Šta je novo?

kako se resiti elektriciteta!?

Mozda je ustvari fora u carapama :D
 
Jbt, vi ko da ste bili u chernobilju :d, nhf...
 
Likvidatori :D
 
Ako imas dugu kosu....sisanje na celavo.:d Ili ispleti kiku, kao ja.:smoke:
 
Pa kupi R U K A V I C E !!!
 
Poslednja izmena:
Ako imas dugu kosu....sisanje na celavo.:d Ili ispleti kiku, kao ja.:smoke:

Ljudi imam neverovatne vesti :D
Inace se sisam kratko, veoma kratko, i sad jeli preko zime nisam se sisao jedno dva meseca i juce odem i osisam se na nacin na koji to redovno radim, veoma kratko, pozadi posebno. Evo danas vec pet sati na poslu nisam zavarnicio niti jednom. Pa da li je moguce da je kosa "stara" dva meseca pravila problem??
Sve u svemu sjajne vesti za sad :D
 
Ljudi imam neverovatne vesti :D
Inace se sisam kratko, veoma kratko, i sad jeli preko zime nisam se sisao jedno dva meseca i juce odem i osisam se na nacin na koji to redovno radim, veoma kratko, pozadi posebno. Evo danas vec pet sati na poslu nisam zavarnicio niti jednom. Pa da li je moguce da je kosa "stara" dva meseca pravila problem??
Sve u svemu sjajne vesti za sad :D

Ovo je ekstra:D Drago nam je da si resio problem:D
 
Da nisi opro kosu omeksivacem ? :)
 
E ozbiljno možda ima veze s kosom, meni se to događalo ranije na basketu sa ortakom dok je imao dugu kosu :D znalo je tako da me sevne bogami nije mi bilo sve jedno, znam da sam ga stalno terao da se prazni na konstrukciju od koša :D. Bio sam kontao da je to do lopte, ali godinama se već nije desilo, a loptu koristim uvek istu neka Rucanor od poliuretana :), svake godine celo leto basket i nema elektriciteta. Jedino se sećam iz toga iz perioda baš kad je ortak imao dugu kosu :D.
 
2005. godine je u Australiji bio slucaj da je covek izazvao pozar statickim elektricitetom. Nosio je vuneni dzemper i najlonsku jaknu i stvarao napon od 40000 volti.

An Australian man built up so much static electricity in his clothes as he walked that he burned carpets, melted plastic and sparked a mass evacuation.

Frank Clewer, of the western Victorian city of Warrnambool, was wearing a synthetic nylon jacket and a woollen shirt when he went for a job interview.

As he walked into the building, the carpet ignited from the 40,000 volts of static electricity that had built up.

"It sounded almost like a firecracker or something like that," he said.

"Within about five minutes, the carpet started to erupt," he told Australian radio.

Considerable current

Perplexed firemen evacuated the building and cut its electricity supply, thinking the burns could have been caused by a power surge.

"There were several scorch marks in the carpet, and we could hear a cracking noise - a bit like a whip - both inside and outside the building," said fire official Henry Barton.

Mr Clewer said that after leaving the building, he scorched a piece of plastic in his car.

His clothes were measured by firemen as carrying an electrical charge of 40,000 volts, the Reuters news agency quoted Mr Barton as saying.

The fire official added that the charge was close to being high enough to cause the items to spontaneously combust.

"I've been firefighting for over 35 years and I've never come across anything like this," he said.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/4252692.stm?lsm
 
Samo da dam jedan savet za razelektrisanje :) Umesto da prstom pipnete nesto da se razelektrisete, uzmite nesto metalo u ruku (kljuc, spajalica) pa sa tim pipnite. Tako varnica skace sa metala na metal pa nece biti peckanja.

A evo i komercijalne varijante:
http://www.thinkgeek.com/geektoys/japanfan/9de7/
 
Poslednja izmena:
Hahahaha, odlicna ideja! Zamisli kad mi ni na pamet nije palo. Spremio sam kljuc:

2lldl4w.jpg


:D
 
Rukuj se sto češće sa šefom, pa će ti dati pare za cipele sa antistatik đonom :d

Iako maksimalno izbegavam sintetičku odeću, dešava mi se da se sa određenom kombinacijom odeće jako naelektrišem u svojim kolima, pa kad izađem, i uhvatim rukom vrata da ih zatvorim pukne toliko da ljudi pored mene opušetno čuju. Od tada sam stvorio naviku da vrata zatvaram nogom :D
Ista stvar se meni desava skoro svaki dan da li se vozikam u tudjim ili svojim kolima..vrata zatvaram tako sto kad izadjem prstima gurnem staklo od prozora ...nisam imao pojma da je do kombinacije odece..bas cu da eksperimentisem malo da vidim.
 
Ja se ispraznim preko duksa ili džempera na metalnu kvaku vrata, manje boli nego direktno preko ruke.
 
Zena non stop po stanu nosi papuce i cim napravi 2 koraka po laminatu odmah se naelektrise. Da nije bilo ove teme nikad mi ne bi palo na pamet da je do papuca tj. da nije uzemljena. Ja cepam bos i nema struje :)
 
Da obnovim temu...

Ubi me statički elektricitet u stanu. Šta god da dotaknem hoće srce da mi stane. Mislim da je u pitanju prokleta ugaona garnitura, jer dok sedim na njoj osećam kako mi se dižu dlake na rukama.
Pade mi na pamet da nekako uzeljim garnituru preko radijatora, ali nisam baš siguran da je to izvodljivo. :exploder:

Imate li nekakav predlog?:d

Prvo ću pokušati da povećam vlažnost u stanu, kao i da upalim neku sveću. Kažu da to pomaže, ali bih ja ipak nekako uzemljio garnituru.
 
Pazi,prskalice za vodu i svece ne idu bas zajedno... :)

Drugar je to resio parcetom alu folije,samo je sproveo do poda... zavisi kaka je tvoj pod...
 
Mene ovde na poslu naelektrišu kombinacija nekog plastičnog poda i mojih patika, a kako imamo one sisteme na ulazu u odeljenje gde moraš da prineseš karticu, pa da gurneš metalnu šipku da prođeš, zdrma me po nekoliko puta na dan. Danas sam promenio patike i nemam problema.
 
Ja sam juce spalio zvucnu karticu na kompu svojim sopstvenim rukama :)
Od pre neki dan sam pun elektriciteta i redovno me par puta na dan dobro opici elektricitet kada dotaknem nesto metalno ( kvaka, metalni stocic,...) Kako na zvucniku imam ulaz za stereo slusalice prineo sma ruku zvucniku i samo odjednom me poleteo mali grom iz mog prsta i gle cuda odmah je nestalo zvuka na kompu, a windows javio da nemam audio out.

sada zbog statickog elektriciteta imam izdatak od 1000 dinara na eksternu zvucnu.

Takodje pre nekoliko godina sam tako spalio maticnu kada sam dodirnuo usb.

Stvarno mi u poslednje vreme ide na zivce to, ali uopste ne mogu da provalim sta radim drugacije od kada sam poceo da se punim elektricitetom. Moguce da se smanjila vlaga u vazduhu ali bas toliko elektriciteta da nakupljam mi je stvarno malo cudno.
 
Da, nije loše setiti se da pre pipanja bilo kog kontakta i konektora na lelektronskim gadgetima prvo celom šakom dodirnemo kućište da se ispraznimo na masu uređaja, a ne na neki unutrašnji kontakt.
 
Sintetička garderoba je jedan od najčešćih "generatora" statičkog elektriciteta. Pamučna garderoba je must have ako se radi sa stvarima oserljivim na statički elektricitet. Uz to na radnom stolu nije loše imati jednu bakarnu ploču uzemljenu pa pre rada nasloniti šake na nju kako bi se ispraznio akumulirani elektricitet. U namenskoj industriji htz oprema je obuća sa gumenim đonom, pamučno odelo, bakarna ploča za pražnjenje elektriciteta, gde baš mora ide i antistatik narukvica. Inače antistatik narukvice se preko neta mogu naručiti za smešne pare.
 
Nekada ne pomaže ni pamučna odeća. U jednoj firmi gde sam radio u hardverskom odeljenju, nije bilo nikakve antistatik zaštite (!), i svaki put kada kolegi dodaš npr. neku štampanu ploču ili čip, obavezno tako lepo raspali varnica da nije bila retkost da ljudima stvari ispadaju iz ruku. Džaba što sam uvek na sebi imao pamučnu odeću, kad su stolice i patos bili raspoloženi za naelektrisavanje.

Kada na sebi imam nešto sintetičko ili vuneno dok vozim, posle izlaska iz kola obavezno vrata zatvaram nogom, ili ključem dodirnem kola, da se rešim elektriciteta.
 
Ja sam juce spalio zvucnu karticu na kompu svojim sopstvenim rukama :)
Od pre neki dan sam pun elektriciteta i redovno me par puta na dan dobro opici elektricitet kada dotaknem nesto metalno ( kvaka, metalni stocic,...) Kako na zvucniku imam ulaz za stereo slusalice prineo sma ruku zvucniku i samo odjednom me poleteo mali grom iz mog prsta i gle cuda odmah je nestalo zvuka na kompu, a windows javio da nemam audio out.

sada zbog statickog elektriciteta imam izdatak od 1000 dinara na eksternu zvucnu.

Takodje pre nekoliko godina sam tako spalio maticnu kada sam dodirnuo usb.

Stvarno mi u poslednje vreme ide na zivce to, ali uopste ne mogu da provalim sta radim drugacije od kada sam poceo da se punim elektricitetom. Moguce da se smanjila vlaga u vazduhu ali bas toliko elektriciteta da nakupljam mi je stvarno malo cudno.

Zvucne su *ebeni probelm nisi ni prvi ni poslednji koji je spalio radi se o tome da imaju mäped kondezator koji se nikad ne prazni i ja sam jednu spalio ali platio sam je 5e ko je sisa...i jednu maticnu sam sprzo kako neznam prodao sam je i lik mi kaze ne radi nisam ni znao..

E sad,sta zlata vredi nikad ne treba dirati ps unutra dok radi,kad ga cacakmo nakon sto iskljucimo ps pritisnite dugme za strat jedno 5 sekunde i drzite da se isprazne kondezatori sve.Ono sto ja koristim zadnjih 2 god uvek kad cackam unutra to su (doktorske-medicinske rukavice) znaci majca na sebi (najbolje je nemati nesto dugih rukava) rukavice i cackaj-vrsi operaciju do mile volje nema problema:)
 
^^^I UVEK pre čačkanja unutrašnjosti računara, celim dlanom dodirnuti spoljašnjost kućišta. Time izjednačimo naš potencijal sa masom računara i mirni smo.
 
Pa neminovno je dotaknuti spoljasnjost kucista ako hoces da cackas unutra...
 
Ma znam freak-ove što drže otvorena kućišta... Pa malo malo nešto čačkaju unutra.
 
Samo da dam jedan savet za razelektrisanje :) Umesto da prstom pipnete nesto da se razelektrisete, uzmite nesto metalo u ruku (kljuc, spajalica) pa sa tim pipnite. Tako varnica skace sa metala na metal pa nece biti peckanja.

A evo i komercijalne varijante:
http://www.thinkgeek.com/geektoys/japanfan/9de7/

otkako sam se ozenio koristim prsten za razelektrisanje na kvaci na kojoj me najcesce drma elektricitet :D nekad kvaku zamenim kolegom koji mi je usput :D
 
Nazad
Vrh Dno