Šta je novo?

Tableti i njihov OS - opsta diskusija

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,246
Poena
985
-BEZ vredjanja
-BEZ ociglednog Flame-a . TIpa : To je djubre bez ikakvih argumenata
-Dozvoljna diskusija o svim tabeltima o OS-evima za iste.
 
Poslednja izmena:
Izlaskom iPad 2, otvaranjem ove teme i pisanija u njoj mi daje mi jos tacniju sliku kakvi su apple fanboyi.

Failovali su da stave usb iako se digla tolika buka oko toga, sto govori koliko apple zivi u svom univerzumu i koliko ga zabole za sve ostale, imaju svoje fanboye koji bi kupili uredjaj kakav god on bio i to im je dosta.

Novi iPad:

header1.png

11.png

21.png

31.png

41.png
 
Gizmore, realno, zar se to ne primenjuje i na sve ostale proizvode? Koliko grafickih kartica izadje posle 2 meseca od kupovine tvoje.. Koliko Android telefona izadje od kako ti kupis novi model? Daj bre ispadate smesni.. Apple fanovi jesu malo radikalni, ali ovde se pominje neko 'kopiranje' :D Kao sto neko rece, kad je izasao iPad svi su se smejali...
 
u ipadu2 sam očekivao retina display i stvarno su se**nje što ga nisu ubacili

Po meni suludo je stavljati displej rezolucije 2048x1536 na tablet uredjaj velicine 10". To je maltene rezolucija koja se koriti na 27" iMac-u. A samo stavljanje takvog displeja bi diglo cenu uredjaja u nebese jer em bi displej bio skuplji, em bi hardver morao biti dosta jaci jer bi se sve aplikacije morale izvrsavati na dvostruko vecoj rezoluciji. Desice se pre ili kasnije ali nikako sa ovom generacijom uredjaja i trenutnom tehnologijom, mada bi po meni idealno resenje bilo 1536x1152 rezolucija, 1,5x veca rezolucija za koju ne bi bio neophodan puno jaci HW a ne verujem da bi ljudsko oko primetilo razliku (sa distance sa koje se gleda u tablet)izmedju ove rezolucije i 2048x1536.

Gizmor je napisao(la):
Izlaskom Android Honeycomb tableta, otvaranjem ove teme i pisanija u njoj mi daje mi jos tacniju sliku kakvi su Android fanboyi.

Failovali su da naprave vise od 100 aplikacija iako se digla tolika buka oko toga, sto govori koliko Google zivi u svom univerzumu i koliko ga zabole za sve ostale, imaju svoje fanboye koji bi kupili uredjaj kakav god on bio i to im je dosta.

A sto se kvazi duhovite slike tice ista filozofija se moze primeniti na bilo koji proizvod potrosacke elektronike trenutno s tim sto si kod Apple-a barem siguran da ces barem naredne 3 god dobijati redovne update-ove i da ce ti sve nove stvari koje izlaze raditi bez problema.
 
Poslednja izmena:
@Boriz Lozac

Ocemo tako?

attachment.php


Odakle im smelosti da izjave ovako nesto? Apple je izmislio koncept tableta? Apple je igrom slucaja prvi izbacio tablet kao uredjaj, sta kao nikada ne bi imali tablet da ga apple nije izbacio, ostali se ne bi setili ni za hiljadu godina? Glupost da izjave tako nesto kao year of copycats. Copycats po cemu?

Ajde ovako, prva graficka koja je izasla od strane neke kompanije, sledeca kompanija koja napravi graficku ispada copycat? Primeni to na telefone, bojlere ili ves masine sve ti je isto. Cinjenica da su oni izbacili prvi tablet im ne daje za pravo da pricaju ovako nesto, i da omalozavaju to sto drugi proizvodjaci imaju tablete takodje. Sta im je to iskopirano hocu da cujem.

Samsung je "iskopirao" iPad pa je napravio bolji tablet od njega. Galaxy tab 2 je bolji od iPad-a 2, i neka je skuplji, opravdano je.

@SnakeEyes

Zasto mi menjas quote, u cemu je problem? Android fanboy nikada nece biti ono sto je apple fanboy, koliko god ti hteo da ispadnes duhovit.
 
Zasto mi menjas quote, u cemu je problem? Android fanboy nikada nece biti ono sto je apple fanboy, koliko god ti hteo da ispadnes duhovit.

Iz jednog jedinog razloga sto se isti argumenti mogu upotrebiti i na Apple hater-e. Super je imati tablet za koji nemas nikakve aplikacije i konstantno precutkivati to i zaboravljati. I posto ces verovatno reci da nije tako ja cu i tebe zamoliti kao i ostale da mi nabrojite aplikacije za Android tablete koje su konkurenti iPad-ovima aplikacijama koje sam nabrojao vise puta par strana unazad. A razlika izmedju Apple lover-a i Android lover-a je u tome sto Android lover-i imaju tu potrebu (kompleksi ili ne znam sta) da ubedjuju ove druge kako bacaju pare na uredjaj koji nema USB i sto im vise godi da imaju more korisnih i dobro uradjenih aplikacija koje za konkurenciju ne postoje. Ko ste vi da sudite? Ja recimo iWorks, iBooks, AirVideo, The Daily, iMovie... ne bih nikad menjao za USB a i da sam tako ocajan za istim kupio bih za 39$ camera connection kit pa kopirao do mile volje. Isto tako nekom vise znaci Infinity Blade, Rage, Cut The Rope, Back to The Future i ostale igrice od USB-a. U krajnjem slucaju budzevinom sa camera connection kit-om i JB-om mozes dobiti opciju kopiranja fajlova gde oces i sa cega oces a cime ces na Android tabletu dobiti opciju pokretanja kvalitetnih aplikacija?
Samsung je "iskopirao" iPad pa je napravio bolji tablet od njega. Galaxy tab 2 je bolji od iPad-a 2, i neka je skuplji, opravdano je.
Za koga je bolji? Mozda za tebe koji uzivas da gledas u web browser i kopiras fajlove ali zasto mislis da si pametniji od onih koji isto misle za iPad i kojima su bitnije nabrojane stvari?
 
Poslednja izmena:
Ok, a jel umete da procitate da je Honeycomb kao OS zvanicno izasao juce? Koliko aplikacija ocekujete kada jos nije postao dostupan siroj masi?

Edit:

Ajde i ja edit.

Whoa whoa, android loveri kompleksasi? Koje bitnije stvari pobogu? Flash podrska i dalje nije ubacena jer cu opet reci da apple zivi u svom svetu, kao i ti dok brojem aplikacija zamenjujes po tebi totalno nebitne stvari. Totalno su nebitne jer ste ih tako prihvatili. Da ipad 2 ima usb a da ostali tableti nemaju, to bi bilo itekako bitna stvar. Polu resenja i dodatne troskove bi rado platili samo da dokazete neku poentu.
 
Poslednja izmena:
Odakle im smelosti da izjave ovako nesto? Apple je izmislio koncept tableta? Apple je igrom slucaja prvi izbacio tablet kao uredjaj, sta kao nikada ne bi imali tablet da ga apple nije izbacio, ostali se ne bi setili ni za hiljadu godina? Glupost da izjave tako nesto kao year of copycats. Copycats po cemu?

Sto nisu onda? Cinjenica je da su svi smejali kako je glupost, da je to iphone provucen kroz presu.. a sad ga svaka firma ima, to sam hteo da kazem. Ne kazem da ne bi niko izbacio, ali mora da se postuje ko je prvi izbacio i ko je progurao taj koncept, sigurno ga Samsung ne bi prvi izbacio, oni cekaju da vide sta drugi rade.
I meni je mozda malo 'bolesna' cela ta prica oko Apple-a, cinjenica je da Honeycomb i bez milion aplikacija odradjuje posao vecini ljudi.. ali da se izjavi da je iPad 2 kopija necega? Nema smisla stvarno..
 
Ok, a jel umete da procitate da je Honeycomb kao OS zvanicno izasao juce? Koliko aplikacija ocekujete kada jos nije postao dostupan siroj masi?

iPad je vece pred pustanje u prodaju imao 2000 aplikacija na raspolaganju, nakon mesec dana taj broj se popeo na 5000, ne teraj me da se ponavljam. U krajnjem slucaju Android je postojao i pre Honeycomba, Android tableti su postojali pre Honeycomba pa opet pogledaj decembarsku listu najboljih aplikacija za Samsung Galaxy Tab :

http://www.digitaltrends.com/computing/the-best-samsung-galaxy-tab-apps

Bilo bi smesno da nije tuzno..

Polu resenja i dodatne troskove bi rado platili samo da dokazete neku poentu.

Nisam nista platio posto mi tablet za te stvari ne treba, navedeno je cisto ako je nekom bas od zivotnog znacaja kopiranje sa USB-a, eto mu ga na camera connection kit pa nek kopira. A koliko platiti aplikacije za Android koje ne postoje? Kako to resiti? Pa cak i taj flash za koji se hvatate cim ponestane argumenata, eno ga Skyfire browser pa nek uziva onaj kome je to od krucijalnog znacaja.
 
Poslednja izmena:
@Gizmor
Ne razumem u cemu je problem, da li te apple tera silom da kupujes njegov proizvod. Idi ti lepo i kupi onu skuplju iPad kopiju sa Androidom koja po tvome misljenju vredi vise novca i uzivaj dok ne uzmes u ruke iPad jer onda... :)

Nije apple izmislio tablet ali je izmislio tablet koji se moze koristi lagodno upravo kao sto nije ni izmislio mobilni telefon sa touch screenom. Ali cinjenica je da od kada je apple izbacio tablet svi su krenuli da prave tablete pa i svi pricaju u tabletima, cak i tvoja pojava u ovom threadu je dokaz koliko je dobar taj proizvod i moras bar malo da hejtujes i ovde jer mislis da ce to nesto promeniti i ocrniti proizvod koji svi zele, ukljucujuci i tebe :)
 
iPad je vece pred pustanje u prodaju imao 2000 aplikacija na raspolaganju, nakon mesec dana taj broj se popeo na 5000, ne teraj me da se ponavljam. U krajnjem slucaju Android je postojao i pre Honeycomba, Android tableti su postojali pre Honeycomba pa opet pogledaj decembarsku listu najboljih aplikacija za Samsung Galaxy Tab :

http://www.digitaltrends.com/computing/the-best-samsung-galaxy-tab-apps

Bilo bi smesno da nije tuzno..

A to je bitno zbog? Vreme je novac? Necete preziveti ako nemate odmah 2000 aplikacija na androidu, i to ce jako bitno uticati na rad koji cete vrsiti na tabletu? Mogu li da pitam kako ce to uticati na upotrebljivost tableta ako odmah nemate 2000 aplikacija? Gledas sta je neki sajt proglasio za najbolje aplikacije, pa mislis da je to realnost? Cista glupost.

@Gizmor
Ne razumem u cemu je problem, da li te apple tera silom da kupujes njegov proizvod. Idi ti lepo i kupi onu skuplju iPad kopiju sa Androidom koja po tvome misljenju vredi vise novca i uzivaj dok ne uzmes u ruke iPad jer onda... :)

Nije apple izmislio tablet ali je izmislio tablet koji se moze koristi lagodno upravo kao sto nije ni izmislio mobilni telefon sa touch screenom. Ali cinjenica je da od kada je apple izbacio tablet svi su krenuli da prave tablete pa i svi pricaju u tabletima, cak i tvoja pojava u ovom threadu je dokaz koliko je dobar taj proizvod i moras bar malo da hejtujes i ovde jer mislis da ce to nesto promeniti i ocrniti proizvod koji svi zele, ukljucujuci i tebe :)

Problem je u vama, ja nemam problem.

Totalno glupo poredjenje. Moze da se primeni isto kao sto je Motorola izmislila prvi mobilni telefon pa su onda svi krenuli da prave mobilne telefone. Drugi ne bi izmislili mobilni da motorola nije progurala stvar? Da li je to isto kopiranje?

Zelim iPad? Hahah, nemoj da laskas sebi. Da mi je potreban tablet uredjaj uzeo bih Galaxy Tab 2 i zavrsio sebi posao i imao bolju stvar.
 
Poslednja izmena:
@Gizmor
Ne razumem u cemu je problem, da li te apple tera silom da kupujes njegov proizvod. Idi ti lepo i kupi onu skuplju iPad kopiju sa Androidom koja po tvome misljenju vredi vise novca i uzivaj dok ne uzmes u ruke iPad jer onda... :)

Nije apple izmislio tablet ali je izmislio tablet koji se moze koristi lagodno upravo kao sto nije ni izmislio mobilni telefon sa touch screenom. Ali cinjenica je da od kada je apple izbacio tablet svi su krenuli da prave tablete pa i svi pricaju u tabletima, cak i tvoja pojava u ovom threadu je dokaz koliko je dobar taj proizvod i moras bar malo da hejtujes i ovde jer mislis da ce to nesto promeniti i ocrniti proizvod koji svi zele, ukljucujuci i tebe :)

aha, evo ne mozes da prodjes ulicom ili da ujdes u neki kafic a da ne vidis coveka sa tabletom, prodali 10 miliona tableta i sad ih ima ceo svet.....prosto ne znam sta cu sad..nemam tablet i pucam od ljubomore....koliko sam prcitao nemas ni ti taj ipad..pa sta cekas?
 
E stvarno ste neverovatni :D.
Da, svi su se smejali kada je izasao prvi iPad ("haha, spljosteni preveliki iphone, ko ce to da kupi, ne lici ni na sta, skupo bla bla bla")
Sad se dogadja da svi redom izbacuju pa u nedostatku bolje reci kopiju iPada, svi gledaju da ugrabe deo kolaca, a najgore od svega sto su im cene mnooooooooooooogo vece nego novom iPadu, a to im je bio glavni argument. "Ko ce to da kupuje, to je skupo".
A i stvarno Gizmor covece opusti se, nece apple propasti ako ti ostavljas dusu na forumu svadjajuci se da je iPad losiji od Taba ili bilo cega. Jednostavno ne kupis i to je to. Sad ko zeli da kupi kupi ce. A sad ima cak i bolje argumente za Ipad 2 nego za bilo koji trenutno drugi tablet.
 
@Gizmor
Pa sta trazis ovde kada je za tebe neki sljamsung ideal?
Sto se tice poluresenja, tu android caruje, jer svaki drugi program ili ne radi kako treba zbog toga sto ne postoji verzija za tvoj telefon, ili ga napravio neki teski amater jer ozbiljni programeri nece trositi svoje vreme tamo gde se nista ne zaradjuje, onda nikakav OS update...


P.S Da li znate zasto novi iPad nema USB?
Pa zato sto je tanji ud USB porta :)
 
aha, evo ne mozes da prodjes ulicom ili da ujdes u neki kafic a da ne vidis coveka sa tabletom, prodali 10 miliona tableta i sad ih ima ceo svet.....prosto ne znam sta cu sad..nemam tablet i pucam od ljubomore....koliko sam prcitao nemas ni ti taj ipad..pa sta cekas?

Pricamo o trzistu tableta gde iPad drzi preko 90% trzista.
A ja vec kontaktiram od juce sve koje mogu u USA da bih ga kupio sto pre jer sada stvarno vredi, narocito sto sam prezadovoljan sa iPhone-om pa znam sta iOS nudi.
 
A to je bitno zbog? Vreme je novac? Necete preziveti ako nemate odmah 2000 aplikacija na androidu, i to ce jako bitno uticati na rad koji cete vrsiti na tabletu? Mogu li da pitam kako ce to uticati na upotrebljivost tableta ako odmah nemate 2000 aplikacija?
S obzirom na prethodne Android tablete za koje se do kraja njihovog kratkog zivotnog ciklusa nisu pojavile krstene aplikacije ja bih se ozbiljno brinuo prilikom kupovine nekog Honeycomb tablet-a da li ce se uopste i pojaviti i za njega.
Gledas sta je neki sajt proglasio za najbolje aplikacije, pa mislis da je to realnost? Cista glupost.
Pa reci mi ti koje su bolje aplikacije od ovih i daj mi pandan nabrojanim iPad aplikacijama u Android izvedbi. Zasto stalno bezis od toga?
 
@Miki

Naravno da nece propasti Apple ako ga ja ne kupim, ali neko mora da istakne ocigledne stvari. Koliko ja uspem u tome je relativno.

@priest77

Sta ja trazim ovde? Kuckam postove i uzivam u ostroj diskusiji :) . Upravo o tome pricam, vama je Apple bozanstvo a Samsung je sljamsung, sta dalje reci.

"WOW, tanji je od USB porta, idem da ga kupim zbog toga." Ovo su reci svakog treceg apple fanboya pre nego sto istrce napolje da kupe novi iPad.

@SnakeEyes

Ne mogu, iPad ima toliko beskorisnih aplikacija da android nema pandan. To je sve sto iOS i Appstore jeste, 90% beskorisnih aplikacija, 10% korisnih i onih sto ces zapravo koristiti. Koje korisne aplikacije android nema sto iOS ima?
 
Poslednja izmena:
"WOW, tanji je od USB porta, idem da ga kupim zbog toga." Ovo su reci svakog treceg apple fanboya pre nego sto istrce napolje da kupe novi iPad.

Ne brini jer danas iPad ne kupuju samo fanboy-jevi vec svako ko nema para za bacanje. :)
Ti samo preporuci tvojim prijateljima da kupuju neki android tablet pa ces ih usreciti.
A za tanak tablet kao iPad nemas sta da brines bice sigurno neka android kopija ali za par godina i puno losijeg kvaliteta izrade :)
 
Vickast si, to ti moram priznati :)

Sta je sa Motorolom Xoom? Koju cenu ima u odnosu na iPad 2? Daj mi cene za iPad 2 u evropi, pusti cenu u dolarima i cenu u Americi, zivimo u evropi ipak . Daleko od toga da samo Samsung pravi tablete, a oko toga ste se uhvatili sto je Tab 2 skuplji od iPad-a 2.

11x0301n83xoom.jpg
 
Izlaskom iPad 2, otvaranjem ove teme i pisanija u njoj mi daje mi jos tacniju sliku kakvi su apple fanboyi.

Failovali su da stave usb iako se digla tolika buka oko toga, sto govori koliko apple zivi u svom univerzumu i koliko ga zabole za sve ostale, imaju svoje fanboye koji bi kupili uredjaj kakav god on bio i to im je dosta.

Ја се извињавам, али ти са толико ентузијазма пишеш на овој теми, да помисли човек као да си љубоморан на нешто/неког? Реци у чему је проблем?

Много се расипа тема, ја предлажем да се фокусирате на уређај а не на људе који користе исте јер личите на неке завидне трачаре.
 
Pricamo o trzistu tableta gde iPad drzi preko 90% trzista.
A ja vec kontaktiram od juce sve koje mogu u USA da bih ga kupio sto pre jer sada stvarno vredi, narocito sto sam prezadovoljan sa iPhone-om pa znam sta iOS nudi.

sad se spominje share a?

kad ja spomenem 92% share koji ima windows..onda me prozivaju apple fanboysi :(
 
Ја се извињавам, али ти са толико ентузијазма пишеш на овој теми, да помисли човек као да си љубоморан на нешто/неког? Реци у чему је проблем?

Много се расипа тема, ја предлажем да се фокусирате на уређај а не на људе који користе исте јер личите на неке завидне трачаре.

Da, ljubomoran sam sto nisam apple fanboy i nemam njihov pogled na tehnologiju i poslovanje ;)
 
Ја се извињавам, али ти са толико ентузијазма пишеш на овој теми, да помисли човек као да си љубоморан на нешто/неког? Реци у чему је проблем?

Много се расипа тема, ја предлажем да се фокусирате на уређај а не на људе који користе исте јер личите на неке завидне трачаре.

decko prica o svim manama proizvoda i bori se protiv fanboyisma, nikavu ljubomoru ne vidim....zivimo u demokratiji valjda, let the man speak !
 
@Gizmor
Kupi tu motorolu i uzivaj, samo nemoj vise ovde da spamujes, a ja ako bih isao tako da hejtujem po nekoj android temi odavno bi dobio ban.

@manfromearth
Ne razumem o cemu pricas?
Ja koristim windows 7 i na Mac OS nisam uspeo da se naviknem, najverovatnije da cu probati ponovo kada se pojavi Lion koji stvarno izgleda dobro i donosi puno novih stvari dosta njih preuzete sa iOS.

Dok iOS obozavam zato sto najvise nudi.
 
Poslednja izmena:
@manfromearth
Ne razumem o cemu pricas?
Ja koristim windows 7 i na Mac OS nisam uspeo da se naviknem, najverovatnije da cu probati ponovo kada se pojavi Lion koji stvarno izgleda dobro

O_O

pa ja mislio da si ti u full-u, izvini onda...

a dobro, poruka nije bila samo tebi upucena...
 
@Gizmor
Kupi tu motorolu i uzivaj, samo nemoj vise ovde da spamujes, a ja ako bih isao tako da hejtujem po nekoj android temi odavno bi dobio ban.

Heh vidi ga kako se odmah ljuti. Ne vidim zasto bi dobio ban ako postujes u android temama, sve dok si kulturan i dok hejt drzis na razumljivom nivou ne bi trebalo niko da te dira :)
 
A razumljivo je reci da je iPad (ili ti, 'spljosteni iPhone') kopija ostalih? :) Ja jesam za konkurenciju, ali ne mogu da zatvorim oci da sta god Apple izbaci, drugi iskopiraju.. odnosno cekaju da vide sta ce ovi sledece da izbace, jer se plase da sami urade nesto radikalno.. za to im skidam kapu, svi koji to negiraju ispadaju mnogo smesni.
 
Poslednja izmena:
decko prica o svim manama proizvoda i bori se protiv fanboyisma, nikavu ljubomoru ne vidim....zivimo u demokratiji valjda, let the man speak !
Mislim da je ovde svima jasno koliko vam je krivo sto iPad nema konkurenciju i stvarno ne znam sta hocete da dokazete?
Tako je bilo i sa iPhone temom i gomilom drugih tema; iz cistog mira su poceli da upadaju ljubomorni hejteri pa je morala da se zatvori, dok nista od toga se nije desilo sa nijednom andorid temom, pa sada sami zakljucite ko je veci zaludjenik i sektas.
U redu ako se vi borite protiv fanboizma, onda mozemo i mi protiv hejtera koju upadaju tako po temama :)
 
Poslednja izmena:
decko prica o svim manama proizvoda i bori se protiv fanboyisma, nikavu ljubomoru ne vidim....zivimo u demokratiji valjda, let the man speak !

Нон стоп се прича о фанбојевима и шта, ретко шта се каже на тему самог уређаја.
Да сте неке стрине па да разумем, плус не знам одакле вам енергија да се бавите личностима других људи са форума, а тема је само један нови таблет.


Da, ljubomoran sam sto nisam apple fanboy i nemam njihov pogled na tehnologiju i poslovanje ;)
 
Nema sta o uredjaju dalje da se kaze, oni koji su mislili da su Apple proizvodi novo svetsko cudo mislice to i za novi iPad, nista se ne menja.

Mora da se poteze taj fanboizam svaki put jer je nejasno kako mane postaju prednosti ako su na apple proizvodu, kako crno postaje belo, kako cena utice na njihovo razmisljanje. Primer je kako je iPad bio dosta skuplji od drugih tableta pa se pravdalo time kako je hardverski bolji od njih i kako je to zaokruzen i savrsen proizvod, a sa pojavom novih tableta kao sto je Galaxy tab 2 koji je skuplji ali i bolji od iPad-a ta veca cena sada postaje negativna stvar.

Ne bih ni da pominjem koja se frka digla da ce iPad 2 da dobije veliku rezoluciju od 2048x1536 i kako ce to biti nikad bolja stvar a na kraju je dobio istih 1024x768 i to je sada ok.

Ajde da ne bude da samo pricamo o fanboizmu pogledajmo i ove alternative:

221214-ipad_2_vs_tablets_v2_original.jpg
 
Nazad
Vrh Dno