Šta je novo?

M4A88T-V EVO Problem sa pregrevanjem chipseta

sasha.tr

Cenjen
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruke
28
Poena
154
Poz ljudi,uzeo sam pomenutu plocu,sa procesorom Phenom II 955 BE,ram mem. DDR3 Geil Black Dragon 1600,napajanje 650w.
Imam problem sa chipset-om znaci ne mozes prst drzati na kuleru ni sec. kolko je vruc,dok mi temperatura procesora i ploce nije velika do 48-49 c i to u full loadu na 3,2.A kada je procesor u mirovanju pada mu frekv. na 800 i tada je ladno sve :).Javlja mi se samo na full loadu kada igram neku igru ili slicno.Nista nisam OC u biosu sve je na auto postavljeno.Ima li ko resenje,predlog ili nesto slicno.Ne znam da li je ovo sve normalno ili nesto ne valja u podesavanjima u biosu.
Update sam BIOS u najnoviju verziju,mada isto radi kao i na osnovnoj koja je bila kad sam kupio plocu..!!
HVALA Unapred
 
Poslednja izmena:
bilo kakav kuler usmeren u metal chipsea ce mu znacajno oboriti temperaturu..
 
Nisam spomenuo da je na ploci integrisana grafika 4250 da ne greje ona ili gresim..??
 
pa to valdja ti treba da znas..pogleaj na netu za sta je taj hladnjakkoji se greje..vrlo je moguce da je grafa..al opet problem resavas za 5 min..
 
ili bar stavi pozadi da izbacuje vaduh,na kucistu..
 
mislim,imas garanciju? vrati plocu i trazi drugu ili drugi model
 
Garanciju na šta? Ploča radi ili imaš problem pri radu? Igrati se na integruši nije česta pojava, ali opet ako ti je temp ploče ispod 60C o kom pregrevanju je reč :)
 
Ma nova mi je ploca kupljena pre neki dan,ali sam pitao da li je normalno da se chipset toliko greje da ga ne mozes ni prstom pipnuti kolko je vruc,a za graf koja je integrisana ne znam gde je kuler i da li uopste ima...stize mi za koji dan 5850
 
Onda se strpi koji dan pa kada ti stigne graficka iskljuci integrisanu i vidi kolika ce ti biti temperatura.
 
Provalio sam da je to bila grafika u pitanju.Glupa integrusa :) 4250 je u pitanju.Testirao sam procesor oc na 3,6 u aida64 stres cpu i pipnem onaj kuler dok je proc u full loadu a on ladan :).Nisam se ni setio da grafika moze toliko da greje,mada igrao sam CSS sa full detaljima i mogu da kazem da ga tera odlicno,FPS oko 110.Hvala svima na odgovorima,pa se vidimo u nekoj drugoj temi . . . poZZ
 
Pazi mora da se greje, tj. nek se greje :) bitno je da ti nemaš plave eksrane, da ti je sistem nestabilan itd.
 
Nazad
Vrh Dno