.
"
 
Znaci samo da citiram kako se zavrsava clanak sa tvog prvog linka koji si brzo promenio:
"For now, it seems unlikely this idea will come to pass. Instead, the carriers are deciding that it’s time to go off the all-you-can-eat buffet of data and start thinking about dieting.
"
Znači ti misliš da je taj unlimited zaista unlimited. Pa bogte ta post PC era i nije neko zanimljivo mesto.


Sent from my SGS
 
Ne mislim ja da tamo tece med i mleko, ali ne verujem da ce se bilo sta bitno desiti i krenuti toliko na lose da ce svi preko noci poceti da kukaju za USB.

I iskljuci taj potpis, jer znamo svi koji telefon imas.
 
Mozda ima neko ko ne zna. Jesi zadovoljan, samo za tebe.

E sada da li neko kuka za necime je relevantno i ti si kukao kako je iOS los pa si promenio misljenje mozda i drugi promene.
 
@SnakeEyes

Reci mi, koja je tvoja svrha ovde na topicu? Zelim odgovor koji nece potezati " A koja je tvoja svrha" i odgovor koji nece da se tice mene . Barem petorici ukljucujuci i meni si u ovom topicu rekao da sire dezinformacije, da njihove tvrdnje nisu tacne, da nemaju argumente za ono sto pricaju, ukratko da nemaju pojma o cemu pricaju, samo na malo kulturniji nacin, dok smo mi ostali direktniji. Cak i da sve to jeste tacno, koja je cela svrha toga? U sta hoces da nas ubedis? Da nasa uverenja nisu onakva kakva jesu, nego da si ti i samo ti u pravu i da si nepogresiv? Bas me zanima kako ti razmisljas i u kojem pravcu, posto si uzeo redom da se kacis za sta je neko rekao a da ne gledas o cemu je nesto receno. Cemu ta opsednutost koliko drugi znaju i koliko je to istinito ono sto oni pricaju? Cemu ta superiornost i to ponasanje da znas bolje od drugih, i da ostali nisu na tvom nivou da budu u istoj diskusiji ili cak i na ovom topicu? Sa kim se ti zapravo slazes na ovom topicu a da nije kolega priest77, Switch ili neko drugi od apple-ovca? Da li postoji takva osoba?

Koji je krajnji cilj tvoje diskusije? Da su apple tableti bolji od android tableta, da su apple aplikacije bolje od android aplikacija, da je apple genijalan proizvodjac?

Zelis da znas krajnji cilj moga pojavljivanja u ovom topicu? Da otvorim oci ljudima da apple nije kralj svega, da nije najbolja moguca kompanija na svetu, da iPad (ili iPhone, iPod, Mac desktop ili laptop, sta god) imaju vraski dobre alternative i da ti proizvodi nisu toliko losi kao sto ih vi predstavljate, a da vasi proizvodi nisu toliko dobri kao sto ih predstavljate. Ukratko, pokusavam da istaknem da alternativa postoji, da li je bolja ili losija ostaje na ljudima da odluce, jer ipak svako misli za sebe. Da li meni ide dobro ili lose u tome nije bitno, jer samim tim sto vas navodim da diskutujete o apple-u, moze da stvori sliku o tome kakvo je misljenje i ponasanje apple korisnika, a procesu cemo nauciti negativne strane i apple i android tableta, pa ce nekom to biti dovoljno da odluci sta ce kupiti.

Znam da ces sada lepo uzeti ovaj post, iseckati ga na odredjene quotove, i pokusati da me nadmudris, jer to je tebi ovde izgleda najbitinije.
 
@telep
Ja sam kukao za stvari koje nije imao, ali sada ima sve sto mi treba i sve to radi vrhunski, a sitni preostali nedostaci nisu mi bitni uopste (flash, widgeti, bluetooth) neuporedivo vise su mi bitnije prednosti koje iOS ima.
Ja sam ti cak i dao link na bureku ka jednom mom postu iz 2007 ako se dobro secam gde sam se raspravljao sa strucnjacima koji su rekli da iPhone nije nista revolucionarno i da je nokia, nokia. Ako nisi video link pre nego sto je obrisan mogu ponovo da ti ga potrazim.
 

Offtopic - nema nikakve veze sa iPad-om ali postoji realna opasnost da ce ovakve stvari postati stvarnost. Kanada je za dlaku izbegla ukidanje flata i to posle neverovatne buke koju su napravili korisnici (ako se dobro secam njihov predsednik licno je ponistio zakon, sto ce reci da je zakon vec bio prosao kroz parlament), ali to ne znaci da je stavljena tacka na celokupnu pricu - moze se ocekivati dalji pritisak da se flat ukine ili da se filtrira od torenata/striminga i to narocito na severnoamerickom kontinentu. Ne treba biti bog zna koliko vidovit da se skapira kako ce, ukoliko to prodje u Severnoj Americi, moda ukidanja flata vrlo brzo preci okean te zavrsiti i kod nas.

A sad slobodno nastavite gde ste stali :)
 
@telep
Ja sam kukao za stvari koje nije imao, ali sada ima sve sto mi treba i sve to radi vrhunski, a sitni preostali nedostaci nisu mi bitni uopste (flash, widgeti, bluetooth) neuporedivo vise su mi bitnije prednosti koje iOS ima.
Ja sam ti cak i dao link na bureku ka jednom mom postu iz 2007 ako se dobro secam gde sam se raspravljao sa strucnjacima koji su rekli da iPhone nije nista revolucionarno i da je nokia, nokia. Ako nisi video link pre nego sto je obrisan mogu ponovo da ti ga potrazim.

Sada sam preko telefona (vip jos nije cuo za post pc eru pa nije unlimited, a ovde nemam wifi) tako da mi nista ne vredi, i ovako sam vec spicio megabajte. Widgeti ti nisu bili bitni hm... ne secam se da je tako bas bilo, pogledacu sutra.
 
Razumi jednu stvar; i USB, i widgeti, i flash...sve to se ne bih bunio da imam, ali da se zbog njih odlucim za drugi uredjaj koji nema iOS, jednostavno necu, narocito sada kada vec dosta vremena koristim taj OS i znam koliko je dobar.
 
@SnakeEyes
Znam da ces sada lepo uzeti ovaj post, iseckati ga na odredjene quotove, i pokusati da me nadmudris, jer to je tebi ovde izgleda najbitinije.

Vidis kako gresis, za prazne price nemam vremena a citav tvoj post je samo to. Ja diskutujem o tablet uredjajima a ove tvoje analize me ne interesuju ni najmanje.

Reci mi, koja je tvoja svrha ovde na topicu? Zelim odgovor koji nece potezati " A koja je tvoja svrha" i odgovor koji nece da se tice mene . Barem petorici ukljucujuci i meni si u ovom topicu rekao da sire dezinformacije, da njihove tvrdnje nisu tacne, da nemaju argumente za ono sto pricaju, ukratko da nemaju pojma o cemu pricaju, samo na malo kulturniji nacin, dok smo mi ostali direktniji.

Jedino gde sam se javljao je gde ste naveli netacne informacije (to cu i nastaviti da radim) a ja sam bio tu da ispravim.. E sad zbog toga sto neciji ego ne dozvoljava da bude ispravljen i dovodi do ovih kilometarskih topic-a koji uglavnom sadrze beskorisne informacije.
Da nasa uverenja nisu onakva kakva jesu, nego da si ti i samo ti u pravu i da si nepogresiv
Nije stvar u uverenjima nego u konkretnim cinjenicama. Ispravljam vas samo zato sto cenim Bench zajednicu i ne bi bilo lepo da dovodite clanove u zabludu nekim polu istinama (tipa za Android tablete imate sve korisne aplikacije kao i za iOS tablete) .

Sa kim se ti zapravo slazes na ovom topicu a da nije kolega priest77, Switch ili neko drugi od apple-ovca? Da li postoji takva osoba?

Pa slazem se uglavnom i sa gomilom ljudi sa kojima sam i ulazio u raspravu, u krajnjem slucaju yooyo je bio jedan od clanova koje sam najvise postovao na ovom forumu dok nije previse uleteo u ovu pricu i pokazao neke osobine koje bas i ne cenim.

Naravno da necu ceniti misljenje nekog ko barata iskljucivo google informacijama i jedina svrha u ovakvim topic-ima je bacanje random mrznje po Apple-u iako nije ni najmanje upucen u tematiku. Reci mi cime si ti zasluzio da ti cenim misljenje? Koji si doprinos ovom topic-u dao?
 
Poslednja izmena:
Pa ti si pravi heroj benchmarka, zastitnik neinformisanih i cuvar istine. Ne daj boze da dovedemo nekog u zabludu sto se tice apple proizvoda, tu si ti da nas sprecis :d

Ne trebas da mi cenis misljenje, nisam ti to ni trazio. Koji doprinos mogu da dam, kada topic krene u ovakvom smeru?
 
Poslednja izmena:
Da zivim u USA ja bi to rado placao, to ti dodje kao zamena za dnevne novine, koje placas dosta vise od toga godisnje (oni koji citaju novine svaki dan jelte..) Sjajno je ono uradjeno, unistice totalno stampane novine i medije, u ne toliko dalekoj buducnosti.. (sto ne znam koliko me raduje jer primam platu od toga.. :) )

kuku lele

sad ce thedaily na ipad-u da unisti obicne novine? hahahahahahahahahaahahahhha

molim te reci me da se zezas :S
 
Razumi jednu stvar; i USB, i widgeti, i flash...sve to se ne bih bunio da imam, ali da se zbog njih odlucim za drugi uredjaj koji nema iOS, jednostavno necu, narocito sada kada vec dosta vremena koristim taj OS i znam koliko je dobar.

vidis kako je to lako ..

da si tako rekao odmah...:p

jos samo da kazes da te stvari nedostaju ipad-u da bude jos bolji..pa da ti sve oprostimo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno